Rotko centra rudens izstāžu sezonas atklāšanā paziņos Martinsona balvas ieguvējus

Inita Paegle | 2023.08.30

Piektdien, 2023. gada 8. septembrī, plkst. 16.00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā gaidāma rudens izstāžu sezonas atklāšana ar vispasaules konkursa izstādes “Martinsona balva 2023” apbalvošanas ceremoniju un laureātu paziņošanu.

 Šī gada rudens sezonas toni Rotko centrā, Daugavpils cietoksnī, Daugavpilī un citviet Latvijā nosaka 4. Latvijas Keramikas biennāles programma, mākslinieki un aktuālās tendences pasaules laikmetīgajā keramikā.

Rudens izstāžu sezonas un 4. Latvijas Keramikas biennāles centrālais notikums ir starptautiskā konkursa izstāde “Martinsona balva 2023”, kurai šogad saņemti 685 izcili pieteikumi no 71 valsti pārstāvošiem māksliniekiem, tostarp 68 pieteikumi no Latvijas, kas ir līdz šim lielākais skaits balvas vēsturē un pārliecinošs apliecinājums tās nozīmībai pasaules mērogā. Martinsona balvas kopējais balvu fonds (20 000 EUR) tiks sadalīts starp bronzas, sudraba un zelta godalgu ieguvējiem nacionālajā un starptautiskajā kategorijā. Visi eksponētie darbi tiks iekļauti izstādes katalogā, bet dalībnieki būs gaidīti visos biennāles pasākumos.

Vēl Rotko centra rudens izstāžu sezonā tiks atklāta 3. Latvijas Keramikas biennāles konkursa izstādes “Martinsona balva 2021” zelta godalgas ieguvējas, lietuviešu keramiķes Agnes Šemberaites, personālizstāde “Baiļu vārdošana”. Turpat līdzās būs skatāma arī “Martinsona balvas 2018” bronzas godalgas ieguvēja, mākslinieka Kaspara Geiduka, piemiņas personālizstāde “Elementi”. Agnes Šemberaites daiļrade ietver nepārtrauktu cilvēka dabas izpēti, drosmīgi interpretējot pasaku un zinātniskās fantastikas tēmas un varoņus, dažādu kultūru rituālās prakses, mītiskos uzskatus un arheoloģiskos totēmus. Savukārt izstāde “Elementi” aptver gan sociāli aktuālas un šodienīgas tēmas, gan jautājumus par ķermeni, tā strukturālo uzbūvi un sevis apzināšanos, gan instinktīvi veidotus objektus, caur kuriem mākslinieks reflektē par dabas formu daudzveidību, radoši interpretējot mikrokosmu, telpu un tās uzbūvi.

Līdztekus keramikas mākslai rudens sezonu Rotko centrā veido spilgts un izteiksmīgs Latvijas laikmetīgās glezniecības pārstāvis – mākslinieks Uldis Čamans – ar izstādi “Mirkļa piezemēšanās”. Ulda Čamana glezniecība balstās juteklisku sajūtu mudžekļos, dinamisku notikumu pretnostatījumos. Lai arī ir grūti definēt raksturīgāko mākslinieka daiļradē, jāizceļ smalki sabalsotais, bālais rīta starojums, kas uzplaiksnī vai ikkatrā gleznā.

Rudens izstāžu sezonas svinīgā atklāšana 8. septembrī ir tikai neliela daļa no 4. Latvijas Keramikas biennāles pasākumu programmas. Pirms svinīgās ceremonijas Rotko centrā plkst. 14.00 āra stikla galerijā 4METRI Hospitāļa ielā 8 tiks atklāta mākslinieču Elīnas Titānes un Unas Guras keramikas dubultizstāde “3+4”. Savukārt plkst. 15.00 Daugavpils cietokšņa 7. bastiona kazemātos tiks atvērta laikmetīgās keramikas krātuve. Martinsona mājā būs vērojama starptautiski atzītā latviešu keramiķa, divkārtēja Martinsona balvas ieguvēja Daiņa Pundura performance “Vizualizējot gravitāciju” un Pētera Martinsona memoriālā kataloga prezentācija.

Ieeja pasākumos – bez maksas.

Rudens izstāžu sezona apmeklētajiem būs pieejama līdz 2023. gada 19. novembrim.

Avots: Rothkocenter.com


celojumubode - 3987
Bauska aicina uz Vimbu svētkiem

Bauska aicina uz Vimbu svētkiem

Vimbu svētki Bauskā jau kļuvuši par neatņemamu pavasara tradīciju. Pavadi Lieldienu brīvdienas pie mums!

Bauskas TIC

Latgales garšu mēnesis Rēzeknē

Latgales garšu mēnesis Rēzeknē

1.–31. martā Rēzekne aicina atklāt izsmalcināto Latgales garšu pasauli.

Rēzeknes pilsētas TIC

Tūrisma rallijs

Tūrisma rallijs "KODS: GULBENE" 23.maijā

2026. gada 23. maijā Gulbenes novadā norisināsies tūrisma rallijs “Kods: Gulbene”. Reģistrējies un piedalies!

Gulbenes novada TIC

Liepājas leļļu teātris Salaspilī

Liepājas leļļu teātris Salaspilī

Salaspils novada TIC

Lieldienu pasākumi Balvu novadā

Lieldienu pasākumi Balvu novadā

Koncerti, meistardarbnīcas, pasākumi ģimenēm un lustīgas svētku balles!

Balvu TIC

Ģirta Muižnieka personālizstāde

Ģirta Muižnieka personālizstāde

Teātra nama “Jūras vārti” piektdien, 6. marta, plkst. 16.00 tiks atklāta Ģirta Muižnieka personālizstāde “Maigās svārstības 1. Jambo”.

Ventspils TIC

DIENVIDKURZEMES LIELĀ RIPINĀŠANĀS

DIENVIDKURZEMES LIELĀ RIPINĀŠANĀS

Pievienojies īstam Lieldienu piedzīvojumam, kur tevi sagaidīs tūrisma rallijs, Lieldienu aktivitātes pa visu Dienvidkurzemi

Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs

Disku golfa parks Ventspilī

Disku golfa parks Ventspilī

Disku golfs ir lielisks veids, kā apvienot pastaigu dabā ar aizraujošu sporta aktivitāti. Priežu mežā izvietoti 18 grozi, kas pieejami bez maksas visu gadu!

Ventspils TIC

Pavasara tirdziņš Tukumā

Pavasara tirdziņš Tukumā

Jau ikgadēji, pavasarī aicinām uz Tukuma novada mazo ražotāju tirdziņu, kas norisināsies 11.aprīlī no plkst. 10.00

Tukuma TIC

Bērniem izmitināšana bezmaksas 🛫

Bērniem izmitināšana bezmaksas 🛫

Īpaši viesnīcu piedāvājumi. Baudi priekpilnas brīvdienas kopā!

Coral Travel Latvia

Jūrmalas muzejā notiks 2026. gada lasījumi

Jūrmalas muzejā notiks 2026. gada lasījumi

1. aprīlī Jūrmalas muzejā notiks 2026. gada lasījumi ar priekšlasījumiem par Jūrmalas un piekrastes vēsturi no viduslaikiem līdz 20. gadsimtam.

Jūrmalas TIC

Koncerts Lielajā piektdienā

Koncerts Lielajā piektdienā

Lielajā Piektdienā Ventspils koncertzālē “Latvija” izskanēs Arvo Perta “Sv. Jāņa pasija” – viens no ievērojamākajiem mūsdienu mūzikas darbiem.

Ventspils TIC

TOP 5 iecienītākās SPA procedūras Jūrmalas

TOP 5 iecienītākās SPA procedūras Jūrmalas

Atklāj pieprasītākās SPA procedūras Jūrmalas viesnīcās – no ārstniecisko dūņu rituāliem līdz relaksējošām masāžām un pirts ceremonijām.

Jūrmalas TIC

Latvijas tūrisma informācijas tirgus 2026

Latvijas tūrisma informācijas tirgus 2026

Aicinām visus Latvijas tūrisma informācijas centrus un galamērķu pārstāvjus pieteikties dalībai “XI LATVIJAS TŪRISMA INFORMĀCIJAS TIRGŪ 2026”, 9. maijā!

Ventspils TIC

Lieldienu programma Jūrmalā

Lieldienu programma Jūrmalā

Svinam Lieldienas Jūrmalā Majoros, Kauguros un Brīvdabas muzejā – koncerti, darbnīcas, tirdziņš un aktivitātes visai ģimenei.

Jūrmalas TIC

Baudi pavasari Kokneses apkārtnē

Baudi pavasari Kokneses apkārtnē

Daba mostas un Kokneses puse ir brīnišķīgs galamērķis, kur tvert saules starus un doties mierpilnās pastaigās.

Aizkraukles novada TIC

Svini Lieldienas Bauskas novadā

Svini Lieldienas Bauskas novadā

Apskati, kādi pasākumi gaidāmi mūsu pusē, un dodies ciemos!

Bauskas TIC

Plāno klases ekskursiju Bauskas novadā

Plāno klases ekskursiju Bauskas novadā

Plāno klases ekskursiju Bauskas novadā un apvieno vēstures izziņu, aktīvo atpūtu un radošu līdzdarbošanos!

Bauskas TIC

Ieskandini Lieldienas Rīgas Motormuzejā!

Ieskandini Lieldienas Rīgas Motormuzejā!

Šī gada 3. aprīlī no plkst. 11:00 līdz 15:00 aicinām lielus un mazus svinēt pavasara atnākšanu un kopā ieskandināt Lieldienas!

Motormuzejs

Iepazīsti KUUP kafijas stāstu

Iepazīsti KUUP kafijas stāstu

Meistarklase Rēzeknē: grauzdēšana, degustācijas un ceļš no pupiņas līdz izcilai kafijai...

Rēzeknes pilsētas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -