Aicina uz Simjūda tirgu Valmierā

Zane Bulmeistare | 2023.10.14

Rīgas iela Valmierā, kur ikdienā pilsētas dunā ietinas soļi, spindz riepas un skan vārdi, pieņems citu veidolu. Tur rudens smaržos, ietinies dobju, vagu, koku, mežu un pļavu buķetē. Tur vitamīni pākšu, miziņu, lapu un ķekaru iepakojumos būs gatavībā pildīt uzdevumu. Tur smaržas piestiķēsies, piemiedzot garšu kārpiņām. Tur skanēs krāsainība, aicinot ņirbēt pirms ziemas pieklusinātajiem toņiem un miera. Tiekamies Simjūda tirgū Valmierā 14. oktobrī no plkst. 10.00 līdz 16.00. Tas norisināsies Rīgas ielas posmā starp Kārļa Baumaņa ielu un Limbažu ielu, kā arī Vecpuišu parkā.

“Jau otro gadu Simjūda tirgus norisināsies Rīgas ielas posmā, kur savus ražojumus piedāvās ap 350 tirgotāju no dažādām Latvijas vietām, tādējādi dodot iespēju iegādāties to, ko, iespējams, ikdienā mūsu pusē nevaram nopirkt. Plašajā klāstā ir amatnieku un mājražotāju sarūpētais – gan kūpinājumi, sieri, zivis un gaļa, gan kaut kas uz kārā zoba, protams, dažādas skaistas un arī praktiskas lietas. Vienuviet satiksim gan Valmieras novada mājražotājus un amatniekus, gan viesus no tālākām Latvijas vietām. Vecpuišu parkā būs zaļais tirgus visiem tiem, kuriem patīk rudens darbi dārzā, dodot iespēju iegādāties dažādus stādus, kokus un sēklas. Pārējo Vecpuišu parka teritoriju apdzīvos Rīgas Dizaina tirgus. Tā koncepts apvieno mūsdienīgus modes, interjera priekšmetu, aksesuāru un rotas lietu dizainerus. Dizaina tirgū piedalās talantīgi mākslinieki ar savām jaunākajām kolekcijām. Simjūda tirgū satiksim arī pārrobežu sadarbības programmas projekta “No hobija uz biznesu” dalībniekus. Tā ir lieliska iespēja iepazīt kaimiņu pašvaldību un reģionu mājražotāju un amatnieku darbu no Valkas, Smiltenes, Ludzas un Balvu novada, padarot tirgu vēl krāšņāku un attīstot sadarbību,” stāsta Valmieras muzeja direktore Iveta Blūma.

Jāpiemin, ka Simjūda tirgu apmeklēs arī Lielās rudens ekskursijas dalībnieki. Valmieras novada Tūrisma pārvaldes aicināti, Valmierā ieradīsies ap 300 interesentu, kuri pēc Simjūda tirgus apmeklējuma gidu pavadībā dosies dažādos maršrutos, iepazīstot Valmieras novadu un tūrisma piedāvājumu.

“Simjūda tirgū būs iespēja piedzīvot viduslaiku tirgus gaisotni – dažādās vietās satiksim un dzirdēsim ielu muzikantus, skanēs leijerkastes neatkārtojamā mūzika, redzēsim cirka priekšnesumus, teātra ainas, tādējādi veidojot sasaisti ar vēsturisko Simjūda tirgu. Aicinām baudīt īpašo tirgus noskaņu! Aicinām atrast piedāvājumā, ko sirds kāro, un arī iedvesmoties!” aicina Iveta Blūma. Vecpuišu parkā plkst. 11.00 būs izrāde bērniem “Pasaka par vardulēnu Hugo”, plkst. 12.00 – dzīvo skulptūru muzikālais kvartets, Liepājas cirks “Beztemata”, savukārt no plkst. 11.00 – zāļu tējas burciņas sagatavošana ziemai pie Zeltītes Kavieres. No plkst. 11.00 līdz 14.00 aicinām arī fotografēties rudens noskaņās.

Simjūda tirgū sevi prezentēs arī Valmieras novada fonds, stāstot par to, ko varam paveikt. Kopā ar biedrību “Kristīgais žēlsirdības centrs" fonds pastāstīs par atbalstītajām iedzīvotāju iniciatīvām un būs iespēja nobaudīt arī pašu gatavotu putru. Viņiem pievienosies arī fonds “Iespēju tilts”, specializētās darbnīcas amatnieki "Dravinieki", kuri piedāvās Montessori attīstošas koka rotaļlietas bērniem un spēles visai ģimenei.

Tirgus Valmierā rīkots kopš viduslaikiem, vēlāk augot un attīstoties ar īpašo Simjūda vārdu. Tādējādi tas ir viens no vecākajiem Vidzemē, pēdējais pirms ziemas iestāšanās. Kalendārā atzīmētā Sīmaņa un Jūdas diena oktobra beigās vēlāk deva tirgum atpazīstamo nosaukumu. Bijuši laiki, kad tirgus bija savdabīgi svētki trīs dienu garumā, ko apmeklēja gan lieli, gan mazi, pat ganiņam bija jādod iespēja vienu dienu izbaudīt tirgu pašā Valmieras viducī.

Valmierieši un viesi Simjūda gadatirgu atkal iepazina, sākot no 1996. gada, kad Valmieras muzejs, godinot tradīcijas un tautas amatu prasmes, atjaunoja vēsturisko Simjūda gadatirgu.

Simjūda tirgus laikā gaidāmi satiksmes ierobežojumi. Būs slēgts Rīgas ielas posms, kā arī Valmieras pilsētas maršrutu un reģionālās nozīmes autobusiem būs noteikts apkārtceļš. Plašāka informācija būs tīmekļvietnē valmierasnovads.lv.

Avots: Valmierasnovads.lv


celojumubode - 3972
Deju uzvedums

Deju uzvedums "Dzīves raksti dejā"

21. februārī pulksten 17.00 koncertzālē “Lielais dzintars” pirmizrādi piedzīvos koncertuzvedums “Dzīves raksti dejā”. Tautiskajai tradīcijai savijoties ar deju

Liepājas reģiona TIB

Tūrisma jaunumi Bauskas novadā

Tūrisma jaunumi Bauskas novadā

Uzsākot 2026. gada tūrisma sezonu, Bauskas novads piedāvā virkni jaunu un pilnveidotu tūrisma objektu.

Bauskas TIC

Latvijas basketbola Užavas kausa izcīņa

Latvijas basketbola Užavas kausa izcīņa

Kausa piektā izcīņa noslēgsies ar finālspēli 21. februārī, plkst. 18:00 Olimpiskajā centrā “Ventspils”, kur sacentīsies BK “Ventspils” un “Valmiera Glass VIA”

Ventspils TIC

Baroka mūzikas koncerts Rundāles pilī

Baroka mūzikas koncerts Rundāles pilī

15. februārī plkst. 18.00 Rundāles pils muzeja Baltajā zālē izskanēs pirmais koncerts ciklā “Sarunas ar mūziku” – “Pazīstamais un pārsteidzošais”.

Bauskas TIC

Ziemas pastaigas

Ziemas pastaigas

Aicinām izbaudīt ziemu, pastaigājoties Ventspilī un Ventspils novadā.

Ventspils TIC

 Izstāde Ārsts kūrortā 19.gadsimtā Jūrmalā

Izstāde Ārsts kūrortā 19.gadsimtā Jūrmalā

Jūrmalas muzejā izstāde Arsts kurortā 19.gadsimtā atklāj medicīnas, higiēnas un kūrortu lomu modernās veselības kultūras veidošanā 19.gs. kūrortu vēsturē senā

Jūrmalas TIC

Ko darīt ziemā Jūrmalā?

Ko darīt ziemā Jūrmalā?

Ziema Jūrmalā piedāvā pastaigas liedagā un mežos, slēpošanu, arhitektūras maršrutus, izstādes, koncertus un siltas atpūtas vietas nesteidzīgai baudīšanai.

Jūrmalas TIC

Gadatirgi un svētku tirgi Ventspils tirgū

Gadatirgi un svētku tirgi Ventspils tirgū

Ieplāno atmeklēt, kādu no Ventspils gadatirgiem 2026. gadā!

Ventspils TIC

Iedvesmojies kāzām Bauskas novadā

Iedvesmojies kāzām Bauskas novadā

Ja plāno kāzas - Bauskas novads ir piemērots tieši Tev! Ieskaties apkopotajā piedāvājumā un izvēlies sev piemērotākos pakalpojumu sniedzējus!

Bauskas TIC

Dainis Grūbe, Mārcis Auziņš “Bīstamā zona

Dainis Grūbe, Mārcis Auziņš “Bīstamā zona"

10.februārī plkst. 18.30 Valmieras teātra Lielajā zālē Dainis Grūbe un Mārcis Auziņš muzikāli komiskā pieaugšanas meistarklase divos cēlienos "Bīstamā zona"

EUR 25 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

8 NAKTIS - VĒL IZDEVĪGĀK ⭐

8 NAKTIS - VĒL IZDEVĪGĀK ⭐

Pagarini savu atvaļinājumu saulainajā Turcijā par izdevīgāku cenu! Ieskaties piedāvājumos ↗️

Coral Travel Latvia

Mīlestības mēnesis Jūrmalā

Mīlestības mēnesis Jūrmalā

Februārī Jūrmala aicina baudīt Mīlestības mēnesi – pastaigas pie jūras un parkos, gaismas instalācijas, kultūru, SPA un mierpilnu kopābūšanu romantiskā noskaņā.

Jūrmalas TIC

Konferenču un korporatīvo pasākumu vietas

Konferenču un korporatīvo pasākumu vietas

Bauskas apkārtnē iespējams rīkot konferences līdz 150 dalībniekiem. Apskati konferenču un semināru piedāvājumu!

Bauskas TIC

Liepājas Simfoniskais orķestris

Liepājas Simfoniskais orķestris

14. februārī pulksten 18.00 igauņu diriģenta Risto Josta vadībā Liepājas Simfoniskais orķestris atskaņos Bēlas Bartoka Koncertu orķestrim.

Liepājas reģiona TIB

ZELTA MIKROFONS VENTSPILĪ

ZELTA MIKROFONS VENTSPILĪ

2026.gada 28.februārī OC “Ventspils” norisināsies krāšņa un svinīga Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta mikrofons” 30 gadu jubilejas ceremonija.

Ventspils TIC

Svētie un grēcīgie satiekas pilī

Svētie un grēcīgie satiekas pilī

14.februārī no 12.00-17.30 Ventspils Livonijas ordeņa pilī notiks Viduslaiku lasījumi par tēmu “Svētie un grēcīgie”.

Ventspils TIC

Ledus halle

Ledus halle

Ikdienā Ventspils ledus halles publiskā slidotava noteiktos laikos ir brīvi pieejama ikvienam interesentam.

Ventspils TIC

Suņu izstādes Valmierā

Suņu izstādes Valmierā

14. un 15. februārī Valmierā, Valmieras Olimpiskajā centrā norisināsies nacionālās suņu izstādes “Valmieras Uzvarētājs 2026” un “Valmieras Kauss 2026”.

EUR 3 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Trases noma

Trases noma "Mūsa Raceland"

Brīvdienas + adrenalīns = ideāls plāns! Trase ir atvērta gan darba dienās, gan brīvdienās - ieplāno, brauc un izbaudi!

Bauskas TIC

Jūrmalas lielākie pasākumi 2026

Jūrmalas lielākie pasākumi 2026

No operas un džeza līdz festivāliem, sportam un svētkiem – Dzintaru koncertzāle, pludmales un parki veido Jūrmalas kultūras gadu 2026.

Jūrmalas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -