Atjaunots Jēču dzirnavu takas marķējums

Dana Āre | 2023.09.08

Cauri Naukšēnu un Rūjienas apvienībām Valmieras novadā vijas viena no vecākajām dabas takām Latvijā – Jēču dzirnavu taka. Dodoties cauri laukiem, mežiem, ganībām, klusām un savvaļām vietām, taka pārsteidz ar savu mežonīgumu, vienlaikus ļaujot izzināt un ieraudzīt virkni neparastu dabas un kultūrvēstures veidojumu, piemēram, Jēču bļodakmeni, Pugu akmeņu krāvumus, kas ir viena no lielākajām akmens krāvumu konstrukcijām Latvijā, Garo kalnu, Kraujiņu milzakmeni, zāļu jeb zemo purvu, boreālo mežu, bebru paradīzi un dižkokus.

Šovasar veikti takas tīrīšanas un marķējuma atjaunošanas darbi. Tos Valmieras novada Tūrisma pārvalde īstenoja kopā ar šīs takas veidotāju Daini Ozolu, piesaistot arī Vidzemes Augstskolas Tūrisma un atpūtas programmas studentus.      

Viens no takas posmiem ir ar zili baltu marķējumu (Jēči–Pugas, 2km), otrs posms ar sarkani baltu marķējumu (Jēči – Pugas – Grantiņi, 7 km). Abus maršruta posmus iespējams apvienot tā, lai maršruts būtu lokveida (Jēči–Pugas–Jēči, 7 km). Nepieciešamais laiks, lai izietu apļveida maršrutu, ir apmēram 3–5 h. Dodoties pa taku, aicinām vilkt ūdens necaurlaidīgus apavus. Agros pavasaros un lietainos laikapstākļos pārgājiens pa dabas taku var sagādāt kādu nelielu izaicinājumu pārvarēt šķēršļus (purvainas, slidenas vietas).

Vairāk informācijas par Jēču dzirnavu taku pieejama šeit. Plašāku informāciju arī par citām dabas takām Valmieras novadā atradīsiet visit.valmiera.lv.

Avots: Visit.valmiera.lv



Smagās mūzikas vakars Valmiermuižā

Smagās mūzikas vakars Valmiermuižā

14. augustā plkst. 21.00 Valmiermuižas alus dārzā smagās mūzikas vakars ar vietējām grupām – “Hope Dies Last”, “Ilonas Maska” un “as.always”.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Cēsu mākslas festivāls

Cēsu mākslas festivāls

Kur māksla un kultūra satiekas – ceļvedis iedvesmojošām brīvdienām Cēsīs!

Cēsu TIC

Palmas, jūra un .. 🍇

Palmas, jūra un .. 🍇

Ziemas sezona ir atvērta! Atklāj savu brīvdienu galamērķi ar mūsu plašo viesnīcu piedāvājumu

Coral Travel Latvia

Burtnieka ezera svētki

Burtnieka ezera svētki

Vasara Burtniekos nav iedomājama bez Burtnieka ezera svētkiem! 8. augustā Burtnieki aicina uz dienu, kas piepildīta dažādām aktivitātēm.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Unikāla VIZIUM pastmarka

Unikāla VIZIUM pastmarka

6. augustā VAS “Latvijas pasts” izdos Latvijā pirmo hologrāfisko pastmarku, kas būs veltīta Ventspils zinātnes centram VIZIUM.

Ventspils TIC

Vijas Meisteres mākslas darbu izstāde

Vijas Meisteres mākslas darbu izstāde

No 1. jūlija līdz 28. augustam Sēļu muižā skatāma Vijas Meisteres mākslas darbu izstāde “Ar kafijas lāsi”.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Mājas kafejnīcu dienas Cēsu novadā

Mājas kafejnīcu dienas Cēsu novadā

Augustā ar jaunu sparu atgriežas iemīļotās Mājas kafejnīcu dienas. Viesi varēs izbaudīt gan sen nesajustas bērnības garšas, gan ļauties jaunu ēdienu vilinājumam

Cēsu TIC

Pilsētvides izstāde Strenčos

Pilsētvides izstāde Strenčos

Visas vasaras garumā Strenču pilsētvidē apskatāma mākslinieku apvienības “Orbīta” kūrēta izstāde – objekti un instalācijas, kas paslēpti pilsētvidē.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Vasaras noslēguma zaļumballe Valmiermuižā

Vasaras noslēguma zaļumballe Valmiermuižā

Atzīmēsim vasaras noslēgumu ar skanīgām dziesmām un lustīgiem dančiem zaļumballē 28. augustā plkst. 20.00 Valmiermuižas parkā kopā ar pūtēju orķestri "Smiltne"

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Jau rīt - Rezeknē sākas svinības - 741!

Jau rīt - Rezeknē sākas svinības - 741!

Rēzekne gatavo vasaras iespaidīgākos svētkus! Trīs dienas ar koncertiem, svētku gājienu, amatniekiem, salūtu, putu šovu un īpašiem notikumiem visai ģimenei!

Rēzeknes pilsētas TIC

Baušķenieku iecienītākās vietas

Baušķenieku iecienītākās vietas

Atklāj Bauskas novadu vietējo acīm! Iedvesmojies no baušķenieku ieteikumiem par apskates vietām, kafejnīcām un īpašām pieturām.

Bauskas TIC

Kas notiek Jūrmalas izstāžu zālēs?

Kas notiek Jūrmalas izstāžu zālēs?

Jūrmalas izstāžu zālēs un brīvdabas telpās skatāma plaša vasaras programma – laikmetīgā māksla, fotogrāfija, vēsture, arhitektūra un personību stāsti Jūrmalā.

Jūrmalas TIC

"Vēja Brāļu Ordenis" svinēs 30 gadus

8.augustā Gulbenē motoklubs "Vēja Brāļu Ordenis" atzīmēs savu 30 gadu jubileju, pulcējot moču entuziastus, mūziķus un atpūtniekus no visas Latvijas.

Gulbenes novada TIC

Atpūties pie dabas Bauskas novadā

Atpūties pie dabas Bauskas novadā

Izbaudi aktīvu atpūtu Bauskas novadā – pastaigu takas, parkus, diskgolfu, velo maršrutus, laivu braucienus un citas aktivitātes dabā visos gadalaikos.

Bauskas TIC

Māju kafejnīcu dienas Salaspils novadā

Māju kafejnīcu dienas Salaspils novadā

15. un 16. augustā Ropažu un Salaspils novados norisināsies Mājas kafejnīcu dienas “Pie piena upēm ķīseļa krastos”.

Salaspils novada TIC

KOPUMS - RĒZEKNĒ -  brauc ciemos!

KOPUMS - RĒZEKNĒ - brauc ciemos!

12. augustā Rēzekne kļūs par vietu, kur satiekas jauniešu enerģija, idejas un nākotnes iespējas – Jauniešu iespēju festivālā “Kopums”

Rēzeknes pilsētas TIC

Programma

Programma "Figūrai & labsajūtai"

Atgriežoties mājās pēc šīs programmas, arī turpmāk vēlēsieties gatavot un ēst veselīgāk, neatteikties no vingrošanas un turpināt jaunos dzīvesveida paradumus.

EUR 378 | Rehabilitācijas centrs Jaunķemeri

UZ VISU BANKU -  Latgales Vēstniecībā GORS

UZ VISU BANKU - Latgales Vēstniecībā GORS

Šī būs patiesi aizraujoša divu aktieru izdzīvošanas cīņa. Kurš kuru? Nāc un ievērtē pats!

Rēzeknes pilsētas TIC

Zeltītes Zāļu Zintis

Zeltītes Zāļu Zintis "Rožkalnos"

Pirmdien, 10. augustā plkst. 14.00 Camphill nodibinājums “Rožkalni” aicina ciemos! Meistarklases, sarunas un degustācijas kopā ar augu pazinēju Zeltīti Kavieri.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Saņem jauno ezeru ceļvedi Bauskas novadā

Saņem jauno ezeru ceļvedi Bauskas novadā

Jaunais ceļvedis ar 176 ezeriem Latvijā un Lietuvā bez maksas pieejams Bauskas novada tūrisma informācijas centros.

Bauskas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -