«Novaturas» grupas pirmā pusgada EBITDA sasniedz 5,8 miljonus eiro, pārsniedzot 2019. gada rezultātu

Novatours.lv | 2023.08.30

Baltijas valstīs lielākais tūroperators “Novaturas”, kas ietver arī Latvijas uzņēmumu “Novatours”, otrajā ceturksnī ir piedzīvojis stabilu izaugsmi, un pēc pirmā pusgada tā EBITDA ir pārsniegusi 2019. gada rezultātu. Ātra reakcija uz ceļojumu pieprasījuma izmaiņām, galamērķu dažādošana, pakalpojumu kvalitātes uzlabošana un degvielas cenu riska pārvaldība ļauj atkal palielināt visa gada finanšu prognozi.

“Labi pārdomāta un pārbaudīta galamērķu programma, koncentrēšanās uz aviācijas kvalitāti un punktualitāti, kā arī stratēģiski plānotie pārdošanas apjomi nākamajai vasarai un ziemai ir veicinājuši grupas finansiālo ilgtspēju. Tas ir ļāvis pārskatīt mūsu 2023. gada prognozi uz pozitīvu rezultātu, kā to jau esam izdarījuši pēc pirmā ceturkšņa. Mēs koriģējam gada sākuma EBITDA prognozi no 3–5 miljoniem eiro uz 6–8 miljoniem eiro, bet tīrās peļņas prognozi no 1–3 miljoniem eiro uz 4–6 miljoniem eiro,” norāda “Novaturas” grupas izpilddirektors Vitālijs Rakovskis.

Komentējot faktiskos pirmā pusgada rezultātus, Rakovskis piebilst, ka EBITDA bija pozitīva – 5,8 miljoni eiro, salīdzinot ar negatīvu EBITDA – 750 000 eiro pagājušā gada pirmajā pusē. Šīs būtiskās izmaiņas atkal ir saistītas ar pakāpenisku programmas diversifikāciju, agru nākamās sezonas ceļojumu iepriekšpārdošanas uzsākšanu un piesardzīgu ceļojumu ienesīguma riska pārvaldību.

Pirmajā pusgadā uzņēmums guvis ieņēmumus 102,5 miljonu eiro apmērā, kas ir par 12% vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā periodā. Kopumā apkalpoti 124 000 ceļotāju, kas ir par 3% mazāk nekā 2022. gadā.

Visā grupā aptuveni 80 procenti no visas gada programmas tika pārdoti laikā no janvāra līdz augusta vidum.

Konkurences priekšrocības, dažādojot galamērķus

Pat pieaugot konkurences videi, uzņēmumam izdodas saglabāt līderpozīcijas un spēcīgas pozīcijas visās Baltijas valstīs.

“Vasarā fokusējāmies ne tikai uz Turciju, kur piedāvājums pēdējos gados aug un konkurence ir vissīvākā, bet arī uz citiem galamērķiem. Esam reaģējuši un apzināti mainījuši savus apjomus Turcijā, jo šajā sezonā rentabilitāte šajā galamērķī ir zemāka, tāpēc to kompensējām, operatīvi piedāvājot citus ceļotājiem pievilcīgus galamērķus. Tādā veidā mēs arī veidojam jaunus paradumus un rosinām atklāt daudzveidīgākus brīvdienu galamērķus,” komentē Rakovskis.

Pārdošanas apjoms visos galamērķos, izņemot Turciju, līdz jūlijam ir pieaudzis par vairāk nekā 10 procentiem salīdzinājumā ar pagājušo gadu, īpaši izceļoties atsevišķiem galamērķiem. Pārdošanas apjoms Melnkalnei ir palielinājies uz pusi, savukārt Tunisijai - gandrīz dubultojies.

Elastīgums, lidojumu punktualitāte un koncentrēšanās uz ilgtspējību

Atjauninātie kvalitātes kritēriji gaisa pārvadātājiem ir uzlabojuši lidojumu precizitāti pirmajā pusgadā. Pagājušajā gadā gandrīz trīs procenti lidojumu aizkavējās par vairāk nekā trīs stundām visas grupas mērogā, savukārt šogad šis rādītājs samazinājies līdz vienam procentam.

Izvēloties gaisa pārvadātājus, uzņēmums ņem vērā to ietekmi uz klimata pārmaiņām. Latvijā šovasar ir nostiprināta partnerība ar aviokompāniju airBaltic, kas 2021.–2022.gadā samazinājusi CO2 emisijas par 20 procentiem. Pagājušajā gadā šis gaisa pārvadātājs saņēma balvu par Eiropas jaunāko floti ar vidējo gaisa kuģu vecumu 2,87 gadi. airBaltic arī samazina degvielas patēriņu, 2022. gadā vienam lidojumam iztērējot par 29% mazāk degvielas, salīdzinot ar 2021. gadu.

Ņemot vērā labākus ceļojumu laikus, komfortu un klientu pieredzi, uzņēmums šosezon lidojumiem no Rīgas uz Turciju ir pievienojis aviokompāniju FreeBird Airlines un Turkish Airlines.

Klientu ērtībām jauna vietne

Augustā “Novaturas” grupa atklāja atjaunoto mājaslapu, kas šobrīd tiek tālāk pilnveidota. Dažas no ievērojamākajām izmaiņām ietver ātrāku darbību un lietotājam draudzīgāku ceļojumu plānošanas un iegādes funkciju.

Daži no uzņēmuma jaunajā stratēģijā definētajiem mērķiem ir sasniegt tehnoloģisko progresu un uzlabot klientu pieredzi, tāpēc attiecībā uz vietni bija nepieciešami mūsdienīgāki risinājumi. Tas tiek uzskatīts par potenciāli augošu pārdošanas kanālu.

Saskaņā ar uzņēmuma datu izsekošanas rīku, pirmajā pusgadā 50% klientu, kas atvēra Lietuvas, Latvijas un Igaunijas lielāko tūrisma operatoru mājaslapas, apciemoja “Novaturas” vietni.

Pirmais tirgū paziņo par ceļojumu programmu nākamajai vasaras sezonai

Uzņēmums Baltijas tūrisma tirgū pirmais augusta sākumā izziņoja par 2024. gada vasaras sezonas iepriekšrezervācijas sākumu ceļojumiem uz Turciju, vienlaikus piedāvājot pievilcīgu papildu pakalpojumu paketi, kas ceļotājiem sniedz elastību, drošības garantijas un papildu iespējas. Pilna 2024. gada vasaras programma un jaunie galamērķi tiks paziņoti septembrī.

Izmaiņas komandā – jauna valde, fokuss uz ilgtspējību

Jaunievēlētā direktoru padome darbu sāka šovasar. Valdei pievienojās Tomass Korgans (Tomass Korganas) un Ģedimins Almants (Gediminas Almantas), savukārt valdes locekļa amatā darbu turpina Ugņus Radvila (Ugnius Radvila).

Komanda sveica arī Ilgtspējas nodaļas vadītāju Audroni Alijošuti-Paulauskieni (Audronė Alijošiutė - Paulauskienė). Uzņēmums vēl vairāk koncentrēsies uz viesnīcām, aviopārvadātājiem un citiem partneriem, kas ievēro ilgtspējības principus, kā arī uz komandas un ceļotāju izglītošanu.

Pavasarī “Novaturas” grupa prezentēja savu 2023.–2025. gada stratēģiju un koncentrējas uz šādām jomām: tehnoloģiju attīstība, labāka ceļotāju pieredze, ilgtspējīga ceļošana un darbinieku iesaiste.

Efektīva riska pārvaldība

“Novaturas” grupa šobrīd ir nodrošinājusi vairāk nekā 80 procentus no saviem kopējiem pārdošanas apjomiem ar atvasinātiem finanšu instrumentiem pret aviācijas degvielas cenu un valūtas svārstībām.

Avots: Novatours.lvJauns multifunkcionāls baseina komplekss

Jauns multifunkcionāls baseina komplekss

Jaunais baseina komplekss ir izveidots norobežotā muižas parka teritorijā, un to ieskauj plašs dzīvžogs

Liepupes muiža

Garais Ziemeļeiropas un Vidusjūras kruīzs

Garais Ziemeļeiropas un Vidusjūras kruīzs

Kopenhāgena - Kristiānsanda - Havra - Karuna - Kadisa - Malaga - Barselona - Marseļa - Savona // 12 naktis // 21.09.2024.

EUR 879 | Estravel Latvia

Alūksnes pilsētas svētki

Alūksnes pilsētas svētki

Jau augusta pirmajā nedēļā gaidītākais pasākums šajā vasarā - Alūksnes pilsētas svētki

Alūksnes TIC

Dvietes saldējums svin 5 gadu jubileju!

Dvietes saldējums svin 5 gadu jubileju!

27. jūlijā no pulksten 13.00 līdz 20.00 Dvietes saldējums svinēs 5 gadu jubileju!

TAKA

Harmonija brīvdabā

Harmonija brīvdabā

26. jūlijā no 19.30 Dīvaliņa pļavās Valmieras 741. dzimšanas dienas ietvaros skanēs “Harmonija brīvdabā”! Plašāk par svētkiem: valmierasvin.lv.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Āzija un salu valstis. Aviobiļešu akcija

Āzija un salu valstis. Aviobiļešu akcija

Aviobiļešu akcija: līdz 02.08. // Ceļošanas periods: 01.11.2024. - 31.03.2025.

EUR 459 | Estravel Latvia

Atpūta pie jūras

Atpūta pie jūras

Albānija, Duresa ❗izlidošana 25.07 uz 7 naktīm 🔥 FAFA Premium 5*, All inclusive

EUR 899 | Atlantic Travel

Annas dienas tirgus

Annas dienas tirgus

Liepājas un tuvākās apkārtnes amatnieku un mājražotāju tirgus veltīts Annas dienai.

Liepājas reģiona TIB

Populārākais Itālijas pludmales kūrorts!

Populārākais Itālijas pludmales kūrorts!

Pludmales kūrortā ir smilšu, platas un lēzenas, jūra silta un, turklāt, nav dziļa. Brīnišķīgi attīstīta infrastruktūra ar tradicionāli sirsnīgu itāļu viesmīlību

EUR 410.00 | Latvia Tours

Valmieras 741. dzimšanas diena

Valmieras 741. dzimšanas diena

No 25.-28. jūlijam ielūdzam uz Valmieras 741. dzimšanas dienu, kas paies valmierieša, izcilā soļotāja, olimpieša Jāņa Daliņa zīmē! Plašāk: valmierasvin.lv

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Normunda dienas lielkoncerts Višķos!

Normunda dienas lielkoncerts Višķos!

TAKA

NORMUNDA DIENA VIŠĶOS!

NORMUNDA DIENA VIŠĶOS!

TAKA

DĀRZA SVĒTKI SVENTES MUIŽAS PARKĀ!

DĀRZA SVĒTKI SVENTES MUIŽAS PARKĀ!

TAKA

Aktuālās izstādes Liepājā

Aktuālās izstādes Liepājā

Iepazīsties ar šī brīža aktuālajām izstādēm Liepājā – ieplāno un iedvesmojies!

Liepājas reģiona TIB

Atslodzes diena veselībai

Atslodzes diena veselībai

Izbaudiet vienu vērtīgu dienu, kas nāks par labu Jūsu veselībai. Ārsta konsultācija, dūņu aplikācijas, minerālūdens vanna, masāža. Programmas ilgums līdz 3 h.

EUR 50 | Rehabilitācijas centrs Jaunķemeri

Mājas Kafejnīcu Dienas līdz 15.septembrim

Mājas Kafejnīcu Dienas līdz 15.septembrim

šogad Mājas kafejnīcu dienas pulcēs gardas ēšanas un ēst gatavošanas entuziastus visos Latvijas novados. Tās norisināsies gandrīz katru nedēļas nogali.

Lauku Ceļotājs

50% kruīziem 2024. - 2026. gadā!

50% kruīziem 2024. - 2026. gadā!

Nenokavējiet iespēju - 7 nakšu kruīzi Persijas līcī un Vidusjūrā // viss iekāluts ēdināšana // augstas klases serviss!

EUR 529 | Estravel Latvia

Piedāvājumā viesnīca, restorāns, muzejs

Piedāvājumā viesnīca, restorāns, muzejs

Uzturēšanās kopā ar mājdzīvniekiem iespējama tikai atsevišķos viesnīcas numuros.

Atpūtas komplekss “Miķelis”

Normunda dienas lielkoncerts Višķos!

Normunda dienas lielkoncerts Višķos!

2. augustā pulksten 20.00 aicinām apmeklēt neaizmirstamu Normunda dienas lielkoncertu Višķu estrādē un pulcējam visus Latvijas Normundus!

TAKA

Zemgale aicina - brīvdienu ceļvedis!

Zemgale aicina - brīvdienu ceļvedis!

Tūrisma jaunumu un pasākumu brošūra 2024 brīvdienām Dobeles, Jelgavas, Bauskas, Aizkraukles un Jēkabpils novadā

Zemgales Tūrisma asociācija

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -