Starptautiskā ziedu paklāju festivāla dalībnieki – no debitantiem līdz veterāniem

Rebeka Miksone | 2023.07.31

Ventspilī notiekošo starptautisko ziedu paklāju festivālu par vienu no krāšņākajiem un ziedošākajiem Pilsētas svētku notikumiem padara floristi, kas tradicionāli augusta pirmajā nedēļas nogalē ierodas no dažādām Eiropas un pasaules valstīm, lai Ventspili sveiktu ar ziedu mākslas darbiem. Pateicoties tam, ka floristi izvēlas atgriezties Ventspilī gadu no gada, starptautiskais ziedu paklāju festivāls it kļuvis par tradīciju ar nu jau vairāk nekā 20 gadu senu vēsturi.

Starptautiskajā ziedu paklāju festivālā dalību piesaka komandas, kurās apvienojušies ne tikai domubiedri, izglītības iestāžu, mācību centru, radošo studiju, uzņēmumu un organizāciju kolektīvi, bet arī radi, draugi un ģimenes. Ilggadēji starptautiskā ziedu paklāja festivāla dalībnieki, komanda ar 16 gadu pieredzi, ir Cirīšu ģimene no Zaļeniekiem, Jelgavas novada. Pirmos gadus ģimeni pārstāvēja Inga un Druvis Cirīši, bet no 2009. gada palīgā sāka braukt viņu meita Anna Roze. Izpelnoties skatītāju atzinību, Cirīšu ģimene vairākkārt saņēmusi skatītāju simpātijas balvu. Viena no tādām reizēm bija 2013. gadā, kad žūrijas un skatītāju vērtējumam tika nodots ziedu paklājs ar nosaukumu «Kurzemīte, Dievzemīte – brīvas tautas auklētāja». Taču lielākais gandarījums ģimenei ir par dalību 15. starptautiskajā ziedu paklāju festivālā 2015. gadā, kad Anna, kopā ar komandu startējot jauniešu grupu konkurencē, ieguva godpilno 1. vietu ar ziedu paklāju «Mēs esam ceļā». Ģimene stāsta, ka, piedaloties ziedu paklāju festivālā, jūlija pēdējās nedēļas vienmēr bija rosīgas un tika veltītas sagatavošanās darbiem. Ziedu paklāju galvenās idejas autors parasti ir vīrs un tētis Druvis, bet sieva Inga un meita Anna ir atbalsts, kas nav mazāk svarīgs lielās lietās, pauž ģimene.

Tieši pēc nedēļas, piektdien, 4. augustā, Ventspilī sāksies 21. starptautiskais ziedu paklāju festivāls «Ziedu virpulis», kas pirmo reizi notiks Lielajā laukumā, līdzās koncertzālei «Latvija» un strūklakai «Fregate “Valzivs”». Šogad dalību pieteikušas 17 komandas no Itālijas, Spānijas, Lietuvas, Igaunijas, Ukrainas un Latvijas. Komandas darbu pie ziedu paklāju veidošanas sāks piektdien, 4.augustā, plkst. 10.00 un turpinās līdz sestdienas rīta plkst. 9.00. Ziedu mākslas darbus vērtēs profesionāla žūrijas komisija, ko šogad pārstāvēs 8 floristikas, dizaina, daiļdārzniecības, mākslas, arhitektūras un citu saistītu jomu eksperti. No plkst. 11.00 līdz 14.00 ziedu paklāju vērtēšanā aicināti iesaistīties skatītāji, nosakot skatītāju simpātijas balvas ieguvēju. Uzvarētāji tiks paziņoti pasākumā Lielajā laukumā plkst. 15.00.

Avots: Ventspils.lv


Valmiera - 3773
Satiec Bausku rudenī!

Satiec Bausku rudenī!

Klāt jaunākais Bauskas novada apceļošanas un iedvesmas žurnāls!

Bauskas TIC

Velobrauciens

Velobrauciens "Ieriteņo rudenī"

30. septembrī Smiltenes tūrisma informācijas centrs aicina piedalīties velobraucienā “Ieriteņo rudenī”, kas šogad ieripo savā desmitgadē!

Smiltenes TIC

"Gada izrāviens" Tūrisma fakultātei

Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns saņem atzinību “Gada izrāviens”

Biznesa augstskola Turība

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-"EROTĒRIKA"

27.septembrī, plkst. 19:00, Lapmežciema tautas nams, aicina uz Andra Buļa dzejas lasījumu, Ērika Upenieka mūzikas pavadījumā

Tukuma TIC

A/k

A/k "Miķelim" - 45!

Atpūtas komplekss "Miķelis" rudenī atzīmē ražas svētkus, priecājoties par paveikto un šogad atzīmējot 45 gadus kopš pirmo reizi durvis vēra muzejs!

Bauskas TIC

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Dodies izjādēs zirga mugurā un aplūko apkārtni no cita skatupunkta!

Bauskas TIC

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepājas arhitektūru, šarmantās ieliņas, mākslas darbus pilsētvidē un uzzini daudz jauna par pilsētu, izvēloties kādu no pastaigu maršrutiem!

Liepājas reģiona TIB

MIĶEĻDIENA TUKUMĀ

MIĶEĻDIENA TUKUMĀ

Tradicionālās Miķeļdienas svinības šogad norisināsies Brīvības laukumā Tukumā.

Tukuma TIC

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Meklē jauku un piedzīvojumiem bagātu vietu, kur doties ekskursijā ar klasesbiedriem? Ieskaties ceļvedī un dodies izzināt Bauskas novadu!

Bauskas TIC

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā Rīgā no 15. septembra būs skatāma Ilzes Pauliņas un Alberta Pauliņa izstāde "DZĪVES TELPA".

Tukuma TIC

Multimediāla izrāde

Multimediāla izrāde "MULTIKOSMOSS" Tukumā

1.oktobrī Tukuma kultūras namā plkst. 12:00 norisināsies aizraujoša, interaktīva un pamācoša bērnu izrāde latviešu valodā “Multikosmoss"!

Tukuma TIC

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Aicinām skolēnus doties rudenīgā piedzīvojumā Smiltenes novadā. Piedāvājam apskatīt dabas objektus – tādus, kādus citur Latvijā nevar neatrast.

Smiltenes TIC

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Ko apmeklēt Jēkabpils pilsētā un novadā skolēnu grupām? Piedāvājam ielūkoties apkopotās vienas dienas brauciena idejās. 

Jēkabpils novada TIC

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Pievienojies mums katru ceturtdienu no plkst. 20.00 – 22.00, lai baudītu dzīvo džeza mūziku viesnīcas elegantajā Lobija bārā. Ieeja bez maksas.

Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Rudens ir iesācies, biežāk dzirdam skolēnu čalas un sākam pamazām atgriezties pasākumu un izstāžu baudīšanas virpulī siltās, mājīgās telpās. Āpkopojums >>

Tukuma TIC

Skyline Bar brančs

Skyline Bar brančs

Pie mums varēsi baudīt gardus ēdienus, dzērienus, dzīvo mūziku un Rīgas panorāmas skatus. Informācija par datumiem un rezervācijām: skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Klāt noslēdzošais VisitBauska Fotomirkļa temats - Baudi rudeni Bauskas novadā un dalies ar saviem fotoattēliem!

Bauskas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -