Marta Mackeviča | 2023.08.29
Vairāk nekā puse iedzīvotāju (55%) norāda, ka visbiežāk kliedē garlaicību, lasot grāmatas un skatoties filmas, 45% dodas pie dabas, liecina AS “Aldaris” un pētījuma centra “Norstat Latvija” veiktā aptauja. Tās ietvaros respondenti varēja izvēlēties vairākus atbilžu variantus – trešā populārākā atbilde ir “pavadu laiku ar draugiem”, to norādījuši 33%. 28% atzinuši, ka, lai izvairītos no garlaicības, apmeklē kultūras pasākumus, 27% - ceļo, bet 18% - sporto.
Salīdzinot, kā ar garlaicību cīnās vīrieši, un kā – sievietes, iespējams secināt, ka vīrieši biežāk izvēlas sportot (24% - vīrieši un 13% - sievietes), bet sievietes biežāk apmeklē kultūras pasākumus (30% - sievietes un 26% - vīrieši), kā arī lasa grāmatas un skatās filmas (64% - sievietes un 46% - vīrieši).

Sestdien, 19.septembrī no plkst. 11.00–15.00 Miķeļdienas svinības un tirdziņš Valmiermuižā.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde
“Lai kliedētu garlaicību, ne vienmēr ir nepieciešami lieli laika vai naudas ieguldījumi, reizēm palīdzēt var arī pavisam vienkāršas lietas – doties pastaigā pa neierastu maršrutu vai iedomāties, ka esi “tūrists savā pilsētā”, izmēģināt kādu jaunu recepti, atklāt jaunas garšas vai apmeklēt kādu no bezmaksas pasākumiem, kas vasarā notiek daudzviet Latvijā,” stāsta AS “Aldaris” komunikācijas vadītājs Toms Kursītis.
Daudzi eksperti nodala vairākus garlaicības veidus: vienaldzības, samērīgā, meklējošā, reaģējošā un apātiskā garlaicība. Katram veidam ir atšķirīgs psihiskā uzbudinājuma līmeni - no mierīga līdz ļoti lielam satraukumam. Vienaldzības garlaicība lielākoties ir tad, kad cilvēki jūtas atslābuši un noguruši, bet joprojām dzīvespriecīgi. Samērīgās garlaicības stāvoklī cilvēki vēlas kaut ko darīt, taču nezina, ko tieši, tāpēc viņu domas bezmērķīgi klīst apkārt. Meklējošā garlaicība iestājas tad, kad cilvēkam sāk apnikt kāds no iepriekšējiem stāvokļiem un viņš cenšas atrast kādu nodarbi. Šo garlaicības veidu pavada negatīvākas emocijas un cilvēki jūtas nemierīgāki. Reaģējošo garlaicību visbiežāk mēs piedzīvojam mācībās vai darbā, kad atrodamies kādā neinteresantā sapulcē vai lekcijā. Savukārt, apātisko garlaicību izjūtam, kad mums ir pārāk maz pozitīvo un arī pārāk maz negatīvo emociju.
Analizējot, kā garlaicību kliedē cilvēki dažādās vecuma grupās, redzams, ka vecumā no 18 līdz 29 gadiem cilvēki biežāk izvēlas sportot (29%), vecumā no 40 līdz 49 gadiem – baudīt kultūras aktivitātes (31%), no 50 līdz 59 gadiem – ceļo (34%), vecumā no 30 līdz 39 gadiem – dodas pie dabas (51%), vecumā no 18 līdz 29 gadiem – tiekas ar draugiem (45%), bet vecumā no 60 līdz 74 gadiem – 64%.
Aptauja veikta 2023. gada jūnijā sadarbībā ar pētījumu centru “Norstat”. Tajā piedalījās 1000 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem. Aptaujas ietvaros respondenti varēja izvēlēties vairākus atbilžu variantus. Pētījums veikts ar mērķi izpētīt dažādu dzērienu patēriņa tendences Latvijā.


Sajūti bērnības garšu un atklāj unikālu iepakojumu vēsturi īpašās atvērto durvju dienās! - 29 augusts un 30 augusts
Rēzeknes pilsētas TIC

Engurē valdīs asprātīga, dzirkstoša un nedaudz pikanta noskaņa pasākumā "Iznākšana no Dainu skapja", kurā atdzīvosies latviešu nerātnās tautasdziesmas.
Tukuma TIC

Visas vasaras garumā Strenču pilsētvidē apskatāma mākslinieku apvienības “Orbīta” kūrēta izstāde – objekti un instalācijas, kas paslēpti pilsētvidē.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Godinām tētus tā, kā viņi ir pelnījuši – ar bagātīgu BBQ branču, ģimenes sacensībām, mūziku, dejām un svētkiem visai ģimenei Jūrmalā!
EUR 35 | Baltic Beach Hotel & SPA

No 1. jūnija līdz 31. oktobrim norisinās Valmieras novada Tūrisma akcija. Piedalies un laimē galveno balvu - Ērenpreiss velosipēdu!
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

6. septembrī plkst. 16.00 Valmieras Kultūras centrā būs laikmetīgās dejas izrāde “Kāda ķermeņa stāsts”. Biļetes ierobežotā skaitā pieejamas "Biļešu paradīzē"
EUR 10 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

16. septembrī plkst. 16.00-19.00 koprades darbnīcā DARE norisināsies praktiska fermentēšanas meistarklase.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Jaunpils pils Dzirnavu šķūnī skanēs dziesmas, humors un aktieru enerģija, uzstājoties Dailes teātra dziedošo aktieru ansamblim “ILGA”.
Tukuma TIC

Vairāk nekā 2000 dejotāju no Baltijas valstīm Kaugurciema pludmalē savīs deju, jūras un smilšu bizi, festivālu noslēdzot ar Balto peldi saulrietā.
Jūrmalas TIC

Ieklausies bišu sanoņā un izbaudi neparastu atpūtu dabā. Bišu SPA piedāvā mierpilnu pieredzi, kas ļauj iepazīt bišu pasauli citādi.
Bauskas TIC

lasiskās mūzikas koncertstāsts “Un Dievs… radīja sievieti” aicinās doties muzikālā ceļojumā itāļu verisma pasaulē, atklājot sievietes tēlu, spēku un sarežģītību
Tukuma TIC

5. septembrī plkst. 19.00 Sēļu muižā norisināsies Mārtiņa Kantera koncerts "Cilvēcība". Biļetes iespējams iegādāties "Biļešu paradīzē"
Valmieras novada Tūrisma pārvalde
Jau sesto reizi Tukuma novads rudenī aicina ciemos uz Mājas kafejnīcām Tukumā un apkārtnē! Šogad 12. un 13. septembrī Tukumā un apkārtnē.
Tukuma TIC
.jpg)
Tukuma novads aicina skolēnus, jauniešus un vecākus doties kopīgos piedzīvojumos. Krāšņi svētki, enerģiski koncerti, radošas darbnīcas un spilgtas emocijas.
Tukuma TIC

Uzlādējieties pirms jaunā mācību gada un izbaudiet laiku ģimenes lokā ar mūsu īpašo atpūtas piedāvājumu – rezervējiet 2 naktis un izvēlieties savu dāvanu!
EUR 480 | Baltic Beach Hotel & SPA

Mēs nepārtraukti attīstām Bauskas novada tūrisma piedāvājumu. Dalies savā pieredzē aizpildi īsu viesu aptauju.
Bauskas TIC

Apvienojiet izvēlēto piektdienas izklaides programmu un vakariņas ar nakšņošanu pie jūras, bagātīgām brokastīm un atpūtu Sea Wellness kompleksā.
EUR 230 | Baltic Beach Hotel & SPA

Pastaigā pa Ventspili sameklē Puķu govi, Zaķu ģimeni, Ziedu pulksteni un citus ziedu tēlus – košas foto pieturas visā pilsētā.
Ventspils TIC

Izbaudi vasaras nogali un izvēlies naktsmītni pie upes vai ezera un izbaudi vasaras nogali ar peldēm, saulrietiem un mierpilnu atpūtu dabas tuvumā.
Bauskas TIC

Viss autoparks vienā mēneša maksājumā. Viena maksa, visas rūpes uz mums.
Europcar