2022. gadā par 52 % pieaudzis Booking, Airbnb, Expedia un Tripadvisor rezervēto viesnakšu skaits Latvijā

stat.gov.lv | 2023.09.12

Latvijā 2022. gadā tika pavadīts 1,1 milj. viesnakšu (1), kas rezervētas kādā no četrām digitālajām platformām – Booking, Airbnb, Expedia un Tripadvisor, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) un Eiropas statistikas biroja Eurostat sadarbības projektā iegūtie dati. Tas ir par 52,1 % vairāk nekā 2021. gadā, kad rezervēto viesnakšu skaits bija 700,9 tūkst., un par 20,3 % mazāk nekā 2019. gadā pirms pandēmijas, kad rezervēto viesnakšu skaits sasniedza 1,3 milj. nakšu.

Dati sniedz informāciju par četrās digitālajās platformās – Booking, Airbnb, Expedia un Tripadvisor – rezervētajām viesnaktīm tādās īstermiņa apmešanās vietās kā viesu dzīvokļi, apartamenti, brīvdienu mājas, atpūtas namiņi, kotedžas un tamlīdzīgās mītnes, neiekļaujot viesnīcas un tām pielīdzinātas mītnes, kā arī kempingus. Datos redzama Covid-19 ietekme – straujš kritums 2020. gada martā, aprīlī, gada nogalē un 2021. gada sākumā, tomēr jau 2022. gada sākumā un sezonā kopumā vērojams rezervēto nakšu skaita pieaugums. Arī februārī publicētie CSP dati par Latvijas viesnīcu un citu tūristu mītņu darbību 2022. gadā uzrādīja viesu pavadīto nakšu pieaugumu par 63,2 %, salīdzinot ar iepriekšējo gadu (2).

2022. gadā atkal palielinājies ārvalstu viesu rezervēto nakšu īpatsvars – 72,9 % no viesnaktīm, savukārt vietējie viesi rezervēja 27,1 % nakšu. Salīdzinājumam 2021. gadā pusi (50,5 %) viesnakšu rezervēja vietējie viesi, pusi (49,5 %) – ārvalstu, bet pirms pandēmijas 2019. gadā ārvalstu viesi rezervēja 87,4 % no visām naktīm. Vidēji viena rezervācija šajās mītnēs 2022. gadā bija 7 naktis, t.sk. ārvalstu viesiem – 8,7 naktis, bet vietējiem – 4,6 naktis. Vidējais rezervēto viesnakšu skaits raksturo vienas rezervācijas apjomīgumu un tiek iegūts dalot kopējo rezervēto viesnakšu skaitu ar rezervāciju skaitu. Lielākoties rezervētās mītnes ir ar ietilpību līdz 10 gultas vietām (92,4 % rezervēto nakšu).

Salīdzinot visas trīs Baltijas valstis, vislielākais rezervēto nakšu skaits 2022. gadā bija Lietuvā – 1,4 milj. nakšu, kam sekoja Igaunija (1,2 milj. nakšu) un Latvija (1,1 milj. nakšu). Tomēr tieši Latvijā apmetās visvairāk ārvalstu viesu – 777,5 tūkst. nakšu (pieaugums 2,2 reizes, salīdzinot ar iepriekšējo gadu). Salīdzinoši Igaunijā rezervēts 730,2 tūkst. ārvalstu viesu nakšu (pieaugums par 97,9 %), bet Lietuvā – 720 tūkst. ārvalstu viesu nakšu (pieaugums par 85,5 %). Visās trīs Baltijas valstīs 2022. gadā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, bija vērojams vietējo viesu nakšu skaita samazinājums – Latvijā par 18,4 %, Igaunijā par 7,5 %, Lietuvā par 5,4 %.

2022. gadā 54,4 % no visām viesnaktīm tika pavadītas Rīgā, 20,2 % – Kurzemē, 16,2 %, – Pierīgā, 4,7 % – Vidzemē, 2,9 % – Latgalē, un 1,5 % – Zemgalē. Latvijas iedzīvotāji visvairāk apmetās Kurzemē (35,2 % viesnakšu) un Rīgā (27,4 % viesnakšu). Ārvalstu viesi visvairāk apmetās Rīgā (64,5 % viesnakšu), Pierīgā (15,5 % viesnakšu) un Kurzemē (14,6 % viesnakšu).

Pieejamie dati par sešām pēc iedzīvotāju skaita vislielākajām Latvijas pilsētām Rīgu, Daugavpili, Liepāju, Jelgavu, Jūrmalu un Ventspili liecina, ka 2022. gadā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, visās minētajās pilsētās ir pieaudzis ārvalstu viesu rezervēto viesnakšu skaits (vislielākais pieaugums Rīgā – 2,7 reizes un Daugavpilī – 2,4 reizes), bet samazinājies vietējo viesu rezervēto nakšu skaits (vislielākais samazinājums Jūrmalā – par 40,5 % un Ventspilī – par 25,7 %).

2022. gadā visnoslogotākie mēneši bija jūlijs un augusts, kad rezervēto viesnakšu īpatsvars kopā sasniedza 37,5 %, savukārt janvārī un februārī tas bija vismazākais – kopā tikai 7,3 % no kopējā rezervēto viesnakšu daudzuma.
Latvijā visvairāk viesnaktis rezervējuši ārvalstu viesi no Lietuvas (62,6 tūkst.), Vācijas (48,7 tūkst.), Apvienotās Karalistes (36,8 tūkst.), Francijas (25,1 tūkst.), Igaunijas (15,7 tūkst.), ASV (13,9 tūkst.), Krievijas (13,8 tūkst.), Polijas (11,9 tūkst.) un Spānijas (11,2 tūkst.).

No minētajām četrām platformām visvairāk naktsmītņu Latvijā pieejamas platformā Booking, kurā 2022. gada jūnijā (3) viesiem tika piedāvātas ap 2,7 tūkst. atbilstošo tipu tūristu mītnes (dzīvokļi, viesu un brīvdienu mājas, atpūtas namiņi, kotedžas, jauniešu mītnes u.tml.), kurās pieejams ap 21 tūkst. gultasvietu (4). Aptuveni 54 % no mītnēm ir dzīvokļi.

Dati par rezervētajām viesnaktīm Eiropas Savienības un Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas valstīs reģionālā un pilsētu līmenī 2018.–2022. gadā un plašāka informācija par projektu pieejama Eurostat tīmekļa vietnē sadaļā “Experimental Statistics”.

1 Kopējo viesnakšu (guestnights) skaitu iegūst reizinot rezervētās naktis (nights) ar personu skaitu, kas apmetās rezervētajā naktsmītnē.

2 CSP 15.02.2023 publicētā preses relīze par viesnīcu un citu tūristu mītņu darbību 2022. gadā

3 Dati no naktsmītņu rezervēšanas platformas par attiecīgo periodu datu iegūšanas brīdī 2022. gada jūnijā. Pētījumā iekļautās mītnes – viesu dzīvokļi/apartamenti, brīvdienu, lauku mājas un citas līdzīgās mītnes (kategorijā I 55.2, atbilstoši NACE 2.red. klasifikācijai). CSP un Eurostat sadarbības projekta “Jauni datu avoti un metodes tūrisma statistikā” ietvaros veica ētiska rakstura automātisku datu iegūšanu (ethical web scraping), ar speciālu komandu palīdzību nolasot no globālās naktsmītņu rezervēšanas platformas Booking mājaslapas publiski pieejamo informāciju par attiecīgo tūristu mītņu ietilpību.

4 Precīzs gultasvietu skaits nav zināms, jo automātiskā datu iegūšanas veidā tiek noteikts publicētais gultasvietu skaits norādītajos numuru veidos.

Avots: stat.gov.lv


autoblitz - 3822
Piedzīvo mākslas burvību izstādēs TUKUMĀ

Piedzīvo mākslas burvību izstādēs TUKUMĀ

Tukuma novads aicina mākslas cienītājus un kultūras entuziastus jūnijā apmeklēt daudzveidīgās izstādes

Tukuma TIC

ROKA DZIESMU SVĒTKI | Džūkstē

ROKA DZIESMU SVĒTKI | Džūkstē

29. jūnijā pie Džūkstes Kultūras nama pirmie “ROKA DZIESMU SVĒTKI” sadarbībā ar Latvijas Rokmūzikas Asociāciju.

Tukuma TIC

Disku golfa sacensības Bauska Open 2024

Disku golfa sacensības Bauska Open 2024

29. jūnijā Bornsmindes parkā norisināsies Disku golfa sacensības Bauska Open 2024.

Bauskas TIC

Zvejnieksvētki Lapmežciemā - 13.07

Zvejnieksvētki Lapmežciemā - 13.07

Svētku koncerts un jautra atmosfēra kopā ar Aināru Bumbieri, dziedošajiem aktieriem, Ivo Fominu, "Papīra lidmašīnām" u.c.

Tukuma TIC

NE-parastumi Madonas novadā

NE-parastumi Madonas novadā

Seriāls par "NE parastām" Madonas novada tūrisma vietām dodas uz Ērgļu pusi, aicinot izsaukt Džinu un nakšņot hipsterīgā brīvdienu mājā.

Madonas TIC

Rundāle aicina iepazīt Tropu tauriņu māju!

Rundāle aicina iepazīt Tropu tauriņu māju!

Blakus Rundāles pils parkam šovasar ir atvērta tropu tauriņu māja!

Bauskas TIC

Koncerts ar Valdi Atālu un Zani Bērziņu

Koncerts ar Valdi Atālu un Zani Bērziņu

29.jūnijā pl.19.00 ielūdzam uz Akustikas vasaras terases atklāšanu, kurā uzstāsies Valdis Atāls un Zane Bērziņa.

EUR 10 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Vasaras atpūta pie Madonas novada ezeriem

Vasaras atpūta pie Madonas novada ezeriem

Pavadi brīvdienas kādā no atpūtas vietām pie mūsu puses ezeriem. Kad gaiss smaržo pēc ezera, draugu sarunām un bērnu smiekliem, vasara ir izdevusies!

Madonas TIC

Tukuma puses daiļdārzi gaida ciemos

Tukuma puses daiļdārzi gaida ciemos

Tukuma puses daiļdārzi aicina ciemos jau tagad! Piedāvājam iepazīties ar skaistākajiem dārziem

Tukuma TIC

Ditas Lūses izstāde Mazajā Mežotnes pilī

Ditas Lūses izstāde Mazajā Mežotnes pilī

Esi ielūgts apmeklēt Ditas Lūses izstādi "Saules laiks" Mazajā Mežotnes pilī no 21. jūnija līdz 1. augustam! Izstādes atklāšana 21. jūnijā, plkst. 19:00!

Bauskas TIC

Goran Gora koncerts Kalsnavas arborētumā

Goran Gora koncerts Kalsnavas arborētumā

29. un 30. jūnijā - "Peoniju ziedu parādē 2024" Goran Gora koncerts un bērnu programma

Madonas TIC

Jūnija vidū Bauskā uzsāks ceļu remontu!

Jūnija vidū Bauskā uzsāks ceļu remontu!

Jūnija vidū uzsāks Kalna un Zaļās ielas seguma atjaunošanas un rotācijas apļa izbūves darbus

Bauskas TIC

Koncertuzvedums ATGRIEŽAMIES LATGOLĀ

Koncertuzvedums ATGRIEŽAMIES LATGOLĀ

7.jūlijā pulksten 16:00 Kandavas brīvdabas estrādē "Ozolāji" - koncertuzvedums ATGRIEŽAMIES LATGOLĀ.

Tukuma TIC

Brīvdienas ģimenēm ar bērniem Bauskā!

Brīvdienas ģimenēm ar bērniem Bauskā!

Iepazīsti tūrisma piedāvājumu ģimenēm ar bērniem!

Bauskas TIC

Tukuma novada piekrastes naktsmītnes

Tukuma novada piekrastes naktsmītnes

Te būs saraksts ar naktsmītnēm no Bērzciema līdz pašam Bigauņciemam!

Tukuma TIC

Neredzamā Pasaule- pārsteidzoša pieredze!

Neredzamā Pasaule- pārsteidzoša pieredze!

Aicinām apmeklēt unikālu ekskursiju, kurā vari piedzīvot pasauli tumsā, vadoties pēc citām maņām, neredzīgu gida vadībā.

Neredzamā Pasaule

Atklāj Gulbeni ar elektrovilcieniņu!

Atklāj Gulbeni ar elektrovilcieniņu!

Atklāj un iepazīsti skaistās ziemeļaustrumu Vidzemes parku un dārzu pilsētas Gulbenes un tās iedzīvotāju stāstu cauri laiku lokiem!

Gulbenes novada TIC

"Peoniju ziedu parāde 2024" Kalsnavā

LVM Kalsnavas arborētumā sācies peoniju ziedēšanas laiks, kolekcijā ap 300 peoniju dažādības. “Peoniju ziedu parāde 2024” šogad notiks visu jūniju.

Madonas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -