Rīgas ostā viesojas ultra luksusa klases kruīza kuģis «Silver Dawn»

Liene Ozola | 2023.09.19

Sestdien, 2023. gada  16. septembrī Rīgas ostā tika sagaidīts jaunākais no ASV kruīzu kompānijas “Silversea” flotes kuģiem “Silver Dawn”. Šis ultra luksusa klases kuģis ir vien gadu vecs, tas uzbūvēts 2022. gadā Dženovas kuģu būvētavā Itālijā. Pirmā “Silver Dawn” vizīte Rīgas ostā tika atzīmēta ar īpašu ceremoniju, kurā kuģa kapteinis un Rīgas ostas pārstāvji apmainījās ar piemiņas zīmēm. Uz Rīgu kuģis atveda 530 kruīza tūristus, pārsvarā no ASV, bet arī no Lielbritānijas, Austrālijas, Kanādas un citām valstīm.

“Silver Dawn” ir ultra luksusa klases kruīza laineris ar 11 klājiem un 298 plašām, pasažieru ērtībām un komfortam pilnībā pielāgotām kajītēm. Uz kuģa ir 8 restorāni, kas piedāvā 26 dažādus ēdināšanas konceptus, un 6 bāri. Kā uzsver kompānija “Silversea”, ceļojums ar “Silver Dawn” piedāvā autentisku un aizraujošu pieredzi. Pasažierus uz klāja sagaida jaunas paaudzes luksusa pieredze - ar grezniem apartamentiem un izciliem maršrutiem, progresīvu dizainu un tehnoloģijām, kā arī īpaši izstrādātu labsajūtas koncepciju. Kruīza kuģis “Silver Dawn” ir 212,8 metrus garš, un tā bruto tonnāža ir 40 855 GT. Ceļojuma laikā par pasažieru ērtībām rūpējas 408 kuģa apkalpes darbinieki.

2023. gada kruīza sezona Rīgas ostā noslēgsies 28. septembrī ar ASV kruīzu līnijas “Holland America Line” kuģa “Rotterdam” - viena no šīs sezonas izmēra ziņā lielākajiem kruīza laineriem, -  vizīti. Taču jāatzīmē, ka šogad decembrī Rīgā ir gaidāmas arī divas kuģu kompānijas “Viking Line” organizētas vizītes īso Ziemassvētku kruīzu  Stokholma – Rīga -Stokholma ietvaros.  

Uzsākot apkopot šī gada kruīza sezonas darba rezultātus, jau šobrīd ir skaidrs, ka esošā kruīza sezona Rīgas ostā uzskatāma par labu un veiksmīgu. Ieskaitot pēdējo sezonas kuģi “Rotterdam”, plānots, sezona tiks noslēgta ar 60 kruīza kuģu vizītēm.

Neraugoties uz to, ka šogad Rīgu apmeklējis skaitliski mazāks kruīza kuģu skaits nekā pērn, jau šobrīd ir pārsniegti pagājušās sezonas apkalpoto tūristu skaita rādītāji – ieskaitot “Silver Dawn” vizīti, Rīgas ostā šobrīd uzņemti 77 029 kruīza tūristi, kas jau ir par 2 % vairāk nekā pērn visas sezonas laikā.

Tradicionāli lielākā daļa ceļotāju ir Vācijas, ASV un Lielbritānijas pilsoņi.

Avots: Rop.lv


b2b - 3993
Digitālie interaktīvie āra stendi Bauskā

Digitālie interaktīvie āra stendi Bauskā

Bauskas novadā uzstādīti trīs jauni digitālie interaktīvie āra stendi.

Bauskas TIC

Jānis Paukštello | Visapkārt zeme zied!

Jānis Paukštello | Visapkārt zeme zied!

Svētdien, 10.maijā Kultūrtelpa “Akustika” Māmiņdienā aicina Tevi – atved savu mammu vai omīti uz koncertu!

EUR 25 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

"UzKūko" brīvdienu bufete Rencēnos

4. maijā plkst. 12.00–16.00 Rencēnos, Valmieras ielā 12 “UzKūko” Brīvdienu bufete. Kūkas, makarūni līdzņemšanai. Norēķini skaidrā naudā un ar karti.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Rītausmas pilates un Hanga relaksācija

Rītausmas pilates un Hanga relaksācija

16. maijā plkst. 9:00 Mujānu biedrības nams aicina uz Rītausmas pilatēm un Hangu relaksāciju ar Alisi un Artūru Lūkiniem. Pieteikšanās e-pastā info@mujani.lv

EUR 25 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Vasara tik karsta kā ..

Vasara tik karsta kā ..

CORAL grupas viesnīcām Turcijā īpašs piedāvājums ģimenēm ⭐🛫

Coral Travel Latvia

Kino vakars | Ar mīlestību no okeāna

Kino vakars | Ar mīlestību no okeāna

4. maijā plkst. 16.00 Valmiermuižas alus viesistabā aicinām uz dokumentālo filmu "Ar mīlestību no okeāna” – Kārļa Bardeļa stāstu par Indijas okeāna šķērsošanu.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Ekskursiju kuģītis Hercogs Jēkabs

Ekskursiju kuģītis Hercogs Jēkabs

Viens no populārākajiem pilsētas tūrisma un atpūtas objektiem ir Ventspils brīvostas ekskursiju kuģītis Hercogs Jēkabs uzsāk sezonu 1. maijā!

Ventspils TIC

Iekļaujoša ekskursija Bauskā neredzīgajiem

Iekļaujoša ekskursija Bauskā neredzīgajiem

Bauskas muzejs - pieejams cilvēkiem ar redzes traucējumiem.

Bauskas TIC

Pārgājiens

Pārgājiens "Mežs kā tuvs draugs"

Aizraujošs pārgājiens Jaunmoku pils apkārtnē aicinās doties dabā kopā ar Latvijas valsts mežu mežierīcības meistaru un iepazīt meža bagātības jaunā skatījumā.

Tukuma TIC

SKRODERDIENAS SILMAČOS. RĒZEKNĒ

SKRODERDIENAS SILMAČOS. RĒZEKNĒ

Varam droši apgalvot, ka Rūdolfs Blaumanis rakstot “Skroderdienas Silmačos” pat nenojauta, ka tieši šī viņa luga kļūs par fenomenu.

Rēzeknes pilsētas TIC

4.maijā izskanēs Raimonda Paula dziesmas

4.maijā izskanēs Raimonda Paula dziesmas

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, 4. maijā plkst. 12.00, Ventspils Rātslaukumā notiks svinīgs koncerts “Mūsu dziesma – mūsu spēks”

Ventspils TIC

Valsts svētku koncerts Ventspilī

Valsts svētku koncerts Ventspilī

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, 4. maijā plkst. 12.00, Ventspils Rātslaukumā notiks svinīgs koncerts “Mūsu dziesma – mūsu spēks”.

Ventspils TIC

Karogu brauciens Tukumā 2026

Karogu brauciens Tukumā 2026

Vienotības un patriotisma apliecinājums – mūsu iespēja kopā ar paceltiem Latvijas karogiem parādīt lepnumu par savu valsti un valodu.

Tukuma TIC

Ventspils tūrisma un velosezonas atklāšana

Ventspils tūrisma un velosezonas atklāšana

9. maijā Piedzīvojumu parkā ar velobraucienu tiks atklāta Ventspils vasaras tūrisma un velo sezona. Šogad īpašs jaunums – Tūrisma informācijas tirgus!

Ventspils TIC

Darba laiks tūrisma objektos maija svētkos

Darba laiks tūrisma objektos maija svētkos

Maija svētku brīvdienās aicinām apmeklēt Bauskas novadu – kultūrvēsturiskos objektus, muzejus, dabas takas un atpūtas vietas.

Bauskas TIC

Maija svētki Tukuma novadā

Maija svētki Tukuma novadā

Tukuma novadā svētku dienas iekrāsos koncerti, pārgājieni, tirgi, meistarklases un ģimeniskas svinības, aicinot maija svētkus baudīt dabas plaukumā.

Tukuma TIC

Ventspilī notiks Kurzemes biznesa forums

Ventspilī notiks Kurzemes biznesa forums

No 20. līdz 22. maijam Ventspilī norisināsies Kurzemes biznesa forums, kas šogad veltīts IT nozares izaicinājumiem mākslīgā intelekta laikmetā.

Ventspils TIC

Jūrmalas gadskārtas 2026

Jūrmalas gadskārtas 2026

2026. gadā Jūrmala aicina izstaigāt vietas, kur nozīmīgas gadskārtas atklāj kūrorta, arhitektūras un sabiedriskās dzīves stāstu.

Jūrmalas TIC

100DEBIJA un OTRA PUSE. Dubultkoncerts

100DEBIJA un OTRA PUSE. Dubultkoncerts

Hiti, atmiņas un pārsteigumi – kāpēc šo koncertu nedrīkst palaist garām?

Rēzeknes pilsētas TIC

Baznīcu nakts Burtnieku baznīcā

Baznīcu nakts Burtnieku baznīcā

Sestdien, 16. maijā, ar plašu programmu visā Latvijā norisināsies garīgās kultūras notikums “Baznīcu nakts” un “Atvērto baznīcu diena”

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -