LIAA: “Inovāciju mērķis ir uzlabot sabiedrības dzīves kvalitāti”

LIAA: “Inovāciju mērķis ir uzl

Foto: liaa.gov.lv | Autors: liaa.gov.lv | 2023.09.13

2023.gada 18. septembrī no pl. 16.00 – 19.30 RTU Zinātnes un inovāciju centra telpās "The Moon" norisināsies seminārs "Inovācijas sociālajai ietekmei", kuru organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Tehnoloģiju Biznesa centrs (TBC) kopā ar Sociālo inovāciju platformu “NewDoor”.

“Ar šo pasākumu vēlamies izcelt sociālo inovāciju nozīmību kopējās labklājības celšanā, jo pārsvarā par inovācijām tehnoloģiju jomā runājam labi pelnošu uzņēmumu kontekstā, kuri izstrādājuši kādus jaunus produktus, lai gan patiesībā daudzu inovāciju mērķis ir uzlabot indivīdu un kopienu vispārējo dzīves kvalitāti. Inovācijas var nodrošināt labākus veselības aprūpes pakalpojumus, pieejamākus mājokļus, labākas izglītības iespējas un plašāku piekļuvi pirmās nepieciešamības precēm, kas veicina sabiedrības labklājību.” Uzsver LIAA Tehnoloģiju biznesa centra vadītājs Andrejs Berdņikovs.

Pasākuma mērķis ir popularizēt ilgtspējīgu sociālo inovāciju attīstību Latvijā, kas var sniegt ieguldījumu kopējās sabiedrības labklājības līmeņa celšanā. Gaidīsim uzņēmējdarbības un tehnoloģiju inovāciju praktiķus, kā arī pašvaldību, zinātnisko institūciju pārstāvji, studenti un citi interesenti.

Semināra programma ietver sociālo un vides attīstības ekspertu lekcijas, uzņēmēju paneļdiskusijas un praktiskas darbnīcas. Uzņēmēji paneļdiskusijā dalīsies ar praktisko pieredzi, savukārt darbnīcās būs iespējams izspēlēt scenārijus, kas ievieš tehnoloģiju, uzņēmējdarbības, sociālo inovāciju un investīciju labās prakses pozitīvu pārmaiņu un inovāciju radīšanai.

Zinātņietilpīgo un citu modernu tehnoloģisko inovāciju izmantošana ir priekšnosacījums jebkura veida ilgtspējīgu inovāciju radīšanai, arī sociālo inovāciju, kas veicina vides un labklājības izaugsmi. Šajā strauji augošajā pasaulē tehnoloģijas sniedz cerību uz labāku nākotni, mainot tradicionālās uzņēmējdarbības, komunikācijas un vides attīstības robežas, kā arī palīdz risināt būtiskas globālās problēmas. Tehnoloģijas nav pašmērķis, bet gan līdzeklis, kas var veicināt pārmaiņas. Mākslīgā intelekta, biotehnoloģiju, kosmosa tehnoloģiju, atjaunīgās enerģijas un blokķēdes risinājumu straujā attīstība ir pavērusi iespējas arvien radošākā veidā risināt dažādus sociālos un vides jautājumus, uzlabot dzīves kvalitāti, radīt jaunus biznesa modeļus. Tehnoloģiju inovācijas potenciāli var mazināt nevienlīdzību sabiedrībā, paplašinot līdzdalības iespējas. Piemēram, pat tik pierasta lieta kā mobilie banku pakalpojumi sniedz daudz papildus iespēju cilvēkiem ar kustību traucējumiem vai ierobežotu mobilitāti. Atrodoties mājās iespējams saņemt gan pārtikas piegādes, gan dažādus sociālos pakalpojumus. Tas ceļ dzīves kvalitātes līmeni. Savukārt atjaunīgās enerģijas tehnoloģijas cīnās pret klimata pārmaiņām, kā arī palīdz samazināt elektroenerģijas cenas un veicina zaļākas pilsētvides attīstību.

Tomēr tehnoloģisko inovāciju izmantošana sociālās ietekmes veicināšanai prasa arī ētisko un kultūrvērtību ievērošanu, tāpēc ne vienmēr visas inovācijas var pieņemt ar atvērtām rokām. Tāpēc pasaulē aktualizējas arī diskusijas par to, kā nodrošināt, ka inovācijas ir ētiskas, iekļaujošas nevis izslēdzošas no sabiedrības, nav diskriminējošas pret dzimumu, vecumu, nacionalitāti un citiem principiem.

Reģistrācijas anketa ir šeit: https://ej.uz/registrācija. Pieteikšanās līdz 14.septembrim, ieskaitot.
Pasākums tiek īstenots pateicoties programmas Norway grants atbalstam.

Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai!

Pilna pasākuma programma pieejama šeit: "Inovācijas sociālajai ietekmei"

Avots: liaa.gov.lvIdejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Ko apmeklēt Jēkabpils pilsētā un novadā skolēnu grupām? Piedāvājam ielūkoties apkopotās vienas dienas brauciena idejās. 

Jēkabpils novada TIC

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Klāt noslēdzošais VisitBauska Fotomirkļa temats - Baudi rudeni Bauskas novadā un dalies ar saviem fotoattēliem!

Bauskas TIC

Skyline Bar brančs

Skyline Bar brančs

Pie mums varēsi baudīt gardus ēdienus, dzērienus, dzīvo mūziku un Rīgas panorāmas skatus. Informācija par datumiem un rezervācijām: skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-"EROTĒRIKA"

27.septembrī, plkst. 19:00, Lapmežciema tautas nams, aicina uz Andra Buļa dzejas lasījumu, Ērika Upenieka mūzikas pavadījumā

Tukuma TIC

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā Rīgā no 15. septembra būs skatāma Ilzes Pauliņas un Alberta Pauliņa izstāde "DZĪVES TELPA".

Tukuma TIC

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Aicinām skolēnus doties rudenīgā piedzīvojumā Smiltenes novadā. Piedāvājam apskatīt dabas objektus – tādus, kādus citur Latvijā nevar neatrast.

Smiltenes TIC

Satiec Bausku rudenī!

Satiec Bausku rudenī!

Klāt jaunākais Bauskas novada apceļošanas un iedvesmas žurnāls!

Bauskas TIC

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Rudens ir iesācies, biežāk dzirdam skolēnu čalas un sākam pamazām atgriezties pasākumu un izstāžu baudīšanas virpulī siltās, mājīgās telpās. Āpkopojums >>

Tukuma TIC

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Dodies izjādēs zirga mugurā un aplūko apkārtni no cita skatupunkta!

Bauskas TIC

Velobrauciens

Velobrauciens "Ieriteņo rudenī"

30. septembrī Smiltenes tūrisma informācijas centrs aicina piedalīties velobraucienā “Ieriteņo rudenī”, kas šogad ieripo savā desmitgadē!

Smiltenes TIC

"Gada izrāviens" Tūrisma fakultātei

Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns saņem atzinību “Gada izrāviens”

Biznesa augstskola Turība

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Pievienojies mums katru ceturtdienu no plkst. 20.00 – 22.00, lai baudītu dzīvo džeza mūziku viesnīcas elegantajā Lobija bārā. Ieeja bez maksas.

Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

MIĶEĻDIENA TUKUMĀ

MIĶEĻDIENA TUKUMĀ

Tradicionālās Miķeļdienas svinības šogad norisināsies Brīvības laukumā Tukumā.

Tukuma TIC

Ziemeļu valstis - pievilcīgs galamērķis!

Ziemeļu valstis - pievilcīgs galamērķis!

Ēriks Lingebērziņš, komentējot tūristu paradumus un tūrisma nozares tendences atzīst, ka Baltijas valstis arvien vairāk piesaista tūrismu acis un uzmanību!

Biznesa augstskola Turība

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Meklē jauku un piedzīvojumiem bagātu vietu, kur doties ekskursijā ar klasesbiedriem? Ieskaties ceļvedī un dodies izzināt Bauskas novadu!

Bauskas TIC

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepājas arhitektūru, šarmantās ieliņas, mākslas darbus pilsētvidē un uzzini daudz jauna par pilsētu, izvēloties kādu no pastaigu maršrutiem!

Liepājas reģiona TIB

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -