Pētījums: Alus un vīns – populārākie mazgrādīgie dzērieni

Pētījums: Alus un vīns – popul

Foto: Miltton.com | Autors: Marta Mackeviča | 2023.09.05

Vairāk nekā trešdaļa iedzīvotāju (34%) norāda, ka no visiem mazgrādīgajiem dzērieniem ikdienā visbiežāk izvēlas alu, 30% - izvēlas vīnu, bet 21% - sidru, liecina AS “Aldaris” un pētījuma centra “Norstat Latvija” veiktā aptauja par dažādu dzērienu patēriņa tendencēm Latvijā. 15% norādījuši, ka izvēlas alus kokteiļus, bet 12% - dzeršanai gatavos alkoholiskos kokteiļus. Aptaujas ietvaros respondenti varēja izvēlēties vairākus atbilžu variantus.

Taujāti, cik bieži lieto alkoholiskos dzērienus ar zemāku alkohola saturu (piemēram, alu vai sidru), respondenti snieguši dažādas atbildes – 24% šādus dzērienus lieto reizi nedēļā, 20% - reizi mēnesī, 13% - divas līdz trīs reizes nedēļā, 15% - tikai svētku reizēs, 14% - retāk, 3% - katru dienu, bet 11% norādījuši, ka nelieto alkoholiskos dzērienus ar zemāku alkohola saturu.  

“Esam gandarīti, ka alus pārliecinoši ir populārākais no dzērieniem ar zemāku alkohola saturu. Tendences liecina, ka patērētāji kļūst aizvien zinošāki, pievēršot uzmanību kvalitātei, sastāvdaļām un zīmola vērtībām. Runājot par alus popularitāti, jāpiebilst, ka tirgus dati liecina, ka aizvien iecienītāks kļūst arī bezalkoholiskais alus, ko cilvēki izvēlas ne tikai reizēs, kad jāsēžas pie stūres, ” stāsta AS “Aldaris” komunikācijas vadītājs Toms Kursītis.

Analizējot aptaujas datus dažādās vecuma grupās, iespējams secināt, ka alu biežāk izvēlas respondenti vecumā no 30 līdz 39 gadiem (37%), no 40 līdz 49 gadiem (40%) un vecumā no 50 līdz 59 gadiem (36%), savukārt, sidru biežāk izvēlas jaunāki respondenti – no 18 līdz 29 gadiem (34%). Alu izvēlas 50% vīriešu un 20% sievietes, savukārt vīnu 34% sievietes un 27% vīrieši.

Raugoties uz rezultātiem reģionālā griezumā, redzams, ka alus ir vienlīdz populārs teju visā Latvijā – 38% Zemgalē, 34% Rīgā u.c., kamēr vīna cienītāji lielākoties ir Rīgā (36%). Runājot par mazgrādīgo dzērienu lietošanas biežumu, jāpiezīmē, ka teju trešdaļa respondentu no Kurzemes un Latgales (29%) norādījuši, ka bauda šādus dzērienus vismaz reizi nedēļā.

Aptauja veikta 2023. gada jūnijā sadarbībā ar pētījumu centru “Norstat”. Tajā piedalījās 1000 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem. Aptaujas respondenti varēja izvēlēties vairākus atbilžu variantus. Pētījums veikts ar mērķi izpētīt dažādu dzērienu patēriņa tendences Latvijā.

Avots: Miltton.comVelobrauciens

Velobrauciens "Ieriteņo rudenī"

30. septembrī Smiltenes tūrisma informācijas centrs aicina piedalīties velobraucienā “Ieriteņo rudenī”, kas šogad ieripo savā desmitgadē!

Smiltenes TIC

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-"EROTĒRIKA"

27.septembrī, plkst. 19:00, Lapmežciema tautas nams, aicina uz Andra Buļa dzejas lasījumu, Ērika Upenieka mūzikas pavadījumā

Tukuma TIC

Satiec Bausku rudenī!

Satiec Bausku rudenī!

Klāt jaunākais Bauskas novada apceļošanas un iedvesmas žurnāls!

Bauskas TIC

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Dodies izjādēs zirga mugurā un aplūko apkārtni no cita skatupunkta!

Bauskas TIC

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Klāt noslēdzošais VisitBauska Fotomirkļa temats - Baudi rudeni Bauskas novadā un dalies ar saviem fotoattēliem!

Bauskas TIC

MIĶEĻDIENA TUKUMĀ

MIĶEĻDIENA TUKUMĀ

Tradicionālās Miķeļdienas svinības šogad norisināsies Brīvības laukumā Tukumā.

Tukuma TIC

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Ko apmeklēt Jēkabpils pilsētā un novadā skolēnu grupām? Piedāvājam ielūkoties apkopotās vienas dienas brauciena idejās. 

Jēkabpils novada TIC

Ziemeļu valstis - pievilcīgs galamērķis!

Ziemeļu valstis - pievilcīgs galamērķis!

Ēriks Lingebērziņš, komentējot tūristu paradumus un tūrisma nozares tendences atzīst, ka Baltijas valstis arvien vairāk piesaista tūrismu acis un uzmanību!

Biznesa augstskola Turība

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Rudens ir iesācies, biežāk dzirdam skolēnu čalas un sākam pamazām atgriezties pasākumu un izstāžu baudīšanas virpulī siltās, mājīgās telpās. Āpkopojums >>

Tukuma TIC

"Gada izrāviens" Tūrisma fakultātei

Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns saņem atzinību “Gada izrāviens”

Biznesa augstskola Turība

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Meklē jauku un piedzīvojumiem bagātu vietu, kur doties ekskursijā ar klasesbiedriem? Ieskaties ceļvedī un dodies izzināt Bauskas novadu!

Bauskas TIC

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepājas arhitektūru, šarmantās ieliņas, mākslas darbus pilsētvidē un uzzini daudz jauna par pilsētu, izvēloties kādu no pastaigu maršrutiem!

Liepājas reģiona TIB

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Aicinām skolēnus doties rudenīgā piedzīvojumā Smiltenes novadā. Piedāvājam apskatīt dabas objektus – tādus, kādus citur Latvijā nevar neatrast.

Smiltenes TIC

Skyline Bar brančs

Skyline Bar brančs

Pie mums varēsi baudīt gardus ēdienus, dzērienus, dzīvo mūziku un Rīgas panorāmas skatus. Informācija par datumiem un rezervācijām: skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Pievienojies mums katru ceturtdienu no plkst. 20.00 – 22.00, lai baudītu dzīvo džeza mūziku viesnīcas elegantajā Lobija bārā. Ieeja bez maksas.

Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā Rīgā no 15. septembra būs skatāma Ilzes Pauliņas un Alberta Pauliņa izstāde "DZĪVES TELPA".

Tukuma TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -