Ventspils zinātnes centrs VIZIUM Zinātnieku naktī aicina radošā veidā iepazīt izgudrotājus un zinātniekus

Ventspils zinātnes centrs VIZI

Foto: Vizium.lv | Autors: Dace Bergmane | 2023.09.20

Ventspils zinātnes centrs VIZIUM aicina ikvienu interesentu 29. septembrī piedalīties Zinātnieku nakts aktivitātēs, kurās būs iespēja praktiskā, radošā un atraktīvā veidā iepazīt izcilus prātus -  pasaulslavenus izgudrotājus, zinātniekus un viņu sasniegumus! Pasākums ir bezmaksas.

Katru gadu septembra pēdējā piektdienā norisinās Eiropas Zinātnieku nakts, kuras mērķis ir popularizēt zinātni un tās sasniegumus. Šogad Ventspils zinātnes centrs VIZIUM piedāvā Ventspils iedzīvotājiem un viesiem daudzveidīgas bezmaksas aktivitātes, ar kuru palīdzību būs iespēja iepazīties ar pasaulslavenu zinātnieku un izgudrotāju stāstiem, teorijām, idejām un izgudrojumiem.

Pasākums norisināsies 29. septembrī plkst. 19.00 – 22.00 Ventspils zinātnes centra VIZIUM 2. stāvā. Ieeja Zinātnieku nakts pasākumā būs caur zinātnes centra terasi 2. stāvā. Pasākums ir bezmaksas un pieejams ikvienam interesentam bez vecuma ierobežojuma.

Kurš izgudroja Morzes kodu, elektrisko spuldzi? Kurš ieviesa jēdzienu pH līmenis? Kurš atklāja gravitācijas spēku? Zinātnieku naktī iepazīsim Īzaku Ņūtonu, Leonardo da Vinči, Leonardo Bernulli, Semjuelu Morzi, Zahariasu Jansenu un citus izcilus prātus. Pasākuma apmeklētāji varēs ne tikai uzzināt vairāk par pašiem zinātniekiem, bet arī praktiskā un radošā veidā izprast viņu izgudrojumus un teorijas, piedaloties katram zinātniekam veltītā darbnīcā vai aktivitātē, piemēram, iemācīties rakstīt spoguļrakstā, nodot ziņu ar Morzes kodu,  noteikt dažādu šķīdumu pH līmeni, izveidot un iedegt spuldzi, kļūt par dabas pētniekiem, izmantojot mikroskopus, un ne tikai!

Savukārt Ventspils Augstskola VIZIUM Zinātnieku nakts apmeklētājiem piedāvās praktiskas nodarbības, virtuālo ekskursiju pa Irbenes radioteleskopa teritoriju, viktorīnu par astronomiju un fiziku, kā arī robotu paraugdemonstrējumus. Ikvienam interesentam būs iespēja vērot zvaigznes ar teleskopu (piemērotu laikapstākļu gadījumā) un aprunāties ar Ventspils Augstskolas IZI VSRC astronomiem un astrofiziķiem. Arī Ventspils Augstskolas piedāvātās aktivitātes norisināsies zinātnes centra VIZIUM 2. stāvā.

Pasākuma laikā būs pieejams tematisks fotostūrītis, kurā apmeklētāji varēs uzņemt jautras bildes zinātniskā noskaņā, kā arī darbosies kafejnīca “West Cafe”, kur būs iespēja iegādāties uzkodas un dzērienus.

Ekspozīcijas zāle pasākuma laikā būs slēgta. Plašāka informācija pieejama pa tālr.: 66776633, rakstot uz e-pastu: info@vizium.lv. Aktuālākā informācija par zinātnes centra pasākumiem un piedāvājumu VIZIUM sociālajos tīkos (@viziumventspils), kā arī mājaslapā www.vizium.lv.

Informējam, ka Ventspils Digitālā centra un zinātnes centra VIZIUM rīkoto pasākumu un apmācību laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils Digitālā centra mājas lapā  www.digitalaiscentrs.lv, zinātnes centra VIZIUM mājas lapā www.vizium.lv, kā arī sociālajos tīklos Facebook, Instagram un TikTok.

Avots: Vizium.lvVelobrauciens

Velobrauciens "Ieriteņo rudenī"

30. septembrī Smiltenes tūrisma informācijas centrs aicina piedalīties velobraucienā “Ieriteņo rudenī”, kas šogad ieripo savā desmitgadē!

Smiltenes TIC

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā Rīgā no 15. septembra būs skatāma Ilzes Pauliņas un Alberta Pauliņa izstāde "DZĪVES TELPA".

Tukuma TIC

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepājas arhitektūru, šarmantās ieliņas, mākslas darbus pilsētvidē un uzzini daudz jauna par pilsētu, izvēloties kādu no pastaigu maršrutiem!

Liepājas reģiona TIB

Skyline Bar brančs

Skyline Bar brančs

Pie mums varēsi baudīt gardus ēdienus, dzērienus, dzīvo mūziku un Rīgas panorāmas skatus. Informācija par datumiem un rezervācijām: skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Rudens ir iesācies, biežāk dzirdam skolēnu čalas un sākam pamazām atgriezties pasākumu un izstāžu baudīšanas virpulī siltās, mājīgās telpās. Āpkopojums >>

Tukuma TIC

"Gada izrāviens" Tūrisma fakultātei

Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns saņem atzinību “Gada izrāviens”

Biznesa augstskola Turība

MIĶEĻDIENA TUKUMĀ

MIĶEĻDIENA TUKUMĀ

Tradicionālās Miķeļdienas svinības šogad norisināsies Brīvības laukumā Tukumā.

Tukuma TIC

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Pievienojies mums katru ceturtdienu no plkst. 20.00 – 22.00, lai baudītu dzīvo džeza mūziku viesnīcas elegantajā Lobija bārā. Ieeja bez maksas.

Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

Satiec Bausku rudenī!

Satiec Bausku rudenī!

Klāt jaunākais Bauskas novada apceļošanas un iedvesmas žurnāls!

Bauskas TIC

Ziemeļu valstis - pievilcīgs galamērķis!

Ziemeļu valstis - pievilcīgs galamērķis!

Ēriks Lingebērziņš, komentējot tūristu paradumus un tūrisma nozares tendences atzīst, ka Baltijas valstis arvien vairāk piesaista tūrismu acis un uzmanību!

Biznesa augstskola Turība

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Dodies izjādēs zirga mugurā un aplūko apkārtni no cita skatupunkta!

Bauskas TIC

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Klāt noslēdzošais VisitBauska Fotomirkļa temats - Baudi rudeni Bauskas novadā un dalies ar saviem fotoattēliem!

Bauskas TIC

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Ko apmeklēt Jēkabpils pilsētā un novadā skolēnu grupām? Piedāvājam ielūkoties apkopotās vienas dienas brauciena idejās. 

Jēkabpils novada TIC

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Meklē jauku un piedzīvojumiem bagātu vietu, kur doties ekskursijā ar klasesbiedriem? Ieskaties ceļvedī un dodies izzināt Bauskas novadu!

Bauskas TIC

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-"EROTĒRIKA"

27.septembrī, plkst. 19:00, Lapmežciema tautas nams, aicina uz Andra Buļa dzejas lasījumu, Ērika Upenieka mūzikas pavadījumā

Tukuma TIC

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Aicinām skolēnus doties rudenīgā piedzīvojumā Smiltenes novadā. Piedāvājam apskatīt dabas objektus – tādus, kādus citur Latvijā nevar neatrast.

Smiltenes TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -