Pētījums par alkohola iegādi: 49% svarīga cena, 21% - zīmols

Marta Mackeviča | 2023.08.08

Vairāk nekā puse aptaujāto (68%) norādījuši, ka, iegādājoties alkoholiskos dzērienus, būtiskākais ir garša un aromāts, 49% atzinuši, ka noteicošais ir cena, bet 21% atbildējis, ka svarīgākais ir lojalitāte zīmolam un visbiežāk izvēlas sev tuvus zīmolus, ko patērē jau ilgstoši, liecina AS “Aldaris” un pētījuma centra “Norstat Latvija” veiktā aptauja par dažādu dzērienu patēriņa tendencēm Latvijā. Vēl 15% aptaujāto atzinuši, ka svarīgākais kritērijs ir dzēriena sastāvs, proti, vai tajā izmantotas dabīgas un augstvērtīgas izejvielas. Aptaujas ietvaros respondenti varēja izvēlēties vairākus atbilžu variantus.

Pētījuma dati ļauj secināt, ka katrs desmitais patērētājs, kurš iegādājas alkoholu, izvēlas dzērienus ar zemu alkohola saturu. 1% aptaujā pievērš uzmanību tam, vai dzēriena iepakojums un ražošanas process ir ilgtspējīgs, bet vēl 4% atzinuši, ka izvēles izdarīšanā svarīgākais ir vizuālais noformējums, piemēram, etiķetes izskats.

“Esam gandarīti, ka pēdējos gados patērētāji kļūst aizvien izglītotāki, lūkojoties “tālāk par produktu” – meklējot pievienoto vērtību, interesējoties par to, cik ilgtspējīgs un videi draudzīgs ir ražošanas process utt. Gan aptaujas rezultāti, gan pārdošanas dati liecina, ka pieaug interese par produktiem ar zemu alkohola saturu vai par bezalkoholiskajiem dzērieniem,” stāsta AS “Aldaris” komunikācijas vadītājs Toms Kursītis.

“Bezalkoholiskais alus, kura popularitāte ir būtiski pieaugusi, ir alternatīva gadījumos, kad ir vēlme nobaudīt alu, bet dažādu iemeslu dēļ to nav iespējams izdarīt - darba laikā, braucot pie stūres u.c. Tā ir iespēja izbaudīt alus garšu bez alkohola lietošanas un nezaudējot koncentrēšanās spējas,” piebilst T.Kursītis.

Analizējot aptaujas atbildes, ko snieguši vīrieši un sievietes, iespējams secināt, ka sievietes biežāk izvēlas mazāk stiprus alkoholiskos dzērienus (13% sievietes un 7% vīrieši), savukārt, vīriešiem biežāk kā izšķirošs faktors kalpo cena (54% vīrieši un 45% sievietes). Arī zīmola atpazīstamība vīriešiem (22%) ir svarīgāka, nekā sievietēm (15%).

Raugoties uz pētījuma datiem reģionu griezumā, iespējams secināt, ka Pierīgā un Latgalē noteicošais izvēles kritērijs ir cena (attiecīgi – 52% un 54%), vienlaikus tieši Latgalē visvairāk respondentu norādījuši zīmola atpazīstamības nozīmi (21%). Dzērienus ar zemāku alkohola saturu visbiežāk meklē patērētāji no Kurzemes (16%), tieši Kurzemes respondenti pievērš arī liekāko uzmanību dzēriena sastāvam (16%).

Aptauja veikta 2023. gada jūnijā sadarbībā ar pētījumu centru “Norstat”. Tajā piedalījās 1000 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem. Pētījums veikts ar mērķi izpētīt dažādu dzērienu patēriņa tendences Latvijā.

Avots: Miltton.com


gunrange - 3920
Atpakaļ uz skolu piedāvājums Baltic Beach

Atpakaļ uz skolu piedāvājums Baltic Beach

Uzlādējieties pirms jaunā mācību gada un izbaudiet laiku ģimenes lokā ar mūsu īpašo atpūtas piedāvājumu – rezervējiet 2 naktis un izvēlieties savu dāvanu!

EUR 480 | Baltic Beach Hotel & SPA

Laikmetīgās dejas izrāde Valmierā

Laikmetīgās dejas izrāde Valmierā

6. septembrī plkst. 16.00 Valmieras Kultūras centrā būs laikmetīgās dejas izrāde “Kāda ķermeņa stāsts”. Biļetes ierobežotā skaitā pieejamas "Biļešu paradīzē"

EUR 10 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

LaikaPaka un Rēzeknes bryuvers- gaida TEVI

LaikaPaka un Rēzeknes bryuvers- gaida TEVI

Sajūti bērnības garšu un atklāj unikālu iepakojumu vēsturi īpašās atvērto durvju dienās! - 29 augusts un 30 augusts

Rēzeknes pilsētas TIC

Ielūdz Bānīša svētki!

Ielūdz Bānīša svētki!

5. septembrī Baltijā vienīgais regulāri kursējošais šaursliežu vilciens - Gulbenes-Alūksnes bānītis - svinēs savu 123. gadadienu.

Gulbenes novada TIC

Pilsētvides izstāde Strenčos

Pilsētvides izstāde Strenčos

Visas vasaras garumā Strenču pilsētvidē apskatāma mākslinieku apvienības “Orbīta” kūrēta izstāde – objekti un instalācijas, kas paslēpti pilsētvidē.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Kurš kuru? Nāc un ievērtē pats!

Kurš kuru? Nāc un ievērtē pats!

Šī būs patiesi aizraujoša divu aktieru izdzīvošanas cīņa. Kurš kuru? Nāc un ievērtē pats!

Rēzeknes pilsētas TIC

Informācija tirgotājiem - Simjūda tirgus

Informācija tirgotājiem - Simjūda tirgus

Aicinām tirgotājus pieteikties Simjūda tirgum Valmierā, kas norisināsies 10. oktobrī. Pieteikšanās līdz 30. augustam.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Pirts diena Līgatnē

Pirts diena Līgatnē

2026. gada 5. septembrī Līgatnē, gleznainajā pilsētas centrā pie Līgatnes dīķa notiks kaut kas nebijis - Pirts diena Līgatnē.

EnterGauja

“Imprūven” izrāde #3

“Imprūven” izrāde #3

27. augustā plkst. 20.00 Pitagora pagalmā (Rīgas ielā 8, Rūjienā) “Imprūven” izrāde #3. Ieeja: 7 EUR. Biļetes: bezrindas.lv un Pitagora pagalma kasē.

EUR 7 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Ventspilī pat govs zied!

Ventspilī pat govs zied!

Pastaigā pa Ventspili sameklē Puķu govi, Zaķu ģimeni, Ziedu pulksteni un citus ziedu tēlus – košas foto pieturas visā pilsētā.

Ventspils TIC

Zinību diena Tukuma novadā

Zinību diena Tukuma novadā

Tukuma novads aicina skolēnus, jauniešus un vecākus doties kopīgos piedzīvojumos. Krāšņi svētki, enerģiski koncerti, radošas darbnīcas un spilgtas emocijas.

Tukuma TIC

Jūras bize Jūrmalas pludmalē

Jūras bize Jūrmalas pludmalē

Vairāk nekā 2000 dejotāju no Baltijas valstīm Kaugurciema pludmalē savīs deju, jūras un smilšu bizi, festivālu noslēdzot ar Balto peldi saulrietā.

Jūrmalas TIC

"Uzkūko" brīvdienu bufete 1.septembrī

Pirmā skolas diena ir klāt, un mēs to gribam padarīt vēl saldāku! 1. septembrī plkst. 10.00-16.00 (vai līdz pēdējai kūciņai!), Valmieras iela 12, Rencēni

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Auto līzings 'Viss cenā'

Auto līzings 'Viss cenā'

Viss autoparks vienā mēneša maksājumā. Viena maksa, visas rūpes uz mums.

Europcar

Cēsu mākslas festivāls

Cēsu mākslas festivāls

Kur māksla un kultūra satiekas – ceļvedis iedvesmojošām brīvdienām Cēsīs!

Cēsu TIC

Vasaras noslēguma zaļumballe Valmiermuižā

Vasaras noslēguma zaļumballe Valmiermuižā

Atzīmēsim vasaras noslēgumu ar skanīgām dziesmām un lustīgiem dančiem zaļumballē 28. augustā plkst. 20.00 Valmiermuižas parkā kopā ar pūtēju orķestri "Smiltne"

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Balvu Kamermūzikas festivāls

Balvu Kamermūzikas festivāls

Balvu Kamermūzikas festivāls 29. un 30.augustā - muzikāls ceļojums no latviešu klasikas līdz pat Holivudas kino leģendām.

Balvu TIC

Tomātu svētki Brenguļos

Tomātu svētki Brenguļos

29. augustā no plkst. 10.00 līdz 15.00 Brenguļos pie sporta centra “Kaimiņi” norisināsies gadskārtējie Tomātu svētki.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Senās uguns nakts

Senās uguns nakts

29. augusta vakarā Staldzenes stāvkrastā norisināsies Senās uguns nakts – iecienīts kultūras un tradīciju pasākums.

Ventspils TIC

Tibetas dziedošo bļodu meditācija

Tibetas dziedošo bļodu meditācija

27. augustā plkst. 18.00 aicinām uz Sēļu muižu, kur notiks Tibetas dziedošo bļodu un citu autentisko skaņu instrumentu meditācija Gunta Ezera vadībā.

EUR 10 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -