No pludmales līdz laikmetīgajai mākslai – ko apskatīt brīvdienās Tallinā?

Kristīne Krista Vītola | 2023.08.16

Vasara ir laiks, kad teju ikviens vēlas izbrīvēt kaut nedēļu un doties tuvākā vai tālākā atvaļinājumā. Kaut gan bieži sapņojam par siltajām zemēm un tāliem, eksotiskiem galamērķiem, arī tepat kaimiņos, Tallinā, iespējams izrauties no ikdienas skrējiena un nodoties atpūtai, neatkarīgi no tā, vai brīvas tikai pāris dienas, nedēļas nogale vai ilgāks laika posms. Ko apskatīt Tallinā tiem, kam patīk vecpilsētas šarms, vai tiem, kuri meklē mūsdienīgu un radošu atpūtu? Viedokli pauž Marja Lorenta (Maarja Loorents), muzeja “Fotografiska Tallinn” līdzdibinātāja.

Popularitāti iegūst radošie kvartāli

Līdzīgi kā Rīgā, arī Tallinā šobrīd atdzīvojas pilsētas apkaimes, kas attīstās par radošiem kvartāliem, piedāvājot dažādus jaunus konceptus koncertiem un citiem kultūras pasākumiem. Viens no piemēriem ir Telliskivi radošais kvartāls, kas dibināts 2007. gadā kādreizējā Baltijas dzelzceļa rūpnīcas vietā. Tas atrodas tikai dažu minūšu gājienā no Tallinas vecpilsētas un ir kļuvis par vadošo alternatīvo un māksliniecisko apvidu pilsētā - pievilcīgs gan vietējiem iedzīvotājiem, gan tūristiem. Tajā atrodas radoši uzņēmumi, 30 veikali, restorāni, teātri, galerijas, vairākas konferenču un semināru telpas un ik gadu notiek gandrīz tūkstotis kultūras pasākumu. Viena no radošajām vietām ir centrs "Telliskivi Loomelinnak", kas apvieno dažādas mākslas institūcijas, darbnīcas un mākslinieku studijas. Ar aktuālajiem pasākumiem iespējams iepazīties šeit.

Mūsdienu laikmetīgās mākslas tendences

Tallina kā galamērķis būs interesants arī tiem, kuri vēlas iepazīt mūsdienu mākslas tendences un populāru mākslinieku izstādes, tāpēc plānā noteikti jāiekļauj muzeja “Fotografiska Tallinn” apmeklējums, kas arī atrodas Telliskivi kvartālā. Tas ir muzejs, kas izceļas ar neierastu fotogrāfiju kolekciju un pasaulslavenu mākslinieku izstādēm. Pašlaik muzejā iespējams apskatīt Lāslo Moholi-Nagi (László Moholy-Nagy) izstādi “Gaismas spēle”, godalgotās fotogrāfes Snežanas fon Bīdingenas-Dibas (Snezhana Von Büdingen-Dyba) romantisko izstādi „Tikšanās ar Sofiju”, kas ir fotostāsts par meiteni ar Dauna sindromu un viņas māti, un britu fotogrāfa Mailza Oldridža (Miles Aldrige) spilgto un krāsaino retrospekciju “Jaunava Marija. Lielveikali. Popkorns. Fotogrāfijas no 1999. līdz 2020. gadam”. Ar tuvākajiem pasākumiem un izstādēm iespējams iepazīties šeit. Turklāt muzeja pagalmā notiek koncerti un dažādi citi pasākumi. Savukārt vakaros uz jumta terases tiek rīkotas ballītes ar pilsētas labākajiem dīdžejiem. Programmu var atrast šeit. Laikmetīgās mākslas muzeji Tallinā kļūst arvien populārāki, un pilsētas ostas teritorijā maijā durvis vēris arī privātais muzejs “PoCo”. Tā izstādes apvieno dažādu laikmetu un vietu māksliniekus un tēmas, lai izgaismotu dažādās pieejas - no Ņujorkas popmākslas kustības aizsākumiem līdz pagrīdes mākslai PSRS. Muzejā iespējams apskatīt tādu mākslinieku darbus kā Endijs Vorhols, Džefs Kūns, Benksijs un citi. Ielūkoties “PoCo” piedāvājumā var šeit.

Vecpilsētas tradicionālais šarms  

Nevar aizmirst arī par vecpilsētas apmeklējumu, kas ir UNESCO Pasaules mantojuma objekts. Tajā redzamas vairākas senas ēkas un gotiskas baznīcas, to skaitā Niguliste jeb Sv. Nikolaja baznīca - viena no ievērojamākajiem vēsturiskajiem pieminekļiem Tallinā. Pēc restaurācijas baznīca kļuvusi par svarīgu kultūras centru, kurā izvietots vēsturisko mākslas darbu muzejs. Tajā apmeklētāji var apskatīt gleznas, skulptūras un citus mākslas darbus no viduslaikiem līdz pat mūsdienām. Savukārt, izmantojot liftu, iespējams nokļūt baznīcas tornī un apskatīt pilsētu no augšas. Plašāku informāciju par šo iespēju var atrast šeit.

Vecpilsētā noteikti jāapmeklē arī Igaunijas Vēstures muzejs. Tas atklās Igaunijas un tās iedzīvotāju stāstus, sniedzot dziļāku ieskatu valsts kultūrā un mantojumā. Muzejs piedāvā daudzveidīgas izstādes, kas aptver dažādas vēstures periodus un tematus, sākot no senlaikiem līdz mūsdienām. Tas ir veids, kā iepazīt Igaunijas bagāto vēsturi un iegūt lielisku izpratni par šīs valsts attīstību. Vairāk informācijas par muzeja piedāvājumu var atrast šeit.

Savukārt pastaigas attālumā no vecpilsētas atrodas vēl viens rajons – Noblessner piekrastes kvartāls, kurā atrodas KAI mākslas centrs, kas arī piedāvā dažādus kultūras pasākumus.

Parki un pludmale

Pilsētas apkārtnē esošie parki un jūras tuvums piedāvā teritorijas, kurās var atpūsties un baudīt brīnišķīgus skatus. Netālu no Tallinas līča atrodas Pirita parks un pludmale. Līdz tai var nokļūt pastaigājoties vai braucot ar divriteni pa Pirita promenādi, kas ir lieliska vieta pastaigām un piknikiem ar skatu uz jūru un mežu. Aktīvāka dzīvesveida piekritēji var iziet šķēršļu trasi, kas pieejama dažādiem vecumiem un sarežģītības pakāpēm. Savukārt, ja nav vēlmes doties garākā pastaigā līdz pludmalei, turpat vecpilsētas tuvumā iespējams apmeklēt Kadriorgas parku. Vasarā tiek piedāvātas bezmaksas ekskursijas, lai iepazītu plašo parku, pili un tā vēsturi, arī Kadriorgas mākslas muzeju. Turpat atrodas arī KUMU mākslas muzejs, kur līdz novembrim var apmeklēt izstādi “Caur tavu melno acu aizu”, kas iepazīstina ar bagātīgo sieviešu grafiķu mantojumu. Plašāka informācija par pasākumiem, kas notiks parkā, atrodama šeit.

Kultūras dzīve un mūzikas festivāli

Tallina ir pazīstama arī ar savu dzīvo kultūras ainu un festivāliem. Tā kā festivālu programma mainās, pirms došanās ceļā noteikti vērts izpētīt, vai brīvdienās gaidāmi kādi interesanti pasākumi, piemēram, mūzikas festivāli vai ielu mākslas izrādes. Tajā skaitā koncerti “Fotografiska Tallinn” piedāvā mūziķus no visas pasaules. Tuvākajā laikā gaidāms Donovans Kīts (Donovan Keith) (ASV) koncerts. Vairāk informācijas šeit.

Arī vietējie teātri un koncertzāles piedāvā plašu izklaides programmu. Piemēram, 19. augustā Tallinā gaidāms mākslinieka Noëp lielkoncerts, kas iepriekš viesojies arī Latvijā.

Avots: Miltton.com


Valmiera - 3773
Velomaršruts

Velomaršruts "Vidussēlijas mazais loks"

27. augustā notika velomaršruta Nr. 791 “Vidussēlijas mazais loks” atklāšana. Pasākumā piedalījās 50, entuziasma pilni, aktīvās atpūtas piekritēji.

TAKA

Ēģipte - Atpūta kūrortos

Ēģipte - Atpūta kūrortos

Agrās rezervēšanas cenas // Atpūta pludmalē un ekskursiju piedāvājumi // 7 naktis - 2023. un 2024. gads.

EUR 485 | Estravel Latvia

Brīvdienas Barselonā

Brīvdienas Barselonā

7 naktis izvēlētajā viesnīcā, transfēri, brokastis un īpašais piedāvājums // 01.11.2023. – 31.03.2024.

EUR 858 | Estravel Latvia

Aktuālās izstādes Liepājā

Aktuālās izstādes Liepājā

Iepazīsties ar šī brīža aktuālajām izstādēm Liepājā – ieplāno un iedvesmojies!

Liepājas reģiona TIB

Atpūta Toskānā. Apartamentu / māju īre

Atpūta Toskānā. Apartamentu / māju īre

Toskāna, Itālija. Mājas, villas vai apartamentu īre // cena aprēķināta 1 personai 7 naktīm, ceļojot grupā

EUR 124 | Estravel Latvia

Bazārs – izsole!

Bazārs – izsole!

1. oktobrī plkst. 14.00, aicinām apmeklēt sirsnīgu pasākumu Bazārs – izsoli. Bazārs norisināsies Burtnieku baznīcas kompleksa staļļa ēkā.

EUR 1 | Valmieras TIC

Pludmales atpūta Zanzibārā

Pludmales atpūta Zanzibārā

Jau no 18.10.! Tirkīzzils ūdens un balto smilšu pludmales, unikāla kultūra un daba!

EUR 1420 | Latvia Tours

no 51 EUR | Septembra populārākie piedāvāj

no 51 EUR | Septembra populārākie piedāvāj

HOOKUSBOOKUS.COM septembra labākie piedāvājumi populārākajās viesnīcās no 51 EUR! Skatīties un veiciet rezervāciju šeit👇

Hookusbookus.com

Skolēnu Rudens brīvdienas. Ēģipte

Skolēnu Rudens brīvdienas. Ēģipte

Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu

EUR 845 | Estravel Latvia

Ekskursiju laiks ir sācies arī Rēzeknē!

Ekskursiju laiks ir sācies arī Rēzeknē!

Lai dažādotu izziņas un mācību procesu ārpus pierastajām telpām, esam sagatavojuši interesantu piedāvājumu izcilam piedzīvojumam Rēzeknē!

Rēzeknes pilsētas TIC

Vakars ar DJ

Vakars ar DJ

Katru sestdienu mēs gaidām Jūs uz vakaru ar Dj 😎bārā La Terrasse 🤩 Nāciet atpūsties no ikdienas😍izbaudīt gardus ēdienus , dzērienus🥘🍹 pasēdēt labā kompānija un protams padancot 🕺💃 📲Galdiņu rezervācija +371 65404910

Park Hotel Latgola

SPA atpūta Taizemē

SPA atpūta Taizemē

Tūkstošiem gadu laikā uzkrātas zināšanas un pieredze Jūsu labsajūtai un veselībai. Atpūta Taizemē.

EUR 2950 | Estravel Latvia

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Trakai TIC

Pastaigas vecpilsētā gida pavadībā

Pastaigas vecpilsētā gida pavadībā

Katru sestdienu un svētdienu plkst. 12.00, gids ar zaļi sarkano Liepājas karodziņu rokās gaidīs pie koncertzāles “Lielais dzintars”, Radio ielā 8.

Liepājas reģiona TIB

Tagad esam vēl pieejamākie

Tagad esam vēl pieejamākie

Mums ir priecīga ziņa 🥳 Tagad mūsu restorāna ēdienus var pasūtīt caur Wolt 🚚🥘😋 ✅Izmanto kodu PIRMAISWOLT un saņem 7€ atlaidi savam pirmajam pasūtījumam mūsu restorāna Wolt platformā. *Kods ir derīgs jaunajiem lietot...

Park Hotel Latgola

Kalnu slēpošana Slovākijā

Kalnu slēpošana Slovākijā

5 dienas slēpošana Augstajos un Zemajos Tatros. Pēc grupas vēlēšanās – termālie baseini, stalaktītu alas, nacionālās vakariņas.

EUR 335 | Latvia Tours

Rudens ēdienkarte Jaunpils pils krogā!

Rudens ēdienkarte Jaunpils pils krogā!

Ar septembri pils krogā baudāma īpaši izsmalcināta rudens ēdienkarte! Podiņu ēdieni- asinsdesas, zirņi ar speķīti, liellopa sautējums...un mutē kūstoši deserti

EUR 5 | Jaunpils pils

Zelta rudens - Ezeri SPA, Siguldā

Zelta rudens - Ezeri SPA, Siguldā

Izbaudiet Zelta rudeni Siguldā un atpūtu viesnīcā Eseri SPA // nakšņošana, brokastis un piedāvājums relaksācijai

EUR 100 | Estravel Latvia

Iepazīsti Rēzekni rudenīgā ekskursijā!

Iepazīsti Rēzekni rudenīgā ekskursijā!

Lai dažādotu izziņas un mācību procesu ārpus pierastajām telpām, esam sagatavojuši interesantu ekskursiju piedāvājumu izcilam piedzīvojumam Rēzeknē!

Rēzeknes pilsētas TIC

Itālijas dienvidi - Bari un Apūlija!

Itālijas dienvidi - Bari un Apūlija!

Ceļojums piemērots visiem, kas ilgojas pēc saules un patīkamas gaisa temperatūras Itālijas atvasarā, mīl krāšņus dabasskatus patīk itāliešu kultūra

EUR 799 | Latvia Tours

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -