Aicinām piedalīties «Ziemeļu stiga» noslēdzošajā posmā - ar velo no Naukšēniem uz Unguriņiem

Aicinām piedalīties «Ziemeļu s

Foto: Visit.valmiera.lv | Autors: Toms Treimanis | 2023.09.17

Noslēdzošo pārgājienu un velo cikla “Ziemeļu stiga” 6. posmu 17. septembrī sāksim Naukšēnos, kāpjot uz velosipēda un dodoties pa zemes, meža un asfalta celiņiem, lai lūkotu pēc pierobežā augošajām sēnēm un sasniegtu Latvijas – Igaunijas robežpunktu “Unguriņi”.

28 kilometru garais, vidējas grūtības velobrauciens vedīs pa Naukšēnu apvienības takām un zemes ceļiem, dažbrīd pieveicot kādu lielāku pauguru un ļaujot aplūkot apkārtnes ainavu. Lai velobrauciens būtu pozitīvu piedzīvojumu piepildīts, aicinām pirms tā izvērtēt savu fizisko sagatavotību un izmantot drošības līdzekļus, pārvietojoties ar velosipēdu, – ķiveri, cimdus, aizsargus u.c.

Velobraucienā neiztikt bez pieturvietām un stāstiem, ar kuriem dalībniekus iepazīstinās  brauciena vadītājs – velo, pastaigu dabā un laivu braucienu entuziasts Toms Treimanis. Uz neilgu brīdi piestāsim Z/S “Sporas”, kur iepazīsim mājlopu audzēšanu, savukārt noslēgumā mielosimies ar sātīgu zupu. Braucienā ar muzikālu priekšnesumu piedalīsies Kārlis Kazāks. Kārlis Kazāks ir latviešu mūziķis un dziesmu autors, “Latvijas Radio 5” direktors. Kopš 2012. gada projekta "Velomūzika" virzītājs, tā laikā vairāki mūziķi ar velosipēdiem apceļo Latviju, mūziku mainot pret naktsmājām visdažādākajās vietās.

Maršruts būs lineārs. Dalībnieki aicināti ar saviem transportlīdzekļiem ierasties sākuma punktā – stāvvietā pie Naukšēnu apvienības pārvaldes (“Pagasta nams”, Naukšēni, Naukšēnu pagasts), lai sagatavotos velo braucienam. Tad autovadītājiem būs jāpārvieto automašīnas uz noslēguma punktu Unguriņos, un ar organizētu autobusu viņus atvedīs uz maršruta sākuma punktu Naukšēnos. Katrs dalībnieks, kurš būs reģistrējies, saņems velobrauciena tehnisko aprakstu, lai atbilstoši tam sagatavotos.

Velobrauciena dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc savu dalību aicinām pieteikt iepriekš, zvanot pa tālruni 26332213 vai rakstot uz e-pastu tic@valmierasnovads.lv, vai arī ierodoties klātienē Valmieras Tūrisma informācijas centrā (Bruņinieku ielā 1) līdz 16. septembrim. Velobrauciena dalības maksa ir 5 EUR.

Pārgājienu un velo ciklā ir seši posmi. Pirmais posms aprīlī veda no Valmieras uz Strenčiem un bija veicams ar kājām. Otrais posms veda no Strenčiem uz Jērcēniem cauri Sedas purvam. Trešais posms no Jērcēniem caur Ēveli uz Rencēniem bija veicams ar velosipēdu. Ceturtais posms no Rencēniem gar Burtnieka ezeru un Oleru muižu uz Rūjienu bija veicams ar velosipēdu. 20. augustā 16 kilometru garumā ar kājām devāmies piektajā posmā no Rūjienas uz Naukšēniem. Noslēdzošais sestais posms 17. septembrī vedīs no Naukšēniem caur Piksāru baznīcu uz Latvijas – Igaunijas “Unguriņu” robežpunktu un būs 27 kilometru garš. Par katru posmu plašāka informācija sekos tīmekļvietnē visit.valmiera.lv.

6. Ziemeļu stigas posmu atbalsta SIA “Naukšēni”, katram dalībniekam sarūpējot atspirdzinošu Valmieras minerālūdeni.

Informējam, ka pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts. Uzņemtie fotoattēli un video var tikt izmantoti, lai atspoguļotu pārgājiena un velo cikla norisi un popularizētu Valmieras novadu.

Avots: Visit.valmiera.lvNāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Rudens ir iesācies, biežāk dzirdam skolēnu čalas un sākam pamazām atgriezties pasākumu un izstāžu baudīšanas virpulī siltās, mājīgās telpās. Āpkopojums >>

Tukuma TIC

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Dodies izjādēs zirga mugurā un aplūko apkārtni no cita skatupunkta!

Bauskas TIC

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepājas arhitektūru, šarmantās ieliņas, mākslas darbus pilsētvidē un uzzini daudz jauna par pilsētu, izvēloties kādu no pastaigu maršrutiem!

Liepājas reģiona TIB

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā Rīgā no 15. septembra būs skatāma Ilzes Pauliņas un Alberta Pauliņa izstāde "DZĪVES TELPA".

Tukuma TIC

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Klāt noslēdzošais VisitBauska Fotomirkļa temats - Baudi rudeni Bauskas novadā un dalies ar saviem fotoattēliem!

Bauskas TIC

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Pievienojies mums katru ceturtdienu no plkst. 20.00 – 22.00, lai baudītu dzīvo džeza mūziku viesnīcas elegantajā Lobija bārā. Ieeja bez maksas.

Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Meklē jauku un piedzīvojumiem bagātu vietu, kur doties ekskursijā ar klasesbiedriem? Ieskaties ceļvedī un dodies izzināt Bauskas novadu!

Bauskas TIC

Ziemeļu valstis - pievilcīgs galamērķis!

Ziemeļu valstis - pievilcīgs galamērķis!

Ēriks Lingebērziņš, komentējot tūristu paradumus un tūrisma nozares tendences atzīst, ka Baltijas valstis arvien vairāk piesaista tūrismu acis un uzmanību!

Biznesa augstskola Turība

Velobrauciens

Velobrauciens "Ieriteņo rudenī"

30. septembrī Smiltenes tūrisma informācijas centrs aicina piedalīties velobraucienā “Ieriteņo rudenī”, kas šogad ieripo savā desmitgadē!

Smiltenes TIC

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-"EROTĒRIKA"

27.septembrī, plkst. 19:00, Lapmežciema tautas nams, aicina uz Andra Buļa dzejas lasījumu, Ērika Upenieka mūzikas pavadījumā

Tukuma TIC

MIĶEĻDIENA TUKUMĀ

MIĶEĻDIENA TUKUMĀ

Tradicionālās Miķeļdienas svinības šogad norisināsies Brīvības laukumā Tukumā.

Tukuma TIC

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Ko apmeklēt Jēkabpils pilsētā un novadā skolēnu grupām? Piedāvājam ielūkoties apkopotās vienas dienas brauciena idejās. 

Jēkabpils novada TIC

Satiec Bausku rudenī!

Satiec Bausku rudenī!

Klāt jaunākais Bauskas novada apceļošanas un iedvesmas žurnāls!

Bauskas TIC

Skyline Bar brančs

Skyline Bar brančs

Pie mums varēsi baudīt gardus ēdienus, dzērienus, dzīvo mūziku un Rīgas panorāmas skatus. Informācija par datumiem un rezervācijām: skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

"Gada izrāviens" Tūrisma fakultātei

Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns saņem atzinību “Gada izrāviens”

Biznesa augstskola Turība

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Aicinām skolēnus doties rudenīgā piedzīvojumā Smiltenes novadā. Piedāvājam apskatīt dabas objektus – tādus, kādus citur Latvijā nevar neatrast.

Smiltenes TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -