Pētījums par alkohola iegādi: 49% svarīga cena, 21% - zīmols

Marta Mackeviča | 2023.08.08

Vairāk nekā puse aptaujāto (68%) norādījuši, ka, iegādājoties alkoholiskos dzērienus, būtiskākais ir garša un aromāts, 49% atzinuši, ka noteicošais ir cena, bet 21% atbildējis, ka svarīgākais ir lojalitāte zīmolam un visbiežāk izvēlas sev tuvus zīmolus, ko patērē jau ilgstoši, liecina AS “Aldaris” un pētījuma centra “Norstat Latvija” veiktā aptauja par dažādu dzērienu patēriņa tendencēm Latvijā. Vēl 15% aptaujāto atzinuši, ka svarīgākais kritērijs ir dzēriena sastāvs, proti, vai tajā izmantotas dabīgas un augstvērtīgas izejvielas. Aptaujas ietvaros respondenti varēja izvēlēties vairākus atbilžu variantus.

Pētījuma dati ļauj secināt, ka katrs desmitais patērētājs, kurš iegādājas alkoholu, izvēlas dzērienus ar zemu alkohola saturu. 1% aptaujā pievērš uzmanību tam, vai dzēriena iepakojums un ražošanas process ir ilgtspējīgs, bet vēl 4% atzinuši, ka izvēles izdarīšanā svarīgākais ir vizuālais noformējums, piemēram, etiķetes izskats.

“Esam gandarīti, ka pēdējos gados patērētāji kļūst aizvien izglītotāki, lūkojoties “tālāk par produktu” – meklējot pievienoto vērtību, interesējoties par to, cik ilgtspējīgs un videi draudzīgs ir ražošanas process utt. Gan aptaujas rezultāti, gan pārdošanas dati liecina, ka pieaug interese par produktiem ar zemu alkohola saturu vai par bezalkoholiskajiem dzērieniem,” stāsta AS “Aldaris” komunikācijas vadītājs Toms Kursītis.

“Bezalkoholiskais alus, kura popularitāte ir būtiski pieaugusi, ir alternatīva gadījumos, kad ir vēlme nobaudīt alu, bet dažādu iemeslu dēļ to nav iespējams izdarīt - darba laikā, braucot pie stūres u.c. Tā ir iespēja izbaudīt alus garšu bez alkohola lietošanas un nezaudējot koncentrēšanās spējas,” piebilst T.Kursītis.

Analizējot aptaujas atbildes, ko snieguši vīrieši un sievietes, iespējams secināt, ka sievietes biežāk izvēlas mazāk stiprus alkoholiskos dzērienus (13% sievietes un 7% vīrieši), savukārt, vīriešiem biežāk kā izšķirošs faktors kalpo cena (54% vīrieši un 45% sievietes). Arī zīmola atpazīstamība vīriešiem (22%) ir svarīgāka, nekā sievietēm (15%).

Raugoties uz pētījuma datiem reģionu griezumā, iespējams secināt, ka Pierīgā un Latgalē noteicošais izvēles kritērijs ir cena (attiecīgi – 52% un 54%), vienlaikus tieši Latgalē visvairāk respondentu norādījuši zīmola atpazīstamības nozīmi (21%). Dzērienus ar zemāku alkohola saturu visbiežāk meklē patērētāji no Kurzemes (16%), tieši Kurzemes respondenti pievērš arī liekāko uzmanību dzēriena sastāvam (16%).

Aptauja veikta 2023. gada jūnijā sadarbībā ar pētījumu centru “Norstat”. Tajā piedalījās 1000 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem. Pētījums veikts ar mērķi izpētīt dažādu dzērienu patēriņa tendences Latvijā.

Avots: Miltton.com


Valmiera - 3773
Velobrauciens

Velobrauciens "Ieriteņo rudenī"

30. septembrī Smiltenes tūrisma informācijas centrs aicina piedalīties velobraucienā “Ieriteņo rudenī”, kas šogad ieripo savā desmitgadē!

Smiltenes TIC

Satiec Bausku rudenī!

Satiec Bausku rudenī!

Klāt jaunākais Bauskas novada apceļošanas un iedvesmas žurnāls!

Bauskas TIC

A/k

A/k "Miķelim" - 45!

Atpūtas komplekss "Miķelis" rudenī atzīmē ražas svētkus, priecājoties par paveikto un šogad atzīmējot 45 gadus kopš pirmo reizi durvis vēra muzejs!

Bauskas TIC

Multimediāla izrāde

Multimediāla izrāde "MULTIKOSMOSS" Tukumā

1.oktobrī Tukuma kultūras namā plkst. 12:00 norisināsies aizraujoša, interaktīva un pamācoša bērnu izrāde latviešu valodā “Multikosmoss"!

Tukuma TIC

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Aicinām skolēnus doties rudenīgā piedzīvojumā Smiltenes novadā. Piedāvājam apskatīt dabas objektus – tādus, kādus citur Latvijā nevar neatrast.

Smiltenes TIC

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Klāt noslēdzošais VisitBauska Fotomirkļa temats - Baudi rudeni Bauskas novadā un dalies ar saviem fotoattēliem!

Bauskas TIC

MIĶEĻDIENA TUKUMĀ

MIĶEĻDIENA TUKUMĀ

Tradicionālās Miķeļdienas svinības šogad norisināsies Brīvības laukumā Tukumā.

Tukuma TIC

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepājas arhitektūru, šarmantās ieliņas, mākslas darbus pilsētvidē un uzzini daudz jauna par pilsētu, izvēloties kādu no pastaigu maršrutiem!

Liepājas reģiona TIB

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Rudens ir iesācies, biežāk dzirdam skolēnu čalas un sākam pamazām atgriezties pasākumu un izstāžu baudīšanas virpulī siltās, mājīgās telpās. Āpkopojums >>

Tukuma TIC

"Gada izrāviens" Tūrisma fakultātei

Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns saņem atzinību “Gada izrāviens”

Biznesa augstskola Turība

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Pievienojies mums katru ceturtdienu no plkst. 20.00 – 22.00, lai baudītu dzīvo džeza mūziku viesnīcas elegantajā Lobija bārā. Ieeja bez maksas.

Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Ko apmeklēt Jēkabpils pilsētā un novadā skolēnu grupām? Piedāvājam ielūkoties apkopotās vienas dienas brauciena idejās. 

Jēkabpils novada TIC

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-"EROTĒRIKA"

27.septembrī, plkst. 19:00, Lapmežciema tautas nams, aicina uz Andra Buļa dzejas lasījumu, Ērika Upenieka mūzikas pavadījumā

Tukuma TIC

Skyline Bar brančs

Skyline Bar brančs

Pie mums varēsi baudīt gardus ēdienus, dzērienus, dzīvo mūziku un Rīgas panorāmas skatus. Informācija par datumiem un rezervācijām: skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā Rīgā no 15. septembra būs skatāma Ilzes Pauliņas un Alberta Pauliņa izstāde "DZĪVES TELPA".

Tukuma TIC

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Meklē jauku un piedzīvojumiem bagātu vietu, kur doties ekskursijā ar klasesbiedriem? Ieskaties ceļvedī un dodies izzināt Bauskas novadu!

Bauskas TIC

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Dodies izjādēs zirga mugurā un aplūko apkārtni no cita skatupunkta!

Bauskas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -