Pētījums: 44% jauniešu ir svarīgāks elastīgs darba laiks un vieta, nevis atalgojums

Pētījums: 44% jauniešu ir svar

Foto: Miltton.com | Autors: Marta Mackeviča | 2023.09.06

61% jauniešu norāda, ka, izvēloties darbu, svarīgākais aspekts ir elastīgs darba laiks un iespēja strādāt attālināti, noskaidrots starptautiskā tehnoloģiju uzņēmuma “Wise” un pētījumu centra “Norstat” veiktajā pētījumā. Arī pērn pētījums atspoguļoja līdzīgus rezultātus. Iespēja izvēlēties darba laiku un vietu ir viens no iemesliem, kāpēc jaunieši izvēlētos kļūt par uzņēmējiem, taču arī citās nozarēs viņi no darba devēja sagaida elastību attiecībā uz darba vietu un laiku.

Skaidrojot, kas viņus motivē strādāt un cik svarīga ir alga, 44% jauniešu norādīja, ka iespēja izvēlēties darba laiku un papildus atvaļinājums ir svarīgāki par lielu atalgojumu; katrs trešais (31%) jaunietis dotu priekšroku augstākai algai, bet ceturtā daļa (25%) šajā jautājumā bija neitrāli. Iespēja strādāt no jebkuras vietas pasaulē jauniešiem ir svarīgāka par augstu atalgojumu - gandrīz puse aptaujāto (47%) gribētu strādāt un ceļot vienlaicīgi. Runājot par darbu birojā, jāpiezīmē, ka 28% izvēlētos dažādus papildus bonusus augstākas algas vietā.

Lielākās izmaiņas, salīdzinot ar pērnā gada rezultātiem, vērojamas saistībā ar jauniešu vēlmi iegūt uzņēmuma daļas. Pērn 50% jauniešu uzskatīja, ka iespēja iegūt uzņēmuma daļas ir svarīgāka par augstu atalgojumu, bet šogad tā domā tikai 36%. Jauniešiem tika jautāts, cik svarīgs, viņuprāt, ir attiecīgā uzņēmuma ieguldījums globālās sasilšanas novēršanā, un kā šis aspekts ietekmē viņu izvēli par labu vienam vai otram darba devējam? Gada laikā šī aspekta nozīme ir samazinājusies - pērn šo tēmu par svarīgu uzskatīja 57%, bet šogad 47%. Klimata pārmaiņu jautājums ir svarīgāks jaunām sievietēm (53%), tas satrauc tikai 36% jaunu vīriešu.

“Mūsdienu jauniešiem ir skaidri mērķi un viņi paši vēlas veidot savu darba dzīvi. Darbs no mājām jau ir kļuvis par dabisku korporatīvās kultūras sastāvdaļu daudzās nozarēs, tāpēc kā nākamo soli redzam iespēju strādāt no jebkuras vietas pasaulē. Izmantojot mūsdienu tehnoloģijas, arvien vairāk cilvēku rada darba vidi tur, kur viņi atrodas – vai tā būtu vasarnīca, darba un eksotiska ceļojuma apvienojums vai viesošanās pie ģimenes, kas dzīvo citā valstī. Arī mēs piedāvājam iespēju strādāt no jebkuras vietas pasaulē līdz pat 90 dienām gadā, un redzam, ka šī tendence kļūst arvien populārāka – pērn to izmantoja vairāk nekā 1000 mūsu darbinieku. 50% no mūsu komandas Tallinā nemaz nav no Igaunijas, un cilvēkiem ar globālu dzīvesveidu, ir svarīga iespēja pavadīt laiku ar ģimeni arī ārpus brīvdienām. Mūsu komandā strādājošie latvieši var izmantot iespēju pagarināt atvaļinājumu un līdz trīs mēnešiem gadā pavadīt kopā ar sev tuvajiem, stāsta Māra Grobiņa, “Wise” maksājumu operāciju komandas vecākā vadītāja.

“Darba devēji agri vai vēlu sapratīs, ka ir jāmaina attieksme, un, ka mums visiem jāmācās būt daudz elastīgākiem, domājot par dažādu paaudžu līdzās pastāvēšanu darba tirgū. Papildus tam jāņem vērā, ka jaunieši ir vairāk vērsti uz sevi, viņi nefokusējas uz sociālo hierarhiju – jaunieši necienīs kādu tikai dēļ amata, bet gan par to, ko cilvēks prot vai spēj izdarīt. Jaunieši mazāk baidās pazaudēt darbu, tāpēc viņi var atteikties nedarīt lietas, kas nesaskan ar viņu uzskatiem,” skaidro Latvijas Universitātes profesore, izglītības zinātņu eksperte Zanda Rubene.

Pētījumā piedalījās jaunieši no 16 līdz 19 gadu vecumam, atklājot savas cerības par nākotnes karjeru. Pētījuma rezultāti skaidri apliecina jauniešu vēlmi patstāvīgi noteikt savu darba laiku un vietu. Vienlaikus pētījums apliecina, ka augsts atalgojums ir svarīgāks par iespēju iegūt uzņēmuma daļas. Pētījumā piedalījās 9. klašu un vidusskolu (t.sk. profesionālo vidusskolu) audzēkņi no Igaunijas, kopumā 303 respondenti.

“Wise” ir starptautisks tehnoloģiju uzņēmums, kas izstrādājis un piedāvā veidu, kā pārvietot naudu visā pasaulē. Izmantojot “Wise” kontus, privātpersonas un uzņēmumi var uzglabāt naudu vairāk nekā 40 valūtās, veikt starptautiskos pārskaitījumus un norēķināties ārzemēs. Uzņēmumu 2011. gadā dibināja Tāvets Hinrikus (Taavet Hinrikus) un Kristo Kārmans (Kristo Kärmann). Tas ir viens no straujāk augošajiem un ienesīgākajiem tehnoloģiju uzņēmumiem pasaulē un tiek kotēts Londonas biržā ar simbolu WISE. Uzņēmuma pakalpojumus izmanto vairāk nekā 16 miljoni privāto un biznesa klientu, katru ceturksni pārskaitot vairāk nekā 29 miljardus eiro. Uzņēmuma pakalpojumi palīdz klientiem ietaupīt vairāk nekā 1,7 miljardus eiro gadā. Lielākais birojs ar 2000 darbiniekiem atrodas Tallinā.

Avots: Miltton.com


Valmiera - 3773
Satiec Bausku rudenī!

Satiec Bausku rudenī!

Klāt jaunākais Bauskas novada apceļošanas un iedvesmas žurnāls!

Bauskas TIC

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Rudens ir iesācies, biežāk dzirdam skolēnu čalas un sākam pamazām atgriezties pasākumu un izstāžu baudīšanas virpulī siltās, mājīgās telpās. Āpkopojums >>

Tukuma TIC

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-"EROTĒRIKA"

27.septembrī, plkst. 19:00, Lapmežciema tautas nams, aicina uz Andra Buļa dzejas lasījumu, Ērika Upenieka mūzikas pavadījumā

Tukuma TIC

"Gada izrāviens" Tūrisma fakultātei

Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns saņem atzinību “Gada izrāviens”

Biznesa augstskola Turība

Multimediāla izrāde

Multimediāla izrāde "MULTIKOSMOSS" Tukumā

1.oktobrī Tukuma kultūras namā plkst. 12:00 norisināsies aizraujoša, interaktīva un pamācoša bērnu izrāde latviešu valodā “Multikosmoss"!

Tukuma TIC

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepājas arhitektūru, šarmantās ieliņas, mākslas darbus pilsētvidē un uzzini daudz jauna par pilsētu, izvēloties kādu no pastaigu maršrutiem!

Liepājas reģiona TIB

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Ko apmeklēt Jēkabpils pilsētā un novadā skolēnu grupām? Piedāvājam ielūkoties apkopotās vienas dienas brauciena idejās. 

Jēkabpils novada TIC

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā Rīgā no 15. septembra būs skatāma Ilzes Pauliņas un Alberta Pauliņa izstāde "DZĪVES TELPA".

Tukuma TIC

A/k

A/k "Miķelim" - 45!

Atpūtas komplekss "Miķelis" rudenī atzīmē ražas svētkus, priecājoties par paveikto un šogad atzīmējot 45 gadus kopš pirmo reizi durvis vēra muzejs!

Bauskas TIC

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Klāt noslēdzošais VisitBauska Fotomirkļa temats - Baudi rudeni Bauskas novadā un dalies ar saviem fotoattēliem!

Bauskas TIC

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Pievienojies mums katru ceturtdienu no plkst. 20.00 – 22.00, lai baudītu dzīvo džeza mūziku viesnīcas elegantajā Lobija bārā. Ieeja bez maksas.

Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

Velobrauciens

Velobrauciens "Ieriteņo rudenī"

30. septembrī Smiltenes tūrisma informācijas centrs aicina piedalīties velobraucienā “Ieriteņo rudenī”, kas šogad ieripo savā desmitgadē!

Smiltenes TIC

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Meklē jauku un piedzīvojumiem bagātu vietu, kur doties ekskursijā ar klasesbiedriem? Ieskaties ceļvedī un dodies izzināt Bauskas novadu!

Bauskas TIC

Skyline Bar brančs

Skyline Bar brančs

Pie mums varēsi baudīt gardus ēdienus, dzērienus, dzīvo mūziku un Rīgas panorāmas skatus. Informācija par datumiem un rezervācijām: skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

MIĶEĻDIENA TUKUMĀ

MIĶEĻDIENA TUKUMĀ

Tradicionālās Miķeļdienas svinības šogad norisināsies Brīvības laukumā Tukumā.

Tukuma TIC

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Aicinām skolēnus doties rudenīgā piedzīvojumā Smiltenes novadā. Piedāvājam apskatīt dabas objektus – tādus, kādus citur Latvijā nevar neatrast.

Smiltenes TIC

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Dodies izjādēs zirga mugurā un aplūko apkārtni no cita skatupunkta!

Bauskas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -