Tiks apbalvoti laikmetīgās keramikas konkursa izstādes «Martinsona balva 2023» uzvarētāji

Tiks apbalvoti laikmetīgās ker

Foto: Rothkocenter.com | Autors: Arta Bāliņa | 2023.09.01

2023. gada 8. septembrī plkst. 16:00, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā, notiks šī gada Latvijas keramikas biennāles centrālais pasākums - starptautiskās konkursa izstādes “Martinsona balva 2023” atklāšana un apbalvošanas ceremonija, kurā tiks paziņoti uzvarētāji, sadalot kopējo balvu fondu – 20 000 eiro. Konkursā šogad saņemti 685 izcilu darbu pieteikumi no 71 valsti pārstāvošiem māksliniekiem, tostarp 68 pieteikumi no Latvijas keramiķiem, kas ir līdz šim lielākais pieteikumu skaits balvas vēsturē.

Konkursa izstāde “Martinsona balva 2023” šogad saņēma līdz šim lielāko pieteikumu skaitu konkursa izstādes vēsturē. No 685 pieteikumiem pirmajai konkursa kārtai žūrija izvēlējās 64 darbus jeb 22 darbus no Latvijas un 42 starptautisko mākslinieku darbus, pārstāvot 28 valstis, tai skaitā, Ķīnu, Taizemi, Čīli, Japānu, Austrāliju un citas pasaules valstis. Pēc konkursa pirmās kārtas tika izvēlēti darbi, kas piedalās izstādē, un tos varēs apskatīt Rotko centrā. Pēc otrās konkursa kārtas tiek izvēlēti trīs “Martinsona balvas” uzvarētāji bronzas, sudraba un zelta godalgu kategorijās nacionālā un starptautiskā līmenī, sadalot kopējo balvu fondu – 20 000 eiro.

Uz pirmo atlases kārtu darbi žūrijai tika nosūtīti anonīmi, proti, žūrijai bija pieejami tikai darbu attēli, nosaukumi, izmantotās tehnikas, izmēri un autora valsts, tādējādi vērtēšanas centrā izvirzot pašus darbus un vērtējot mākslinieku vizuāli tehnisko sniegumu.

Turpina viens no biennāles kuratoriem Aivars Baranovskis: “Žūrijas pamatkritērijs ir vizuāli tehniskais risinājums, proti, vai mākslinieks ir spējis sasniegt vizuālo efektu. Šis efekts savukārt balstās arī tajā, cik labi ir iespējams nolasīt mākslinieka idejisko vēstījumu. Tehniskais risinājums ir ārkārtīgi svarīgs keramikas mākslā, savukārt spēja un varēšana ideju iekļaut materiālā - paspilgtina darba idejisko pusi. Materiāls šajā izstādē tik tiešām ir primārs. Katrs no māksliniekiem ir savas jomas profesionālis, un žūrija izvērtēja, vai darbs tehniski un mākslinieciski atbilst visiem kritērijiem, lai tiktu iekļauts šāda līmeņa izstādē, kas keramikas mākslā ir augsts apliecinājums arī pasaules mērogā.”

A. Baranovskis atklāj, ka 7. septembrī konkursa otrajā kārtā žūrijas pārstāvji vērtēs darbus klātienē, Rotko centrā, Daugavpilī. “Gan pirmās, gan otrās kārtas balsojumos žūrija viens otra balsojumus nezina, tādējādi šis būs matemātiski balstīts vērtējums. “Martinsona balvas” konkursa žūrijai ir liela starptautiskā pieredze keramikas pētniecībā, izstāžu kūrēšanā, un viņi ir plaši pazīstami pasaules eksperti šajā mākslas jomā,” atzīst A. Baranovskis.  

“Martinsona balva 2023”  žūrijas sastāvā ir Latvijas Keramikas biennāles kurators, mākslinieks Valentīns Petjko, mākslinieks, pasniedzējs, “Martinsona Balva 2021” uzvarētājs Nacionālajā kategorijā Dainis Pundurs, māksliniece, kuratore, “Martinsona Balva 2021” uzvarētāja Starptautiskajā kategorijā Agne Šemberaite (Lietuva), starptautiskā keramikas žurnāla "Ceramics now" galvenais redaktors Vasi Hirdo (Rumānija), mākslas zinātniece, Faencas Starptautiskā keramikas muzeja direktore Claudia Casali (Itālija), māksliniece, Starptautiskās keramikas akadēmijas Ženēvā biedre un bijusī valdes locekle Ilona Romule (Latvija), Aveiru Keramikas mākslas biennāles pārstāve Andreia Vale Lourenco (Portugāle) un Ceramic Art Andenne mākslinieciskā vadītāja Gaëlle Cornut (Beļģija).

Atklāšanas programma 8. septembrī:

    • Galerijā 4METRI, plkst. 14:00, notiks Unas Guras un Elīnas Titānes dubultizstādes “4+3” atklāšana.

    • Martinsona mājā, Nikolaja ielā 1, plkst. 15:00, notiks Daiņa Pundura performance/instalācija ”Vizualizējot gravitāciju”. Turpat notiks arī Daugavpils cietokšņa 7. bastiona kazemātu Laikmetīgās keramikas krātuves atklāšana un Pētera Martinsona memoriāla kataloga atvēršana.

    • Rotko centrā, Mihaila ielā 1, plkst. 16:00, notiks  “Martinsona Balva” apbalvošanas ceremonija

Latvijas Keramikas biennāles ietvaros vēl notiks sekojoši pasākumi:

    • līdz 30. septembrim Sanitas Ābelītes personālizstāde “Terra”.

    • līdz 15. oktobrim starptautiskā keramikas simpozija “KUR” izstāde Rīgas Porcelāna muzejā.

    • 6. septembrī portugāļu laikmetīgās keramikas izstādes “Kopsolī” atklāšana un tikšanās ar kuratoriem un māksliniekiem Rīgas Mākslas telpā.

    • 8. septembrī Agnes Šemberaites (Lietuva) personālizstādes atklāšana Rotko centrā, Daugavpils cietoksnī.

    • 4. oktobrī Korejas laikmetīgās keramikas izstādes “Pašterapija” atklāšana Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, Rīgā.

    • 28. oktobrī Baltijas valstu laikmetīgās keramikas izstādes “Baltic Current” atklāšana Aveiro pilsētas muzejā, Portugālē.

Ar detalizētu pasākumu programmu var iepazīties Rotko centra mājaslapā: https://www.rothkocenter.com/4-latvijas-keramikas-biennales-programma/

Biennāli organizē Latvijas Laikmetīgās keramikas centrs sadarbībā ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru un izstāžu norises vietām. Biennāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Latgales Kultūras programma.

Avots: Repute.lv


Valmiera - 3773
MIĶEĻDIENA TUKUMĀ

MIĶEĻDIENA TUKUMĀ

Tradicionālās Miķeļdienas svinības šogad norisināsies Brīvības laukumā Tukumā.

Tukuma TIC

A/k

A/k "Miķelim" - 45!

Atpūtas komplekss "Miķelis" rudenī atzīmē ražas svētkus, priecājoties par paveikto un šogad atzīmējot 45 gadus kopš pirmo reizi durvis vēra muzejs!

Bauskas TIC

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Ko apmeklēt Jēkabpils pilsētā un novadā skolēnu grupām? Piedāvājam ielūkoties apkopotās vienas dienas brauciena idejās. 

Jēkabpils novada TIC

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Pievienojies mums katru ceturtdienu no plkst. 20.00 – 22.00, lai baudītu dzīvo džeza mūziku viesnīcas elegantajā Lobija bārā. Ieeja bez maksas.

Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

Satiec Bausku rudenī!

Satiec Bausku rudenī!

Klāt jaunākais Bauskas novada apceļošanas un iedvesmas žurnāls!

Bauskas TIC

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-"EROTĒRIKA"

27.septembrī, plkst. 19:00, Lapmežciema tautas nams, aicina uz Andra Buļa dzejas lasījumu, Ērika Upenieka mūzikas pavadījumā

Tukuma TIC

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Aicinām skolēnus doties rudenīgā piedzīvojumā Smiltenes novadā. Piedāvājam apskatīt dabas objektus – tādus, kādus citur Latvijā nevar neatrast.

Smiltenes TIC

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Klāt noslēdzošais VisitBauska Fotomirkļa temats - Baudi rudeni Bauskas novadā un dalies ar saviem fotoattēliem!

Bauskas TIC

Skyline Bar brančs

Skyline Bar brančs

Pie mums varēsi baudīt gardus ēdienus, dzērienus, dzīvo mūziku un Rīgas panorāmas skatus. Informācija par datumiem un rezervācijām: skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

Velobrauciens

Velobrauciens "Ieriteņo rudenī"

30. septembrī Smiltenes tūrisma informācijas centrs aicina piedalīties velobraucienā “Ieriteņo rudenī”, kas šogad ieripo savā desmitgadē!

Smiltenes TIC

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Rudens ir iesācies, biežāk dzirdam skolēnu čalas un sākam pamazām atgriezties pasākumu un izstāžu baudīšanas virpulī siltās, mājīgās telpās. Āpkopojums >>

Tukuma TIC

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepājas arhitektūru, šarmantās ieliņas, mākslas darbus pilsētvidē un uzzini daudz jauna par pilsētu, izvēloties kādu no pastaigu maršrutiem!

Liepājas reģiona TIB

"Gada izrāviens" Tūrisma fakultātei

Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns saņem atzinību “Gada izrāviens”

Biznesa augstskola Turība

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Dodies izjādēs zirga mugurā un aplūko apkārtni no cita skatupunkta!

Bauskas TIC

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Meklē jauku un piedzīvojumiem bagātu vietu, kur doties ekskursijā ar klasesbiedriem? Ieskaties ceļvedī un dodies izzināt Bauskas novadu!

Bauskas TIC

Multimediāla izrāde

Multimediāla izrāde "MULTIKOSMOSS" Tukumā

1.oktobrī Tukuma kultūras namā plkst. 12:00 norisināsies aizraujoša, interaktīva un pamācoša bērnu izrāde latviešu valodā “Multikosmoss"!

Tukuma TIC

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā Rīgā no 15. septembra būs skatāma Ilzes Pauliņas un Alberta Pauliņa izstāde "DZĪVES TELPA".

Tukuma TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -