Ekskursijas pa vēsturisko Sarkandaugavas pērli - Provodņiku

Ekskursijas pa vēsturisko Sark

Foto: Provodniks.lv | Autors: Laura Upeniece | 2023.09.19

Radošais kvartāls “Provodņiks” piedāvā interesentiem doties ekskursijās pa bijušo gumijas izstrādājumu rūpnīcu “Provodņik” (Ganību dambis 63, Rīga), kas šodien attīstās kā multifunkcionāls radošais kvartāls Sarkandaugavā.

Ekskursiju organizatori piedāvā doties gida vadībā pa 360 metrus garo un piecus stāvus augsto bijušo gumijas izstrādājumu rūpnīcu “Provodņik”, kas reiz bijusi viena no Pasaulē lielākajām gumijas izstrādājumu preču ražotnēm. Līdz 1.pasaules karam, vispieprasītākās eksportpreces bija gumijas apavi - galošas, kā arī automašīnu riepas, kas kvalitātes ziņā konkurēja ar tā laika vadošo automašīnu riepu ražotāju Michelin. Vēstures līkločos rūpnīcas 55 000 m2 lielais korpuss bija cietis vairākos ugunsgrēkos, bet pēc 2. Pasaules kara rūpnīca “Provodņik” tika atjaunota no krāsmatām, lai kalpotu par ražošanas telpām Rīgas Elektromašīnbūves rūpnīcai RER.  Šajā rūpnīcā tika ražotas slavenās veļasmašīnas Rīga.

Šodien vēsturiskā Provodņika ēka ir pārtapusi par nepieradinātu jaunu mākslas telpu Rīgā, kur interesentiem ir iespējams aplūkot dažādu mākslinieku izstādes un instalācijas. Tostarp ekskursiju laikā, apmeklētājiem būs iespējams apskatīt leģendāro Provodņika 5.stāva basketbola zāli un 200m garā pamesto halli, kur visbiežāk top gan vietēji, gan starptautiskie radošie projekti. Nesen basketbola zālē tapa mūziķu grupas Citi zēni videoklips Cits līmenis, kur piedalījās Latvijā zināmas personības.

Radošā kvartāla pārstāvji aicina doties ekskursijā pa Provodņiku, kur vēsture satiekas ar šodienu. Ekskursiju laikā būs iespējams ne tikai izstaigāt visu ēku, bet arī tur iepazīt citas mākslinieku realizētās radošās aktivitātes. Piemēram, pēc mākslinieka Daiņa Rudens iniciatīvas, nesen atklāto pirmo legālo grafiti sienu Rīgā - “Atvērtā siena”.

Ekskursija ir piemērota gan skolēnu, gan arī pieaugušo grupām. Pieteikties ekskursijai var, zvanot uz 25590067 vai rakstot laura@provodnik.lv. Vairāk info par kvartālu - www.provodniks.lv

Avots: Provodniks.lvTukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā Rīgā no 15. septembra būs skatāma Ilzes Pauliņas un Alberta Pauliņa izstāde "DZĪVES TELPA".

Tukuma TIC

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Rudens ir iesācies, biežāk dzirdam skolēnu čalas un sākam pamazām atgriezties pasākumu un izstāžu baudīšanas virpulī siltās, mājīgās telpās. Āpkopojums >>

Tukuma TIC

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepājas arhitektūru, šarmantās ieliņas, mākslas darbus pilsētvidē un uzzini daudz jauna par pilsētu, izvēloties kādu no pastaigu maršrutiem!

Liepājas reģiona TIB

"Gada izrāviens" Tūrisma fakultātei

Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns saņem atzinību “Gada izrāviens”

Biznesa augstskola Turība

Satiec Bausku rudenī!

Satiec Bausku rudenī!

Klāt jaunākais Bauskas novada apceļošanas un iedvesmas žurnāls!

Bauskas TIC

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Meklē jauku un piedzīvojumiem bagātu vietu, kur doties ekskursijā ar klasesbiedriem? Ieskaties ceļvedī un dodies izzināt Bauskas novadu!

Bauskas TIC

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Dodies izjādēs zirga mugurā un aplūko apkārtni no cita skatupunkta!

Bauskas TIC

Velobrauciens

Velobrauciens "Ieriteņo rudenī"

30. septembrī Smiltenes tūrisma informācijas centrs aicina piedalīties velobraucienā “Ieriteņo rudenī”, kas šogad ieripo savā desmitgadē!

Smiltenes TIC

Skyline Bar brančs

Skyline Bar brančs

Pie mums varēsi baudīt gardus ēdienus, dzērienus, dzīvo mūziku un Rīgas panorāmas skatus. Informācija par datumiem un rezervācijām: skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Aicinām skolēnus doties rudenīgā piedzīvojumā Smiltenes novadā. Piedāvājam apskatīt dabas objektus – tādus, kādus citur Latvijā nevar neatrast.

Smiltenes TIC

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Ko apmeklēt Jēkabpils pilsētā un novadā skolēnu grupām? Piedāvājam ielūkoties apkopotās vienas dienas brauciena idejās. 

Jēkabpils novada TIC

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-"EROTĒRIKA"

27.septembrī, plkst. 19:00, Lapmežciema tautas nams, aicina uz Andra Buļa dzejas lasījumu, Ērika Upenieka mūzikas pavadījumā

Tukuma TIC

MIĶEĻDIENA TUKUMĀ

MIĶEĻDIENA TUKUMĀ

Tradicionālās Miķeļdienas svinības šogad norisināsies Brīvības laukumā Tukumā.

Tukuma TIC

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Pievienojies mums katru ceturtdienu no plkst. 20.00 – 22.00, lai baudītu dzīvo džeza mūziku viesnīcas elegantajā Lobija bārā. Ieeja bez maksas.

Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

Ziemeļu valstis - pievilcīgs galamērķis!

Ziemeļu valstis - pievilcīgs galamērķis!

Ēriks Lingebērziņš, komentējot tūristu paradumus un tūrisma nozares tendences atzīst, ka Baltijas valstis arvien vairāk piesaista tūrismu acis un uzmanību!

Biznesa augstskola Turība

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Klāt noslēdzošais VisitBauska Fotomirkļa temats - Baudi rudeni Bauskas novadā un dalies ar saviem fotoattēliem!

Bauskas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -