ventspils.lv | 2023.09.13
Neatņemama skolas gaitu sastāvdaļa ir skolēnu ekskursijas, kas sniedz iespēju kopā ar klasesbiedriem doties dažādos izzinošos un jautros piedzīvojumos, kuri paliks atmiņā vēl ilgi pēc tam, kad skola būs pabeigta. Ventspils zinātnes centrs VIZIUM aicina visus zinātkāros skolēnus pavadīt neaizmirstamu dienu izzinot, atklājot, priecājoties un aizraujošā veidā apgūstot jaunas un noderīgas zināšanas.
VIZIUM ir kā nākotnes pilsēta, kur ar interaktīviem un izglītojošiem eksponātiem, darbnīcām un zinātnes šoviem var aizraujošā veidā iepazīt zinātni un uzzināt par tādām tēmām, kā fizika un matemātika, modernās tehnoloģijas un programmēšana, veselīgs dzīvesveids, cilvēks un sevis izzināšana, ģeogrāfija u.c.
Katru sestdienu un svētdienu plkst. 12.00, gids ar Liepājas karodziņu rokās gaidīs pie koncertzāles “Lielais dzintars”, visus, kuri vēlas doties ekskursijā.
Liepājas reģiona TIB
Zinātnes centrā ikviens var iejusties futbolista, šāvēja, snovbordista lomā, izjust zemestrīces spēku, iziet lāzerlabirintu, uzzināt par dažādiem dabas procesiem un mūsu ietekmi uz tiem, zīmēt virtuālajā realitātē, noskaidrot reakcijas ātrumu, pārbaudīt savas zināšanas par dažādiem objektiem Latvijā un pasaulē, sacensties airēšanā un ne tikai!
Lieliska pievienotā vērtība zinātnes centra apmeklējumam ir plašais izglītojošo aktivitāšu piedāvājums. Skolēniem ir iespēja piedalīties tehniski radošajās darbnīcās, pārsteidzošos zinātnes šovos, kā arī izvēlēties kādu no audiovizuālajām darbnīcām, kuras ir iespējams apmeklēt programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros!
Šogad skolēniem tiek piedāvātas arī radošās vides darbnīcas, kurās praktiski darbojoties, tiek veicināta izpratne par nozīmīgām vides tēmām. Piedāvājums būs īpaši aktuāls ekoskolām, ekobērnudārziem, kā arī ikvienai iestādei, kas vēlas realizēt vides nodarbības. Šobrīd ir iespēja izvēlēties kādu no 8 nodarbību tēmām, kurās tiek apskatīta meža ekosistēma, klimata pārmaiņas, atkritumu šķirošana, ārstniecības augu loma veselības uzlabošanā, gaisa spēks, pārtikas uzglabāšana, tuksnesis un dabai draudzīgi transportlīdzekļi.
Dodoties ekskursijā uz VIZIUM, klasei pienākas 10% atlaide ekspozīcijas zāles apmeklējumam, savukārt skolotājam ieeja zinātnes centra ekspozīcijas zālē ir bez maksas!
Papildus ekspozīcijas zāles apmeklējumam, zinātnes centrs VIZIUM piedāvā:
• Audiovizuālās darbnīcas programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros:
o Datorgrafikas darbnīca.
o Datoranimācijas darbnīca.
o 3D mākslas darbnīca.
o Digitālā foto darbnīca.
o Digitālā video darbnīca.
o Digitālās skaņas darbnīca.
o Digitālās mākslas darbnīca.
• Jaunums! Radošās vides darbnīcas:
o Mežs.
o Klimata pārmaiņas.
o Atkritumu šķirošana.
o Ārstniecības augi.
o Gaisa spēks: Helikopteru darbības izpratne.
o Apslēptā pārtikas pasaule.
o Tuksnesis.
o Dabai draudzīgāks auto.
• Tehniski radošās darbnīcas:
o Reklāmdrukas darbnīca.
o Robotikas darbnīca.
o STEM darbnīca.
o Pikseļu mākslas darbnīca.
o Digitālās skaņas darbnīca.
o Digitālās mākslas darbnīca.
o Datorgrafikas darbnīca.
o Datoranimācijas darbnīca.
o 3D mākslas darbnīca.
o Digitālā foto darbnīca.
o Digitālā video darbnīca.
o Tautasdziesmas kods.
o Telefona aplikāciju darbnīca.
o 3D modeļa izveide un izdruka.
• Radošās darbnīcas: Edisona spuldze; Dabas skaņas; Vēja ģenerators.
• Zinātnes šovi – šovu tēma tiek mainīta ik pa 2 mēnešiem. Šobrīd iespējams apmeklēt šovus “Māksla eksperimentēt”, kā arī “Atpakaļ skolā!”. Klasēm nepieciešams pieteikt individuālu šova laiku.
Tāpat skolēniem un pedagogiem ir iespēja apmeklēt mācību programmas, kas izstrādātas projekta “Inovācijas centra izveidošana Ventspilī” ietvaros. Kopumā tiek piedāvātas 20 programmas STEM jomas apguvei – 16 programmas veltītas skolēniem un jauniešiem, 4 pedagogiem. Projekta ietvaros tiek sniegta iespēja pieteikties transporta izmaksu kompensācijai. Ar transporta izmaksu kompensācijas un pieteikšanās kārtības nolikumu var iepazīties ŠEIT.
Aktivitāte tiek īstenota Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. - 2021. gada perioda programmas “Pētniecība un izglītība” aktivitātes “Inovācijas centri” projekta “Inovācijas centra izveidošana Ventspilī” ietvaros.
Ekskursiju ir nepieciešams pieteikt iepriekš! Visa nepieciešamā informācija, lai noorganizētu aizraujošu klases piedzīvojumu Ventspils zinātnes centrā VIZIUM, pieejama mājas lapā www.vizium.lv sadaļā “Ekskursijas”.
Plašāka informācija pieejama pa tālr.: 66776633, rakstot uz e-pastu: info@vizium.lv, VIZIUM sociālajos tīkos (@viziumventspils), kā arī mājaslapā www.vizium.lv.
Uz tikšanos zinātnes centrā VIZIUM – vietā, kur tehnoloģijas māca, iedvesmo un iepriecina!
Ieplāno īpašu ceturtdienu Igo mūzikas un mākslas centrā "Ceplis" 22.maija!
Zemgales Tūrisma asociācija
Šogad Līgosvētkos un Jāņos būs četras brīvdienas atpūtai. Atvēliet laiku sevi palutināšanai ar procedūrām un vingrošanas nodarbībām - veseLīgošanai!
EUR 297 | Rehabilitācijas centrs Jaunķemeri
16.maijā no plkst. 19:00 līdz 24:00 ikviens aicināts izzināt Gulbenes dzelzceļa mezgla vēstures stāstus pasākumā “Nakts pirms Muzeju nakts– mūsu vērtību stāsti"
Gulbenes novada TIC
Aicinām uz pērļu medībām tradicionālajā krāmu tirdziņā Balvos 17.maijā!
Balvu TIC
Pludmales kafejnīca "Pampūkas" gatavojas sezonas atklāšanai Mātes dienā! Tiek "vārīti" pirmie saldējumi, ar kuru garšām vari iepazīties "Pampūku" Facebook lapā.
Preiļu novada TIC
Atklāj aktīvo tūrisma sezonu Koknesē, pamodini Samu un dodies aizraujošā piedzīvojumā, pārbaudot savas zināšanas, atjautību un ātrumu!
Aizkraukles novada TIC
Jau šajā svētdienā aicinām piedzīvot krāšņas Lieldienas Jasmuižā!
Preiļu novada TIC
Šogad aicināti ieskandināt un svinēt “Sējas svētkus” 17. maijā no plkst. 11. Ieskaties pasākuma programmā!
Bauskas TIC
17.maijā Balvu pilsētā norisināsies viena no neparastākajām un aizraujošākajām parādēm Latvijā – Vislatvijas zirgu parāde.
Balvu TIC
16. un 17. maijā Koknesē ar dažādām aktivitātēm tiks atklāta aktīvā tūrisma sezona ‒ norisināsies tradicionālie Sama modināšanas svētki.
Aizkraukles novada TIC
Festivālā būs gaidītas ģimenes ar bērniem, kurām piedāvās piedalīties dažādās radošajās darbnīcās. Būs pieejams garšaugu dārzs, lielās spēles un ziepju burbuļi.
Tukuma TIC
Vai iespējams iepazīt divus novadus vienā dienā? Jā, piedaloties autofotoorientēšanās tūrisma rallijā "Madona-Gulbene"!
Gulbenes novada TIC
Gaidot vasaru, klajā nācis netradicionāls Madonas novada tūrisma ceļvedis. Tas informē par ceļošanas iespējām ģimenēm ar bērniem, skolu klasēm un nometņu grupām
Madonas TIC
Pasākumā būs daudzveidīgas aktivitātes, meistarklases, sporta spēles, lielformāta atrakcijas, mājražotāju tirdziņš un labdarības koncerts.
Bauskas TIC
Pārgājiens no Apšuciema līdz Engurei – 14 kilometru garā maršrutā, kas ved gar plašiem liedagiem, priežu mežiem un piekrastes ciematiem!
Tukuma TIC
Galerijā «Mans's» atklāta divu savdabīgu mākslinieku – Kalvja Zutera un Zanes Lūses – personālizstādes, kam dots kopējais nosaukums «Tuvā tālumā».
Jēkabpils novada TIC
Akustiskais koncerts - īsta skanējuma baudījums, kas piederas lauku sētai.
Tukuma TIC