SAF iegādes «airBaltic» lidojumos uzrāda pasažieru ieinteresētību

SAF iegādes «airBaltic» lidoju

Foto: airBaltic.com | Autors: airBaltic.com | 2023.09.07

Lai veicinātu izpratni par ilgtspējīgas aviācijas degvielas (sustainable aviation fuel – SAF) pieaugošo nozīmi gaisa satiksmē un tās lomu klimata neitralitātes mērķu sasniegšanā, Latvijas lidsabiedrība airBaltic kopš 2023. gada maija piedāvā pasažieriem iespēju sniegt savu ieguldījumu šajā jomā. Aizvadītās vasaras laikā SAF papildpakalpojuma iegāde tikusi iekļauta gandrīz 5 000 rezervāciju.

airBaltic iegādājas un patērē pasūtīto degvielu 12 mēnešu laikā no attiecīgā lidojuma. Pilns pārskats par 2023. gada SAF iepirkumu tiks sniegts gaidāmajā Ilgtspējas un Gada pārskatā.

airBaltic ilgtspējas vadītāja Zita Barānova: “Baltijas reģionā aviācijai ir izšķiroša nozīme reģionālās savienojamības uzturēšanā, un šovasar esam novērojuši, ka mūsu pasažieri ir sākuši apsvērt arvien videi draudzīgākas gaisa satiksmes iespējas. Tomēr redzam, ka šajā ziņā vēl ir vieta izaugsmei, turklāt mēs ilgtspēju uzskatām par pakāpenisku pāreju uz aizvien lielāku SAF integrāciju. Mēs labprāt gaidām ikvienu pasažieri, kas veicina pieprasījumu pēc videi draudzīgākas degvielas. Kopīgiem spēkiem radām arvien lielāku SAF tirgu, kas ir viens no galvenajiem instrumentiem ceļā uz klimatneitrālu aviāciju. Esam apņēmušies uzlabot SAF pieejamību, lai sniegtu saviem pasažieriem plašākas izvēles iespējas, kad viņi nolemj veikt ilgtspējīgus ceļojumu pirkumus.”

Vasaras statistika liecina, ka aizvien lielāka nozīme SAF pirkumiem novērojama to pasažieru vidū, kas ceļo no Baltijas uz tādiem galamērķiem kā Cīrihe, Berlīne, Tallina, Helsinki, Londona un Frankfurte.

Nelielu SAF daļu iespējams pievienot lidojumiem, iegādājoties to kopā ar rezervāciju airBaltic mājaslapā www.airBaltic.com. SAF cena ir atkarīga no biļetes veida, sākot no EUR 2,99 vienai personai par lidojumu.

airBaltic Club biedriem tiek piedāvāts izmantot savus uzkrātos lojalitātes punktus, lai iegādātos neierobežotu daudzumu SAF kilogramu airBaltic Club veikalā: https://spend.airbalticclub.com

Gaisa transporta nozarē SAF ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā samazināt CO2 emisijas. Šī degviela tiek iegūta no ilgtspējīgiem izejmateriāliem, un tās ķīmiskais sastāvs ir līdzīgs tradicionālajai fosilajai reaktīvajai degvielai. Tomēr fosilā degviela palielina kopējo CO2 līmeni, emitējot oglekli, savukārt SAF pārstrādā CO2, ko absorbējusi izejmateriālos izmantotā biomasa tās darbības laikā [Avots: IATA]. 1 kg SAF rada pat par 80% mazāk CO2 emisiju visā produkta aprites ciklā, salīdzinot ar tādu pašu fosilā kurināmā daudzumu. SAF ražošanā joprojām pastāv vairāki izaicinājumi, piemēram, nepietiekama ražošanas jauda un augstas ražošanas izmaksas. Tādējādi šī degviela ir pat trīs reizes dārgāka par fosilo, aviācijā visvairāk izmantoto, degvielu.

airBaltic nodrošina lidojumus vairāk nekā 100 maršrutos no Rīgas, Tallinas, Viļņas un Tamperes, piedāvājot ērtus savienojumus lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Tuvajos Austrumos, Ziemeļāfrikā un Kaukāza reģionā. Pilns airBaltic lidojumu saraksts un biļetes ir pieejamas uzņēmuma mājaslapā www.airbaltic.com.

Avots: airBaltic.comKalnu slēpošana Slovākijā

Kalnu slēpošana Slovākijā

5 dienas slēpošana Augstajos un Zemajos Tatros. Pēc grupas vēlēšanās – termālie baseini, stalaktītu alas, nacionālās vakariņas.

EUR 335 | Latvia Tours

Vakars ar DJ

Vakars ar DJ

Katru sestdienu mēs gaidām Jūs uz vakaru ar Dj 😎bārā La Terrasse 🤩 Nāciet atpūsties no ikdienas😍izbaudīt gardus ēdienus , dzērienus🥘🍹 pasēdēt labā kompānija un protams padancot 🕺💃 📲Galdiņu rezervācija +371 65404910

Park Hotel Latgola

Dzīvesziņas un arodu sētā Miķeļdiena

Dzīvesziņas un arodu sētā Miķeļdiena

30.septembrī pl. 12:00 rotaļas un sadziedāšanās ar folkloras kopu Dimzēns, gardās zupas baudīšana.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

“Pēcpusdiena ar mēru”!

“Pēcpusdiena ar mēru”!

29. septembrī Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks aicina uzņēmējus uz diskusiju pasākumā “Pēcpusdiena ar mēru”!

Valmieras TIC

Kodolraķešu bāzē Zeltiņos ar gidu!

Kodolraķešu bāzē Zeltiņos ar gidu!

Kodolraķešu bāzi Zeltiņos, ekskursijas laikā izzināsiet, kur tika montētas kodolgalviņas un kā transportētas un citus interesanti faktus.

EUR 2.00 | Alūksnes TIC

Audi Q5 Pilna Servisa Līzings

Audi Q5 Pilna Servisa Līzings

Pilna Servisa Līzings Audi Q5 Vairāk par piedāvājumu mūsu mājaslapā!

Europcar

Club Med The Finolhu Villas

Club Med The Finolhu Villas

Nesteidzīgi SPA rituāli, gardēžu vakariņas pludmalē, zemūdens pasaules izzināšana un personāls, kurš uzminēs jūsu vēlmes, pirms jūs paši par tām iedomāsieties.

EUR 2400 | Latvia Tours

Skolēnu Rudens brīvdienas. Ēģipte

Skolēnu Rudens brīvdienas. Ēģipte

Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu

EUR 845 | Estravel Latvia

Nevainojamas pludmales un gardas paeljas!

Nevainojamas pludmales un gardas paeljas!

Barselona ir burvīga piejūras pilsēta ar plašu kultūru, pasakainu arhitektūru un plašu pasaules klases dzērienu un ēdienu piedāvājumu.

EUR 389 | Latvia Tours

Luksus kruīzi ar Silversea

Luksus kruīzi ar Silversea

Ekspedīcijas un klasiskie kruīzi // Unikāli maršruti // augstākās klases apkalpošana //

EUR 3650 | Estravel Latvia

Kanāriju salas. Tenerife - jau no 01.11.

Kanāriju salas. Tenerife - jau no 01.11.

Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu // Tenerife. Kanāriju salas // 01.11.2023. - 20.04.2024.

EUR 755 | Estravel Latvia

Brīvdienas Barselonā

Brīvdienas Barselonā

7 naktis izvēlētajā viesnīcā, transfēri, brokastis un īpašais piedāvājums // 01.11.2023. – 31.03.2024.

EUR 858 | Estravel Latvia

SPA atpūta Taizemē

SPA atpūta Taizemē

Tūkstošiem gadu laikā uzkrātas zināšanas un pieredze Jūsu labsajūtai un veselībai. Atpūta Taizemē.

EUR 2950 | Estravel Latvia

Amatierteātra izrāde “Vecie draiskuļi”

Amatierteātra izrāde “Vecie draiskuļi”

28. septembrī plkst. 20.00 Kocēnu Kultūras namā notiks Bērzaines Tautas nama amatierteātra izrāde “Vecie draiskuļi” (režisors Andris Liepiņš).

Valmieras TIC

Ilūzijas šovs “Iluzionists Edžus ūdenī”

Ilūzijas šovs “Iluzionists Edžus ūdenī”

Šā gada rudenī skatītājus sagaida šovi ar jauniem un pārsteidzošiem trikiem, kas Baltijas valstīs vēl līdz šim nav redzēti, 27. oktobrī šovs Valmierā.

Valmieras TIC

Apvienotie Arābu Emirāti. Agrā izpārdošana

Apvienotie Arābu Emirāti. Agrā izpārdošana

Apvienotie Arābu Emirāti - DUBAIJA, ABŪ DABĪ // 2023. gada decembris - 2024. gada marts. Agrā izpārdošana

EUR 809 | Estravel Latvia

Skolēnu ekskursija uz Madonas novadu

Skolēnu ekskursija uz Madonas novadu

Rudens ekskursiju laiks ir sācies! Kā ierasts, zeltainais rudens ir izzinošu ekskursiju laiks. Šis ir īstais brīdis, lai dotos iepazīt krāšņo un bagātīgo Madonas novadu! Atsaucoties uz šīs vasaras tūrisma piedāvājumu "I...

Madonas TIC

2 nakšu SPA atpūta ar vakariņām

2 nakšu SPA atpūta ar vakariņām

2 naktis viesnīcā, 2 personām, brokastis un vakariņas, spa un atpūtas piedāvājums

EUR 320 | Estravel Latvia

Aviobiļešu akcija ir klāt!

Aviobiļešu akcija ir klāt!

Tuvie Austrumi, ASV, Āzija un Āfrika - izmantojiet iespēju iegādāties aviobiļetes par samazinātām cenām. Novērtējiet Turkish Airlines servisu.

EUR 179 | SKY24.LV

no 51 EUR | Septembra populārākie piedāvāj

no 51 EUR | Septembra populārākie piedāvāj

HOOKUSBOOKUS.COM septembra labākie piedāvājumi populārākajās viesnīcās no 51 EUR! Skatīties un veiciet rezervāciju šeit👇

Hookusbookus.com

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -