Padomi ceļojošiem senioriem: ko svarīgi atcerēties, plānojot brīvdienas ārzemēs

Padomi ceļojošiem senioriem: k

Foto: Novatours.lv | Autors: Novatours.lv | 2023.09.07

Ceļošana nepieder tikai jauniešiem, arvien vairāk senioru bauda savu atpūtu, iepazīstot ārvalstu horizontus. Tomēr sirdsmieram ir vērts ielāgot dažas nianses, kas palīdzēs ceļojumam būt raitākam un drošākam. Baltijas valstīs lielākais ceļojumu organizators “Novatours” dalās ieteikumos, kā senioriem gatavoties ceļojumam un kam svarīgi pievērst uzmanību, izvēloties galamērķus.

Nepieciešama rūpīgāka sagatavošana

Gados vecākiem cilvēkiem, plānojot ceļojumu, svarīgi ir saprast, cik ilgs būs lidojums, cik aktīvs tas būs un kādas aktivitātes kārojas tajā iekļaut. Turklāt ir lietderīgi noskaidrot, vai valstī, uz kuru tiks ceļots, ir nepieciešamas vakcinācijas, paturēt prātā regulāri lietotos medikamentus un apdomāt veselības apdrošināšanu.

Svarīgi ir arī novērtēt savas finanses un, pamatojoties uz tām, izveidot ceļojuma budžetu. Jāapdomā ir visi iespējamie izdevumi, ieskaitot transportu, ēdināšanu, izklaidi.

Pirms brauciena ir svarīgi izpētīt valsts kultūru, tradīcijas un noteikumus, kā arī drošības situāciju un ieteikumus gan tūrisma vietās, gan sabiedriskajos transportos.  Tāpat ir svarīgi informēt ģimeni vai draugus par ceļojuma plāniem un sazināties ar šiem cilvēkiem ceļojuma laikā, lai viņi zinātu, par ceļojuma gaitu, atrašanās vietu.

Ir svarīgi ņemt vērā gaisa temperatūru

Tā kā vecāka gadagājuma cilvēki ir jūtīgāki pret gaisa temperatūru svārstībām, ir svarīgi ņemt vērā ceļojuma galamērķī valdošo temperatūru un ceļot laikā, kad tas būs piemērotāks. Temperatūra ievērojami atšķiras atkarībā no sezonas, un tūrisma operatori vienmēr ieteiks, kad ir labākais laiks apmeklēt izvēlēto valsti. Jebkurā gadījumā ceļojošajiem senioriem vienmēr ir ieteicams konsultēties ar savu ārstu, lai pārliecinātos, ka veselība netraucēs ceļošanas pieredzi.

Brauciena laikā svarīgi, lai līdzi būtu pietiekami daudz ūdens, kas nodrošinās pret dehidrāciju. Tāpat vērts atcerēties, ka ne visas valstis dzer krāna ūdeni un dažviet to var izmantot tikai mazgāšanai. Ir svarīgi sekot līdzi savām sajūtām un pievērst uzmanību, ja parādās karstuma izraisītas spēku izsīkuma pazīmes: spēcīga svīšana, vājums, slikta dūša, reibonis. Ja tiek novēroti šādi simptomi, nekavējoties jāsazinās ar viesnīcas ārstu vai tuvāko medicīnas iestādi. Ceļojot ar tūroperatoru, par savām veselības problēmām jāinformē pārstāvi valstī – šis cilvēks sniegs visu nepieciešamo informāciju, nepieciešamības gadījumā iztulkos slimnīcā un palīdzēs nokārtot apdrošināšanas dokumentus.

Apģērbs un apavi

Ja ceļojums ir plānots vasarā, kad gaisa temperatūras ir augstas, rūpīgi jāpārdomā, kādu apģērbu likt koferī: jo dabiskāki, plānāki un vieglāki ir audumi, jo labāka būs sajūta tajos.

Ja ir plānots daudz staigāt, ieteicams sarūpēt līdzi ērtus apavus ar plakanu zoli, bet, ja plānots kāpt kalnos, arī pārgājienu zābakus.

Plāns, ūdensizturīgs un vēja necaurlaidīgs apģērbs noderēs gan kalnos, gan pilsētās.

Ir vērts izmantot spēkā esošās atlaides

Ir svarīgi paturēt prātā, ka daudzviet senioriem ir atlaides, tāpēc, pensionāra ID karti ir vērts uzrādīt, pērkot sabiedriskā transporta, muzeju un citu apskates vietu biļetes. Tāpat arī ir vērts atcerēties, ka seniori var ceļot lētāk, ne tikai izmantojot ārvalstīs sniegtās atlaides, bet arī pašmāju ceļojumu organizatoru piedāvātās atlaides.  

Īpaša uzmanība jāpievērš tiem, kam ir īpašas pārvietošanās vajadzības

No ceļojumiem nevajadzētu izvairīties arī senioriem ar noteiktām pārvietošanās vajadzībām. Gados vecāki cilvēki bieži domā, ka, pārvietošanās ar spieķa, staigulīša vai ratiņkrēsla palīdzību, ir šķērslis ceļošanai. Tomēr mūsdienās ceļojumu organizēšana ir pielāgota cilvēkiem ar dažādām vajadzībām. Kad tiek rezervēts ceļojums pie tūrisma operatora, atliek vien informēt tos par savām pārvietošanās vajadzībām, un visa nepieciešamā palīdzība tiks laicīgi nodrošināta.

Cilvēkiem ar kustību traucējumiem tiek dota priekšroka iekāpšanai transportlīdzekļos, tāpēc nav jāgaida rindās. Turklāt, ja iespējams, lidmašīnā var izvēlēties ērtāku sēdekli ar papildu vietu kājām, taču svarīgi šādus pakalpojumus pasūtīt iepriekš. Tāpat cilvēkiem ar kustību traucējumiem tiek piedāvātas arī pielāgotas naktsmītnes, transports un pieejamība apskates vietām.

Avots: Novatours.lvIzglītības iestāžu darbiniekiem

Izglītības iestāžu darbiniekiem

Ja par savu darba vietu sauc kādu izglītības iestādi, izmanto rehabilitācijas centra "Jaunķemeri" īpašo piedāvājumu un palutini sevi. www.jaunkemeri.lv

EUR 300 | Rehabilitācijas centrs Jaunķemeri

Kanāriju salas. Tenerife - jau no 01.11.

Kanāriju salas. Tenerife - jau no 01.11.

Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu // Tenerife. Kanāriju salas // 01.11.2023. - 20.04.2024.

EUR 755 | Estravel Latvia

Kalnu slēpošana Slovākijā

Kalnu slēpošana Slovākijā

5 dienas slēpošana Augstajos un Zemajos Tatros. Pēc grupas vēlēšanās – termālie baseini, stalaktītu alas, nacionālās vakariņas.

EUR 335 | Latvia Tours

Pastaigas vecpilsētā gida pavadībā

Pastaigas vecpilsētā gida pavadībā

Katru sestdienu un svētdienu plkst. 12.00, gids ar zaļi sarkano Liepājas karodziņu rokās gaidīs pie koncertzāles “Lielais dzintars”, Radio ielā 8.

Liepājas reģiona TIB

Skolēnu ekskursija uz Madonas novadu

Skolēnu ekskursija uz Madonas novadu

Rudens ekskursiju laiks ir sācies! Kā ierasts, zeltainais rudens ir izzinošu ekskursiju laiks. Šis ir īstais brīdis, lai dotos iepazīt krāšņo un bagātīgo Madonas novadu! Atsaucoties uz šīs vasaras tūrisma piedāvājumu "I...

Madonas TIC

Audi Q5 Pilna Servisa Līzings

Audi Q5 Pilna Servisa Līzings

Pilna Servisa Līzings Audi Q5 Vairāk par piedāvājumu mūsu mājaslapā!

Europcar

Pludmales atpūta Kiprā

Pludmales atpūta Kiprā

Karsta saule, zilas debesis un zeltainas pludmales – lūk, galvenie kritēriji, pēc kuriem daudzi cilvēki izvēlās atpūtas vietas!

Latvia Tours

Luksus kruīzi ar Silversea

Luksus kruīzi ar Silversea

Ekspedīcijas un klasiskie kruīzi // Unikāli maršruti // augstākās klases apkalpošana //

EUR 3650 | Estravel Latvia

Pludmales atpūta Zanzibārā

Pludmales atpūta Zanzibārā

Jau no 18.10.! Tirkīzzils ūdens un balto smilšu pludmales, unikāla kultūra un daba!

EUR 1420 | Latvia Tours

Skolēnu Rudens brīvdienas. Ēģipte

Skolēnu Rudens brīvdienas. Ēģipte

Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu

EUR 845 | Estravel Latvia

Velomaršruts

Velomaršruts "Vidussēlijas mazais loks"

27. augustā notika velomaršruta Nr. 791 “Vidussēlijas mazais loks” atklāšana. Pasākumā piedalījās 50, entuziasma pilni, aktīvās atpūtas piekritēji.

TAKA

no 51 EUR | Septembra populārākie piedāvāj

no 51 EUR | Septembra populārākie piedāvāj

HOOKUSBOOKUS.COM septembra labākie piedāvājumi populārākajās viesnīcās no 51 EUR! Skatīties un veiciet rezervāciju šeit👇

Hookusbookus.com

SPA atpūta Taizemē

SPA atpūta Taizemē

Tūkstošiem gadu laikā uzkrātas zināšanas un pieredze Jūsu labsajūtai un veselībai. Atpūta Taizemē.

EUR 2950 | Estravel Latvia

Kodolraķešu bāzē Zeltiņos ar gidu!

Kodolraķešu bāzē Zeltiņos ar gidu!

Kodolraķešu bāzi Zeltiņos, ekskursijas laikā izzināsiet, kur tika montētas kodolgalviņas un kā transportētas un citus interesanti faktus.

EUR 2.00 | Alūksnes TIC

Atpūta Toskānā. Apartamentu / māju īre

Atpūta Toskānā. Apartamentu / māju īre

Toskāna, Itālija. Mājas, villas vai apartamentu īre // cena aprēķināta 1 personai 7 naktīm, ceļojot grupā

EUR 124 | Estravel Latvia

Ilūzijas šovs “Iluzionists Edžus ūdenī”

Ilūzijas šovs “Iluzionists Edžus ūdenī”

Šā gada rudenī skatītājus sagaida šovi ar jauniem un pārsteidzošiem trikiem, kas Baltijas valstīs vēl līdz šim nav redzēti, 27. oktobrī šovs Valmierā.

Valmieras TIC

Itālijas dienvidi - Bari un Apūlija

Itālijas dienvidi - Bari un Apūlija

Ceļojums piemērots visiem, kas ilgojas pēc saules un patīkamas gaisa temperatūras Itālijas atvasarā, mīl krāšņus dabasskatus patīk itāliešu kultūra

EUR 799 | Latvia Tours

Aktuālās izstādes Liepājā

Aktuālās izstādes Liepājā

Iepazīsties ar šī brīža aktuālajām izstādēm Liepājā – ieplāno un iedvesmojies!

Liepājas reģiona TIB

Nevainojamas pludmales un gardas paeljas!

Nevainojamas pludmales un gardas paeljas!

Barselona ir burvīga piejūras pilsēta ar plašu kultūru, pasakainu arhitektūru un plašu pasaules klases dzērienu un ēdienu piedāvājumu.

EUR 389 | Latvia Tours

Pludmales atpūta Jordānijā

Pludmales atpūta Jordānijā

Galvenā Akabas priekšrocība – lieliskas atpūtas iespējas, ūdens izklaižu daudzveidība un kultūras tūrisms.

EUR 675.00 | Latvia Tours

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -