Valmieras novada tūrisma uzņēmējdarbības pieredzes stāsts – Gulbīt’s desertu darbnīcas saimniece Linda Ļebedeva

Valmieras novada tūrisma uzņēm

Foto: Visit.valmiera.lv | Autors: Vineta Pūce | 2023.09.11

Karstākajā vasaras laikā devāmies ciemos pie Lindas Ļebedevas, kura saimnieko “Gulbīt’s desertu darbnīca”, kas maģiski paslēpusies pašā Valmieras centrā. Saimniece par šo draudzīgi pasmejas – joprojām katru dienu ienāk kāds valmierietis, kurš brīnās, cik veiksmīgi pilsētas galvenajā ielā mājvietu radusi šī desertu paradīze.

Saimniece Linda ir juriste un joprojām turpina darboties savā profesionālajā jomā jau 20 gadu garumā. Veiksmīgas apstākļu sakritības rezultātā mūžizglītības programmas ietvaros viņa izvēlējusies Valmieras tehnikuma kursu “Konditorejas izstrādājumu gatavošana un noformēšana”. Kursa noslēgumā pasniedzēja viņai teikusi: “Linda, Tev vajag pašai savu konditoreju!” Sekoja nākamie kursi, un viņa sāka darboties kā mājražotājs. Šajā laikā tapa arī nosaukums. Pēc tam uzzināja par dažādām valsts attīstības finanšu institūcijas “Altum” iespējām, kā arī atrada telpas sava uzņēmuma attīstīšanai.

Desertu darbnīca durvis apmeklētājiem vēra rudenī pirms pandēmijas, tāpēc sākums bijis ļoti grūts. Savukārt šobrīd kā lielāko izaicinājumu saimniece min jaunu klientu atrašanu. Tie, kuri ienāk pirmo reizi, gandrīz vienmēr atgriežas. Nereti apmeklētāji ienāk ziņkāres vadīti – lai uzzinātu, kas ir tas, ko piedāvā šī nelielā konditoreja. Saimniecei patīk komunicēt ar saviem klientiem, un pat, ja viņš neko neiegādājas, viņa zina, ka klients ir aizgājis ar pozitīvām emocijām. Cilvēki sniedz emocijas arī viņai. Novērtējuma vārdi “Vai, cik garšīgi!” sniedz iedvesmu pēc apmeklētājiem tukšākas dienas turpināt iesākto. Klienti ir ļoti dažādi – gan tādi, kuri veic lielus pasūtījumus korporatīvajiem pasākumiem, gan senioru kundzītes, kas ienāk reizi mēnesī palutināt sevi ar gardu kafiju un izsmalcinātu kūciņu – cilvēki, kuri novērtē nevis ēšanas, bet gan baudīšanas procesu. Bieži viesi konditorejā ir arī igauņi.

Savu produkciju Linda raksturo kā delikātus konditorejas izstrādājumus. Ideja uzņēmuma koncepcijai ir aizgūta no “vecās” Eiropas, kur katrā pilsētā ir nelielas konditorejas ar pastāvīgiem klientiem. “Gulbīt’s desertu darbnīca” nebūs vieta, kur remdēt izsalkumu, bet gan palutināt sevi ar gardu kafiju un izsmalcinātiem desertiem. Klienti atzīst, ka tuvākajā apkārtnē līdzīga piedāvājuma nav. Saimniece piebilst, ka nav saņēmusi nevienu negatīvu atsauksmi par saviem desertiem. Produkcija katru dienu tiek gatavota svaiga no dabīgām izejvielām. Pamata piedāvājumā ir trīs desertu veidi, bet ar pārējo piedāvājumu tiek eksperimentēts un klientiem tiek piedāvāti dažādi jaunumi. Ja kāds deserts klientiem nav iepaticies, tas vairs netiek gatavots un to aizstāj kāds jaunums. Linda nepiedāvā tradicionālās kāzu tortes, bet labprāt gatavo porcijkūciņas kāzām atbilstoši jaunajai tendencei. Lindas ģimenei ir iespēja pirmajiem nobaudīt jaunumus un izteikt savu objektīvo kritiku. Lindai mīļākais produkts savā konditorejā ir kūka “Paula”, kas nosaukta meitas vārdā, kaut smejoties viņa atzīst, ka kūkas ēd gana reti. Tāpat ar ģimenes atbalstu tapusi arī uzņēmuma vizuālā identitāte.

Saimniece rīko dažādus pasākumus “Gulbīt’s desertu darbnīca” telpās, kas ir saistīti gan ar kūku baudīšanu, gan vietas iepazīšanu. Tuvojoties rudenim, ir plāns rīkot tējas pēcpusdienas angļu stilā. Pasākumi ir pievienotā vērtība, kas dod gan atpazīstamību, gan jaunus klientus. Uzņēmumam ir izveidoti konti arī sociālajos medijos Facebook un Instagram, kur iespējams iepazīties ar “Gulbīt’s desertu darbnīca” kārtības rulli jeb uzņēmuma ideoloģiju. Saimniece Linda atzīst, ka joprojām labākā reklāma esot “no mutes mutē”, taču tā ir ļoti lēna. Vietējie uzņēmēji cenšas cits citu atbalstīt. Konditorejā var iegādāties “Granberry” sukādes un “LIVO” ražotos bezalkoholiskos dzērienus. Savukārt citi uzņēmēji aicina “Gulbīt’s desertu darbnīca” piedalīties dažādos viņu rīkotos pasākumos.

Lindai ir savi skolotāji un konditorejas guru. Laiku pa laikam viņa papildina savas zināšanas kādos mazajos kursos vai mēģina pati radīt jaunas receptes. Šobrīd Linda iedvesmojas no ukraiņu konditora, kurš dzīvo Francijā un tiešsaistē rīko mācības un kursus, piesaistot dažādus atzītus vieslektorus. Tāpat iedvesmu sniegusi austrāļiešu konditore, kura specializējas kā šokolādes meistare.

Sarunas noslēgumā konditore Linda aicina visus atnākt un iepazīties ar “Gulbīt’s desertu darbnīca” piedāvājumu Rīgas ielā 27, Valmierā. Tāpat viņa aicina apstāties un padomāt, ja kāds jūt, ka dzīvē tomēr nedara to, kas patīk, tad vajag uzdrošināties un sākt darīt to, kas tiešām patīk, aizrauj un sagādā prieku. Mācīties vajag vienmēr, ja ir t

Avots: Visit.valmiera.lv


Valmiera - 3773
Atklāj Liepāju

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepājas arhitektūru, šarmantās ieliņas, mākslas darbus pilsētvidē un uzzini daudz jauna par pilsētu, izvēloties kādu no pastaigu maršrutiem!

Liepājas reģiona TIB

Skyline Bar brančs

Skyline Bar brančs

Pie mums varēsi baudīt gardus ēdienus, dzērienus, dzīvo mūziku un Rīgas panorāmas skatus. Informācija par datumiem un rezervācijām: skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

MIĶEĻDIENA TUKUMĀ

MIĶEĻDIENA TUKUMĀ

Tradicionālās Miķeļdienas svinības šogad norisināsies Brīvības laukumā Tukumā.

Tukuma TIC

Satiec Bausku rudenī!

Satiec Bausku rudenī!

Klāt jaunākais Bauskas novada apceļošanas un iedvesmas žurnāls!

Bauskas TIC

Multimediāla izrāde

Multimediāla izrāde "MULTIKOSMOSS" Tukumā

1.oktobrī Tukuma kultūras namā plkst. 12:00 norisināsies aizraujoša, interaktīva un pamācoša bērnu izrāde latviešu valodā “Multikosmoss"!

Tukuma TIC

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Pievienojies mums katru ceturtdienu no plkst. 20.00 – 22.00, lai baudītu dzīvo džeza mūziku viesnīcas elegantajā Lobija bārā. Ieeja bez maksas.

Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

Velobrauciens

Velobrauciens "Ieriteņo rudenī"

30. septembrī Smiltenes tūrisma informācijas centrs aicina piedalīties velobraucienā “Ieriteņo rudenī”, kas šogad ieripo savā desmitgadē!

Smiltenes TIC

A/k

A/k "Miķelim" - 45!

Atpūtas komplekss "Miķelis" rudenī atzīmē ražas svētkus, priecājoties par paveikto un šogad atzīmējot 45 gadus kopš pirmo reizi durvis vēra muzejs!

Bauskas TIC

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-"EROTĒRIKA"

27.septembrī, plkst. 19:00, Lapmežciema tautas nams, aicina uz Andra Buļa dzejas lasījumu, Ērika Upenieka mūzikas pavadījumā

Tukuma TIC

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Klāt noslēdzošais VisitBauska Fotomirkļa temats - Baudi rudeni Bauskas novadā un dalies ar saviem fotoattēliem!

Bauskas TIC

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Aicinām skolēnus doties rudenīgā piedzīvojumā Smiltenes novadā. Piedāvājam apskatīt dabas objektus – tādus, kādus citur Latvijā nevar neatrast.

Smiltenes TIC

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Rudens ir iesācies, biežāk dzirdam skolēnu čalas un sākam pamazām atgriezties pasākumu un izstāžu baudīšanas virpulī siltās, mājīgās telpās. Āpkopojums >>

Tukuma TIC

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Meklē jauku un piedzīvojumiem bagātu vietu, kur doties ekskursijā ar klasesbiedriem? Ieskaties ceļvedī un dodies izzināt Bauskas novadu!

Bauskas TIC

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Dodies izjādēs zirga mugurā un aplūko apkārtni no cita skatupunkta!

Bauskas TIC

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā Rīgā no 15. septembra būs skatāma Ilzes Pauliņas un Alberta Pauliņa izstāde "DZĪVES TELPA".

Tukuma TIC

"Gada izrāviens" Tūrisma fakultātei

Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns saņem atzinību “Gada izrāviens”

Biznesa augstskola Turība

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Ko apmeklēt Jēkabpils pilsētā un novadā skolēnu grupām? Piedāvājam ielūkoties apkopotās vienas dienas brauciena idejās. 

Jēkabpils novada TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -