Nav telts, nav problēmu! Latvietes neparastais pārgājiens no Rīgas līdz Tallinai

Edgars Bērziņš | 2023.08.26

2023. gada jūlijā 43 gadus vecā latviete Dagnija Lejiņa devās sen plānotā ceļojumā no Rīgas līdz Tallinai, nesot līdzi tikai astoņus kilogramus smagu mugursomu. Viņas mugursomā neatradīsiet telti, guļammaisu vai kempinga krāsniņu, jo četrdesmit dienas ilgajā pārgājienā viņa galvenokārt uzturas laipnu svešinieku mājās un pusdieno kafejnīcās un restorānos viņas izplānotajā maršrutā. Kā stāsta Dagnija, lai arī viņa savā ceļā nav sastapusi nevienu no slavenajiem Igaunijas lāčiem, igauņi bijuši īpaši viesmīlīgi.

Naktsmājas atrastas ar sociālo mediju palīdzību

Lai atrastu naktsmājas, Dagnija sociālajā tīklā Facebook publicēja aicinājumu, meklējot naktsmājas dažādās vietās Igaunijā. Viņas ieraksts tika kopīgots vairāk nekā simts reizes, kā rezultātā tika saņemti desmitiem e-pastu no igauņiem, kas piedāvāja nakšņošanai savas kotedžas, bērnības mājas un pat jahtas.

“Es parasti naktsmītnes atrodu dienu vai divas dienas iepriekš. Kādu dienu, piemēram, man atrakstīja Jānuss un piedāvāja apmesties uz jahtas, kas ierasti ir pietauvota Munalaidas ostā. Viņš atsūtīja man atslēgas atrašanās vietu un teica, ka varu tur uzturēties tik ilgi, cik nepieciešams,” stāsta Dagnija, izsakot milzīgu pateicību par igauņu viesmīlību.

Lai arī garo distanču pārgājienos ceļotāji bieži vien dodas ar ārkārtīgi smagu mugursomu, Dagnija atklāj, ka simtiem kilometru iespējams pieveikt arī krietni vienkāršāk. “Pārgājiena laikā es labprātāk iepazīstu vietējos cilvēkus, baudu labu ēdienu restorānos šajā maršrutā, atpūšos spa vai apmeklēju vasaras koncertus. Pagājušajā nedēļā es uz īsu brīdi ierados Sāremā, kur izbaudīju pasaules līmeņa operu Kuresāres pilī,” atceras latviete.

Pievārējot garo distanci pa Baltijas jūras piekrastes pārgājienu taku

Šo komforta līmeni nodrošina 1200 kilometrus garā Baltijas jūras piekrastes pārgājienu taka, kas aptver trīs Baltijas valstis un kalpo par Dagnijas maršrutu. Taka stiepjas gar Baltijas jūras piekrasti un ir daļa no Eiropas garo distanču pārgājienu maršruta E9, kas sākotnēji aizsākas Portugālē. Vairāk nekā 600 kilometru garumā, ko viņa mēro Igaunijā, ir aptuveni 500 aizraujošu dabas un kultūras objektu, kā arī daudzas uzturēšanās un ēdināšanas iespējas.

Dagnija plāno noiet 700 kilometrus no Rīgas līdz Tallinai un šobrīd atrodas pusceļā. Vidēji dienā viņa pieveic 15-20 kilometrus, bet garākā distance dienā sasniedz 32 kilometrus. Pēc šādas piepūles viņa atļāvās baudīt atpūtas dienu. “Pārgājiens nekad nav sprints, bet gan maratons. Svarīgi ir pietiekami daudz laika atvēlēt miegam un atpūtai. Pēc divām nedēļām man uz pēdas ir tikai viena maza tulzna, ko es izskaidroju ar vieglo mugursomu un atpūtas dienām,” pārliecināta ir Dagnija.

Dagnijai šis nav pirmais tālo distanču pārgājiens. Pirms trim gadiem, pirmajā Covid-19 pandēmijas vasarā, viņa īstenoja līdzīgu piedzīvojumu, no Lietuvas un Latvijas robežas līdz Rīgai četrās nedēļās noejot 500 kilometrus, arī bez telts. “Pandēmija manā dzīvē ieviesa korekcijas. Kā komunikācijas aģentūras vadītāja es pazaudēju lielāko daļu savu klientu un tikai dažu mēnešu laikā man bija jāatlaiž sava komanda. Mājsēdes laikā es nolēmu no tā visa atslēgties,” viņa atceras, atklājot, ka pašreizējais pārgājiens patiesībā sākās pirms trim gadiem.

Pārgājiens vienatnē kā bezmaksas terapija

Kad darbs viņas aģentūrā gandrīz pilnībā apstājās, Dagnija atklāja savu patieso aicinājumu un nodibināja vēl vienu uzņēmumu, kas koncentrējas uz sieviešu līderību un ekonomisko iespēju palielināšanu. Šajā ceļojumā viņa vēlas iedvesmot citas sievietes uzdrīkstēties sapņot lielus sapņus. Viņasprāt, došanās pārgājienos ir arī viens no labākajiem veidiem, kā iepazīt sevi tuvāk.

“Man kā sievietei ir nācies daudzām skaidrot, kāpēc es ar mugursomu plecos uzņēmos izaicinājumu četrdesmit dienās aiziet no Rīgas līdz Tallinai. Cilvēki ir pārsteigti, kā mans vīrs vispār piekrita tik trakai idejai - iedomājieties, veselu mēnesi būt prom no mājām,” smejas Dagnija.

“Iemesls ir visai vienkāršs. Pārgājiens vienatnē man dod iespēju sevi izvirzīt uzmanības centrā - noteikt prioritātes sev un savām vajadzībām. Manuprāt, pārgājieni ir viens no labākajiem veidiem, kā iepazīt sevi tuvāk. Laiku pa laikam mums vajag tā patiesi izzināt pašiem sevi. Un pats labākais - tas viss ir pilnīgi bez maksas,” piebilst Dagnija, norādot arī uz dziedinošo iedarbību, ko rada japāņu shinrin-yoku jeb meža peldes.

Vieglajā mugursomā pirmās nepieciešamības lietas

Saviem Latvijā esošajiem draugiem, kas vēlas iepazīt Igauniju, Dagnija iesaka trīs dienu pārgājienu no Iklas līdz Pērnavai, ejot pa Baltijas piekrastes pārgājienu taku. “Šis maršruts piedāvā lielu daudzveidību. Jūs redzēsiet jūru, pamestas zvejas ostas, blīvus mežus un purvājus,” viņa saka, norādot, ka pārgājienam vajadzētu ilgt vismaz trīs dienas vai pat ilgāk, ja cilvēki vēlas patiesi izrauties no ikdienas. “Lai atpūstos un patiešām izrautos no ikdienas, vajadzīgs laiks.”

Dodoties ceļā ar vieglu mugursomu, Dagnija  ņem līdzi pēc iespējas mazāk mantu. Taču viņa nekad nedotos vasaras pārgājienā bez ērtas mugursomas, pārgājienu apaviem, cepures, saules aizsargkrēma, telefona un dienasgrāmatas. “Ikdienā man patīk rutīna. Katru rītu pārgājiena laikā es atveru dienasgrāmatu un pierakstu visas savas emocijas un notikumus no iepriekšējās dienas. Tas ir sava veida emocionāls un sajūtu sagremošanas process. “Esot pārgājienā, es saprotu, cik maz patiesībā dzīvē ir vajadzīgs. Man dzīvei nepieciešamās lietas ietilpst mazā astoņus kilogramus vieglā mugursomā.”

Meklējot slavenos Igaunijas lāčus

Dagnija min, ka Latvijā slavu iemantojuši Igaunijas lāči. “Daudzi mani draugi jautā, vai esmu sastapusi Igaunijas lāčus,” viņa saka, saprotot ziņkāri, jo Latvijā lāču tikpat kā nav. “Ir tikai Igaunijas lāči, kas ierodas Latvijā,” viņa smejas.

Kas attiecas uz lāčiem vai savvaļas dzīvniekiem, tad Dagnija sava ceļojuma laikā nevienu nav sastapusi, izņemot vienu zaķi un lapsu. Līdzīgi ir ar cilvēkiem. “Kur viņi ir, es nezinu,” viņa noteic. “Varbūt viņi iet pārgājienā tikai dažus kilometrus man pa priekšu, un mūsu ceļi nekrustosies.

Dagnija turpinās savu pārgājienu pa Baltijas jūras piekrastes pārgājienu taku Igaunijā vēl aptuveni nedēļu. Sekojiet līdzi viņas ceļojumam Facebook un Instagram.

Vairāk informācijas par Baltijas piekrastes pārgājienu takas maršrutu un iespējām meklējiet: https://www.westestonia.com/ranniku-matkarada/.

Avots: Bcom.lv


autoblitz - 3822
Piedzīvo mākslas burvību izstādēs TUKUMĀ

Piedzīvo mākslas burvību izstādēs TUKUMĀ

Tukuma novads aicina mākslas cienītājus un kultūras entuziastus jūnijā apmeklēt daudzveidīgās izstādes

Tukuma TIC

Brīvdienas ģimenēm ar bērniem Bauskā!

Brīvdienas ģimenēm ar bērniem Bauskā!

Iepazīsti tūrisma piedāvājumu ģimenēm ar bērniem!

Bauskas TIC

Koncertuzvedums ATGRIEŽAMIES LATGOLĀ

Koncertuzvedums ATGRIEŽAMIES LATGOLĀ

7.jūlijā pulksten 16:00 Kandavas brīvdabas estrādē "Ozolāji" - koncertuzvedums ATGRIEŽAMIES LATGOLĀ.

Tukuma TIC

Zvejnieksvētki Lapmežciemā - 13.07

Zvejnieksvētki Lapmežciemā - 13.07

Svētku koncerts un jautra atmosfēra kopā ar Aināru Bumbieri, dziedošajiem aktieriem, Ivo Fominu, "Papīra lidmašīnām" u.c.

Tukuma TIC

Tukuma puses daiļdārzi gaida ciemos

Tukuma puses daiļdārzi gaida ciemos

Tukuma puses daiļdārzi aicina ciemos jau tagad! Piedāvājam iepazīties ar skaistākajiem dārziem

Tukuma TIC

Ditas Lūses izstāde Mazajā Mežotnes pilī

Ditas Lūses izstāde Mazajā Mežotnes pilī

Esi ielūgts apmeklēt Ditas Lūses izstādi "Saules laiks" Mazajā Mežotnes pilī no 21. jūnija līdz 1. augustam! Izstādes atklāšana 21. jūnijā, plkst. 19:00!

Bauskas TIC

Vasaras atpūta pie Madonas novada ezeriem

Vasaras atpūta pie Madonas novada ezeriem

Pavadi brīvdienas kādā no atpūtas vietām pie mūsu puses ezeriem. Kad gaiss smaržo pēc ezera, draugu sarunām un bērnu smiekliem, vasara ir izdevusies!

Madonas TIC

Disku golfa sacensības Bauska Open 2024

Disku golfa sacensības Bauska Open 2024

29. jūnijā Bornsmindes parkā norisināsies Disku golfa sacensības Bauska Open 2024.

Bauskas TIC

Neredzamā Pasaule- pārsteidzoša pieredze!

Neredzamā Pasaule- pārsteidzoša pieredze!

Aicinām apmeklēt unikālu ekskursiju, kurā vari piedzīvot pasauli tumsā, vadoties pēc citām maņām, neredzīgu gida vadībā.

Neredzamā Pasaule

Tukuma novada piekrastes naktsmītnes

Tukuma novada piekrastes naktsmītnes

Te būs saraksts ar naktsmītnēm no Bērzciema līdz pašam Bigauņciemam!

Tukuma TIC

NE-parastumi Madonas novadā

NE-parastumi Madonas novadā

Seriāls par "NE parastām" Madonas novada tūrisma vietām dodas uz Ērgļu pusi, aicinot izsaukt Džinu un nakšņot hipsterīgā brīvdienu mājā.

Madonas TIC

Koncerts ar Valdi Atālu un Zani Bērziņu

Koncerts ar Valdi Atālu un Zani Bērziņu

29.jūnijā pl.19.00 ielūdzam uz Akustikas vasaras terases atklāšanu, kurā uzstāsies Valdis Atāls un Zane Bērziņa.

EUR 10 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Jūnija vidū Bauskā uzsāks ceļu remontu!

Jūnija vidū Bauskā uzsāks ceļu remontu!

Jūnija vidū uzsāks Kalna un Zaļās ielas seguma atjaunošanas un rotācijas apļa izbūves darbus

Bauskas TIC

Goran Gora koncerts Kalsnavas arborētumā

Goran Gora koncerts Kalsnavas arborētumā

29. un 30. jūnijā - "Peoniju ziedu parādē 2024" Goran Gora koncerts un bērnu programma

Madonas TIC

"Peoniju ziedu parāde 2024" Kalsnavā

LVM Kalsnavas arborētumā sācies peoniju ziedēšanas laiks, kolekcijā ap 300 peoniju dažādības. “Peoniju ziedu parāde 2024” šogad notiks visu jūniju.

Madonas TIC

Atklāj Gulbeni ar elektrovilcieniņu!

Atklāj Gulbeni ar elektrovilcieniņu!

Atklāj un iepazīsti skaistās ziemeļaustrumu Vidzemes parku un dārzu pilsētas Gulbenes un tās iedzīvotāju stāstu cauri laiku lokiem!

Gulbenes novada TIC

Rundāle aicina iepazīt Tropu tauriņu māju!

Rundāle aicina iepazīt Tropu tauriņu māju!

Blakus Rundāles pils parkam šovasar ir atvērta tropu tauriņu māja!

Bauskas TIC

ROKA DZIESMU SVĒTKI | Džūkstē

ROKA DZIESMU SVĒTKI | Džūkstē

29. jūnijā pie Džūkstes Kultūras nama pirmie “ROKA DZIESMU SVĒTKI” sadarbībā ar Latvijas Rokmūzikas Asociāciju.

Tukuma TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -