Ekotūrisms Zviedrijā: praktiski padomi ceļotājiem

Liene Torstere | 2023.09.01

Pieaugot rūpēm par dabas aizsardzību, atbildīgu dabas resursu izlietojumu un vidi mums apkārt, popularitāti ieguvis ekotūrisms. Tas ir dabai draudzīgs ceļošanas veids, kas vērsts uz dabas un vides iepazīšanu, respektējot un minimizējot ceļošanas radīto ietekmi uz vidi.  Zviedrija, kas ir slavena ar savu neaprakstāmo dabas skaistumu, aicina ceļotājus piedzīvot neaizmirstamus ekotūrisma piedzīvojumus. Ja esi dabas mīlis un plāno doties ekoceļojumā, tad te atradīsi noderīgus padomus, ko sagatavojuši prāmju operatora DFDS ceļošanas eksperti.

Būt vienā ritmā ar dabu: nakšņošana pie dabas krūts

Zviedrijas skaistās un neskartās dabas teritorijas un sabiedrības augstā apziņa par vides jautājumiem padara šo valsti par ideālu galamērķi ekotūrismam. Zviedrijā populāri ir nacionālie parki un dabas rezervāti, kas seko ilgtspējīgai praksei un piedāvā ceļotājiem iespēju iepazīt neskartu dabu un novērot tās daudzveidību.

Zviedrijā nakšņošana zem klajas debess vai teltī ir atļauta un pavisam atbalstāma prakse, kam zviedri piešķīruši pat īpašu apzīmējumu  "Allemansrätten", kas paredz, ka katram ir tiesības baudīt Zviedrijas dabu un brīvi pārvietoties tajā, kamēr tā tiek atstāta neskarta. Tas nozīmē, ka Zviedrijā droši var pārnakšņot teltī, kā naktsmītni izvēloties arī Nacionālo parku vai citu dabas objektu teritorijas pilnīgi bez maksas.

Komfortablai dabas baudīšanai: eko kempingi

Kā lieliska izvēle komfortablākai nakšņošanai pie dabas krūts ir eko kempingi. Zviedrijā tas ir populārs naktsmītņu veids, it īpaši vasaras un rudens mēnešos. Zviedrija piedāvā dažādas iespējas gan piekrastes teritorijā, gan dabas rezervātos, kur var uzstādīt teltis un baudīt dabas skaistumu. Lai arī kuru Zviedrijas reģionu jūs izvēlēsieties par savu ceļojuma galamērķi, jūs atradīsiet augstas kvalitātes eko naktsmītnes, jo Zviedrijā ir vairāk nekā 75 000 kempinga vietu un 9000 mājiņu vai namiņu.

Eko tūrisms Zviedrijā ir tik izplatīts, ka tam pat ir savi apzīmējumi, kas palīdz orientēties un veikt informētākas izvēles, rūpējoties par dabu. Lai atvieglotu videi draudzīgu naktsmītņu un aktivitāšu meklēšanu, Zviedrija ir izstrādājusi ekosertifikātu "Nature's Best". Tas nozīmē, ka plānojot savu eko ceļojumu, būs daudz vieglāk pārliecināties, ka izvēlētais mājoklis vai aktivitāte ir ekosertificēta. Veicot rezervāciju kādā no ekosertificētajiem uzņēmumiem, jūs varat būt droši, ka baudīsiet videi draudzīgu nakšņošanu vai aktivitātes.

Dabai draudzīgs un ilgtspējīgs transports

Dodoties ceļojumā un ceļošanai izvēloties dabai draudzīgu transportlīdzekli, ir iespējams ievērojami samazināt ceļošanas negatīvo ietekmi uz apkārtējo vidi. Viens no šādiem ilgtspējīgiem ceļošanas veidiem ir prāmju operatora DFDS prāmju pārvadājumi, kas piedāvā doties uz galamērķiem Zviedrijā no Klaipēdas ostas Lietuvā vai Paldiski ostas Igaunijā. Viens no svarīgākajiem pasākumiem, ko DFDS veic, ir oglekļa emisiju kompensēšana. Tas nozīmē, ka uzņēmums kompensē savas darbības laikā radītās oglekļa dioksīda emisijas.

Turpretī nevajadzētu aizmirst, ka arī sasniedzot ceļošanas galamērķi ir ieteicams izvēlēties dabai draudzīgus transportlīdzekļus, piemēram, velosipēdu vai sabiedrisko transportu, kas ir zaļāks pārvietošanās veids par personīgo auto.  Zviedrijai piemīt attīstīta un efektīva infrastruktūra, kas ļauj jums viegli piekļūt dabas vietām, izmantojot ilgtspējīgus transportus. Tādējādi ne tikai sniedzot ieguldījumu vides aizsardzībā, bet arī padarot savu ceļojumu daudz piesātinātāku un nozīmīgāku, pilnveidojot ceļojuma pieredzi un sekojot ilgtspējīga dzīvesveida principiem.

Pārdomāta izvēle izklaidei un maltītēm

Viens no ekotūrisma pamatprincipiem ir arī atbildīga attieksme pret lokālajām komūnām un reģioniem. Tādēļ esot kādā ciematā, vai dabas parka apkaimē, vēlams arī pārdomāt ēdināšanas un izklaides izvēles.

Teiksim, eko tūrismam draudzīgāk būs pusdienas ieturēt vietējā krodziņā, vai pagatavot pašiem, nopērkot izejvielas pusdienām vietējā tirdziņā. Tādā veidā ne vien būs iespēja iepazīties ar lokālajām garšām, bet arī atbalstīt vietējos mazos uzņemējus, zemniekus un mājražotājus.

Avots: Vilands.lv


autoblitz - 3822
Premium klases kruīzi

Premium klases kruīzi

7 naktis uz kuģa // dažādas ostas pilsētas // lieliska apkalpošanas kvalitāte // aizraujoši maršruti // Aicinām Premium klases kruīzā!

EUR 529 | Estravel Latvia

Valmiermuižas etnomūzikas festivāls

Valmiermuižas etnomūzikas festivāls

Ieplāno vērienīgāko etnomūzikas notikumu Latvijā, lai jau 2024. gada 6. un 7. jūlijā atkal satiktos Valmiermuižā!

EUR 20 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Turcijas 4* un 5* viesnīcas, 7 naktis

Turcijas 4* un 5* viesnīcas, 7 naktis

Turcijas kūrorti - Alānija, Side, Beleka // VIESNĪCU VASARAS KOLEKCIJA // 7 naktis viesnīcā, viss iekļauts ēdināšanas programma

EUR 304 | Estravel Latvia

Skaistākie Lietuvas dārzi

Skaistākie Lietuvas dārzi

Pašā vasaras vidū dosimies uz skaistakajiem Lietuvas dārziem- Babilona dārzs un Japāņu darzs! Pievienojaties! 29.06.2024, 35 EUR

EUR 35 | Nikos Travel

Publikācija “TRAĶU REĢIONA GARŠU KRĀSAS”

Publikācija “TRAĶU REĢIONA GARŠU KRĀSAS”

Publikācija “TRAĶU REĢIONA GARŠU KRĀSAS”

Trakai TIC

Atpūta Lasvegasā! - Jaudīgi!

Atpūta Lasvegasā! - Jaudīgi!

Iestartē vasaru - Lidojums un viesnīca Vegasā // Piedāvājumi 7-14 naktīm // Lidojums no Rīgas

EUR 1419 | Estravel Latvia

Pilna Servisa Līzings

Pilna Servisa Līzings

Opel Corsa

EUR 358 | Europcar

Taizemes kulinārā pieredze!

Taizemes kulinārā pieredze!

Labākai dzīvei, enerģijai un aizraujošam piedzīvojumam - Īpašas tūres un kulinārijas meistarklases Taizemē!

EUR 363 | Estravel Latvia

Grand Voyage - Garie kruīzi rudenī

Grand Voyage - Garie kruīzi rudenī

Eiropas ostas - Salas - Brazīlijas pilsētas - Maiami... Garo kruīzu piemēri šim rudenim. // no 14 naktīm

EUR 847 | Estravel Latvia

Vasaras saulgriežu tirdziņš

Vasaras saulgriežu tirdziņš

Tirgus Rožu laukumā norisināsies divas dienas, 20.jūnijā no plkst. 12.00 līdz 20.00 un 21.jūnijā no 10.00 līdz 18.00. Ar lustēm, siera rituļiem un brangu alu.

Liepājas reģiona TIB

Jūnijs- jaunas atlaides Piedzīvojumu tūrēm

Jūnijs- jaunas atlaides Piedzīvojumu tūrēm

Atlaide līdz 30% pēdējā brīža ceļojumiem // līdz 10 - 25% piedzīovoju tūrēm 2024.gadā // AKCIJA līdz 30.06.

EUR 363 | Estravel Latvia

 Līgo Liepājas Jūrmalas parkā

Līgo Liepājas Jūrmalas parkā

Liepājas valstspilsētas pašvaldība aicina liepājniekus un pilsētas viesus svinēt Līgo vakaru un sagaidīt Jāņu rītu Jūrmalas parkā.

Liepājas reģiona TIB

Atpūtas un izklaides vietas Liepājā

Atpūtas un izklaides vietas Liepājā

Ieplāno pasākumu kādā no Liepājas atpūtas un izklaides vietām!

Liepājas reģiona TIB

"Ragakrasts" holiday houses in Mersrags

Well-furnished cottages near the sea with fireplace, sauna in Mersrags.

Tukuma TIC

Agrās rezervēšanas piedāvājumi!

Agrās rezervēšanas piedāvājumi!

Ieplānojiet atvaļinājumu eksotiskā galamērķī - uzsildiet ziemu!

EUR 619 | Estravel Latvia

“Pīterdīna

“Pīterdīna"Jaunmoku pilī

Pēterdienā, 29. jūnijā, Jaunmoku pils aicina latgaliešus un latgaliskā cienītājus satikties Kurzemē “Pīterdīna jeb latgaliskuos nūtikšonys Jaunmūkuos!

EUR 10 | Jaunmoku pils

Rīgas Motormuzejā jaunas ekspozīcijas!

Rīgas Motormuzejā jaunas ekspozīcijas!

Rīgas Motormuzejs atklājis savu jauno interaktīvo ekspozīciju, kas piesaistīs gan vietējos apmeklētājus, gan pilsētas viesus.

Motormuzejs

Aviobiļetes kūrotu galamērķos

Aviobiļetes kūrotu galamērķos

Tivata, Korfu, Burgasa... labas cenas lidojumiem uz Eiropas kūrortiem. // Vietu skaits ierobežots, cenas mainās

EUR 99 | Estravel Latvia

Pludmales ballīte austrumu noskaņās

Pludmales ballīte austrumu noskaņās

12. jūlijā garda ēdiena un labas izklaides cienītājus aicinām uz “Beach Bar & Grill”, kur lieliem un maziem viesiem piedāvāsim aizraujošu garšu un sajūtu ceļojumu austrumu noskaņās.

Baltic Beach Hotel & SPA

“ROKITURAS. IEPAZĪSTI KAIMIŅUS”

“ROKITURAS. IEPAZĪSTI KAIMIŅUS”

TAKA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -