Starptautiskā ziedu paklāju festivāla dalībnieki – no debitantiem līdz veterāniem

Rebeka Miksone | 2023.07.31

Ventspilī notiekošo starptautisko ziedu paklāju festivālu par vienu no krāšņākajiem un ziedošākajiem Pilsētas svētku notikumiem padara floristi, kas tradicionāli augusta pirmajā nedēļas nogalē ierodas no dažādām Eiropas un pasaules valstīm, lai Ventspili sveiktu ar ziedu mākslas darbiem. Pateicoties tam, ka floristi izvēlas atgriezties Ventspilī gadu no gada, starptautiskais ziedu paklāju festivāls it kļuvis par tradīciju ar nu jau vairāk nekā 20 gadu senu vēsturi.

Starptautiskajā ziedu paklāju festivālā dalību piesaka komandas, kurās apvienojušies ne tikai domubiedri, izglītības iestāžu, mācību centru, radošo studiju, uzņēmumu un organizāciju kolektīvi, bet arī radi, draugi un ģimenes. Ilggadēji starptautiskā ziedu paklāja festivāla dalībnieki, komanda ar 16 gadu pieredzi, ir Cirīšu ģimene no Zaļeniekiem, Jelgavas novada. Pirmos gadus ģimeni pārstāvēja Inga un Druvis Cirīši, bet no 2009. gada palīgā sāka braukt viņu meita Anna Roze. Izpelnoties skatītāju atzinību, Cirīšu ģimene vairākkārt saņēmusi skatītāju simpātijas balvu. Viena no tādām reizēm bija 2013. gadā, kad žūrijas un skatītāju vērtējumam tika nodots ziedu paklājs ar nosaukumu «Kurzemīte, Dievzemīte – brīvas tautas auklētāja». Taču lielākais gandarījums ģimenei ir par dalību 15. starptautiskajā ziedu paklāju festivālā 2015. gadā, kad Anna, kopā ar komandu startējot jauniešu grupu konkurencē, ieguva godpilno 1. vietu ar ziedu paklāju «Mēs esam ceļā». Ģimene stāsta, ka, piedaloties ziedu paklāju festivālā, jūlija pēdējās nedēļas vienmēr bija rosīgas un tika veltītas sagatavošanās darbiem. Ziedu paklāju galvenās idejas autors parasti ir vīrs un tētis Druvis, bet sieva Inga un meita Anna ir atbalsts, kas nav mazāk svarīgs lielās lietās, pauž ģimene.

Tieši pēc nedēļas, piektdien, 4. augustā, Ventspilī sāksies 21. starptautiskais ziedu paklāju festivāls «Ziedu virpulis», kas pirmo reizi notiks Lielajā laukumā, līdzās koncertzālei «Latvija» un strūklakai «Fregate “Valzivs”». Šogad dalību pieteikušas 17 komandas no Itālijas, Spānijas, Lietuvas, Igaunijas, Ukrainas un Latvijas. Komandas darbu pie ziedu paklāju veidošanas sāks piektdien, 4.augustā, plkst. 10.00 un turpinās līdz sestdienas rīta plkst. 9.00. Ziedu mākslas darbus vērtēs profesionāla žūrijas komisija, ko šogad pārstāvēs 8 floristikas, dizaina, daiļdārzniecības, mākslas, arhitektūras un citu saistītu jomu eksperti. No plkst. 11.00 līdz 14.00 ziedu paklāju vērtēšanā aicināti iesaistīties skatītāji, nosakot skatītāju simpātijas balvas ieguvēju. Uzvarētāji tiks paziņoti pasākumā Lielajā laukumā plkst. 15.00.

Avots: Ventspils.lv


raimondstiguls - 4000
Ielūkojies vēsturē ar aplikāciju Bauska AR

Ielūkojies vēsturē ar aplikāciju Bauska AR

Vai zināji, ka ir iespējams ielūkoties Bauskas novada vēsturē un apskatīt vēsturiskos objektus, kuri vairs nepastāv?

Bauskas TIC

Ventspils uzplauks vasaras ziedu krāšņumā

Ventspils uzplauks vasaras ziedu krāšņumā

Ventspils ielas, laukumi un skvēri iegūst košus vasaras rakstus, kuros harmoniski savijas dažādu ziedu sugu un krāsu toņu.

Ventspils TIC

Ventspils gotiņas pastaigu aplikācijā

Ventspils gotiņas pastaigu aplikācijā

Ventspilnieki un pilsētas viesi tiek aicināti izstaigāt vai ar velosipēdu izbraukt plaukstošo Ventspili, izmantojot mobilo lietotni Walk15.

Ventspils TIC

Ventspils Briežu dārzs atklāj sezonu

Ventspils Briežu dārzs atklāj sezonu

No 1. jūnija Ventspils briežu dārzs atvērts apmeklētājiem no plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00. Iepazīsti dzīvniekus un baudi dažādas atrakcijas visai ģimenei!

Ventspils TIC

SKRODERDIENAS SILMAČOS -  RĒZEKNĒ

SKRODERDIENAS SILMAČOS - RĒZEKNĒ

Varam droši apgalvot, ka Rūdolfs Blaumanis rakstot “Skroderdienas Silmačos” pat nenojauta, ka tieši šī viņa luga kļūs par fenomenu.

Rēzeknes pilsētas TIC

Skatuve jaunajiem dizaineriem

Skatuve jaunajiem dizaineriem

Ikviens aicināts bez maksas vērot jauno mūziķu un mākslinieku kvalifikācijas eksāmenu sniegumu!

Rēzeknes pilsētas TIC

Bauskas novads ģimenēm ar bērniem

Bauskas novads ģimenēm ar bērniem

Bauskas novads ir ģimenēm draudzīga vieta, kur dabas objektu mieru un vēstures izziņu papildina pārdomāta vide un praktiskas ērtības.

Bauskas TIC

"Opus Pro" jubilejas koncerts

Grupas “Opus Pro” jubilejas koncerts Šlokenbekas muižā kļūs par jaudīgu un emocionālu rokmūzikas notikumu, kas vienos vairākas klausītāju paaudzes.

Tukuma TIC

Sajūtu nakts ceļojums gongu skaņās

Sajūtu nakts ceļojums gongu skaņās

No 13. līdz 14. jūnijam Mujānu biedrības namā norisināsies Sajūtu nakts ceļojums gongu skaņās.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Deju uzvedums “Jāņu nakti darināju”

Deju uzvedums “Jāņu nakti darināju”

Sestdien, 13. jūnijā plkst. 22.30 Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos atzīmējot 35 gadu jubileju, deju ansamblis “Daiļrade” deju uzvedumā “Jāņu nakti darināju"

EUR 20 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

TAUTUMEITU rītausmas koncertrituāls

TAUTUMEITU rītausmas koncertrituāls

Dziesmas, gaisma un senču spēks, kas uzplaukst gada maģiskākajā brīdī - vasaras saulgriežos!

Tukuma TIC

Laimē balvas tūrisma akcijā

Laimē balvas tūrisma akcijā

GRANDIOZAS BALVAS akcijā "Iepazīsti kaimiņus Zemgalē": 8 velosipēdi, 8 ceļojuma somas, 8 tūristu klases teltis, 8 nūjošanas nūju komplekti.

Bauskas TIC

Muzikāla dejas fantāzija Burtniekos

Muzikāla dejas fantāzija Burtniekos

Deju skolas “Dzirnas” sadarbībā ar Burtnieku apkaimes bērniem un jauniešiem 8.augustā plkst. 21:30 aicina uz muzikālu dejas fantāziju “Mana Daba”.

EUR 10 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Deju spēle TRĪNES GRĒKI

Deju spēle TRĪNES GRĒKI

Kas gan tie par Jāņiem, bez lustīgas teātra spēlēšanas ar dziesmām un dejām?!

Tukuma TIC

Izstādes Tukuma novadā vasarā

Izstādes Tukuma novadā vasarā

Aicinām kultūras un mākslas cienītājus apmeklēt dažādas izstādes Tukumā un apkārtnē.

Tukuma TIC

Atvērtu durvju dienas Silezeru peonijās

Atvērtu durvju dienas Silezeru peonijās

Aicinām izbaudīt ziedēšanas krāšņumu 13. un 14. jūnijā no plkst. 11.00 līdz plkst. 19.00 peoniju kolekcijas dārzā “Silezeru peonijas”.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Pastaigu maršruti Rēzeknē!

Pastaigu maršruti Rēzeknē!

Aktīvās atpūtas cienītājiem Rēzekne piedāvā vairākus maršrutus, gan ar kājām, gan ar velo!

Rēzeknes pilsētas TIC

SVĒTKI PILSĒTĀ | Blūza vakars

SVĒTKI PILSĒTĀ | Blūza vakars

Koncerta gaitā skanēs blūza klasika jaunās kaverversijās, oriģinālmūzika un improvizācijas – no lēnas melanholijas līdz dzīvai, enerģijas pilnai skanējumam.

Tukuma TIC

Kultūras festivāls SPAITS 2026

Kultūras festivāls SPAITS 2026

Jau šovasar Rēzeknē pirmo reizi notiks festivāls “SPAITS” – diena, kurā satiksies mūzika, māksla, sarunas un kopā būšana pie Kovšu ezera!

Rēzeknes pilsētas TIC

Sajūtu vakars pie jūras

Sajūtu vakars pie jūras

Vasaras pilnbriedā, 20. jūnijā, kad jūra satiekas ar saulrieta ugunīgajām nokrāsām, Ventspils pludmalē ikviens aicināts piedzīvot sajūtu vakaru pie jūras.

Ventspils TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -