No Latvijas varam sagaidīt jaunus uzņēmumus ar vienradža statusu

Marta Mackeviča | 2023.09.21

Ņemot vērā, ka Latvijai jau ir viens “vienradzis” jeb jaunuzņēmums, kura tirgus vērtība sasniegusi miljardu ASV dolāru, kā arī citus tirgū vērojamus aspektus, nav šaubu, ka šo statusu nākotnē iegūs arī citi uzņēmumi. Pirmais vienradzis vienmēr kalpo kā jaunuzņēmumu potenciāla rādītājs globālajiem investoriem. Arī piemēri Ziemeļvalstīs un Igaunijā liecina, ka vienradži iedvesmo arī nākamās uzņēmumu dibinātāju paaudzes sekot šim etalonam un sasniegt minēto statusu. Lai gan pašreizējā globālā tirgus situācija apgrūtina vienradžu skaita pieaugumu, jo vērtējumu līmenis visā pasaulē ir samazinājies, balstoties uz visiem jaunizveidoto uzņēmumu rādītājiem un augsto interesi par uzņēmējdarbību, īpaši augstskolu studentu vidū, no Latvijas varam sagaidīt jaunus uzņēmumus ar vienradža statusu. Viedokli pauž Iespējkapitāla fonda “NordicNinja” vadošais partneris Tomosaku Sohara.

Baltija kopumā Japānā jau ir slavena ar saviem digitālajiem risinājumiem un attīstību privātajā un valsts sektorā. Vairākas delegācijas no Japānas apmeklējušas Baltiju, lai salīdzinātu un pētītu uzņēmējdarbības iespējas, jo īpaši ar kiberdrošību, mākslīgo intelektu un Web3 risinājumiem saistītu inovāciju jomā. Uz Baltiju raugāmies kā uz priekšteci digitālajā sektorā, tāpēc sekojam līdzi un gaidām jaunas iespējas un pakalpojumus. Ir jomas, kurās Japāna neaug tik strauji Baltijas valstis, tāpēc “NordicNinja” cenšas veidot tiltu, savienojot šos reģionus.

Fondu vada kompāniju dibinātāji un eksperti, kuri praksē aktīvi strādā ar saviem portfeļuzņēmumiem un atbalsta iniciatīvas, kas nāk no jaunuzņēmumu ekosistēmas, piemēram, platformu “Upright Project”, kas investoriem, uzņēmējiem un uzņēmumu vadītājiem sniedz iespēju pieņemt gudrākus lēmumus, novērtējot tiešo ietekmi. Mūsu unikalitāte ir fonda struktūra – fonds apvieno lielus uzņēmumus un finanšu institūcijas, bet vienlaikus darbojas neatkarīgi un to pārvalda divi Japānas un Igaunijas partneri. Šis modelis ļauj piekļūt plašiem resursiem un zināšanām, ko piedāvā uzņēmumi, vienlaikus iedvesmojot un izglītojot lielās korporācijas, izmantojot jaunuzņēmumu radītās iespējas un inovācijas.

Fonds investē un ir ieinteresēts arī Ziemeļeiropā un Baltijas valstīs. Tā kā fondu veidu kompāniju dibinātāji un aktīvi uzņēmēji, mūsu mērķis ir atbalstīt dibinātājus arī šajā reģionā, nodrošinot piekļuvi starptautiskajam tirgum. No tā iegūst visas iesaistītās puses. Iestājamies par saviem portfeļuzņēmumu dibinātājiem arī sarežģītos laikos, atbalstot ar visiem pieejamajiem resursiem, jo tikai tā iespējams sasniegt nākamo izaugsmes posmu. Būtībā mēs esam kā vēl viens uzņēmuma dibinātāja komandas loceklis.

Baltijā ir jomas un nozares, par kurām ir izteikti liela interese. Vēlamies ieguldīt tajos uzņēmumos, kas veido labāku nākotni mums visiem un risina mūsdienu lielākos izaicinājumus - klimata pārmaiņas, ilgtspējas jautājumus, rūpniecības digitalizāciju un nodrošina iespējas dažādām kopienām. Baltijas valstis ļoti labi apzinās šos globālos izaicinājumus, un mēs redzam, ka nākamā uzņēmumu dibinātāju paaudze smagi strādā, lai piedāvātu risinājumus. Vēlamies atbalstīt drosmīgas iniciatīvas, lai šos mērķus sasniegtu ātrāk. Tādi risinājumi kā Igaunijas “Veriff”, kas piedāvā vienkāršu un uzticamu risinājumu attālinātajam darbam. Arī Lietuvas uzņēmums “Dappradar” piedāvā centralizētu platformu, kur piekļūt blokķēdes risinājumiem un apkopot svarīgus datus, lai labāk izprastu šīs tehnoloģijas tirgus attīstību.

Četri mūsu portfeļuzņēmumi ir ieguvuši vienradža statusu, un divi no tiem nāk no Igaunijas – “Veriff” un “Bolt”. Igaunija ar vairāk nekā desmit vienradžiem ir pievērsusi Japānas uzmanību visam Baltijas reģionam, radot pārliecību, ka aizvien vairāk Baltijas valstu uzņēmumi varēs piesaistīt papildus investīcijas.

Avots: Miltton.com


celojumubode - 3884
Brāļu Auzānu koncerts

Brāļu Auzānu koncerts

Rudzātu saieta namā koncertēs televīzijas šovos popularitāti ieguvušie brāļi Atis un Jānis Auzāni, Oranžā kora dziedātāji un Latvijas mūziķi.

EUR 15 | Līvānu TIC

Ar vilcienu uz Madonu un Cesvaini 2025.

Ar vilcienu uz Madonu un Cesvaini 2025.

Jau piekto sezonu tapis piedāvājums vilciena Rīga-Gulbene pasažieriem. Šogad tajā dažādi jaunumi, lielākais no tiem - divu dienu piedzīvojums!

Madonas TIC

DarināTAVA: džina, rotu un smaržu darbnīca

DarināTAVA: džina, rotu un smaržu darbnīca

Apvienojoties Kandžas Laboratorijai un Pļavas darbnīcām, Madonas apkārtnē ir radies jauns zīmols - darināTAVA. Tā ir iespēja smelties iedvesmu un atpūsties

Madonas TIC

STĀSTU VAKARS

STĀSTU VAKARS

Piekrastes ļaužu dzīvi ar saviem piedzīvojumiem iekrāso dižākie ceļotāji - kuğu kapteiņi!

Tukuma TIC

Rundāles pils akcijā

Rundāles pils akcijā "Ziedu ceļos 2025"

Piedalies akcijā, no 6. marta līdz 30. oktobrim, apmeklē vismaz četrus no astoņiem dārziem, uz akcijas kartītēm sakrājot zīmogus un piedalies izlozē!

Bauskas TIC

Ineta Rudzīte Mazmežotnes muižā

Ineta Rudzīte Mazmežotnes muižā

Ineta Rudzīte aicina uz savu jauno romantisko franču solo programmu – La Vie En Rose Mazmežotnes muižā 29.martā plkst.19.00.

Bauskas TIC

Mazo ražotāju Lieldienu tirdziņš.

Mazo ražotāju Lieldienu tirdziņš.

Saule ir sākusi spīdēt košāk un pavism drīz gaidīsim Jūs Tukuma novada mazo ražotāju tirdziņā.

Tukuma TIC

Izstādes martā Tukumā un apkārtnē

Izstādes martā Tukumā un apkārtnē

Aicinām kultūras un mākslas cienītājus apmeklēt dažādas izstādes Tukumā un apkārtnē

Tukuma TIC

Tikšanās ar Aināru Mielavu

Tikšanās ar Aināru Mielavu

Aināra Mielava grāmatas "Kad mēness jūrā krīt" prezentācija un muzikāla tikšanās ar autoru.

EUR 5 | Līvānu TIC

Edvarda Strazdiņa pirmais solo koncerts

Edvarda Strazdiņa pirmais solo koncerts

Koncerts “Uz Tukumu pēc smukuma” kurā būs iespēja dzirdēt Edvarda lielākos hitus no albuma “Lauku dzīves miera osta”.

Tukuma TIC

Kandavas pilsētas svētki

Kandavas pilsētas svētki

"Kandavā kā kūrortā" - aizrauoši, sirsnīgi, jestri un lustīgi notikumi vasaras ieskaņā.

Tukuma TIC

Piedalies pavasara talkā Kaucmindes pilī

Piedalies pavasara talkā Kaucmindes pilī

Ikviens aicināts 22.martā, sākot no plkst.11:00, kopā sakopt Kaucmindes pils apkārtni!

Bauskas TIC

Kļūsti par savas kafejnīcas saimnieku!

Kļūsti par savas kafejnīcas saimnieku!

Aicinām pieteikties Mājas kafejnīcu saimniekus atvērt savas durvis, lai sniegtu iespēju viesiem baudīt Cēsu novada cilvēku viesmīlību un meistarību virtuvē!

Cēsu TIC

Ekskursijas Kodolraķešu bāzē Zeltiņos 2025

Ekskursijas Kodolraķešu bāzē Zeltiņos 2025

2025. gadā vienu reizi mēnesī tiek organizētas atvērtās ekskursijas Kodolraķešu bāzē Zeltiņos kopā ar gidu! Piesakies, atklāj, uzzini!

Alūksnes TIC

Liepājas teātra viesizrāde

Liepājas teātra viesizrāde "VĀRDIŅŠ"

Elizabete un Pjērs rīko vakariņas, kuru laikā rodas pārpratums pēc pārpratuma, kad pārējiem tiek paziņots gaidāmajam dēlam izvēlētais vārdiņš

Tukuma TIC

Pieminēs komunistiskā genocīda upurus

Pieminēs komunistiskā genocīda upurus

Dienvidkurzemes novadā 25. martā aicina apmeklēt Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai veltītus atceres pasākumus

Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs

Karogu brauciens Tukumā

Karogu brauciens Tukumā

11.maijā, starts Lidostā "Jūrmala". Aiciniet līdzi draugus, radus un kaimiņus, izdekorējiet auto un dodieties ceļā.

Tukuma TIC

Kas jauns Tukumā?

Kas jauns Tukumā?

Izbaudiet radošas, garšīgas, viesmīlīgas un aktīvas jaunas vietas Tukuma pusē

Tukuma TIC

Airsoft piedāvājums grupām

Airsoft piedāvājums grupām

Aktīvā atpūta ir kopā ar jums! Piesaki spēli Airsofta poligons "Zālītes" grupai un katrs 13. dalībnieks spēlē par brīvu!

Bauskas TIC

Laivu brauciens pa Sventājas upi

Laivu brauciens pa Sventājas upi

Aicinājums piedalīties laivu braucienā pa Sventājas upi

Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -