Kokmuižas svētkos – muižas riktes un etiķete

Kokmuižas svētkos – muižas rik

Foto: Valmierasnovads.lv | Autors: Nora Urbāne | 2023.09.09

2023. gada 9. septembrī Kocēnos norisināsies IX Kokmuižas svētki, aicinot piedalīties senās Kokmuižas riktēs un izbaudīt muižas svētku gaisotni.

Sendienās Kokmuižā saimniekoja ar vērienu. Tur bija savas dzirnavas, pienotava, degvīna dedzinātava un alus brūzis. Uz vietas tika sarūpēts viss nepieciešamais gan ikdienas kungu un saimes galdam, gan smalkām riktēm. Ļaudis brūvēja, medīja, zvejoja un rīkoja varenas dzīres.

Kokmuižas svētku laikā aicinām degustēt, baudīt, cienāties un iepazīt muižas ēdienu un dzērienu, ko iespējams pagatavot dabā, receptes. Tolaik svarīgi bija ievērot labas manieres, tādēļ dalīsimies ar galda etiķetes un noformējuma ieteikumiem un izzināsim etiķetes nozīmi arī citās jomās.

Labos muižas svētkos jābūt ne tikai bagātīgai un daudzveidīgai norišu programmai, bet arī brangam muižas tirgum un andelei, tālab agrāko laiku godību varēs sajust arī muižas tirgū, kurā pulcēsies liels skaists tirgotāju ar dažādiem labumiem.

Programma

Kokmuižas pils teritorijā no plkst. 10.00 norisināsies muižas tirgus un riktes: plkst. 10.00–16.00 – muižas tirgus un andelēšanās, kā arī Mārtiņa Sirmā, restorāna “Vecpuisis” un restorāna "Promenāde – garda vieta" šefpavāru īpašie piedāvājumi, turklāt Mārtiņš Sirmais aicina piedalīties pončiku ātrēšanas sacensībās (pieteikšanās šeit); plkst. 11.00 – receptes noslēpuma atklāšana un izgaršošana no “Tā pirmā pavāru grāmata 414 senas receptes no 18. gadsimta” kopā ar senu ēdienu recepšu pieradinātājām Indru Vīlisteri un Indru Bērziņu.

Tāpat arī Kokmuižas teritorijā, plkst. 11.00 tiekoties Kokmuižas pils dārzā pie sfēriskā saules pulksteņa, norisināsies ekskursija kopā ar vēsturnieci Inetu Amoliņu. Galamērķis – Kocēnu zirgaudzētava.

Kokmuižas pils dārzā plkst. 11.00 aicinām uz svētku atklāšanu – muižas dejas ar seno deju kolektīvu “Ballare” (Rīga) un “Magnolia” (Cēsis). Uzstāsies arī VPDK “Savieši”. Savukārt plkst. 14.00–14.15 būs skatāma deju grupas “Baltā” izrāde “Paradīze”. Jāpiemin, ka plkst. 19.40–19.55 izrāde būs skatāma arī Kokmuižas promenādē pie lielā vītola.

Kokmuižas dīķī plkst. 11.00–20.00 būs iespēja izbraukt ar laivu.

Kokmuižas pilī (tā būs atvērta apskatei) plkst. 11.30 būs skatāma Latvijas Leļļu teātra izrāde bērniem “Divi mazi mežonēni”, rosinot doties dabā, ļauties brīvībai, iztēlei un neapslāpētam bērnības garam.

Kokmuižas promenādē uz skatuves no plkst. 12.00 norisināsies Mākslas pikniks. Plkst. 12.00–12.40 svētku ieskandināšana ar Rūjienas Kultūras nama pūtēju orķestri “Tālavas taurētājs”, diriģents Gvido Brenčevs. Plkst. 13.00–14.00 – grupas “Sunny Groove Dixie” koncerts. Plkst. 14.30–15.30 aicinām uz grupas “The Coco’nuts” koncertu. Plkst. 16.00–17.00 skanēs dziesmas kopā ar latviešu mūzikas duetu “Čipsis un Dullais”. Plkst. 20.00–21.15 aicinām uz vakara koncertu ar grupu “Tautumeitas”, piedaloties arī deju grupai “Baltā”. Savukārt plkst. 21.30–01.30 būs balle kopā ar grupu  “Ceļojums”.

Kokmuižas klētī (Kocēnu bibliotēkas Velvju zālē) plkst. 12.00–13.00 aicinām uz nopietniem un arī kurioziem medību stāstiem, ar tiem dalīsies Jānis Ence. Jāpiemin, ka no 9. septembra līdz 16. oktobrim klētī būs skatāma Jāņa Ences medību trofeju ekspozīcija un Annijas Ratnieces fotogrāfiju izstāde “Medību mirkļi”.

Kokmuižas senajā saimniecības ēkā “Kokmuiža” (Jāņa Ķenča iela 12) plkst. 13.00 uz lekciju “Galda noformējums svētkiem” un uz svinību galda dekorēšanas demonstrēšanu aicina Baiba Prindule-Rence. Plkst. 14.00 būs skatāma īsfilma ģimenēm ar bērniem “Zelta uzvedība. Galda kultūra”. Plkst. 14.30 aicinām uz sarunu ar Valmiermuižas alus saimnieku Aigaru Ruņģi un Valmiermuižas kultūras biedrības pārstāvi. Uzzināsim vairāk arī par zīmolu “Kokmuižas alus”, jāpiemin, ka pieaugušajiem būs iespēja alu degustēt. Plkst. 17.00–18.00 uzstāsies Katrīna Gupalo ar Imanta Kalniņa dziesmu programmu “7 skumjas zvaigznes”. Plkst. 18.00 būs skatāma franču komēdijas “Tāda ir dzīve” kino seanss. Režisori: Olivjē Nakače un Eriks Toledano. Lomās: Žans Pjērs Bakri, Žils Lelušs, Žans Pols Rūvs u.c.

Tāpat arī Kokmuižas svētkos plkst. 10.00–16.00 būs ZOO “Mežiņi” dzīvnieku sētiņa. Plkst. 10.00–16.00 interesentus uz mobilo staciju aicinās Valmieras Tūrisma informācijas centrs. Plkst. 11.00–16.00 norisināsies Kocēnu 38. skautu vienības darbnīcas un aktivitātes. Plkst. 11.00–17.00 ikviens aicināts piedalīties mālu darbnīcā kopā ar “Vaidavas Keramisti” un “Vaidava Ceramics”. Plkst. 13.00–17.00 būs izjādes ar Valmiermuižas zirgu staļļa ponijiem (maksas aktivitāte – 5 EUR/ aplis). Plkst. 11.00–16.00 aicinām Antas Ūsiņas un Lauras Graudiņas vadītā kaligrāfijas darbnīcā izveidot savu ielūgumu uz Kokmuižas svētkiem.

Svētku programmu vadīs Robijs Trankalis.

Kokmuižas svētki norisināsies jau devīto reizi.

Avots: Valmierasnovads.lv


Valmiera - 3773
Kodolraķešu bāzē Zeltiņos ar gidu!

Kodolraķešu bāzē Zeltiņos ar gidu!

Kodolraķešu bāzi Zeltiņos, ekskursijas laikā izzināsiet, kur tika montētas kodolgalviņas un kā transportētas un citus interesanti faktus.

EUR 2.00 | Alūksnes TIC

Zelta rudens - Ezeri SPA, Siguldā

Zelta rudens - Ezeri SPA, Siguldā

Izbaudiet Zelta rudeni Siguldā un atpūtu viesnīcā Eseri SPA // nakšņošana, brokastis un piedāvājums relaksācijai

EUR 100 | Estravel Latvia

Vakars ar DJ

Vakars ar DJ

Katru sestdienu mēs gaidām Jūs uz vakaru ar Dj 😎bārā La Terrasse 🤩 Nāciet atpūsties no ikdienas😍izbaudīt gardus ēdienus , dzērienus🥘🍹 pasēdēt labā kompānija un protams padancot 🕺💃 📲Galdiņu rezervācija +371 65404910

Park Hotel Latgola

Luksus kruīzi ar Silversea

Luksus kruīzi ar Silversea

Ekspedīcijas un klasiskie kruīzi // Unikāli maršruti // augstākās klases apkalpošana //

EUR 3650 | Estravel Latvia

Dzīvesziņas un arodu sētā Miķeļdiena

Dzīvesziņas un arodu sētā Miķeļdiena

30.septembrī pl. 12:00 rotaļas un sadziedāšanās ar folkloras kopu Dimzēns, gardās zupas baudīšana.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Ēģipte - Atpūta kūrortos

Ēģipte - Atpūta kūrortos

Agrās rezervēšanas cenas // Atpūta pludmalē un ekskursiju piedāvājumi // 7 naktis - 2023. un 2024. gads.

EUR 485 | Estravel Latvia

Aviobiļešu akcija ir klāt!

Aviobiļešu akcija ir klāt!

Tuvie Austrumi, ASV, Āzija un Āfrika - izmantojiet iespēju iegādāties aviobiļetes par samazinātām cenām. Novērtējiet Turkish Airlines servisu.

EUR 179 | SKY24.LV

Jordānija. 1 ceļojums - 2 kūrorti

Jordānija. 1 ceļojums - 2 kūrorti

Akaba, Eilata, Ammāna un Nāves jūra // 7 naktis // lidojumi, transfēri un izvēlētā ēdināšanas programma

EUR 996 | Estravel Latvia

Itālijas dienvidi - Bari un Apūlija!

Itālijas dienvidi - Bari un Apūlija!

Ceļojums piemērots visiem, kas ilgojas pēc saules un patīkamas gaisa temperatūras Itālijas atvasarā, mīl krāšņus dabasskatus patīk itāliešu kultūra

EUR 799 | Latvia Tours

Apvienotie Arābu Emirāti. Agrā izpārdošana

Apvienotie Arābu Emirāti. Agrā izpārdošana

Apvienotie Arābu Emirāti - DUBAIJA, ABŪ DABĪ // 2023. gada decembris - 2024. gada marts. Agrā izpārdošana

EUR 809 | Estravel Latvia

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Trakai TIC

Iepazīsti Rēzekni rudenīgā ekskursijā!

Iepazīsti Rēzekni rudenīgā ekskursijā!

Lai dažādotu izziņas un mācību procesu ārpus pierastajām telpām, esam sagatavojuši interesantu ekskursiju piedāvājumu izcilam piedzīvojumam Rēzeknē!

Rēzeknes pilsētas TIC

Nevainojamas pludmales un gardas paeljas!

Nevainojamas pludmales un gardas paeljas!

Barselona ir burvīga piejūras pilsēta ar plašu kultūru, pasakainu arhitektūru un plašu pasaules klases dzērienu un ēdienu piedāvājumu.

EUR 389 | Latvia Tours

Aktuālās izstādes Liepājā

Aktuālās izstādes Liepājā

Iepazīsties ar šī brīža aktuālajām izstādēm Liepājā – ieplāno un iedvesmojies!

Liepājas reģiona TIB

Kalnu slēpošana Slovākijā

Kalnu slēpošana Slovākijā

5 dienas slēpošana Augstajos un Zemajos Tatros. Pēc grupas vēlēšanās – termālie baseini, stalaktītu alas, nacionālās vakariņas.

EUR 335 | Latvia Tours

2 nakšu SPA atpūta ar vakariņām

2 nakšu SPA atpūta ar vakariņām

2 naktis viesnīcā, 2 personām, brokastis un vakariņas, spa un atpūtas piedāvājums

EUR 320 | Estravel Latvia

Ilūzijas šovs “Iluzionists Edžus ūdenī”

Ilūzijas šovs “Iluzionists Edžus ūdenī”

Šā gada rudenī skatītājus sagaida šovi ar jauniem un pārsteidzošiem trikiem, kas Baltijas valstīs vēl līdz šim nav redzēti, 27. oktobrī šovs Valmierā.

Valmieras TIC

“Pēcpusdiena ar mēru”!

“Pēcpusdiena ar mēru”!

29. septembrī Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks aicina uzņēmējus uz diskusiju pasākumā “Pēcpusdiena ar mēru”!

Valmieras TIC

Dzejas dienas Kocēnu kultūras namā!

Dzejas dienas Kocēnu kultūras namā!

Trešdien, 27. septembrī plkst.18.00, Kocēnu bibliotēka un Kocēnu kultūras nams aicina uz Dzejas dienas sarīkojumu Kocēnu kultūras namā.

Valmieras TIC

Pastaigas vecpilsētā gida pavadībā

Pastaigas vecpilsētā gida pavadībā

Katru sestdienu un svētdienu plkst. 12.00, gids ar zaļi sarkano Liepājas karodziņu rokās gaidīs pie koncertzāles “Lielais dzintars”, Radio ielā 8.

Liepājas reģiona TIB

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -