Solvita Kleinarte | 2023.07.25
28. jūlijā plkst. 21.00 Raiņa muzejs “Jasmuiža” (Aizkalne, Preiļu novads) aicina svinēt vasaru kārtīgā večerinkā – zaļumballē ar kapelu “Bumburneicys” muzeja brīvdabas teritorijā.
Raiņa muzejā “Jasmuiža” šī sezona ir veltīta latgaliešu kāzu tradīciju izzināšanai, iesaistot arī apmeklētājus dažādos tematiskos pasākumos. Visu sezonu muzejā ir aplūkojama izstāde “Kuozys”, kurai iedvesma ir gūta Raiņa darbos. Savulaik topošais dzejnieks Rainis, tolaik students Jānis Pliekšāns, studiju gadu brīvdienas pavadot Jasmuižā, īpaši interesējies par latgaliešu kāzām, to tradīcijām un rituāliem. Viņš pierakstījis kāzu un apdziedāšanās dziesmas no vietējām teicējām, kā arī uzrakstījis apcerējumu par Višķu pagasta kāzu ieražām, kur aprakstīti rituāli, tradīcijas, izdarības latgaliešu kāzās 19. gadsimta 80. gados. Savā apcerējumā “Daugavpils apriņķa Višķu pagasta kāzu ierašas” Jānis Pliekšāns raksta, ka parasti jaunie cilvēki precību gados iepazīstas večerinkās.

Visas vasaras garumā Strenču pilsētvidē apskatāma mākslinieku apvienības “Orbīta” kūrēta izstāde – objekti un instalācijas, kas paslēpti pilsētvidē.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde
“Lai turpinātu “atdzīvināt” ne tikai kāzu tradīcijas, bet arī to, kā senāk līdz kāzām vispār ir nonākts, muzejs aicina uz večerinku. Tā bija komunikācijas un izklaides forma, jautrs sarīkojums, īpaši jauniešu vidū gaidīts notikums, kur nedēļas nogalēs pārmaiņus pie viena vai otra kaimiņa pulcējās apkārtējo ciemu jaunieši. Goda vieta večerinkā vienmēr tika atvēlēta muzikantam, kurš spēlēja jautrus dančus,” stāsta muzeja vadītāja Solvita Kleinarte.
Jasmuižā kapelas “Bumburneicys” atraktīvās mūziķes aicinās ikvienu iejusties 19. gadsimta nogales atmosfērā, izdejojoties kārtīgā lauku večerinkā – zaļumballē. No pusnakts ballīte turpināsies ar DJ MART INC.
Savukārt pirms večerinkas plkst. 19.00 Aizkalnes pagasta svētku ietvaros, būsiet mīļi gaidīti uz Ainara Mielava akustisko koncertu.
Apmeklētājus cienāsim ar Aizkalnes saimnieču zupu. Pasākuma laikā darbosies kafejnīca “Burgērija” ar gardiem ēdieniem un dzērieniem.

Kad kūrorta ritms pieklust, Jūrmala atklājas citādi – ar dramatiskiem dabas skatiem, nesteidzīgām maltītēm, mākslu, SPA un izklaidēm zem jumta.
Jūrmalas TIC

Svētdien, 2. augustā, plkst. 12.00 Valmieras Olimpiskā centra stadionā pirmo reizi notiks Baltijas valstu aktieru futbola turnīrs.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Ziemas sezona ir atvērta! Atklāj savu brīvdienu galamērķi ar mūsu plašo viesnīcu piedāvājumu
Coral Travel Latvia

8.augustā plkst. 14.00 aicinām doties nesteidzīgā pastaigā gida vadībā pa Burtnieku muižas parku! Sākums plkst. 14.00 pie Burtnieku muižas parka Sudraba vārtiem
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Visas vasaras garumā Strenču pilsētvidē apskatāma mākslinieku apvienības “Orbīta” kūrēta izstāde – objekti un instalācijas, kas paslēpti pilsētvidē.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Gaidot Valmieras vasaras teātra festivālu, ikviens interesents no 24. jūlija līdz 5. augustam aicināts piedalīties orientēšanās spēlē pilsētvidē “TILTI”
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Izbaudi aktīvu atpūtu Bauskas novadā – pastaigu takas, parkus, diskgolfu, velo maršrutus, laivu braucienus un citas aktivitātes dabā visos gadalaikos.
Bauskas TIC

Atgriežoties mājās pēc šīs programmas, arī turpmāk vēlēsieties gatavot un ēst veselīgāk, neatteikties no vingrošanas un turpināt jaunos dzīvesveida paradumus.
EUR 378 | Rehabilitācijas centrs Jaunķemeri

8. un 9. augustā Evertos satiec vairāk nekā 250 meistarus labsajūtas un garīgās izaugsmes festivālā ar lekcijām, meistarklasēm un tirdziņu.
Bauskas TIC

Kur māksla un kultūra satiekas – ceļvedis iedvesmojošām brīvdienām Cēsīs!
Cēsu TIC

Atklāj Bauskas vecpilsētu, pili, rātslaukumu un gleznainās upju ainavas, dodoties tematiskajā pastaigu maršrutā pa pilsētu.
Bauskas TIC

15. augustā plkst. 18.00 VBO MC Strenču Chapter un Strenču Kultūras centrs aicina uz moto parādi. Pulcēšanās no 17.30 pie dzelzceļa stacijas
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

14. augustā plkst. 21.00 Valmiermuižas alus dārzā smagās mūzikas vakars ar vietējām grupām – “Hope Dies Last”, “Ilonas Maska” un “as.always”.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Slutišķu gravu taka Naujenes pagastā kļuvusi vēl interesantāka apmeklētājiem.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Vasara Burtniekos nav iedomājama bez Burtnieka ezera svētkiem! 8. augustā Burtnieki aicina uz dienu, kas piepildīta dažādām aktivitātēm.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Izvēlies kādu no četriem velo maršrutiem Bauskas novadā un iepazīsti pilis, muižas, dabas ainavas un vietējos tūrisma objektus, minot pedāļus.
Bauskas TIC

Jūrmalas izstāžu zālēs un brīvdabas telpās skatāma plaša vasaras programma – laikmetīgā māksla, fotogrāfija, vēsture, arhitektūra un personību stāsti Jūrmalā.
Jūrmalas TIC

Augustā ar jaunu sparu atgriežas iemīļotās Mājas kafejnīcu dienas. Viesi varēs izbaudīt gan sen nesajustas bērnības garšas, gan ļauties jaunu ēdienu vilinājumam
Cēsu TIC

No 31. jūlija līdz 2. augustam Ventspils svin savu 736 dzimšanas dienu. Pievienojies 3 dienu svinībām! Ieskaties programmā.
Ventspils TIC