Aptauja: Teju katrs piektais iedzīvotājs bauda alu vismaz reizi nedēļā

Marta Mackeviča | 2023.08.24

Gandrīz piektā daļa (18%) iedzīvotāju bauda alu vismaz reizi nedēļā, 11% - vairākas reizes nedēļā, 17% dzer miestiņu reizi mēnesī, bet 21% dažas reizes gadā, liecina “Mežpils alus” un pētījumu centra “Norstat” veiktā aptauja. 11% bauda alu reizi gadā vai retāk, bet 23% alu nedzer vispār.

Vairāk nekā puse (58%) no alus baudītājiem atzīst, ka dod priekšroku alum ar 4,5 līdz 6,5 % alkohola, bet 30% izvēlas vēl vieglāku alu, kurā ir mazāk par 4,5 % alkohola. 2% no aptaujātajiem norāda, ka biežāk izvēlas alu, kas stiprāks par 6,6%, bet 10% atzīst, ka alus stiprumam, viņuprāt, nav lielas nozīmes.

“Baudīt alu nenozīmē izdzert pēc iespējas vairāk vai stiprāku, būtiskākais ir pats baudīšanas process. Satiekoties ar draugiem var iegādāties pavisam nedaudz no vairākām garšām, nodegustēt, pārrunāt, kas kuram vairāk garšojis. Alus jau izsenis ir stāsts par kopīgu apsēšanos pie galda, par socializēšanos un sarunām, tāpēc to nevajadzētu aizmirst arī mūsdienās,” stāsta “Mežpils alus” vēstnesis Edgars Magons.

Pētījuma dati liecina, ka reizi vai vairākās reizes nedēļā alu visbiežāk dzer vīrieši, piemēram, reizi nedēļā alu dzer 27% vīriešu un 10% sieviešu, bet vairākas reizes nedēļā 19% vīriešu un 5% sieviešu. Analizējot datus reģionālā griezumā, iespējams secināt, ka aktīvākie alus baudītāji dzīvo Rīgā: 13% rīdzinieku norādījuši, ka dzer alu vairākas reizes nedēļā, 19% reizi nedēļā un tikpat daudzi atzinuši, ka dzer alu vismaz reizi mēnesī.

Runājot par alus stiprumu, pētījums liecina, ka vīrieši biežāk dod priekšroku miestiņam ar nedaudz lielāku alkohola saturu, piemēram, alu ar mazāk kā 4,5% izvēlas 44% sievietes un 19% vīrieši, bet alu ar 4,5 līdz 6,5% alkohola 70% vīriešu un 41% sieviešu. Zīmīgi, ka rīdzinieki ir ne tikai čaklākie alus baudītāji, bet arī biežāk izvēlas alu ar lielāku alkohola saturu – 60% rīdzinieku dod priekšroku alum ar 4,5 līdz 6,5% alkohola, kamēr, piemēram, Latgalē 43% aptaujāto izvēlas alu līdz 4,5%.

“Mūsdienās pasaulē sastopamas vairāki simti dažādu alus šķirņu. Tās atšķir pēc krāsas, dzidruma, aromāta, garšas, stipruma un vēl vairākiem faktoriem, tāpēc katram ir iespēja izvēlēties sev tīkamāko. Lai gan alus baudīšanas jomā esam salīdzinoši konservatīvi, prieks, ka aizvien vairāk alus baudītāji tiecas izmēģināt jaunas garšas un apzinās, ka kvalitāte ir svarīgāka, nekā kvantitāte,” piebilst E.Magons.

Avots: Miltton.com


Valmiera - 3773
Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Meklē jauku un piedzīvojumiem bagātu vietu, kur doties ekskursijā ar klasesbiedriem? Ieskaties ceļvedī un dodies izzināt Bauskas novadu!

Bauskas TIC

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Pievienojies mums katru ceturtdienu no plkst. 20.00 – 22.00, lai baudītu dzīvo džeza mūziku viesnīcas elegantajā Lobija bārā. Ieeja bez maksas.

Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Klāt noslēdzošais VisitBauska Fotomirkļa temats - Baudi rudeni Bauskas novadā un dalies ar saviem fotoattēliem!

Bauskas TIC

Satiec Bausku rudenī!

Satiec Bausku rudenī!

Klāt jaunākais Bauskas novada apceļošanas un iedvesmas žurnāls!

Bauskas TIC

Skyline Bar brančs

Skyline Bar brančs

Pie mums varēsi baudīt gardus ēdienus, dzērienus, dzīvo mūziku un Rīgas panorāmas skatus. Informācija par datumiem un rezervācijām: skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

A/k

A/k "Miķelim" - 45!

Atpūtas komplekss "Miķelis" rudenī atzīmē ražas svētkus, priecājoties par paveikto un šogad atzīmējot 45 gadus kopš pirmo reizi durvis vēra muzejs!

Bauskas TIC

Multimediāla izrāde

Multimediāla izrāde "MULTIKOSMOSS" Tukumā

1.oktobrī Tukuma kultūras namā plkst. 12:00 norisināsies aizraujoša, interaktīva un pamācoša bērnu izrāde latviešu valodā “Multikosmoss"!

Tukuma TIC

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Dodies izjādēs zirga mugurā un aplūko apkārtni no cita skatupunkta!

Bauskas TIC

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-"EROTĒRIKA"

27.septembrī, plkst. 19:00, Lapmežciema tautas nams, aicina uz Andra Buļa dzejas lasījumu, Ērika Upenieka mūzikas pavadījumā

Tukuma TIC

"Gada izrāviens" Tūrisma fakultātei

Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns saņem atzinību “Gada izrāviens”

Biznesa augstskola Turība

Velobrauciens

Velobrauciens "Ieriteņo rudenī"

30. septembrī Smiltenes tūrisma informācijas centrs aicina piedalīties velobraucienā “Ieriteņo rudenī”, kas šogad ieripo savā desmitgadē!

Smiltenes TIC

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Rudens ir iesācies, biežāk dzirdam skolēnu čalas un sākam pamazām atgriezties pasākumu un izstāžu baudīšanas virpulī siltās, mājīgās telpās. Āpkopojums >>

Tukuma TIC

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepājas arhitektūru, šarmantās ieliņas, mākslas darbus pilsētvidē un uzzini daudz jauna par pilsētu, izvēloties kādu no pastaigu maršrutiem!

Liepājas reģiona TIB

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā Rīgā no 15. septembra būs skatāma Ilzes Pauliņas un Alberta Pauliņa izstāde "DZĪVES TELPA".

Tukuma TIC

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Ko apmeklēt Jēkabpils pilsētā un novadā skolēnu grupām? Piedāvājam ielūkoties apkopotās vienas dienas brauciena idejās. 

Jēkabpils novada TIC

MIĶEĻDIENA TUKUMĀ

MIĶEĻDIENA TUKUMĀ

Tradicionālās Miķeļdienas svinības šogad norisināsies Brīvības laukumā Tukumā.

Tukuma TIC

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Aicinām skolēnus doties rudenīgā piedzīvojumā Smiltenes novadā. Piedāvājam apskatīt dabas objektus – tādus, kādus citur Latvijā nevar neatrast.

Smiltenes TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -