Ventspils svinēs 733. dzimšanas dienu «Virpuļo!»

Māris Valtenbergs | 2023.08.05

Ventspils Pilsētas svētku notikumi plānoti no 4. līdz 6. augustam. Šogad pilsētai 700+33. Trīs svētku dienas piepildītas ar ziedu, mūzikas un jaunā rodeļa virpuļiem. Vairāk nekā četrdesmit pasākumu ikvienam pilsētas iedzīvotājam un viesim. Līdz ar Ostas ielas promenādes remontdarbiem, svētku galvenās norises notiks pilsētas centrā - Lielajā laukumā un Reņķa dārzā.

Programma ŠEIT

Svētku ieskaņā, 4. augustā koncertzāles “Latvija” amfiteātrī svinīgā svētku atklāšanas ceremonija ar pilsētas domes balvu pasniegšanu un muzikālo programmu, kurā viesosies “Mirage Jazz Orchestra”, dziedātāja Marta Giulioni (Itālija) un viens no vadošajiem itāļu trombonistiem un aranžētājiem Massino Morganti. Dienas izskaņā izdejoties Vecpilsētas tirgus laukumā aicinās Žoržs Siksna, bet koncertzāles “Latvija” Green room notiks vakara koncerts “(ne) akadēmiskās” noskaņās.

Sestdienas rīts sāksies ar krāšņo svētku gājienu pa Lielo prospektu, kurā sevi prezentēs pilsētas uzņēmumi, iestādes, darba kolektīvi un domubiedru grupas.

21. Starptautiskā ziedu paklāju festivāla krāšņie darbi būs apskatāmi Lielajā laukumā. Tos būs veidojuši floristi no Spānijas, Itālijas, Igaunijas, Lietuvas, Ukrainas un Latvijas. Turpat arī visu pēcpusdienu ar īpašu programmu gardēžus aicinās vadošie Latvijas šefpavāri un bārmeņi. Laba mūzika, dejas, gardi un atspirdzinoši kokteiļi, pavāru meistardarbi, konkursi, balvas un pozitīvas emocijas. Muzikālos brīžus pavadīsim saulainos regeja ritmos kopā ar reperi un producentu Strübergu un Horenu no grupas “Riga Reggae”.

Mājīgais Reņķa dārzs pārsteigs ar muzikālo dažādību. Viesosies Latvijas grupas “Otra puse” un “Rīgas modes”, ekspresīvie puiši no Vācijas “Brass Riot” un tālākie viesi “Tofa Jaxx” no Tanzānijas. Dāmas ieinteresēs turpat 50 Baltijas labāko modes, rotu un aksesuāru dizaineru izstrādājumi. Bērnus un jauniešus uzrunās laikmetīgās mākslas projekts “Māksla uz riteņiem”.

Vecpilsētas svētku notikumos aicina Ventspils bibliotēkas tradicionālajos Grāmatu svētkos, kuri šogad tematikā “Droša un tīra Eiropa”. Šo svētku ietvaros Rātslaukumā piedalīsies Latvijas grāmatu izdevēji ar savu produkciju, bet muzicēs Raitis Zapackis ar programmu gan lieliem, gan maziem. Kā ierasts notiks arī Ventspils pilsētas un novada grāmatu autoru sveikšana. Vecpilsētas tirgus laukumā iespēja iepirkties svētku tirgū. Laimīgās stundas sagaida ikvienu Amatu mājas apmeklētāju. Bet Livonijas ordeņa pilī viduslaiku cīņas, sadzīve un laimes pilnas darbnīcas. Viduslaiku dziedājumos “Muļķības slavinājums. Folijas” un “Madrigāli. Dziesmas mātes valodā”.

Jaunpilsētas laukumā pie strūklakas “Saules laiviņas” ērti būs iekārtojušies amatnieki un mājražotāji no visas Latvijas, bet Dzirnavu laukums ar Annels atrakcijām gaidīs mazos svētku apmeklētājus.

Iecienītais Zinātnes centrs VIZIUM uz savas terases piedāvās tehnoloģiju radošās darbnīcas un citas aizraujošas aktivitātes ģimenēm ar bērniem.

Sportisks azarts valdīs Latvijas atklātajā spēkavīru čempionāta 6. noslēdzošajā posmā, kas notiks Olimpiskajā centrā “Ventspils” pie Ledus halles, savukārt, Ventspils lidostas teritorijā norisināsies Latvijas Dragreisa Festivāls.

Aktīvākās dienas vakara daļā Lielajā laukumā muzicēs Ventspils Bigbends un solisti Ralfs Eilands un Elza Rozentāle. Programmā izskanēs klausītāju atzinību guvusī komponista Zigmara Liepiņa mūzika. Īpašs muzikāls pārsteigums vakara kulminācijā – deju mūzikas projekts “House Gospel Choir” no Lielbritānijas. Natālijas Mediksas (Natalie Maddix) vairāk nekā 10 gadus vadītās vokālās grupas unikāli pārsteidzošajā skanējumā satiekas deju mūzika un 10 enerģijas pilni dziedātāji ar perfekti noslīpētām balsīm. Toms Džons (Tom Jones), Kailija Minouga (Kylie Minogue), Emīlija Sandē (Emilie Sande) un dīdžejs Jax Jones ir vien daži pieminēšanas vērti mūzikas dižgari, ar kuriem “House Gospel Choir” ir dalījuši skatuvi lielākajos Eiropas mūzikas festivālos. Radīti skaņdarbi kopā ar tādiem zināmiem māksliniekiem kā Ella Hendersone (Ella Henderson), Nīls Rodžers (Nile Rodgers), grupu “Rudimental” un citiem.

Pēc noslēguma koncerta un Ventspils mēra Jāņa Vītoliņa svētku uzrunas, debesīs uzmirdzēs krāšņā uguņošana. Pirotehniskie elementi naksnīgajās debesīs tiks izšauti no Olimpiskā centra teritorijas un attiecīgi labākā priekšnesuma redzamība būs no Lielā laukuma, Lielā prospekta un tuvējām teritorijām.

Sestdienas nakts pilna jautrības, gan izbraucot ar Mazbānīša vēlā vakara reisiem, virpuļojot izgaismotajā Rodeļu trasē, gan arī lustīgi izdejojoties Reņķa dārza Nakts dejās, kurās muzicēs grupas “Citi zēni”, “A-Europa” un apvienība “Krata” ar zināmo Latvijas reperi Edavārdi un viņa skatuves biedriem. Mierīgākās noskaņās nakts koncertā aicina Ventspils Svētā Krusta Romas katoļu baznīca, kurā muzicēs mūsu pašu Ventspils vokālā grupa.

Svētdienā, 6. augustā možs rīts Bērnu pilsētiņā un aktīva pēcpusdiena bērnu parkā “Fantāzija”, kur viesosies klauns Cronopio no Argentīnas. Mazajiem apmeklētājiem jautrība putu ballītē, bet vismazākajiem sacensības rāpošanā.

Piejūras brīvdabas muzejā Amatu dienas rosība, nodarbes bērniem, mini Zoo un grupas “Lauku muzikanti” koncerts.

Svētdienas izskaņā Pārventas estrādē tradicionālais bardu koncerts, bet koncertzālē “Latvija” iemīļotās dziedātājas Marijas Naumovas jubilejas koncerts.

Svētkus atbalsta: Ventspils brīvostas pārvalde, SIA “Bucher Municipal”, AS "BMGS", nodibinājums “Nākotnes Atbalsta fonds”, SIA “Kurekss”, SIA “Kurzemes granulas”, SIA “Užavas alus”, SIA “VK Tranzīts”, SIA “Moller Auto”, SIA “Ventplac”, SIA “Bio Venta”, SIA “VIA” un Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome.

Avots: Ventspils.lv


Valmiera - 3773
Multimediāla izrāde

Multimediāla izrāde "MULTIKOSMOSS" Tukumā

1.oktobrī Tukuma kultūras namā plkst. 12:00 norisināsies aizraujoša, interaktīva un pamācoša bērnu izrāde latviešu valodā “Multikosmoss"!

Tukuma TIC

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepājas arhitektūru, šarmantās ieliņas, mākslas darbus pilsētvidē un uzzini daudz jauna par pilsētu, izvēloties kādu no pastaigu maršrutiem!

Liepājas reģiona TIB

Satiec Bausku rudenī!

Satiec Bausku rudenī!

Klāt jaunākais Bauskas novada apceļošanas un iedvesmas žurnāls!

Bauskas TIC

Velobrauciens

Velobrauciens "Ieriteņo rudenī"

30. septembrī Smiltenes tūrisma informācijas centrs aicina piedalīties velobraucienā “Ieriteņo rudenī”, kas šogad ieripo savā desmitgadē!

Smiltenes TIC

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Rudens ir iesācies, biežāk dzirdam skolēnu čalas un sākam pamazām atgriezties pasākumu un izstāžu baudīšanas virpulī siltās, mājīgās telpās. Āpkopojums >>

Tukuma TIC

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Ko apmeklēt Jēkabpils pilsētā un novadā skolēnu grupām? Piedāvājam ielūkoties apkopotās vienas dienas brauciena idejās. 

Jēkabpils novada TIC

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-"EROTĒRIKA"

27.septembrī, plkst. 19:00, Lapmežciema tautas nams, aicina uz Andra Buļa dzejas lasījumu, Ērika Upenieka mūzikas pavadījumā

Tukuma TIC

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Klāt noslēdzošais VisitBauska Fotomirkļa temats - Baudi rudeni Bauskas novadā un dalies ar saviem fotoattēliem!

Bauskas TIC

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Dodies izjādēs zirga mugurā un aplūko apkārtni no cita skatupunkta!

Bauskas TIC

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā Rīgā no 15. septembra būs skatāma Ilzes Pauliņas un Alberta Pauliņa izstāde "DZĪVES TELPA".

Tukuma TIC

A/k

A/k "Miķelim" - 45!

Atpūtas komplekss "Miķelis" rudenī atzīmē ražas svētkus, priecājoties par paveikto un šogad atzīmējot 45 gadus kopš pirmo reizi durvis vēra muzejs!

Bauskas TIC

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Pievienojies mums katru ceturtdienu no plkst. 20.00 – 22.00, lai baudītu dzīvo džeza mūziku viesnīcas elegantajā Lobija bārā. Ieeja bez maksas.

Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

Skyline Bar brančs

Skyline Bar brančs

Pie mums varēsi baudīt gardus ēdienus, dzērienus, dzīvo mūziku un Rīgas panorāmas skatus. Informācija par datumiem un rezervācijām: skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

"Gada izrāviens" Tūrisma fakultātei

Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns saņem atzinību “Gada izrāviens”

Biznesa augstskola Turība

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Aicinām skolēnus doties rudenīgā piedzīvojumā Smiltenes novadā. Piedāvājam apskatīt dabas objektus – tādus, kādus citur Latvijā nevar neatrast.

Smiltenes TIC

MIĶEĻDIENA TUKUMĀ

MIĶEĻDIENA TUKUMĀ

Tradicionālās Miķeļdienas svinības šogad norisināsies Brīvības laukumā Tukumā.

Tukuma TIC

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Meklē jauku un piedzīvojumiem bagātu vietu, kur doties ekskursijā ar klasesbiedriem? Ieskaties ceļvedī un dodies izzināt Bauskas novadu!

Bauskas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -