Jauns mācību gads – jauni piedzīvojumi ar klasi Ventspils zinātnes centrā VIZIUM

Jauns mācību gads – jauni pied

Foto: ventspils.lv | Autors: ventspils.lv | 2023.09.13

Neatņemama skolas gaitu sastāvdaļa ir skolēnu ekskursijas, kas sniedz iespēju kopā ar klasesbiedriem doties dažādos izzinošos un jautros piedzīvojumos, kuri paliks atmiņā vēl ilgi pēc tam, kad skola būs pabeigta. Ventspils zinātnes centrs VIZIUM aicina visus zinātkāros skolēnus pavadīt neaizmirstamu dienu izzinot, atklājot, priecājoties un aizraujošā veidā apgūstot jaunas un noderīgas zināšanas.

VIZIUM ir kā nākotnes pilsēta, kur ar interaktīviem un izglītojošiem eksponātiem, darbnīcām un zinātnes šoviem var aizraujošā veidā iepazīt zinātni un uzzināt par tādām tēmām, kā fizika un matemātika, modernās tehnoloģijas un programmēšana, veselīgs dzīvesveids, cilvēks un sevis izzināšana, ģeogrāfija u.c.

Zinātnes centrā ikviens var iejusties futbolista, šāvēja, snovbordista lomā, izjust zemestrīces spēku, iziet lāzerlabirintu, uzzināt par dažādiem dabas procesiem un mūsu ietekmi uz tiem, zīmēt virtuālajā realitātē, noskaidrot reakcijas ātrumu, pārbaudīt savas zināšanas par dažādiem objektiem Latvijā un pasaulē, sacensties airēšanā un ne tikai!

Lieliska pievienotā vērtība zinātnes centra apmeklējumam ir plašais izglītojošo aktivitāšu piedāvājums. Skolēniem ir iespēja piedalīties tehniski radošajās darbnīcās, pārsteidzošos zinātnes šovos, kā arī izvēlēties kādu no audiovizuālajām darbnīcām, kuras ir iespējams apmeklēt programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros!

Šogad skolēniem tiek piedāvātas arī radošās vides darbnīcas, kurās praktiski darbojoties, tiek veicināta izpratne par nozīmīgām vides tēmām. Piedāvājums būs īpaši aktuāls ekoskolām, ekobērnudārziem, kā arī ikvienai iestādei, kas vēlas realizēt vides nodarbības. Šobrīd ir iespēja izvēlēties kādu no 8 nodarbību tēmām, kurās tiek apskatīta meža ekosistēma, klimata pārmaiņas, atkritumu šķirošana, ārstniecības augu loma veselības uzlabošanā, gaisa spēks, pārtikas uzglabāšana, tuksnesis un dabai draudzīgi transportlīdzekļi.

Dodoties ekskursijā uz VIZIUM, klasei pienākas 10% atlaide ekspozīcijas zāles apmeklējumam, savukārt skolotājam ieeja zinātnes centra ekspozīcijas zālē ir bez maksas!

Papildus ekspozīcijas zāles apmeklējumam, zinātnes centrs VIZIUM piedāvā:

• Audiovizuālās darbnīcas programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros:
o Datorgrafikas darbnīca.
o Datoranimācijas darbnīca.
o 3D mākslas darbnīca.
o Digitālā foto darbnīca.
o Digitālā video darbnīca.
o Digitālās skaņas darbnīca.
o Digitālās mākslas darbnīca.

• Jaunums! Radošās vides darbnīcas:
o Mežs.
o Klimata pārmaiņas.
o Atkritumu šķirošana.
o Ārstniecības augi.
o Gaisa spēks: Helikopteru darbības izpratne.
o Apslēptā pārtikas pasaule.
o Tuksnesis.
o Dabai draudzīgāks auto.

• Tehniski radošās darbnīcas:
o Reklāmdrukas darbnīca.
o Robotikas darbnīca.
o STEM darbnīca.
o Pikseļu mākslas darbnīca.
o Digitālās skaņas darbnīca.
o Digitālās mākslas darbnīca.
o Datorgrafikas darbnīca.
o Datoranimācijas darbnīca.
o 3D mākslas darbnīca.
o Digitālā foto darbnīca.
o Digitālā video darbnīca.
o Tautasdziesmas kods.
o Telefona aplikāciju darbnīca.
o 3D modeļa izveide un izdruka.

• Radošās darbnīcas: Edisona spuldze; Dabas skaņas; Vēja ģenerators.


• Zinātnes šovi – šovu tēma tiek mainīta ik pa 2 mēnešiem. Šobrīd iespējams apmeklēt šovus “Māksla eksperimentēt”, kā arī “Atpakaļ skolā!”. Klasēm nepieciešams pieteikt individuālu šova laiku.

Tāpat skolēniem un pedagogiem ir iespēja apmeklēt mācību programmas, kas izstrādātas projekta “Inovācijas centra izveidošana Ventspilī” ietvaros. Kopumā tiek piedāvātas 20 programmas STEM jomas apguvei – 16 programmas veltītas skolēniem un jauniešiem, 4 pedagogiem. Projekta ietvaros tiek sniegta iespēja pieteikties transporta izmaksu kompensācijai. Ar transporta izmaksu kompensācijas un pieteikšanās kārtības nolikumu var iepazīties ŠEIT.

Aktivitāte tiek īstenota Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. - 2021. gada perioda programmas “Pētniecība un izglītība” aktivitātes “Inovācijas centri” projekta “Inovācijas centra izveidošana Ventspilī” ietvaros.

Ekskursiju ir nepieciešams pieteikt iepriekš! Visa nepieciešamā informācija, lai noorganizētu aizraujošu klases piedzīvojumu Ventspils zinātnes centrā VIZIUM, pieejama mājas lapā www.vizium.lv sadaļā “Ekskursijas”.

Plašāka informācija pieejama pa tālr.: 66776633, rakstot uz e-pastu: info@vizium.lv, VIZIUM sociālajos tīkos (@viziumventspils), kā arī mājaslapā www.vizium.lv.

Uz tikšanos zinātnes centrā VIZIUM – vietā, kur tehnoloģijas māca, iedvesmo un iepriecina!


Avots: ventspils.lv


Valmiera - 3773
Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Rudens ir iesācies, biežāk dzirdam skolēnu čalas un sākam pamazām atgriezties pasākumu un izstāžu baudīšanas virpulī siltās, mājīgās telpās. Āpkopojums >>

Tukuma TIC

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Ko apmeklēt Jēkabpils pilsētā un novadā skolēnu grupām? Piedāvājam ielūkoties apkopotās vienas dienas brauciena idejās. 

Jēkabpils novada TIC

Skyline Bar brančs

Skyline Bar brančs

Pie mums varēsi baudīt gardus ēdienus, dzērienus, dzīvo mūziku un Rīgas panorāmas skatus. Informācija par datumiem un rezervācijām: skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-"EROTĒRIKA"

27.septembrī, plkst. 19:00, Lapmežciema tautas nams, aicina uz Andra Buļa dzejas lasījumu, Ērika Upenieka mūzikas pavadījumā

Tukuma TIC

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Aicinām skolēnus doties rudenīgā piedzīvojumā Smiltenes novadā. Piedāvājam apskatīt dabas objektus – tādus, kādus citur Latvijā nevar neatrast.

Smiltenes TIC

Velobrauciens

Velobrauciens "Ieriteņo rudenī"

30. septembrī Smiltenes tūrisma informācijas centrs aicina piedalīties velobraucienā “Ieriteņo rudenī”, kas šogad ieripo savā desmitgadē!

Smiltenes TIC

"Gada izrāviens" Tūrisma fakultātei

Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns saņem atzinību “Gada izrāviens”

Biznesa augstskola Turība

Satiec Bausku rudenī!

Satiec Bausku rudenī!

Klāt jaunākais Bauskas novada apceļošanas un iedvesmas žurnāls!

Bauskas TIC

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Klāt noslēdzošais VisitBauska Fotomirkļa temats - Baudi rudeni Bauskas novadā un dalies ar saviem fotoattēliem!

Bauskas TIC

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepājas arhitektūru, šarmantās ieliņas, mākslas darbus pilsētvidē un uzzini daudz jauna par pilsētu, izvēloties kādu no pastaigu maršrutiem!

Liepājas reģiona TIB

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā Rīgā no 15. septembra būs skatāma Ilzes Pauliņas un Alberta Pauliņa izstāde "DZĪVES TELPA".

Tukuma TIC

MIĶEĻDIENA TUKUMĀ

MIĶEĻDIENA TUKUMĀ

Tradicionālās Miķeļdienas svinības šogad norisināsies Brīvības laukumā Tukumā.

Tukuma TIC

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Pievienojies mums katru ceturtdienu no plkst. 20.00 – 22.00, lai baudītu dzīvo džeza mūziku viesnīcas elegantajā Lobija bārā. Ieeja bez maksas.

Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Dodies izjādēs zirga mugurā un aplūko apkārtni no cita skatupunkta!

Bauskas TIC

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Meklē jauku un piedzīvojumiem bagātu vietu, kur doties ekskursijā ar klasesbiedriem? Ieskaties ceļvedī un dodies izzināt Bauskas novadu!

Bauskas TIC

Multimediāla izrāde

Multimediāla izrāde "MULTIKOSMOSS" Tukumā

1.oktobrī Tukuma kultūras namā plkst. 12:00 norisināsies aizraujoša, interaktīva un pamācoša bērnu izrāde latviešu valodā “Multikosmoss"!

Tukuma TIC

A/k

A/k "Miķelim" - 45!

Atpūtas komplekss "Miķelis" rudenī atzīmē ražas svētkus, priecājoties par paveikto un šogad atzīmējot 45 gadus kopš pirmo reizi durvis vēra muzejs!

Bauskas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -