Cik lielas algas saņem gaisa satiksmes dispečeri?

Jānis Pēteris Bērziņš | 2023.09.08

Pēc daudzajiem gaisa satiksmes dispečeru streikiem, it īpaši Francijā, kā arī ar nesen piedzīvoto haosu Apvienotajā Karalistē, kad gaisa satiksmes kontroles sistēmas kļūdas dēļ praktiski tika paralizēta aviosatiksme visā valstī, rodas jautājums – cik lielu algu saņem gaisa satiksmes dispečeri.

Portāls “Simpleflying” norāda, ka šis ir viens no visatbildīgākajiem darbiem aviācijā – grūts darbs, kas prasa milzīgu koncentrēšanos un spēju ātri reaģēt. Un, protams, arī izglītību.

Dispečeri strādā maiņās, parasti no 25-45 stundām nedēļā, neskaitot virsstundas. Algas ir salīdzinošo lielākas, nekā citās aviācijas jomās strādājošajiem. Proti, ASV gaisa satiksmes dispečeri var nopelnī no 60 līdz 200 tūkstošiem ASV dolāru gadā, bet vidējā ir rēķināta 130 000 ASV dolāri. Vidējā stundas likme ASV – 63 dolāri.

Eiropā atalgojums ir atšķirīgs. Piemēram, vidējā dispečera alga Vācijā ir 110 tūkstoši eiro gadā jeb 52 eiro stundā. Ar piebildi, ja darba stāžs ir lielāks par trim gadiem, bet, ja tas lielāks par astoņiem gadiem, alga palielinās līdz par 135 tūkstošiem gadā. Spānijā gaisa satiksmes dispečeri ir vieni no labāk atalgotajiem – vidējā gada alga ir 180 tūkstoši eiro. Bet Apvienotajā Karalistē algas ir mazākas – iesācēji no 35-45 tūkstošiem britu mārciņu gadā, bet pieredzējušie – jau vairāk nekā 100 tūkstošus.

Avots: BalticTravelnews.com/Simpleflying.com



Vasaras īpašais piedāvājums Tallinā!

Vasaras īpašais piedāvājums Tallinā!

Izmanto promo kodu SUMMER2026 un saņem līdz pat 25% ATLAIDI* uzturēšanās reizēm mūsu viesnīcās. 2026. gada 1. jūlija līdz 30. augustam.

Rija Old Town Hotel Tallin

Viesu māja “Priedes”

Viesu māja “Priedes”

Viesu māja “Priedes” piedāvā ērtas naktsmītnes, saunu, atpūtu lapenē un makšķerēšanas iespējas Dubnas upē vai Luknas ezerā.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Norvēģija 14.08.! Cena 1279 eur!

Norvēģija 14.08.! Cena 1279 eur!

Oslo • Lillehammere • Gudbransdāles ieleja • Romsdāles ieleja • Troļļu ceļš • Norddals fjords • Ērgļu ceļš • Gairanger ciemats • Geirangeras fjords • Boyabreen ledājs • Sognefjords • Flama • Aurlandsfjords • Nærofjords •...

EUR 1279 | Itaka Latvia

X Pasaules koklētāju nometnes koncerts

X Pasaules koklētāju nometnes koncerts

X Pasaules koklētāju nometnes dalībnieki aicina uz noslēguma koncertu 16. augustā plkst. 15:00 Rubenes baznīcā

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Skolēnu brīvlaiks Turcijā

Skolēnu brīvlaiks Turcijā

🏨 Güral Premier Belek 5*| 19.10.2026, 7 naktis. Cenas: 2ADL + 1CHD - 3612 €, 2ADL + 2CHD - 4845 €

Atlantic Travel

Bali! Cena sākot no 1309 eur!

Bali! Cena sākot no 1309 eur!

Vilinoša un maģiska sala ar neskartām teritorijām, tropisko veģetāciju un paradīzes pludmalēm. Bali ir aizraujoša ar savu kultūru, tradicionālajiem rituāliem un iedzīvotāju garīgumu.

EUR 1309 | Itaka Latvia

Bulgārija! Cena sākot no 549 eur!

Bulgārija! Cena sākot no 549 eur!

Saules un jūras mīļotāji šeit atradīs kilometru garas zeltaino smilšu pludmales.Gardēži novērtēs vietējo virtuvi, kuras pamatā ir vienkāršas sastāvdaļas.

EUR 549 | Itaka Latvia

Alūksnes pilsētas svētki

Alūksnes pilsētas svētki

No 30. jūlija līdz 2. augustam “Ielogojies Alūksnē” – gaidīts ikviens izbaudīt vērienīgus koncertus, tirdziņa kņadu un daudzveidīgas izklaides ezera krastā.

Alūksnes TIC

Muižas restorāns ar terasi Ventas krastā!

Muižas restorāns ar terasi Ventas krastā!

Gaidīsim ciemos muižas restorānā katru nedēļu līdz septembrim, no trešdienas, līdz svētdienai. Restorāna darba laiks no 12:00-20:00(22:00 piektdien, sestdien).

Skrundas muiža

Brīvdienu māja “Vīrogna”

Brīvdienu māja “Vīrogna”

Brīvdienu māja “Vīrogna” piedāvā naktsmītnes patīkamā lauku vidē, pirti ar svinību telpu, telšu vietas, ugunskura vietu, sporta laukumu, iespēju makšķerēt.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Viesu māja „Ozoliņi”

Viesu māja „Ozoliņi”

Viesu māja „Ozoliņi” atrodas Tabores pagastā, 7 km attālumā no Daugavpils pilsētas centra.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Vasaras labākie piedāvājumi!

Vasaras labākie piedāvājumi!

Jūsu sapņu atpūta ir tuvāk nekā jebkad agrāk. Jums nav jādodas tālu, lai izbaudītu kaut ko patiešām īpašu. Tikai daži klikšķi un jūs jau esat ceļā.

Hookusbookus.com

Augustā lido uz saulaino Antāliju!

Augustā lido uz saulaino Antāliju!

✈️ Lidojumi no Rīgas: 02.08., 06.08., 10.08., 14.08., 18.08., 22.08., 26.08. un 30.08.2026. 7 naktis | Ultra All Inclusive

LATTUR

Grandiozs ceļojums uz MALAIZIJU

Grandiozs ceļojums uz MALAIZIJU

Aicinām jūs iegremdēties īstā piedzīvojumā.

AL SVETS

Viesu māja “Pie draugiem”

Viesu māja “Pie draugiem”

Viesu māja “Pie draugiem” piedāvā naktsmītnes komfortablos numuros, pirti un dīķi, svinību telpas, bērnu rotaļu laukumu, sporta laukumu.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Mājas kafejnīcu dienas Vidusdaugavā!

Mājas kafejnīcu dienas Vidusdaugavā!

25. un 26. jūlijā Vidusdaugavā norisināsies “Mājas kafejnīcu dienas”, aicinot baudīt īpašas garšu pieredzes Skrīveros, Aizkrauklē, Koknesē un Pļaviņās.

Aizkraukles novada TIC

Horvātija! Cena sākot no 549 eur!

Horvātija! Cena sākot no 549 eur!

Horvātija ir slavena ar savām daudzajām burvīgajām pludmalēm, kas piesaista tūristus no visas pasaules.

EUR 549 | Itaka Latvia

Malta! Cena sākot no 349 eur!

Malta! Cena sākot no 349 eur!

Maģiskās Gozo un Komino salas piedāvā elpu aizraujošas ainavas, jūras klintis, tirkīza līčus un nesteidzīgu atpūtu.

EUR 349 | Itaka Latvia

Kipra! Cena sākot no 409 eur!

Kipra! Cena sākot no 409 eur!

Kipras vizītkarte - saules apspīdētās un smilšu pludmales.Senās pilsētas, viduslaiku pilis, arheoloģiskās vietas, izsmalcināti vīni un skaistas pludmales.

EUR 409 | Itaka Latvia

Sacīkstes - Formula 1 Baku Grand Prix

Sacīkstes - Formula 1 Baku Grand Prix

Baku ielu ātrums - Formula 1 Baku Grand Prix (23.–27. septembris 2026) 5 dienas / 4 naktis, Piedāvājums krievu valodā

EUR 1295 | AL SVETS

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -