Ventspilī norisinās Ukraiņu kultūras dienas

Zane Apse | 2023.08.18

No 2023. gada 17. līdz 20. augustam Ventspilī norisināsies Ukraiņu kultūras dienas “KOPĀ”, kas sniegs iespēju Ventspils pilsētas un novada iedzīvotājiem un viesiem iepazīt ukraiņu mākslas un kultūras tradīcijas. Pasākumu norise paredzēta ar krāšņu un daudzveidīgu programmu, kurā viesosies arī mākslinieki no Ukrainas – Vinnicas tautas deju ansamblis “Квіти Поділля” (“Podiljas ziedi”), estrādes municipālā mākslas darbnīca “Зоряна мрія” (“Zvaigžņu sapnis”), kā arī klūgu pinumu meistari.

Pasākumu programmas mērķis ir ukraiņu kultūras mantojuma un tradīciju saglabāšana, popularizēšana, ukraiņu integrēšana latviešu sabiedrībā, kā arī atbalsta paušana Ukrainas tautai. Ukraiņu mākslinieki sniegs iespēju iepazīt savas tautas kultūru mākslā, dejā un mūzikā.

Vinnicas tautas deju ansamblis “Квіти Поділля” izveidots 1989. gadā, ko dibinājusi Olena Solodskykh, kura joprojām ir tā pastāvīgā vadītāja. Trīsdesmit gadus viņas vīrs Serhii Solodskykh bija un paliek viņas līdzdalībnieks un palīgs komandas veidošanā. Šobrīd ansamblī ir 34 dalībnieki trīs grupās dažādās vecuma kategorijās. Dažādos Ukrainas un Starptautisko tautas un folkloras mākslas konkursos un festivālos kļuvuši par uzvarētāju un “Grand Prix” ieguvējiem. Ansamblis vairākkārt demonstrējis savu mākslu daudzās pasaules valstīs – Grieķijā, Maķedonijā, Rumānijā, Serbijā, Melnkalnē, Bulgārijā, Polijā, Vācijā, Igaunijā, Turcijā, Itālijā un citviet. Viņu uzstāšanās vienmēr ir pozitīvu emociju virpulis, prieks un bauda.

Pašvaldības estrādes darbnīca “Зоряна мрія” dibināta 1997. gadā Vinnicas Mākslas pilī. Mākslas darbnīcā nodarbojas bērni un jaunieši vecumā no 4-25 gadiem. Vokālo mākslu apgūst vairāk nekā 100 cilvēku, kurus apmāca pieredzējuši vokālie režisori. Repertuārā ukraiņu un pasaules hiti jaunā aranžējumā, mūsdienu populāras dziesmas, fragmenti no pasaules mūzikliem, rokoperas u.c. Jaunie mākslinieki aktīvi piedalās pilsētas un reģiona kultūras un mākslas projektos.

Ukraiņu kultūras dienu programma:

17.augusts

15:30 Labdarības koncerts /pansionāts “Selga”/

Piedalās ukraiņu dziesmu izpildītāji no Latvijas un Ukrainas - Sandis Mārtiņš Caune, Jeļena Novikova, Tetjana Kolii un bandūriste Sofija Bezsmertna.

18.augusts

18:00 Atklāšanas koncerts “KOPĀ” /Bērnu pilsētiņa/

Piedalās mākslinieki no Latvijas un Ukrainas. Ar plašu koncerta programmu uzstāsies Vinnicas tautas deju ansamblis “Квіти Поділля”, estrādes municipālā mākslas darbnīca “Зоряна мрія” un dziesmu izpildītāja Tetjana Kolii.

19.augusts

10:30 -13:30 Ukraiņu sadziedāšanās /Vecpilsētas tirgus laukums/

Piedalās Vinnicas tautas deju ansamblis “Квіти Поділля”, estrādes municipālā mākslas darbnīca “Зоряна мрія”, Kolomijas Tautas dejas ansamblis “Divograi”, tautas amatieru mūsdienīgas dejas teātris “Eridan”, ukraiņu dziesmu izpildītāji no Latvijas un Ukrainas: Jeļena Novikova, Sandis Mārtiņš Caune, Tatjana Saksaganska, Jurijs Saksaganskis un Tetjana Kolii.

20.augusts

11:00 Koncerts bērniem /Bērnu pilsētiņa/

Ar koncerta programmu uzstāsies viesi no Ukrainas – Vinnicas tautas deju ansamblis “Квіти Поділля” un estrādes municipālā mākslas darbnīca “Zvaigžņu sapnis”.

15:00 Noslēguma koncerts /Bērnu parks “Fantāzija”/

Piedalās Vinnicas tautas deju ansamblis “Квіти Поділля”, estrādes municipālā mākslas darbnīca “Зоряна мрія”, Kolomijas Tautas dejas ansamblis “Divograi”, tautas amatieru mūsdienīgas dejas teātris “Eridan”, ukraiņu dziesmu izpildītāji no Latvijas un Ukrainas.

Pasākumā Vecpilsētas tirgus laukumā un noslēguma pasākumā bērnu parkā “Fantāzija” tiks izveidota ukraiņu sēta, ukraiņu virtuves prezentācija, ukraiņu mākslinieku rokdarbu izstāde un maztirdziņš.

Visi pasākumi bez maksas.

Pasākumus finansiāli atbalsta Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome, organizē Ukraiņu kultūras biedrība “KOBZAR”.

Avots: Ventspils.lv


Valmiera - 3773
Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Ko apmeklēt Jēkabpils pilsētā un novadā skolēnu grupām? Piedāvājam ielūkoties apkopotās vienas dienas brauciena idejās. 

Jēkabpils novada TIC

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-"EROTĒRIKA"

27.septembrī, plkst. 19:00, Lapmežciema tautas nams, aicina uz Andra Buļa dzejas lasījumu, Ērika Upenieka mūzikas pavadījumā

Tukuma TIC

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Pievienojies mums katru ceturtdienu no plkst. 20.00 – 22.00, lai baudītu dzīvo džeza mūziku viesnīcas elegantajā Lobija bārā. Ieeja bez maksas.

Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Meklē jauku un piedzīvojumiem bagātu vietu, kur doties ekskursijā ar klasesbiedriem? Ieskaties ceļvedī un dodies izzināt Bauskas novadu!

Bauskas TIC

Skyline Bar brančs

Skyline Bar brančs

Pie mums varēsi baudīt gardus ēdienus, dzērienus, dzīvo mūziku un Rīgas panorāmas skatus. Informācija par datumiem un rezervācijām: skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

"Gada izrāviens" Tūrisma fakultātei

Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns saņem atzinību “Gada izrāviens”

Biznesa augstskola Turība

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Klāt noslēdzošais VisitBauska Fotomirkļa temats - Baudi rudeni Bauskas novadā un dalies ar saviem fotoattēliem!

Bauskas TIC

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Dodies izjādēs zirga mugurā un aplūko apkārtni no cita skatupunkta!

Bauskas TIC

MIĶEĻDIENA TUKUMĀ

MIĶEĻDIENA TUKUMĀ

Tradicionālās Miķeļdienas svinības šogad norisināsies Brīvības laukumā Tukumā.

Tukuma TIC

Multimediāla izrāde

Multimediāla izrāde "MULTIKOSMOSS" Tukumā

1.oktobrī Tukuma kultūras namā plkst. 12:00 norisināsies aizraujoša, interaktīva un pamācoša bērnu izrāde latviešu valodā “Multikosmoss"!

Tukuma TIC

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepājas arhitektūru, šarmantās ieliņas, mākslas darbus pilsētvidē un uzzini daudz jauna par pilsētu, izvēloties kādu no pastaigu maršrutiem!

Liepājas reģiona TIB

A/k

A/k "Miķelim" - 45!

Atpūtas komplekss "Miķelis" rudenī atzīmē ražas svētkus, priecājoties par paveikto un šogad atzīmējot 45 gadus kopš pirmo reizi durvis vēra muzejs!

Bauskas TIC

Satiec Bausku rudenī!

Satiec Bausku rudenī!

Klāt jaunākais Bauskas novada apceļošanas un iedvesmas žurnāls!

Bauskas TIC

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā Rīgā no 15. septembra būs skatāma Ilzes Pauliņas un Alberta Pauliņa izstāde "DZĪVES TELPA".

Tukuma TIC

Velobrauciens

Velobrauciens "Ieriteņo rudenī"

30. septembrī Smiltenes tūrisma informācijas centrs aicina piedalīties velobraucienā “Ieriteņo rudenī”, kas šogad ieripo savā desmitgadē!

Smiltenes TIC

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Rudens ir iesācies, biežāk dzirdam skolēnu čalas un sākam pamazām atgriezties pasākumu un izstāžu baudīšanas virpulī siltās, mājīgās telpās. Āpkopojums >>

Tukuma TIC

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Aicinām skolēnus doties rudenīgā piedzīvojumā Smiltenes novadā. Piedāvājam apskatīt dabas objektus – tādus, kādus citur Latvijā nevar neatrast.

Smiltenes TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -