Ekotūrisms Zviedrijā: praktiski padomi ceļotājiem

Ekotūrisms Zviedrijā: praktisk

Foto: Vilands.lv | Autors: Liene Torstere | 2023.09.01

Pieaugot rūpēm par dabas aizsardzību, atbildīgu dabas resursu izlietojumu un vidi mums apkārt, popularitāti ieguvis ekotūrisms. Tas ir dabai draudzīgs ceļošanas veids, kas vērsts uz dabas un vides iepazīšanu, respektējot un minimizējot ceļošanas radīto ietekmi uz vidi.  Zviedrija, kas ir slavena ar savu neaprakstāmo dabas skaistumu, aicina ceļotājus piedzīvot neaizmirstamus ekotūrisma piedzīvojumus. Ja esi dabas mīlis un plāno doties ekoceļojumā, tad te atradīsi noderīgus padomus, ko sagatavojuši prāmju operatora DFDS ceļošanas eksperti.

Būt vienā ritmā ar dabu: nakšņošana pie dabas krūts

Zviedrijas skaistās un neskartās dabas teritorijas un sabiedrības augstā apziņa par vides jautājumiem padara šo valsti par ideālu galamērķi ekotūrismam. Zviedrijā populāri ir nacionālie parki un dabas rezervāti, kas seko ilgtspējīgai praksei un piedāvā ceļotājiem iespēju iepazīt neskartu dabu un novērot tās daudzveidību.

Zviedrijā nakšņošana zem klajas debess vai teltī ir atļauta un pavisam atbalstāma prakse, kam zviedri piešķīruši pat īpašu apzīmējumu  "Allemansrätten", kas paredz, ka katram ir tiesības baudīt Zviedrijas dabu un brīvi pārvietoties tajā, kamēr tā tiek atstāta neskarta. Tas nozīmē, ka Zviedrijā droši var pārnakšņot teltī, kā naktsmītni izvēloties arī Nacionālo parku vai citu dabas objektu teritorijas pilnīgi bez maksas.

Komfortablai dabas baudīšanai: eko kempingi

Kā lieliska izvēle komfortablākai nakšņošanai pie dabas krūts ir eko kempingi. Zviedrijā tas ir populārs naktsmītņu veids, it īpaši vasaras un rudens mēnešos. Zviedrija piedāvā dažādas iespējas gan piekrastes teritorijā, gan dabas rezervātos, kur var uzstādīt teltis un baudīt dabas skaistumu. Lai arī kuru Zviedrijas reģionu jūs izvēlēsieties par savu ceļojuma galamērķi, jūs atradīsiet augstas kvalitātes eko naktsmītnes, jo Zviedrijā ir vairāk nekā 75 000 kempinga vietu un 9000 mājiņu vai namiņu.

Eko tūrisms Zviedrijā ir tik izplatīts, ka tam pat ir savi apzīmējumi, kas palīdz orientēties un veikt informētākas izvēles, rūpējoties par dabu. Lai atvieglotu videi draudzīgu naktsmītņu un aktivitāšu meklēšanu, Zviedrija ir izstrādājusi ekosertifikātu "Nature's Best". Tas nozīmē, ka plānojot savu eko ceļojumu, būs daudz vieglāk pārliecināties, ka izvēlētais mājoklis vai aktivitāte ir ekosertificēta. Veicot rezervāciju kādā no ekosertificētajiem uzņēmumiem, jūs varat būt droši, ka baudīsiet videi draudzīgu nakšņošanu vai aktivitātes.

Dabai draudzīgs un ilgtspējīgs transports

Dodoties ceļojumā un ceļošanai izvēloties dabai draudzīgu transportlīdzekli, ir iespējams ievērojami samazināt ceļošanas negatīvo ietekmi uz apkārtējo vidi. Viens no šādiem ilgtspējīgiem ceļošanas veidiem ir prāmju operatora DFDS prāmju pārvadājumi, kas piedāvā doties uz galamērķiem Zviedrijā no Klaipēdas ostas Lietuvā vai Paldiski ostas Igaunijā. Viens no svarīgākajiem pasākumiem, ko DFDS veic, ir oglekļa emisiju kompensēšana. Tas nozīmē, ka uzņēmums kompensē savas darbības laikā radītās oglekļa dioksīda emisijas.

Turpretī nevajadzētu aizmirst, ka arī sasniedzot ceļošanas galamērķi ir ieteicams izvēlēties dabai draudzīgus transportlīdzekļus, piemēram, velosipēdu vai sabiedrisko transportu, kas ir zaļāks pārvietošanās veids par personīgo auto.  Zviedrijai piemīt attīstīta un efektīva infrastruktūra, kas ļauj jums viegli piekļūt dabas vietām, izmantojot ilgtspējīgus transportus. Tādējādi ne tikai sniedzot ieguldījumu vides aizsardzībā, bet arī padarot savu ceļojumu daudz piesātinātāku un nozīmīgāku, pilnveidojot ceļojuma pieredzi un sekojot ilgtspējīga dzīvesveida principiem.

Pārdomāta izvēle izklaidei un maltītēm

Viens no ekotūrisma pamatprincipiem ir arī atbildīga attieksme pret lokālajām komūnām un reģioniem. Tādēļ esot kādā ciematā, vai dabas parka apkaimē, vēlams arī pārdomāt ēdināšanas un izklaides izvēles.

Teiksim, eko tūrismam draudzīgāk būs pusdienas ieturēt vietējā krodziņā, vai pagatavot pašiem, nopērkot izejvielas pusdienām vietējā tirdziņā. Tādā veidā ne vien būs iespēja iepazīties ar lokālajām garšām, bet arī atbalstīt vietējos mazos uzņemējus, zemniekus un mājražotājus.

Avots: Vilands.lvValmieras peldbaseina dzimšanas diena!

Valmieras peldbaseina dzimšanas diena!

Lai atzīmētu 5 gadu jubileju, Valmieras peldbaseins svētdien, 1. oktobrī, no plkst. 12.00 līdz 16.00 aicina uz dzimšanas dienas svinībām!

Valmieras TIC

Iepazīsti Rēzekni rudenīgā ekskursijā!

Iepazīsti Rēzekni rudenīgā ekskursijā!

Lai dažādotu izziņas un mācību procesu ārpus pierastajām telpām, esam sagatavojuši interesantu ekskursiju piedāvājumu izcilam piedzīvojumam Rēzeknē!

Rēzeknes pilsētas TIC

Kodolraķešu bāzē Zeltiņos ar gidu!

Kodolraķešu bāzē Zeltiņos ar gidu!

Kodolraķešu bāzi Zeltiņos, ekskursijas laikā izzināsiet, kur tika montētas kodolgalviņas un kā transportētas un citus interesanti faktus.

EUR 2.00 | Alūksnes TIC

Audi Q5 Pilna Servisa Līzings

Audi Q5 Pilna Servisa Līzings

Pilna Servisa Līzings Audi Q5 Vairāk par piedāvājumu mūsu mājaslapā!

Europcar

Brīvdienas Barselonā

Brīvdienas Barselonā

7 naktis izvēlētajā viesnīcā, transfēri, brokastis un īpašais piedāvājums // 01.11.2023. – 31.03.2024.

EUR 858 | Estravel Latvia

“Pēcpusdiena ar mēru”!

“Pēcpusdiena ar mēru”!

29. septembrī Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks aicina uzņēmējus uz diskusiju pasākumā “Pēcpusdiena ar mēru”!

Valmieras TIC

Club Med The Finolhu Villas

Club Med The Finolhu Villas

Nesteidzīgi SPA rituāli, gardēžu vakariņas pludmalē, zemūdens pasaules izzināšana un personāls, kurš uzminēs jūsu vēlmes, pirms jūs paši par tām iedomāsieties.

EUR 2400 | Latvia Tours

Vakars ar DJ

Vakars ar DJ

Katru sestdienu mēs gaidām Jūs uz vakaru ar Dj 😎bārā La Terrasse 🤩 Nāciet atpūsties no ikdienas😍izbaudīt gardus ēdienus , dzērienus🥘🍹 pasēdēt labā kompānija un protams padancot 🕺💃 📲Galdiņu rezervācija +371 65404910

Park Hotel Latgola

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Trakai TIC

no 51 EUR | Septembra populārākie piedāvāj

no 51 EUR | Septembra populārākie piedāvāj

HOOKUSBOOKUS.COM septembra labākie piedāvājumi populārākajās viesnīcās no 51 EUR! Skatīties un veiciet rezervāciju šeit👇

Hookusbookus.com

Kanāriju salas. Tenerife - jau no 01.11.

Kanāriju salas. Tenerife - jau no 01.11.

Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu // Tenerife. Kanāriju salas // 01.11.2023. - 20.04.2024.

EUR 755 | Estravel Latvia

Kalnu slēpošana Slovākijā

Kalnu slēpošana Slovākijā

5 dienas slēpošana Augstajos un Zemajos Tatros. Pēc grupas vēlēšanās – termālie baseini, stalaktītu alas, nacionālās vakariņas.

EUR 335 | Latvia Tours

2 nakšu SPA atpūta ar vakariņām

2 nakšu SPA atpūta ar vakariņām

2 naktis viesnīcā, 2 personām, brokastis un vakariņas, spa un atpūtas piedāvājums

EUR 320 | Estravel Latvia

Nesteidzīga atpūta pie dabas

Nesteidzīga atpūta pie dabas

Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde “TAKA” piedāvā dažas idejas, kur baudīt dabu Augšdaugavas novadā.

TAKA

Jordānija. 1 ceļojums - 2 kūrorti

Jordānija. 1 ceļojums - 2 kūrorti

Akaba, Eilata, Ammāna un Nāves jūra // 7 naktis // lidojumi, transfēri un izvēlētā ēdināšanas programma

EUR 996 | Estravel Latvia

Luksus kruīzi ar Silversea

Luksus kruīzi ar Silversea

Ekspedīcijas un klasiskie kruīzi // Unikāli maršruti // augstākās klases apkalpošana //

EUR 3650 | Estravel Latvia

Amatierteātra izrāde “Vecie draiskuļi”

Amatierteātra izrāde “Vecie draiskuļi”

28. septembrī plkst. 20.00 Kocēnu Kultūras namā notiks Bērzaines Tautas nama amatierteātra izrāde “Vecie draiskuļi” (režisors Andris Liepiņš).

Valmieras TIC

Club Med Bodrum

Club Med Bodrum

Šī ir lieliska vieta romantiskai atpūtai divatā vai jautrai atpūtai ar draugiem. Aktīvās izklaides, kultūras atklājumi un dabas skaistums jūs sagaidīs kūrortā

EUR 860 | Latvia Tours

Pludmales atpūta Kiprā

Pludmales atpūta Kiprā

Karsta saule, zilas debesis un zeltainas pludmales – lūk, galvenie kritēriji, pēc kuriem daudzi cilvēki izvēlās atpūtas vietas!

Latvia Tours

Ekskursiju laiks ir sācies arī Rēzeknē!

Ekskursiju laiks ir sācies arī Rēzeknē!

Lai dažādotu izziņas un mācību procesu ārpus pierastajām telpām, esam sagatavojuši interesantu piedāvājumu izcilam piedzīvojumam Rēzeknē!

Rēzeknes pilsētas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -