Zane Bulmeistare | 2023.09.16
2023.gada 16.septembrī Valmieras ūdens bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas iekārtu teritorijā (Grīšļu ielā 6) notiks Sansusī vakars, kā ierasts, trijās kārtās ar ķirsīti. Programmā gan kamermūzika un mūziķu kautiņu pusfināls, gan cirks no Somijas un 20 minūšu diskotēka. Teritorija apmeklētājiem tiks atvērta jau no plkst. 16.00, pirmais priekšnesums plkst. 17.00.
Vakara sākumā operdziedātājs un festivāla Sansusī izveidotājs Armands Siliņš-Bergmanis kopā ar sitaminstrumentālistu Reini Tomiņu izpildīs kamermūzikas programmu, kur centrā būs Andra Dzenīša cikls “Mēra dziesmas” (2022. gads) un Alises Rancānes nesen uzrakstītais “Lauka galā” (pirmatskaņojums). Vakara vidus daļā būs Sansusī mūziķu kautiņu turnīra spraigs pusfināls, kurā jau zināms, ka piedalīsies ērģelnieks Oskars Kalniņš un saksofonists Rūdolfs P. Rubenis. Vakaru noslēgs fiziskā līdzsvara apšaubīšana un izpēte Somijas laikmetīgā cirka trupas "Lumo company" izrādē "Fineline" (https://www.lumocompany.com/fineline), kurā piedalās arī latviešu pianists Ēvalds Lazarevičs. Vakara punkts uz “i” jeb ķirsītis – enerģijas izlāde 20 minūšu diskotēkā.

Vīnes Štrausa filharmonijas orķestris 2026. gada martā koncertēs Latvijā, īpašs pavasara vakars Rēzeknē.
Rēzeknes pilsētas TIC
Apmeklētājiem uz vietas būs iespējams iegādāties atspirdzinājumus, un, pieturoties pie Sansusī tradīcijām, stiprināties ar veģetārām un vegānām maltītēm.
Biļetes iespējams iegādāties Sansusī mājaslapā šeit: https://sansusi.lv/events/sansusi-vakars-valmiera/.
Sansusī vakari aizsākās Rīgā 2014. gadā, kad festivāla Sansusī organizatori vēlējās plašākai publikai parādīt, kas notiek Aknīstē augusta otrās nedēļas nogalē. Līdz šim vakari vairākkārt notikuši Rīgā un Cēsīs, un tagad biedrība centīsies izveidot tradīciju, ka katru gadu tie notiek arī Valmierā.
Pasākumu norisi finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Vidzemes plānošanas reģions un Valmieras novada pašvaldība.
Papildu informācija:
https://sansusi.lv
https://sansusi.lv/kautini-2/
https://www.facebook.com/sansusifestivals
https://www.instagram.com/festivalssansusi/


No operas un džeza līdz festivāliem, sportam un svētkiem – Dzintaru koncertzāle, pludmales un parki veido Jūrmalas kultūras gadu 2026.
Jūrmalas TIC

14. februārī plkst. 20.00 norisināsies romantiskām noskaņām pārbagāts vakars pašā Liepājas sirdī, kur mūzika, deja un austrumnieciska burvība saplūdīs kopā.
Liepājas reģiona TIB

Jūrmalas muzejā izstāde Arsts kurortā 19.gadsimtā atklāj medicīnas, higiēnas un kūrortu lomu modernās veselības kultūras veidošanā 19.gs. kūrortu vēsturē senā
Jūrmalas TIC

Aicinām visus uz sirsnīgu, aktīvu un iedvesmojošu ziemu Madonas novadā.
Madonas TIC

Grūtnieču aprūpe ir visaptverošs pakalpojums, kas nodrošina mātes un bērna veselību, drošību un emocionālu līdzsvaru.
Republikas laukuma klīnika

Atjaunotā Preiļu pils ir atvērta un aicina apmeklētājus iepazīties ar pils atmosfēru gan pasākumos, gan nesteidzīgā pils apskatē gida pavadībā.
Preiļu novada TIC

Meteņu svinības Alūksnes novadā, Viktora Ķirpa Ates muzejā – tradīcijas, ragavas un pavasara gaidīšana.
Alūksnes TIC

15. februārī plkst. 18.00 Rundāles pils muzeja Baltajā zālē izskanēs pirmais koncerts ciklā “Sarunas ar mūziku” – “Pazīstamais un pārsteidzošais”.
Bauskas TIC

Piektdien, 6.februārī, plkst. 18.00 mācīsimies dančus Valmiermuižas alus viesistabā kopā ar folkloras kopu “Dandari”!
EUR 15 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Teātra nama “Jūras vārti” izstāžu zālē skatāma gleznotājas Madara Gulbis ekspozīcija “Dažādi debesu skati”, ko veido dažādu gadu darbi.
Ventspils TIC

Ieplāno atmeklēt, kādu no Ventspils gadatirgiem 2026. gadā!
Ventspils TIC

Latgalīšu kulturys goda bolva “Boņuks 2025” – ceremoneja, satikšona i īsadvasmuošona, vadeituojs Lauris Zalāns. 14.03.2025
Rēzeknes pilsētas TIC

14. februārī pulksten 18.00 igauņu diriģenta Risto Josta vadībā Liepājas Simfoniskais orķestris atskaņos Bēlas Bartoka Koncertu orķestrim.
Liepājas reģiona TIB

Kalns "Lemberga hūte" iepriecinās gan slēpotājus, gan snovotājus, gan arī mazos ragaviņu braucējus!
Ventspils TIC

4. februārī plkst. 14.00 Cēsu ielā 4, Valmierā notiks informatīvais seminārs – atbalsta programma pārtikas un dzērienu ražošanas jaunuzņēmumiem.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Ziema Jūrmalā piedāvā pastaigas liedagā un mežos, slēpošanu, arhitektūras maršrutus, izstādes, koncertus un siltas atpūtas vietas nesteidzīgai baudīšanai.
Jūrmalas TIC
.jpg)
Māksla, kolekcijas un fotogrāfijas. Katrs atradīs ko sirdij tuvu un tīkamu.
Tukuma TIC