«Kurzemes filharmonija» septembrī piedāvā

Pēteris Neimanis | 2023.09.04

Septembrī plašu piedāvājumu mūzikas un skatuves mākslas cienītājiem sarūpējusi SIA “Kurzemes filharmonija”, aicinot apmeklēt koncertzāli “Latvija” un teātra namu “Jūras vārti”.

Jau septembra pirmajā svētdienā, 3. septembrī plkst. 13.00 pie klausītājiem atgriezīsies koncertcikls “Ērģeļmūzika svētdienā”. Parādot ērģeļu skanējuma pielietojuma daudzveidību, šoreiz tās skanēs kopā ar saksofonu un sitaminstrumentiem, dāvājot skatītājiem Dienvidamerikas mūzikas atmosfēru. Programmā - arī argentīniešu komponista, par tango karali dēvētā Astora Pjacollas skaņdarbi. Koncertā piedalīsies ērģelnieks Aigars Reinis, saksofonists Aigars Raumanis un sitaminstrumentālists Reinis Tomiņš.

6. septembrī plkst.19.00 teātra namā “Jūras vārti” ar izrādi “Grimmi” viesosies Liepājas teātris. Tā ir režisora Elmāra Seņkova otrā no iecerētās triloģijas izrādēm. Kā dzīvot pasaulē, kurā notiek šausmas? Kā palikt krietnam, ja tev dara pāri? Kas lauzīs tumsu, ko radījis cilvēks? Izrāde “Grimmi” tika nominēta balvai “Kilograms kultūras” 2022. gada rudens balsojumā, kurā uzvarēja un tika iekļauta gada fināla balsojumā. Izrāde saņēmusi alternatīvo teātra balvu “Zelta muša” un nominēta divām “Spēlmaņu nakts” balvām.

8. septembrī plkst. 19.00 koncertzālē “Latvija” uz muzikālu pastaigu pa Odesu aicina ukraiņu komponists un džeza pianists Vadims Neselovskis. Solokoncertā “Odesa. Muzikāla pastaiga pa leģendāro pilsētu” tiks izmantotas arī Dāvida Kļaviņa darinātās vertikālās klavieres 470i. Vadims Neselovksis dzimis Ukrainā, bet šobrīd dzīvo ASV, saglabājot savu saikni ar dzimteni. Kopš Krievijas iebrukuma pianistam bija svarīgi vērst sabiedrības uzmanību uz viņa dzimtenē notiekošo traģēdiju. Koncertprogramma, kas tiks atskaņota Ventspilī, atgādina par Ukrainas nenovērtējamo skaistumu un tās kultūras mantojumu.

15. septembrī plkst. 19.00 koncertzālē “Latvija” izskanēs trešais džems ar Ventspils bigbendu. Tajā piedalīsies džeza dziedātāja Arta Jēkabsone, kura šobrīd dzīvo un strādā ASV, un viens no Baltijas labākajiem saksofonistiem Toms Rudzinskis.

Jau nākamajā dienā – 16. septembrī plkst. 16.00, koncertzālē “Latvija” ar īpašu veltījums komponistam Ferencam Listam viesosies pianists Andrejs Osokins. Lists bija virtuozs, mīlnieks, filozofs, mūks, priesteris, domātājs, romantiskais un traģiskais varonis. Šīs ir tikai dažas no viņa personības šķautnēm, kuras raksturo komponista sarežģīto mūžu un atskan arī viņa daiļradē. Septembris koncertzālē “Latvija” turpināsies ar koncertizrādi bērniem ”Varde par solistu” (21. septembrī plkst. 13.00), kurā piedalīsies Latvijas Nacionālās operas solisti Evija Martinsone (soprāns), Ilona Bagele (mecosoprāns), Juris Vizbulis vai Mihails Čuļpajevs (tenors), Kalvis Kalniņš (baritons).

24. septembrī plkst. 17.00 teātra namā “Jūras vārti” viesosies Latvijas Nacionālā opera un balets ar izrādi “Ņižinskis”, ko radījis viens no šobrīd pasaulē pieprasītākajiem horeogrāfiem Marko Geke. Tā ir laikmetīgā baleta izrāde par baletdejotāju un horeogrāfu Vaclavu Ņižinski, kas atklāj viņa dzīves nozīmīgākos brīžus uz skatuves un ārpus tās, parādot ciešo mākslas un neprāta saikni. “Ņižinskis” pasaules pirmizrādi piedzīvoja 2016. gadā dejas kompānijā “Gauthier Dance” Štutgartē un kopš tā laika iestudējums plaši izrādīts viesizrādēs visā pasaulē. Marko Geke par šo iestudējumu saņēmis Itālijas dejas balvu “Danza&Danza”. Iestudējums saņēmis arī Latvijas "Dejas balvu".

28. septembrī teātra namā “Jūras vārti” plkst. 13.00 un 16.00 būs skatāma Latvijas Nacionālā teātra izrāde pusaudžiem un viņu vecākiem “Divas pasaules”. Izrādes centrā ir pusaudžu vecuma pārdzīvojumi un reakcija uz mainīgo pasauli un sevi kā indivīdu tajā. Tam visam pa vidu vecāki un pieaugušie – divas pasaules. Divas paaudzes un divi pasaules uztveres veidi – mūžīgais jautājums par to, kā sadzīvot?

Mēnesi noslēgs basbaritona Egila Siliņa un pianista Māra Skujas koncerts - 30. septembrī plkst. 17.00. Šāds duets koncertzālē “Latvija” viesosies pirmo reizi. Koncertprogrammā balsij un klavierēm būs iekļauta latviešu un vācu komponistu mūzika.

Vēl līdz 6. septembrim iespējams iegādāties teātra nama “Jūras vārti” rudens abonementus, kuros iekļautas astoņas viesizrādes. Savukārt 2. septembrī SIA “Kurzemes filharmonija” organizēs īpašu biļešu tirdzniecības akciju “Cafe a Cappella”. Šoreiz iegādāties biļetes ar kārdinošām cenām un baudīt gardu kafiju varēs Vecpilsētas tirgus laukumā.

Ar pilnu pasākumu plānu iespējams iepazīties mājas lapās jurasvarti.lv un koncertzalelatvija.lv. Biļetes pieejamas biļešu tirdzniecības tīklā "Biļešu paradīze".

Avots: Ventspils.lv



Valmieras Yamaha mūzikas skolas koncerts

Valmieras Yamaha mūzikas skolas koncerts

30.maijā plkst. 18.00 Valmieras Kultūras centrā Valmieras Yamaha mūzikas skolas vecāko grupu audzēkņu koncerts “Tie esam mēs!”. Ieeja: 12–15 EUR.

EUR 12 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Velotūre Bānīša zemē

Velotūre Bānīša zemē

30.maijā aicinām ģimenes, draugu kompānijas un veloentuziastus doties neaizmirstamā pavasara piedzīvojumā, piedaloties pasākumā "Velotūre Bānīša zemē".

Gulbenes novada TIC

TAUTUMEITU rītausmas koncertrituāls

TAUTUMEITU rītausmas koncertrituāls

Dziesmas, gaisma un senču spēks, kas uzplaukst gada maģiskākajā brīdī - vasaras saulgriežos! Aicinām nākamo “Rītausmas koncertrituālu” piedzīvot kopā ar mums.

Tukuma TIC

Būšnieku ezera laivu bāze

Būšnieku ezera laivu bāze

Būšnieku ezera laivu bāze uzsāk jauno sezonu un aicina atpūtniekus – makšķerniekus, dabas un miera cienītājus- baudīt aktīvu un mierpilnu atpūtu pie dabas.

Ventspils TIC

Starptautiskā bērnu aizsardzības diena!

Starptautiskā bērnu aizsardzības diena!

1.jūnijā svinam Starptautisko bērnu aizsardzības dienu Rēzeknē! Aicinām ģimenes uz piedzīvojumiem piepildītiem svētkiem, kur netrūks aktivitāšu un smaidu!

Rēzeknes pilsētas TIC

Izstāde “Ziedēšana” GORĀ

Izstāde “Ziedēšana” GORĀ

Māra Čačkas māksla atver sajūtas un klātbūtnes spēku. Apskatāma līdz 12. jūlijam

Rēzeknes pilsētas TIC

Ko apskatīt Bauskas novada svētku laikā

Ko apskatīt Bauskas novada svētku laikā

Lai apmeklējums būtu izdevies un nesteidzīgs, esam sagatavojuši ceļvedi, ko apskatīt un darīt Rundālē svētku dienās 30.05.-06.06.

Bauskas TIC

Vasara tik karsta kā ..

Vasara tik karsta kā ..

CORAL grupas viesnīcām Turcijā īpašs piedāvājums ģimenēm ⭐🛫

Coral Travel Latvia

Ventspils gotiņas pastaigu aplikācijā

Ventspils gotiņas pastaigu aplikācijā

Ventspilnieki un pilsētas viesi tiek aicināti izstaigāt vai ar velosipēdu izbraukt plaukstošo Ventspili, izmantojot mobilo lietotni Walk15.

Ventspils TIC

Saldējuma svētki Rūjienā

Saldējuma svētki Rūjienā

30. maijā Rūjienā svinēsim Saldējuma svētkus! Amatnieku un mājražotāju tirdziņš no 9.00-15.00, aktivitātes lieliem un maziem, kocerti.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Piejūras brīvdabas muzeja vasaras sezona

Piejūras brīvdabas muzeja vasaras sezona

Ventspils Piejūras brīvdabas muzejs uzsācis vasaras sezonu un gaida apmeklētājus no otrdienas līdz svētdienai, no plkst. 10.00 - 18.00. Tiekamies muzejā!

Ventspils TIC

Jaunums! Iepazīsti Salaspils koku stāstus.

Jaunums! Iepazīsti Salaspils koku stāstus.

“Botania uzzināts – Salaspilī ieraudzīts” ir aizraujošs pastaigu maršruts aptuveni 4,5 km garumā.

Salaspils novada TIC

Vilkaču maratons 2026

Vilkaču maratons 2026

Iespējams, grūtākais maratons Latvijā: 42 km, 2000+ augstuma metri, 13 apļi, 7 stundas.

Tukuma TIC

Muzikāla dejas fantāzija Burtniekos

Muzikāla dejas fantāzija Burtniekos

Deju skolas “Dzirnas” sadarbībā ar Burtnieku apkaimes bērniem un jauniešiem 8.augustā plkst. 21:30 aicina uz muzikālu dejas fantāziju “Mana Daba”.

EUR 10 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Latvijas līnijdejotāju olimpiādes koncerts

Latvijas līnijdejotāju olimpiādes koncerts

31. maijā plkst.15.00 Dzirnavu ezeriņa promenādē Latvijas līnijdejotāju olimpiādes brīvdabas koncerts

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Jūrmalā notiks Kūrorta svētki

Jūrmalā notiks Kūrorta svētki

30. maijā Jūrmala aicina uz Kūrorta svētkiem ar koncertiem, aktivitātēm ģimenēm, ielu ēdieniem, sportu un vakara programmu Majoru pludmalē.

Jūrmalas TIC

Vasaras nometne zinātnes centrā

Vasaras nometne zinātnes centrā

Arī šogad VIZIUM aicina sešgadniekus un 1.–4. klašu skolēnus piedalīties nometnē, kur bērnus sagaidīs robotika, virtuālā realitāte, kosmosa un vides tēmas...

Ventspils TIC

Peoniju Dārza svētki

Peoniju Dārza svētki "Romju pojenēs"

Šī diena būs lieliska iespēja ne vien pabūt vienā no skaistākajiem peoniju dārziem Kurzemē, bet arī piedalīties sarunās

Tukuma TIC

“Rožu izstāde Rozes pilsētā”

“Rožu izstāde Rozes pilsētā”

No 4. līdz 6. jūnijam Latgales Kultūrvēstures muzejā būs apskatāma tradicionālā rožu izstāde, iespēja saņemt rožu kopšanas padomus un iegādāties stādus.

Rēzeknes pilsētas TIC

"Opus Pro" jubilejas koncerts

Grupas “Opus Pro” jubilejas koncerts Šlokenbekas muižā kļūs par jaudīgu un emocionālu rokmūzikas notikumu, kas vienos vairākas klausītāju paaudzes.

Tukuma TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -