«Kurzemes filharmonija» septembrī piedāvā

«Kurzemes filharmonija» septem

Foto: Ventspils.lv | Autors: Pēteris Neimanis | 2023.09.04

Septembrī plašu piedāvājumu mūzikas un skatuves mākslas cienītājiem sarūpējusi SIA “Kurzemes filharmonija”, aicinot apmeklēt koncertzāli “Latvija” un teātra namu “Jūras vārti”.

Jau septembra pirmajā svētdienā, 3. septembrī plkst. 13.00 pie klausītājiem atgriezīsies koncertcikls “Ērģeļmūzika svētdienā”. Parādot ērģeļu skanējuma pielietojuma daudzveidību, šoreiz tās skanēs kopā ar saksofonu un sitaminstrumentiem, dāvājot skatītājiem Dienvidamerikas mūzikas atmosfēru. Programmā - arī argentīniešu komponista, par tango karali dēvētā Astora Pjacollas skaņdarbi. Koncertā piedalīsies ērģelnieks Aigars Reinis, saksofonists Aigars Raumanis un sitaminstrumentālists Reinis Tomiņš.

6. septembrī plkst.19.00 teātra namā “Jūras vārti” ar izrādi “Grimmi” viesosies Liepājas teātris. Tā ir režisora Elmāra Seņkova otrā no iecerētās triloģijas izrādēm. Kā dzīvot pasaulē, kurā notiek šausmas? Kā palikt krietnam, ja tev dara pāri? Kas lauzīs tumsu, ko radījis cilvēks? Izrāde “Grimmi” tika nominēta balvai “Kilograms kultūras” 2022. gada rudens balsojumā, kurā uzvarēja un tika iekļauta gada fināla balsojumā. Izrāde saņēmusi alternatīvo teātra balvu “Zelta muša” un nominēta divām “Spēlmaņu nakts” balvām.

8. septembrī plkst. 19.00 koncertzālē “Latvija” uz muzikālu pastaigu pa Odesu aicina ukraiņu komponists un džeza pianists Vadims Neselovskis. Solokoncertā “Odesa. Muzikāla pastaiga pa leģendāro pilsētu” tiks izmantotas arī Dāvida Kļaviņa darinātās vertikālās klavieres 470i. Vadims Neselovksis dzimis Ukrainā, bet šobrīd dzīvo ASV, saglabājot savu saikni ar dzimteni. Kopš Krievijas iebrukuma pianistam bija svarīgi vērst sabiedrības uzmanību uz viņa dzimtenē notiekošo traģēdiju. Koncertprogramma, kas tiks atskaņota Ventspilī, atgādina par Ukrainas nenovērtējamo skaistumu un tās kultūras mantojumu.

15. septembrī plkst. 19.00 koncertzālē “Latvija” izskanēs trešais džems ar Ventspils bigbendu. Tajā piedalīsies džeza dziedātāja Arta Jēkabsone, kura šobrīd dzīvo un strādā ASV, un viens no Baltijas labākajiem saksofonistiem Toms Rudzinskis.

Jau nākamajā dienā – 16. septembrī plkst. 16.00, koncertzālē “Latvija” ar īpašu veltījums komponistam Ferencam Listam viesosies pianists Andrejs Osokins. Lists bija virtuozs, mīlnieks, filozofs, mūks, priesteris, domātājs, romantiskais un traģiskais varonis. Šīs ir tikai dažas no viņa personības šķautnēm, kuras raksturo komponista sarežģīto mūžu un atskan arī viņa daiļradē. Septembris koncertzālē “Latvija” turpināsies ar koncertizrādi bērniem ”Varde par solistu” (21. septembrī plkst. 13.00), kurā piedalīsies Latvijas Nacionālās operas solisti Evija Martinsone (soprāns), Ilona Bagele (mecosoprāns), Juris Vizbulis vai Mihails Čuļpajevs (tenors), Kalvis Kalniņš (baritons).

24. septembrī plkst. 17.00 teātra namā “Jūras vārti” viesosies Latvijas Nacionālā opera un balets ar izrādi “Ņižinskis”, ko radījis viens no šobrīd pasaulē pieprasītākajiem horeogrāfiem Marko Geke. Tā ir laikmetīgā baleta izrāde par baletdejotāju un horeogrāfu Vaclavu Ņižinski, kas atklāj viņa dzīves nozīmīgākos brīžus uz skatuves un ārpus tās, parādot ciešo mākslas un neprāta saikni. “Ņižinskis” pasaules pirmizrādi piedzīvoja 2016. gadā dejas kompānijā “Gauthier Dance” Štutgartē un kopš tā laika iestudējums plaši izrādīts viesizrādēs visā pasaulē. Marko Geke par šo iestudējumu saņēmis Itālijas dejas balvu “Danza&Danza”. Iestudējums saņēmis arī Latvijas "Dejas balvu".

28. septembrī teātra namā “Jūras vārti” plkst. 13.00 un 16.00 būs skatāma Latvijas Nacionālā teātra izrāde pusaudžiem un viņu vecākiem “Divas pasaules”. Izrādes centrā ir pusaudžu vecuma pārdzīvojumi un reakcija uz mainīgo pasauli un sevi kā indivīdu tajā. Tam visam pa vidu vecāki un pieaugušie – divas pasaules. Divas paaudzes un divi pasaules uztveres veidi – mūžīgais jautājums par to, kā sadzīvot?

Mēnesi noslēgs basbaritona Egila Siliņa un pianista Māra Skujas koncerts - 30. septembrī plkst. 17.00. Šāds duets koncertzālē “Latvija” viesosies pirmo reizi. Koncertprogrammā balsij un klavierēm būs iekļauta latviešu un vācu komponistu mūzika.

Vēl līdz 6. septembrim iespējams iegādāties teātra nama “Jūras vārti” rudens abonementus, kuros iekļautas astoņas viesizrādes. Savukārt 2. septembrī SIA “Kurzemes filharmonija” organizēs īpašu biļešu tirdzniecības akciju “Cafe a Cappella”. Šoreiz iegādāties biļetes ar kārdinošām cenām un baudīt gardu kafiju varēs Vecpilsētas tirgus laukumā.

Ar pilnu pasākumu plānu iespējams iepazīties mājas lapās jurasvarti.lv un koncertzalelatvija.lv. Biļetes pieejamas biļešu tirdzniecības tīklā "Biļešu paradīze".

Avots: Ventspils.lv


Valmiera - 3773
Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Rudens ir iesācies, biežāk dzirdam skolēnu čalas un sākam pamazām atgriezties pasākumu un izstāžu baudīšanas virpulī siltās, mājīgās telpās. Āpkopojums >>

Tukuma TIC

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Aicinām skolēnus doties rudenīgā piedzīvojumā Smiltenes novadā. Piedāvājam apskatīt dabas objektus – tādus, kādus citur Latvijā nevar neatrast.

Smiltenes TIC

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-"EROTĒRIKA"

27.septembrī, plkst. 19:00, Lapmežciema tautas nams, aicina uz Andra Buļa dzejas lasījumu, Ērika Upenieka mūzikas pavadījumā

Tukuma TIC

"Gada izrāviens" Tūrisma fakultātei

Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns saņem atzinību “Gada izrāviens”

Biznesa augstskola Turība

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Pievienojies mums katru ceturtdienu no plkst. 20.00 – 22.00, lai baudītu dzīvo džeza mūziku viesnīcas elegantajā Lobija bārā. Ieeja bez maksas.

Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

MIĶEĻDIENA TUKUMĀ

MIĶEĻDIENA TUKUMĀ

Tradicionālās Miķeļdienas svinības šogad norisināsies Brīvības laukumā Tukumā.

Tukuma TIC

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā Rīgā no 15. septembra būs skatāma Ilzes Pauliņas un Alberta Pauliņa izstāde "DZĪVES TELPA".

Tukuma TIC

Multimediāla izrāde

Multimediāla izrāde "MULTIKOSMOSS" Tukumā

1.oktobrī Tukuma kultūras namā plkst. 12:00 norisināsies aizraujoša, interaktīva un pamācoša bērnu izrāde latviešu valodā “Multikosmoss"!

Tukuma TIC

Velobrauciens

Velobrauciens "Ieriteņo rudenī"

30. septembrī Smiltenes tūrisma informācijas centrs aicina piedalīties velobraucienā “Ieriteņo rudenī”, kas šogad ieripo savā desmitgadē!

Smiltenes TIC

A/k

A/k "Miķelim" - 45!

Atpūtas komplekss "Miķelis" rudenī atzīmē ražas svētkus, priecājoties par paveikto un šogad atzīmējot 45 gadus kopš pirmo reizi durvis vēra muzejs!

Bauskas TIC

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Klāt noslēdzošais VisitBauska Fotomirkļa temats - Baudi rudeni Bauskas novadā un dalies ar saviem fotoattēliem!

Bauskas TIC

Satiec Bausku rudenī!

Satiec Bausku rudenī!

Klāt jaunākais Bauskas novada apceļošanas un iedvesmas žurnāls!

Bauskas TIC

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Ko apmeklēt Jēkabpils pilsētā un novadā skolēnu grupām? Piedāvājam ielūkoties apkopotās vienas dienas brauciena idejās. 

Jēkabpils novada TIC

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Dodies izjādēs zirga mugurā un aplūko apkārtni no cita skatupunkta!

Bauskas TIC

Skyline Bar brančs

Skyline Bar brančs

Pie mums varēsi baudīt gardus ēdienus, dzērienus, dzīvo mūziku un Rīgas panorāmas skatus. Informācija par datumiem un rezervācijām: skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepājas arhitektūru, šarmantās ieliņas, mākslas darbus pilsētvidē un uzzini daudz jauna par pilsētu, izvēloties kādu no pastaigu maršrutiem!

Liepājas reģiona TIB

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Meklē jauku un piedzīvojumiem bagātu vietu, kur doties ekskursijā ar klasesbiedriem? Ieskaties ceļvedī un dodies izzināt Bauskas novadu!

Bauskas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -