«Novaturas» grupas pirmā pusgada EBITDA sasniedz 5,8 miljonus eiro, pārsniedzot 2019. gada rezultātu

«Novaturas» grupas pirmā pusga

Foto: Novatours.lv | Autors: Novatours.lv | 2023.08.30

Baltijas valstīs lielākais tūroperators “Novaturas”, kas ietver arī Latvijas uzņēmumu “Novatours”, otrajā ceturksnī ir piedzīvojis stabilu izaugsmi, un pēc pirmā pusgada tā EBITDA ir pārsniegusi 2019. gada rezultātu. Ātra reakcija uz ceļojumu pieprasījuma izmaiņām, galamērķu dažādošana, pakalpojumu kvalitātes uzlabošana un degvielas cenu riska pārvaldība ļauj atkal palielināt visa gada finanšu prognozi.

“Labi pārdomāta un pārbaudīta galamērķu programma, koncentrēšanās uz aviācijas kvalitāti un punktualitāti, kā arī stratēģiski plānotie pārdošanas apjomi nākamajai vasarai un ziemai ir veicinājuši grupas finansiālo ilgtspēju. Tas ir ļāvis pārskatīt mūsu 2023. gada prognozi uz pozitīvu rezultātu, kā to jau esam izdarījuši pēc pirmā ceturkšņa. Mēs koriģējam gada sākuma EBITDA prognozi no 3–5 miljoniem eiro uz 6–8 miljoniem eiro, bet tīrās peļņas prognozi no 1–3 miljoniem eiro uz 4–6 miljoniem eiro,” norāda “Novaturas” grupas izpilddirektors Vitālijs Rakovskis.

Komentējot faktiskos pirmā pusgada rezultātus, Rakovskis piebilst, ka EBITDA bija pozitīva – 5,8 miljoni eiro, salīdzinot ar negatīvu EBITDA – 750 000 eiro pagājušā gada pirmajā pusē. Šīs būtiskās izmaiņas atkal ir saistītas ar pakāpenisku programmas diversifikāciju, agru nākamās sezonas ceļojumu iepriekšpārdošanas uzsākšanu un piesardzīgu ceļojumu ienesīguma riska pārvaldību.

Pirmajā pusgadā uzņēmums guvis ieņēmumus 102,5 miljonu eiro apmērā, kas ir par 12% vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā periodā. Kopumā apkalpoti 124 000 ceļotāju, kas ir par 3% mazāk nekā 2022. gadā.

Visā grupā aptuveni 80 procenti no visas gada programmas tika pārdoti laikā no janvāra līdz augusta vidum.

Konkurences priekšrocības, dažādojot galamērķus

Pat pieaugot konkurences videi, uzņēmumam izdodas saglabāt līderpozīcijas un spēcīgas pozīcijas visās Baltijas valstīs.

“Vasarā fokusējāmies ne tikai uz Turciju, kur piedāvājums pēdējos gados aug un konkurence ir vissīvākā, bet arī uz citiem galamērķiem. Esam reaģējuši un apzināti mainījuši savus apjomus Turcijā, jo šajā sezonā rentabilitāte šajā galamērķī ir zemāka, tāpēc to kompensējām, operatīvi piedāvājot citus ceļotājiem pievilcīgus galamērķus. Tādā veidā mēs arī veidojam jaunus paradumus un rosinām atklāt daudzveidīgākus brīvdienu galamērķus,” komentē Rakovskis.

Pārdošanas apjoms visos galamērķos, izņemot Turciju, līdz jūlijam ir pieaudzis par vairāk nekā 10 procentiem salīdzinājumā ar pagājušo gadu, īpaši izceļoties atsevišķiem galamērķiem. Pārdošanas apjoms Melnkalnei ir palielinājies uz pusi, savukārt Tunisijai - gandrīz dubultojies.

Elastīgums, lidojumu punktualitāte un koncentrēšanās uz ilgtspējību

Atjauninātie kvalitātes kritēriji gaisa pārvadātājiem ir uzlabojuši lidojumu precizitāti pirmajā pusgadā. Pagājušajā gadā gandrīz trīs procenti lidojumu aizkavējās par vairāk nekā trīs stundām visas grupas mērogā, savukārt šogad šis rādītājs samazinājies līdz vienam procentam.

Izvēloties gaisa pārvadātājus, uzņēmums ņem vērā to ietekmi uz klimata pārmaiņām. Latvijā šovasar ir nostiprināta partnerība ar aviokompāniju airBaltic, kas 2021.–2022.gadā samazinājusi CO2 emisijas par 20 procentiem. Pagājušajā gadā šis gaisa pārvadātājs saņēma balvu par Eiropas jaunāko floti ar vidējo gaisa kuģu vecumu 2,87 gadi. airBaltic arī samazina degvielas patēriņu, 2022. gadā vienam lidojumam iztērējot par 29% mazāk degvielas, salīdzinot ar 2021. gadu.

Ņemot vērā labākus ceļojumu laikus, komfortu un klientu pieredzi, uzņēmums šosezon lidojumiem no Rīgas uz Turciju ir pievienojis aviokompāniju FreeBird Airlines un Turkish Airlines.

Klientu ērtībām jauna vietne

Augustā “Novaturas” grupa atklāja atjaunoto mājaslapu, kas šobrīd tiek tālāk pilnveidota. Dažas no ievērojamākajām izmaiņām ietver ātrāku darbību un lietotājam draudzīgāku ceļojumu plānošanas un iegādes funkciju.

Daži no uzņēmuma jaunajā stratēģijā definētajiem mērķiem ir sasniegt tehnoloģisko progresu un uzlabot klientu pieredzi, tāpēc attiecībā uz vietni bija nepieciešami mūsdienīgāki risinājumi. Tas tiek uzskatīts par potenciāli augošu pārdošanas kanālu.

Saskaņā ar uzņēmuma datu izsekošanas rīku, pirmajā pusgadā 50% klientu, kas atvēra Lietuvas, Latvijas un Igaunijas lielāko tūrisma operatoru mājaslapas, apciemoja “Novaturas” vietni.

Pirmais tirgū paziņo par ceļojumu programmu nākamajai vasaras sezonai

Uzņēmums Baltijas tūrisma tirgū pirmais augusta sākumā izziņoja par 2024. gada vasaras sezonas iepriekšrezervācijas sākumu ceļojumiem uz Turciju, vienlaikus piedāvājot pievilcīgu papildu pakalpojumu paketi, kas ceļotājiem sniedz elastību, drošības garantijas un papildu iespējas. Pilna 2024. gada vasaras programma un jaunie galamērķi tiks paziņoti septembrī.

Izmaiņas komandā – jauna valde, fokuss uz ilgtspējību

Jaunievēlētā direktoru padome darbu sāka šovasar. Valdei pievienojās Tomass Korgans (Tomass Korganas) un Ģedimins Almants (Gediminas Almantas), savukārt valdes locekļa amatā darbu turpina Ugņus Radvila (Ugnius Radvila).

Komanda sveica arī Ilgtspējas nodaļas vadītāju Audroni Alijošuti-Paulauskieni (Audronė Alijošiutė - Paulauskienė). Uzņēmums vēl vairāk koncentrēsies uz viesnīcām, aviopārvadātājiem un citiem partneriem, kas ievēro ilgtspējības principus, kā arī uz komandas un ceļotāju izglītošanu.

Pavasarī “Novaturas” grupa prezentēja savu 2023.–2025. gada stratēģiju un koncentrējas uz šādām jomām: tehnoloģiju attīstība, labāka ceļotāju pieredze, ilgtspējīga ceļošana un darbinieku iesaiste.

Efektīva riska pārvaldība

“Novaturas” grupa šobrīd ir nodrošinājusi vairāk nekā 80 procentus no saviem kopējiem pārdošanas apjomiem ar atvasinātiem finanšu instrumentiem pret aviācijas degvielas cenu un valūtas svārstībām.

Avots: Novatours.lv2 nakšu SPA atpūta ar vakariņām

2 nakšu SPA atpūta ar vakariņām

2 naktis viesnīcā, 2 personām, brokastis un vakariņas, spa un atpūtas piedāvājums

EUR 320 | Estravel Latvia

Audi Q5 Pilna Servisa Līzings

Audi Q5 Pilna Servisa Līzings

Pilna Servisa Līzings Audi Q5 Vairāk par piedāvājumu mūsu mājaslapā!

Europcar

Amatierteātra izrāde “Vecie draiskuļi”

Amatierteātra izrāde “Vecie draiskuļi”

28. septembrī plkst. 20.00 Kocēnu Kultūras namā notiks Bērzaines Tautas nama amatierteātra izrāde “Vecie draiskuļi” (režisors Andris Liepiņš).

Valmieras TIC

Iepazīsti Rēzekni rudenīgā ekskursijā!

Iepazīsti Rēzekni rudenīgā ekskursijā!

Lai dažādotu izziņas un mācību procesu ārpus pierastajām telpām, esam sagatavojuši interesantu ekskursiju piedāvājumu izcilam piedzīvojumam Rēzeknē!

Rēzeknes pilsētas TIC

Nevainojamas pludmales un gardas paeljas!

Nevainojamas pludmales un gardas paeljas!

Barselona ir burvīga piejūras pilsēta ar plašu kultūru, pasakainu arhitektūru un plašu pasaules klases dzērienu un ēdienu piedāvājumu.

EUR 389 | Latvia Tours

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Trakai TIC

“Pēcpusdiena ar mēru”!

“Pēcpusdiena ar mēru”!

29. septembrī Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks aicina uzņēmējus uz diskusiju pasākumā “Pēcpusdiena ar mēru”!

Valmieras TIC

Vakars ar DJ

Vakars ar DJ

Katru sestdienu mēs gaidām Jūs uz vakaru ar Dj 😎bārā La Terrasse 🤩 Nāciet atpūsties no ikdienas😍izbaudīt gardus ēdienus , dzērienus🥘🍹 pasēdēt labā kompānija un protams padancot 🕺💃 📲Galdiņu rezervācija +371 65404910

Park Hotel Latgola

Pastaigas vecpilsētā gida pavadībā

Pastaigas vecpilsētā gida pavadībā

Katru sestdienu un svētdienu plkst. 12.00, gids ar zaļi sarkano Liepājas karodziņu rokās gaidīs pie koncertzāles “Lielais dzintars”, Radio ielā 8.

Liepājas reģiona TIB

Skolēnu Rudens brīvdienas. Ēģipte

Skolēnu Rudens brīvdienas. Ēģipte

Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu

EUR 845 | Estravel Latvia

Ilūzijas šovs “Iluzionists Edžus ūdenī”

Ilūzijas šovs “Iluzionists Edžus ūdenī”

Šā gada rudenī skatītājus sagaida šovi ar jauniem un pārsteidzošiem trikiem, kas Baltijas valstīs vēl līdz šim nav redzēti, 27. oktobrī šovs Valmierā.

Valmieras TIC

Zelta rudens - Ezeri SPA, Siguldā

Zelta rudens - Ezeri SPA, Siguldā

Izbaudiet Zelta rudeni Siguldā un atpūtu viesnīcā Eseri SPA // nakšņošana, brokastis un piedāvājums relaksācijai

EUR 100 | Estravel Latvia

Rudens ēdienkarte Jaunpils pils krogā!

Rudens ēdienkarte Jaunpils pils krogā!

Ar septembri pils krogā baudāma īpaši izsmalcināta rudens ēdienkarte! Podiņu ēdieni- asinsdesas, zirņi ar speķīti, liellopa sautējums...un mutē kūstoši deserti

EUR 5 | Jaunpils pils

Club Med The Finolhu Villas

Club Med The Finolhu Villas

Nesteidzīgi SPA rituāli, gardēžu vakariņas pludmalē, zemūdens pasaules izzināšana un personāls, kurš uzminēs jūsu vēlmes, pirms jūs paši par tām iedomāsieties.

EUR 2400 | Latvia Tours

Kanāriju salas. Tenerife - jau no 01.11.

Kanāriju salas. Tenerife - jau no 01.11.

Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu // Tenerife. Kanāriju salas // 01.11.2023. - 20.04.2024.

EUR 755 | Estravel Latvia

no 51 EUR | Septembra populārākie piedāvāj

no 51 EUR | Septembra populārākie piedāvāj

HOOKUSBOOKUS.COM septembra labākie piedāvājumi populārākajās viesnīcās no 51 EUR! Skatīties un veiciet rezervāciju šeit👇

Hookusbookus.com

Luksus kruīzi ar Silversea

Luksus kruīzi ar Silversea

Ekspedīcijas un klasiskie kruīzi // Unikāli maršruti // augstākās klases apkalpošana //

EUR 3650 | Estravel Latvia

Jordānija. 1 ceļojums - 2 kūrorti

Jordānija. 1 ceļojums - 2 kūrorti

Akaba, Eilata, Ammāna un Nāves jūra // 7 naktis // lidojumi, transfēri un izvēlētā ēdināšanas programma

EUR 996 | Estravel Latvia

Izglītības iestāžu darbiniekiem

Izglītības iestāžu darbiniekiem

Ja par savu darba vietu sauc kādu izglītības iestādi, izmanto rehabilitācijas centra "Jaunķemeri" īpašo piedāvājumu un palutini sevi. www.jaunkemeri.lv

EUR 300 | Rehabilitācijas centrs Jaunķemeri

Kodolraķešu bāzē Zeltiņos ar gidu!

Kodolraķešu bāzē Zeltiņos ar gidu!

Kodolraķešu bāzi Zeltiņos, ekskursijas laikā izzināsiet, kur tika montētas kodolgalviņas un kā transportētas un citus interesanti faktus.

EUR 2.00 | Alūksnes TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -