«Kurzemes filharmonija» septembrī piedāvā

Pēteris Neimanis | 2023.09.04

Septembrī plašu piedāvājumu mūzikas un skatuves mākslas cienītājiem sarūpējusi SIA “Kurzemes filharmonija”, aicinot apmeklēt koncertzāli “Latvija” un teātra namu “Jūras vārti”.

Jau septembra pirmajā svētdienā, 3. septembrī plkst. 13.00 pie klausītājiem atgriezīsies koncertcikls “Ērģeļmūzika svētdienā”. Parādot ērģeļu skanējuma pielietojuma daudzveidību, šoreiz tās skanēs kopā ar saksofonu un sitaminstrumentiem, dāvājot skatītājiem Dienvidamerikas mūzikas atmosfēru. Programmā - arī argentīniešu komponista, par tango karali dēvētā Astora Pjacollas skaņdarbi. Koncertā piedalīsies ērģelnieks Aigars Reinis, saksofonists Aigars Raumanis un sitaminstrumentālists Reinis Tomiņš.

6. septembrī plkst.19.00 teātra namā “Jūras vārti” ar izrādi “Grimmi” viesosies Liepājas teātris. Tā ir režisora Elmāra Seņkova otrā no iecerētās triloģijas izrādēm. Kā dzīvot pasaulē, kurā notiek šausmas? Kā palikt krietnam, ja tev dara pāri? Kas lauzīs tumsu, ko radījis cilvēks? Izrāde “Grimmi” tika nominēta balvai “Kilograms kultūras” 2022. gada rudens balsojumā, kurā uzvarēja un tika iekļauta gada fināla balsojumā. Izrāde saņēmusi alternatīvo teātra balvu “Zelta muša” un nominēta divām “Spēlmaņu nakts” balvām.

8. septembrī plkst. 19.00 koncertzālē “Latvija” uz muzikālu pastaigu pa Odesu aicina ukraiņu komponists un džeza pianists Vadims Neselovskis. Solokoncertā “Odesa. Muzikāla pastaiga pa leģendāro pilsētu” tiks izmantotas arī Dāvida Kļaviņa darinātās vertikālās klavieres 470i. Vadims Neselovksis dzimis Ukrainā, bet šobrīd dzīvo ASV, saglabājot savu saikni ar dzimteni. Kopš Krievijas iebrukuma pianistam bija svarīgi vērst sabiedrības uzmanību uz viņa dzimtenē notiekošo traģēdiju. Koncertprogramma, kas tiks atskaņota Ventspilī, atgādina par Ukrainas nenovērtējamo skaistumu un tās kultūras mantojumu.

15. septembrī plkst. 19.00 koncertzālē “Latvija” izskanēs trešais džems ar Ventspils bigbendu. Tajā piedalīsies džeza dziedātāja Arta Jēkabsone, kura šobrīd dzīvo un strādā ASV, un viens no Baltijas labākajiem saksofonistiem Toms Rudzinskis.

Jau nākamajā dienā – 16. septembrī plkst. 16.00, koncertzālē “Latvija” ar īpašu veltījums komponistam Ferencam Listam viesosies pianists Andrejs Osokins. Lists bija virtuozs, mīlnieks, filozofs, mūks, priesteris, domātājs, romantiskais un traģiskais varonis. Šīs ir tikai dažas no viņa personības šķautnēm, kuras raksturo komponista sarežģīto mūžu un atskan arī viņa daiļradē. Septembris koncertzālē “Latvija” turpināsies ar koncertizrādi bērniem ”Varde par solistu” (21. septembrī plkst. 13.00), kurā piedalīsies Latvijas Nacionālās operas solisti Evija Martinsone (soprāns), Ilona Bagele (mecosoprāns), Juris Vizbulis vai Mihails Čuļpajevs (tenors), Kalvis Kalniņš (baritons).

24. septembrī plkst. 17.00 teātra namā “Jūras vārti” viesosies Latvijas Nacionālā opera un balets ar izrādi “Ņižinskis”, ko radījis viens no šobrīd pasaulē pieprasītākajiem horeogrāfiem Marko Geke. Tā ir laikmetīgā baleta izrāde par baletdejotāju un horeogrāfu Vaclavu Ņižinski, kas atklāj viņa dzīves nozīmīgākos brīžus uz skatuves un ārpus tās, parādot ciešo mākslas un neprāta saikni. “Ņižinskis” pasaules pirmizrādi piedzīvoja 2016. gadā dejas kompānijā “Gauthier Dance” Štutgartē un kopš tā laika iestudējums plaši izrādīts viesizrādēs visā pasaulē. Marko Geke par šo iestudējumu saņēmis Itālijas dejas balvu “Danza&Danza”. Iestudējums saņēmis arī Latvijas "Dejas balvu".

28. septembrī teātra namā “Jūras vārti” plkst. 13.00 un 16.00 būs skatāma Latvijas Nacionālā teātra izrāde pusaudžiem un viņu vecākiem “Divas pasaules”. Izrādes centrā ir pusaudžu vecuma pārdzīvojumi un reakcija uz mainīgo pasauli un sevi kā indivīdu tajā. Tam visam pa vidu vecāki un pieaugušie – divas pasaules. Divas paaudzes un divi pasaules uztveres veidi – mūžīgais jautājums par to, kā sadzīvot?

Mēnesi noslēgs basbaritona Egila Siliņa un pianista Māra Skujas koncerts - 30. septembrī plkst. 17.00. Šāds duets koncertzālē “Latvija” viesosies pirmo reizi. Koncertprogrammā balsij un klavierēm būs iekļauta latviešu un vācu komponistu mūzika.

Vēl līdz 6. septembrim iespējams iegādāties teātra nama “Jūras vārti” rudens abonementus, kuros iekļautas astoņas viesizrādes. Savukārt 2. septembrī SIA “Kurzemes filharmonija” organizēs īpašu biļešu tirdzniecības akciju “Cafe a Cappella”. Šoreiz iegādāties biļetes ar kārdinošām cenām un baudīt gardu kafiju varēs Vecpilsētas tirgus laukumā.

Ar pilnu pasākumu plānu iespējams iepazīties mājas lapās jurasvarti.lv un koncertzalelatvija.lv. Biļetes pieejamas biļešu tirdzniecības tīklā "Biļešu paradīze".

Avots: Ventspils.lv


autoblitz - 3823
Brīvdienas ģimenēm ar bērniem Bauskā!

Brīvdienas ģimenēm ar bērniem Bauskā!

Iepazīsti tūrisma piedāvājumu ģimenēm ar bērniem!

Bauskas TIC

NE-parastumi Madonas novadā

NE-parastumi Madonas novadā

Seriāls par "NE parastām" Madonas novada tūrisma vietām dodas uz Ērgļu pusi, aicinot izsaukt Džinu un nakšņot hipsterīgā brīvdienu mājā.

Madonas TIC

Disku golfa sacensības Bauska Open 2024

Disku golfa sacensības Bauska Open 2024

29. jūnijā Bornsmindes parkā norisināsies Disku golfa sacensības Bauska Open 2024.

Bauskas TIC

Koncerts ar Valdi Atālu un Zani Bērziņu

Koncerts ar Valdi Atālu un Zani Bērziņu

29.jūnijā pl.19.00 ielūdzam uz Akustikas vasaras terases atklāšanu, kurā uzstāsies Valdis Atāls un Zane Bērziņa.

EUR 10 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Tukuma novada piekrastes naktsmītnes

Tukuma novada piekrastes naktsmītnes

Te būs saraksts ar naktsmītnēm no Bērzciema līdz pašam Bigauņciemam!

Tukuma TIC

Tukuma puses daiļdārzi gaida ciemos

Tukuma puses daiļdārzi gaida ciemos

Tukuma puses daiļdārzi aicina ciemos jau tagad! Piedāvājam iepazīties ar skaistākajiem dārziem

Tukuma TIC

Koncertuzvedums ATGRIEŽAMIES LATGOLĀ

Koncertuzvedums ATGRIEŽAMIES LATGOLĀ

7.jūlijā pulksten 16:00 Kandavas brīvdabas estrādē "Ozolāji" - koncertuzvedums ATGRIEŽAMIES LATGOLĀ.

Tukuma TIC

Goran Gora koncerts Kalsnavas arborētumā

Goran Gora koncerts Kalsnavas arborētumā

29. un 30. jūnijā - "Peoniju ziedu parādē 2024" Goran Gora koncerts un bērnu programma

Madonas TIC

Rundāle aicina iepazīt Tropu tauriņu māju!

Rundāle aicina iepazīt Tropu tauriņu māju!

Blakus Rundāles pils parkam šovasar ir atvērta tropu tauriņu māja!

Bauskas TIC

"Peoniju ziedu parāde 2024" Kalsnavā

LVM Kalsnavas arborētumā sācies peoniju ziedēšanas laiks, kolekcijā ap 300 peoniju dažādības. “Peoniju ziedu parāde 2024” šogad notiks visu jūniju.

Madonas TIC

Piedzīvo mākslas burvību izstādēs TUKUMĀ

Piedzīvo mākslas burvību izstādēs TUKUMĀ

Tukuma novads aicina mākslas cienītājus un kultūras entuziastus jūnijā apmeklēt daudzveidīgās izstādes

Tukuma TIC

Jūnija vidū Bauskā uzsāks ceļu remontu!

Jūnija vidū Bauskā uzsāks ceļu remontu!

Jūnija vidū uzsāks Kalna un Zaļās ielas seguma atjaunošanas un rotācijas apļa izbūves darbus

Bauskas TIC

Atklāj Gulbeni ar elektrovilcieniņu!

Atklāj Gulbeni ar elektrovilcieniņu!

Atklāj un iepazīsti skaistās ziemeļaustrumu Vidzemes parku un dārzu pilsētas Gulbenes un tās iedzīvotāju stāstu cauri laiku lokiem!

Gulbenes novada TIC

Vasaras atpūta pie Madonas novada ezeriem

Vasaras atpūta pie Madonas novada ezeriem

Pavadi brīvdienas kādā no atpūtas vietām pie mūsu puses ezeriem. Kad gaiss smaržo pēc ezera, draugu sarunām un bērnu smiekliem, vasara ir izdevusies!

Madonas TIC

Zvejnieksvētki Lapmežciemā - 13.07

Zvejnieksvētki Lapmežciemā - 13.07

Svētku koncerts un jautra atmosfēra kopā ar Aināru Bumbieri, dziedošajiem aktieriem, Ivo Fominu, "Papīra lidmašīnām" u.c.

Tukuma TIC

Neredzamā Pasaule- pārsteidzoša pieredze!

Neredzamā Pasaule- pārsteidzoša pieredze!

Aicinām apmeklēt unikālu ekskursiju, kurā vari piedzīvot pasauli tumsā, vadoties pēc citām maņām, neredzīgu gida vadībā.

Neredzamā Pasaule

ROKA DZIESMU SVĒTKI | Džūkstē

ROKA DZIESMU SVĒTKI | Džūkstē

29. jūnijā pie Džūkstes Kultūras nama pirmie “ROKA DZIESMU SVĒTKI” sadarbībā ar Latvijas Rokmūzikas Asociāciju.

Tukuma TIC

Ditas Lūses izstāde Mazajā Mežotnes pilī

Ditas Lūses izstāde Mazajā Mežotnes pilī

Esi ielūgts apmeklēt Ditas Lūses izstādi "Saules laiks" Mazajā Mežotnes pilī no 21. jūnija līdz 1. augustam! Izstādes atklāšana 21. jūnijā, plkst. 19:00!

Bauskas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -