Noskaidroti Baltijas valstu labākie pārtikas produkti

Noskaidroti Baltijas valstu la

Foto: Bt1.lv | Autors: Inese Libere | 2023.09.19

2023. gada septembra sākumā Baltijas lielākajā pārtikas industrijas izstādē “Riga Food 2023” pirmo reizi Baltijā norisinājās prestižs pārtikas kvalitātes konkurss “The Baltic Taste Award 2023”, kurā savus izcilākos produktus starptautiski atzītas žūrijas vērtējumam iesniedza Latvijas, Lietuvas un Igaunijas pārtikas ražotāji.

Konkursa “The Baltic Taste Award” mērķis ir noskaidrot Baltijas valstu kvalitatīvākos pārtikas produktus, labākos izcelt starptautiskā mērogā, veicināt ražotāju un viņu produktu atpazīstamību, sadarbību starp ēdināšanas uzņēmumu profesionāļiem un produktu ražotājiem.

Jau pirmajā gadā pārtikas kvalitātes konkursam bija iesniegti 102 dažādi pārtikas produkti 10 kategorijās: maize un miltu izstrādājumi; piens un piena produkti; gaļa un gaļas produkti; zivis un zivju produkti; medus; ogu, augļu un dārzeņu produkti, tostarp saldumi, šokolāde un rieksti; bezalkoholiskie dzērieni; raudzēti dzērieni; stiprie alkoholiskie dzērieni; vegānie produkti.

“Paldies pārtikas ražotājiem, kas lepojas ar saviem produktiem un piedalījās kvalitātes konkursā. Ikviens ir ieguvējs, jo katrs dalībnieks saņems starptautiskas žūrijas komentārus un ieteikumus konkrētā produkta pilnveidei vai redzējumu tā saderībai. Priecē, ka jau izstādē izveidojās jaunas sadarbības. Vairāki šefpavāri izteica vēlmi konkursam iesniegtos produktus iekļaut sava restorāna jaunajā sezonas ēdienkartē,” stāsta “Riga Food” vadītājs Rolands Nežborts.

“Salīdzinot ar citiem Eiropā rīkotajiem konkursiem, lepojamies, ka mūsu pārtikas kvalitātes konkursā bija tikai profesionāla starptautiska un pasaulē atzīta žūrija. Jāakcentē, ka Eiropas ekspertu garšas kārpiņas atšķiras un viņi spēj precīzāk novērtēt, kurš produkts ir eksportspējīgāks. Skats no malas vienmēr ir ļoti svarīgs! Eksperti augstu novērtēja, piešķirot pat maksimālos punktus, Baltijas valstu zivju, gaļas un piena produktus,” norāda “Pavāru kluba” valdes locekle Svetlana Riškova.

Profesionāla žūrija

7. septembrī Izstāžu centrā Ķīpsalā aiz slēgtām durvīm starptautiska žūrija – Eiropas vadošie šefpavāri, bārmeņi, someljē, pārtikas tehnologi – veica “aklo” degustāciju un četru stundu garumā vērtēja Baltijas valstu pārtikas ražotāju produktus. Žūrijas locekļi vērtēja produktu garšu, smaržu, tekstūru un izskatu, kā arī sniedza komentārus un ieteikumus produktu pilnveidošanai un saderībai ar citiem produktiem. Žūrijas sastāvā bija tādi pasaulē zināmi pavāri kā “Worldchefs” Centrāleiropas reģiona direktors, “Villeroy & Boch – Culinary World Cup” organizators, “Vatel Club Luxembourg” viceprezidents, Luksemburgas Pavāru skolas pasniedzējs Alens Hosterts (Alain Hostert) (Luksemburga), restorāna “Eiriksson Brasserie” īpašnieks, “Bocuse d’Or” Islandes prezidents Frīdgeirs Inge Eiriksons (Friðgeir Ingi Eiríksson) (Islande), restorāna “Dia 36.line” šefpavārs, Latvijas garšu pazinējs Lauris Aleksejevs (Latvija), restorāna “Akustika” šefpavārs Artūrs Taškāns (Latvija), Lietuvas Ilgtspējas akadēmijas vēstnesis Justīns Kapkovičs (Justinas Kapkovičius), “Bocuse d’Or” Lietuvas prezidents Darjus Katins (Darius Katinas), Igaunijas prezidenta šefpavārs Taigo Lepiks, viens no biedrības “Jauno pavāru kustība” dibinātājiem Žanis Raivo Behmanis un citi.

Laureāti un visaugstāk novērtētie produkti

9. septembrī izstādes “Riga Food 2023” viesistabā pulcējās starptautiska žūrija, Latvijas, Lietuvas, Igaunijas pārtikas ražotāji un mediju pārstāvji, lai darbīgā un aizraujošā izstādes atmosfērā uzzinātu konkursa laureātus. Visaugstāko novērtējumu – zelta medaļas – saņēma 13 produkti, ar sudraba  medaļām var lepoties 11 konkursam iesniegtie produkti, bet bronzas medaļas ieguva 15 produkti. Laiks iepazīt Baltijas kvalitatīvākos un gardākos produktus!

Visaugstākais vērtējums 13 produktiem

Starptautiskā žūrija augstu novērtēja Baltijas valstu zivrūpnieku produkciju – zelta medaļu saņēma “Sudrablīnis” par dabīgajiem foreļu ikriem un “LĪCIS-93” par šprotēm olīveļļā. Divas zelta medaļas ieguva “Royal Nordic” par zīmola “Queen Harbour” auksti kūpināto laša fileju un vītināto lasi (Jerki). Abi produkti ir izgatavoti no augstas kvalitātes atdzesētas norvēģu laša filejas superior.  Arī “PŪRE” saņēma visaugstāko novērtējumu diviem produktiem – melleņu ievārījumam un bio melleņu ievārījumam. Abu ievārījumu receptes radītāja ir Dace Ersta. Vēl zelta medaļu ieguva “SunBears” par stipro alkoholisko dzērienu “Lāču piens – Apelsīns”, kura radītājs ir Māris Pāvilsons. Augstāko novērtējumu saņēma arī “Smiltenes piens” par produktu “Smiltenes siers” (50 %), kas tapis par godu Smiltenes 100 gadu jubilejai. Arī Alda Hāne devās mājās ar zeltu par liepu medu, kas ievākts no Pullēnu dravas liepām. “Tallegg” ieguva zelta medaļu par greipfrūtā un minerālūdenī marinēto broilera filejas šašliku, kura meistare ir Tīna Stinta (Tiina Stint). Nogatavināts T-bone steiks no liellopa muguras daļas arī tika atzīts pa izcilu, un “Airene” (zīmols “Brūzilu liellops”) devās mājās ar zelta medaļu. Augstāko vērtējumu saņēma arī “Foxy's Bake Shop” vegānais kruasāns, kura receptes radītājs ir Aleksandrs Mono (Alexandre Monnot), un “Mantinga” tumšā itāļu maize “CIABATTA”, kas bagātināta ar rudzu saldskābi, rudzu iesala miltiem un augu šķiedrām.

Sudraba medaļas 11 pārtikas produktiem

“Riga Food 2023” prestižajā pārtikas kvalitātes konkursā “The Baltic Taste Award 2023” sudraba medaļas saņēma 11 produkti. Viens no sudraba medaļu ieguvējiem ir “Abavas” bezalkoholiskais cidoniju dzēriens “Sparkful Kombucha”, kura receptes radītājs ir Niklass Barkāns. Sudraba medaļu saņēma arī “Soira” par cieto sieru “LĪLAVU”, kas ir saņēmis pat trīs zelta zvaigznes pasaules lielākajā pārtikas vērtēšanas sistēmā “British Great Taste”. Lietuvas uzņēmums “MB Maži Mamutai” mājās devās ar sudraba medaļu par “Agrurkai” (“Pikantais gurķis”), kura meistars ir Viļus Tamošaitis (Vilius Tamošaitis). Kategorijā “Vegānie produkti” žūrijas locekļus ieinteresēja “Nata” čia kaviārs “Chia Caviar”, kura receptes radītājs ir Ivars Rutkovskis. Vēl sudraba medaļas saņēma “Lības dārzi” par produktu “Tillas-pastillas”,  “LIDO” cūkgaļas kakla karbonāde brūkleņu marinādē un “Royal Nordic” karsti kūpināta laša fileja “Queen Harbour”. Par “Vēstures mantojuma” sērijas dāvanu komplektā “Diplomats” iekļautajām  šprotēm ar citrona šķēli saulespuķu eļļā un olīveļļā sudraba apbalvojumu saņēma “UNDA”. Kategorijā “Medus” sudraba medaļu saņēma “Pūre” dažādu ziedu medus “Meds”, kas ir ievākts Kuldīgas novada pļavās un mežos. Savukārt kategorijā “Maize un miltu izstrādājumi” sudraba medaļas saņēma “Fazer Latvija” par “Fazer Street Food” auzu polārmaizi un “Foxy's Bake Shop” dabīgā ierauga bageti jeb skābmaizi, kura radītājs ir Aleksandrs Mono (Alexandre Monnot).

Bronzas medaļas 15 Baltijas valstu produktiem

Bronzas medaļas, ko varēs lietot arī uz uzvarētājproduta iepakojuma etiķetes, kvalitātes konkursā “The Baltic Taste Award 2023” saņēma 15 produkti. Sudraba medaļu saņēma “Fazer Latvija” par “Fazer Street Food” polārmaizi ar kartupeļiem daudzveidīgai maltītei, “SOLO” maiznīca par kliju maizu un “Gbakery” par maizi ar cieto sieru “Itālijas garša”. Savukārt kategorijā “Gaļa un gaļas produkti” bronzas medaļu saņēma tikai “LIDO” cūkgaļas galerts mājas gaumē. Kategorijā “Piens un piena produkti” bronzas medaļu ieguva “Nõo Lihatööstus” par grilsieru “Cheesy grill”, kura meistare ir Anne Vere (Anne Värä), un “Jaunpils pienotava” par 9 % pilnpiena biezpienu. Par “Vēstures mantojuma” sērijas dāvanu komplektā “Diplomats” iekļautajām  šprotēm nerafinētā augstākā labuma saulespuķu eļļā un olīveļļā un šprotēm ar lauru lapu saulespuķu eļļā un olīveļļā “Unda” saņēma divas medaļas. Aī “BLUE CIRCLE” arktiskās palijas produkts, kura receptes radītājs ir Lauris Apsis, ir ieguvis bronzas medaļu. Vēl sudraba medaļu saņēma “Pūre” dažādu ziedu medus “Meds” porciju iepakojumā, kas ir ievākts Kuldīgas novada pļavās un mežos. Ar bronza medaļu mājās devās arī “Skonio linija” par čili zupu ar auna zirņiem un kvinoju. Ne tikai vegāna, bet arī garšīga! Bet kategorijā “Stiprie alkoholiskie dzērieni” bronzas medaļu ieguva divi uzņēmumi: “SunBears” par izcilas kvalitātes stipro alkoholu “Ābolu saules lācis” un “Snowflake” par degvīnu “CRAFT VODKA”, kas destilēts tikai no labākajiem organiskajiem kviešu graudiem. Kategorijā “Vegānie produkti” bija divas bronzas medaļas – “Skrīveru Pārtikas kombinātam” par gardumu – vegāniskās piena konfektes “Gotiņa” un “LIDO” par pelmeņiem ar dārzeņiem.

Konkursu organizē: Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1, “Pavāru klubs”,  Agroresursu un ekonomikas institūts sadarbībā ar Zemkopības ministriju.

Avots: Bt1.lvDzīvās džeza mūzikas vakari

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Pievienojies mums katru ceturtdienu no plkst. 20.00 – 22.00, lai baudītu dzīvo džeza mūziku viesnīcas elegantajā Lobija bārā. Ieeja bez maksas.

Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepājas arhitektūru, šarmantās ieliņas, mākslas darbus pilsētvidē un uzzini daudz jauna par pilsētu, izvēloties kādu no pastaigu maršrutiem!

Liepājas reģiona TIB

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā Rīgā no 15. septembra būs skatāma Ilzes Pauliņas un Alberta Pauliņa izstāde "DZĪVES TELPA".

Tukuma TIC

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Meklē jauku un piedzīvojumiem bagātu vietu, kur doties ekskursijā ar klasesbiedriem? Ieskaties ceļvedī un dodies izzināt Bauskas novadu!

Bauskas TIC

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-"EROTĒRIKA"

27.septembrī, plkst. 19:00, Lapmežciema tautas nams, aicina uz Andra Buļa dzejas lasījumu, Ērika Upenieka mūzikas pavadījumā

Tukuma TIC

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Aicinām skolēnus doties rudenīgā piedzīvojumā Smiltenes novadā. Piedāvājam apskatīt dabas objektus – tādus, kādus citur Latvijā nevar neatrast.

Smiltenes TIC

"Gada izrāviens" Tūrisma fakultātei

Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns saņem atzinību “Gada izrāviens”

Biznesa augstskola Turība

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Ko apmeklēt Jēkabpils pilsētā un novadā skolēnu grupām? Piedāvājam ielūkoties apkopotās vienas dienas brauciena idejās. 

Jēkabpils novada TIC

Velobrauciens

Velobrauciens "Ieriteņo rudenī"

30. septembrī Smiltenes tūrisma informācijas centrs aicina piedalīties velobraucienā “Ieriteņo rudenī”, kas šogad ieripo savā desmitgadē!

Smiltenes TIC

Satiec Bausku rudenī!

Satiec Bausku rudenī!

Klāt jaunākais Bauskas novada apceļošanas un iedvesmas žurnāls!

Bauskas TIC

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Klāt noslēdzošais VisitBauska Fotomirkļa temats - Baudi rudeni Bauskas novadā un dalies ar saviem fotoattēliem!

Bauskas TIC

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Rudens ir iesācies, biežāk dzirdam skolēnu čalas un sākam pamazām atgriezties pasākumu un izstāžu baudīšanas virpulī siltās, mājīgās telpās. Āpkopojums >>

Tukuma TIC

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Dodies izjādēs zirga mugurā un aplūko apkārtni no cita skatupunkta!

Bauskas TIC

MIĶEĻDIENA TUKUMĀ

MIĶEĻDIENA TUKUMĀ

Tradicionālās Miķeļdienas svinības šogad norisināsies Brīvības laukumā Tukumā.

Tukuma TIC

Skyline Bar brančs

Skyline Bar brančs

Pie mums varēsi baudīt gardus ēdienus, dzērienus, dzīvo mūziku un Rīgas panorāmas skatus. Informācija par datumiem un rezervācijām: skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

Ziemeļu valstis - pievilcīgs galamērķis!

Ziemeļu valstis - pievilcīgs galamērķis!

Ēriks Lingebērziņš, komentējot tūristu paradumus un tūrisma nozares tendences atzīst, ka Baltijas valstis arvien vairāk piesaista tūrismu acis un uzmanību!

Biznesa augstskola Turība

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -