No Latvijas varam sagaidīt jaunus uzņēmumus ar vienradža statusu

Marta Mackeviča | 2023.09.21

Ņemot vērā, ka Latvijai jau ir viens “vienradzis” jeb jaunuzņēmums, kura tirgus vērtība sasniegusi miljardu ASV dolāru, kā arī citus tirgū vērojamus aspektus, nav šaubu, ka šo statusu nākotnē iegūs arī citi uzņēmumi. Pirmais vienradzis vienmēr kalpo kā jaunuzņēmumu potenciāla rādītājs globālajiem investoriem. Arī piemēri Ziemeļvalstīs un Igaunijā liecina, ka vienradži iedvesmo arī nākamās uzņēmumu dibinātāju paaudzes sekot šim etalonam un sasniegt minēto statusu. Lai gan pašreizējā globālā tirgus situācija apgrūtina vienradžu skaita pieaugumu, jo vērtējumu līmenis visā pasaulē ir samazinājies, balstoties uz visiem jaunizveidoto uzņēmumu rādītājiem un augsto interesi par uzņēmējdarbību, īpaši augstskolu studentu vidū, no Latvijas varam sagaidīt jaunus uzņēmumus ar vienradža statusu. Viedokli pauž Iespējkapitāla fonda “NordicNinja” vadošais partneris Tomosaku Sohara.

Baltija kopumā Japānā jau ir slavena ar saviem digitālajiem risinājumiem un attīstību privātajā un valsts sektorā. Vairākas delegācijas no Japānas apmeklējušas Baltiju, lai salīdzinātu un pētītu uzņēmējdarbības iespējas, jo īpaši ar kiberdrošību, mākslīgo intelektu un Web3 risinājumiem saistītu inovāciju jomā. Uz Baltiju raugāmies kā uz priekšteci digitālajā sektorā, tāpēc sekojam līdzi un gaidām jaunas iespējas un pakalpojumus. Ir jomas, kurās Japāna neaug tik strauji Baltijas valstis, tāpēc “NordicNinja” cenšas veidot tiltu, savienojot šos reģionus.

Fondu vada kompāniju dibinātāji un eksperti, kuri praksē aktīvi strādā ar saviem portfeļuzņēmumiem un atbalsta iniciatīvas, kas nāk no jaunuzņēmumu ekosistēmas, piemēram, platformu “Upright Project”, kas investoriem, uzņēmējiem un uzņēmumu vadītājiem sniedz iespēju pieņemt gudrākus lēmumus, novērtējot tiešo ietekmi. Mūsu unikalitāte ir fonda struktūra – fonds apvieno lielus uzņēmumus un finanšu institūcijas, bet vienlaikus darbojas neatkarīgi un to pārvalda divi Japānas un Igaunijas partneri. Šis modelis ļauj piekļūt plašiem resursiem un zināšanām, ko piedāvā uzņēmumi, vienlaikus iedvesmojot un izglītojot lielās korporācijas, izmantojot jaunuzņēmumu radītās iespējas un inovācijas.

Fonds investē un ir ieinteresēts arī Ziemeļeiropā un Baltijas valstīs. Tā kā fondu veidu kompāniju dibinātāji un aktīvi uzņēmēji, mūsu mērķis ir atbalstīt dibinātājus arī šajā reģionā, nodrošinot piekļuvi starptautiskajam tirgum. No tā iegūst visas iesaistītās puses. Iestājamies par saviem portfeļuzņēmumu dibinātājiem arī sarežģītos laikos, atbalstot ar visiem pieejamajiem resursiem, jo tikai tā iespējams sasniegt nākamo izaugsmes posmu. Būtībā mēs esam kā vēl viens uzņēmuma dibinātāja komandas loceklis.

Baltijā ir jomas un nozares, par kurām ir izteikti liela interese. Vēlamies ieguldīt tajos uzņēmumos, kas veido labāku nākotni mums visiem un risina mūsdienu lielākos izaicinājumus - klimata pārmaiņas, ilgtspējas jautājumus, rūpniecības digitalizāciju un nodrošina iespējas dažādām kopienām. Baltijas valstis ļoti labi apzinās šos globālos izaicinājumus, un mēs redzam, ka nākamā uzņēmumu dibinātāju paaudze smagi strādā, lai piedāvātu risinājumus. Vēlamies atbalstīt drosmīgas iniciatīvas, lai šos mērķus sasniegtu ātrāk. Tādi risinājumi kā Igaunijas “Veriff”, kas piedāvā vienkāršu un uzticamu risinājumu attālinātajam darbam. Arī Lietuvas uzņēmums “Dappradar” piedāvā centralizētu platformu, kur piekļūt blokķēdes risinājumiem un apkopot svarīgus datus, lai labāk izprastu šīs tehnoloģijas tirgus attīstību.

Četri mūsu portfeļuzņēmumi ir ieguvuši vienradža statusu, un divi no tiem nāk no Igaunijas – “Veriff” un “Bolt”. Igaunija ar vairāk nekā desmit vienradžiem ir pievērsusi Japānas uzmanību visam Baltijas reģionam, radot pārliecību, ka aizvien vairāk Baltijas valstu uzņēmumi varēs piesaistīt papildus investīcijas.

Avots: Miltton.comZiemassvētku tirdziņš Bauskā

Ziemassvētku tirdziņš Bauskā

Lieliska iespēja sarūpēt oriģinālas svētku dāvanas! Ierezervē 10., 17. un 23.decembri Bauskā!

Bauskas TIC

Mārtiņš Vilsons Mazmežotnes muižā

Mārtiņš Vilsons Mazmežotnes muižā

8.decembrī Mazmežotnes muižā koncertuzvedums "Mīlestības gads". Mārtiņa Vilsona dzejas pasniegšanas veids klausītāju aizved pāri laikam!

Bauskas TIC

Otrajā adventē Jelgavas Tornī koncerts

Otrajā adventē Jelgavas Tornī koncerts

10. decembrī 15 Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī uzstāsies duets “Infini” ar koncertprogrammu “Klusuma mūzika”. Jelgavas iedzīvotāji un viesi

EUR 28 | Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Izstāde

Izstāde "Mana Latvija"

No 12.novembra līdz 6.decembrim, patriotu mēneša ietvaros, Jelgavas Vecpilsētas mājā būs skatāma mākslinieka Dāvida Jāņa Baumaņa gleznu izstāde “Mana Latvija”.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Egles iedegšana Tukumā

Egles iedegšana Tukumā

Brīvības laukumā, šogad īpaši atzīmējot Tukuma 770 gadu jubileju, pilsētas centrā iedegsim 3 egles un baudīsim citādu Adventi - 3.decembrī!

Tukuma TIC

Jaunais gads ar R.Zeltiņu & Dziļi Violets!

Jaunais gads ar R.Zeltiņu & Dziļi Violets!

Pievienojies grandiozākajai Jaunā gada sagaidīšanas ballei Rīgā ar aizraujošām izklaidēm, dejām, svētku bufeti, DJ Kārli Ķilkutu un jautrām izklaidēm bērniem.

EUR 150 | Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

Jaungada vakariņas džeza noskaņās

Jaungada vakariņas džeza noskaņās

31. decembrī aicinām Tevi uz izsmalcinātām Jaungada sagaidīšanas svinībām, baudot bagātīgu vakariņu bufeti dzīvās džeza mūzikas pavadījumā no grupas AG Trio!

EUR 130 | Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

Ziemassvētku vakariņas Rundāles pilī

Ziemassvētku vakariņas Rundāles pilī

Rundāles pils kafejnīca “Ozollāde” no 1.decembra sāk pieņemt rezervācijas Ziemassvētku piedzīvojumam - 7-kārtu degustāciju vakariņām!

Bauskas TIC

Dāvanām izvēlies vietejo!

Dāvanām izvēlies vietejo!

1. - 24.decembrim tīmekļa vietnē www.visit.jelgava.lv un visit.jelgava Facebook būs publicēti attēli un apraksti ar īpaši sarūpētu svētku dāvanu izlasi

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Vakara Ziemassvētku tirdziņš Limbažos

Vakara Ziemassvētku tirdziņš Limbažos

Tirdziņā varēsiet iegādāties dāvanas sev tuvajiem un mīļajiem cilvēkiem – dažādus amatnieku un mājražotāju darinājumus u.c.

Limbažu TIC

Madona - Latvijas ziemas galvaspilsēta?

Madona - Latvijas ziemas galvaspilsēta?

Šajā ziemā Madonas novadā par vienu kalnu vairāk! Brauciet izbaudīt aktīvu un iedvesmojošu Vidzemes augstienes ziemu.

Madonas TIC

Resorāni un kafejnīcas Bauskas novadā

Resorāni un kafejnīcas Bauskas novadā

Ielūkojies, kur garšīgi paēst, kad viesojies Bauskas pusē!

Bauskas TIC

Piparkūku cepšana

Piparkūku cepšana "Rožmalās"

Atpūtas komplekss "Rožmalas" piedāvā piparkūku cepšanu Ribbes dzirnavās!

Bauskas TIC

Mazo ražotāju SVĒTKU TIRDZIŅŠ 9.decembrī

Mazo ražotāju SVĒTKU TIRDZIŅŠ 9.decembrī

Mazo ražotāju tirdziņš Tukuma ledushallē 9.decembrī no 10:00 līdz 14:00!

Tukuma TIC

Rocketman 2024! Jaungada ballīte

Rocketman 2024! Jaungada ballīte

Ieskandini Jauno gadu Skyline bārā Eltona Džona stilā. Pievienojies mums 31. decembrī, lai izbaudītu ballīti, kas liks Tev justies kā īstai superzvaigznei!

Skyline Bar

Kādēļ apmeklēt Bausku

Kādēļ apmeklēt Bausku

Bauskas reģionu var dēvēt par Latvijas kultūrtūrisma metropoli. Te koncentrētā veidā var iepazīt galvenos mākslas un arhitektūras posmus. Iepazīsti!

Bauskas TIC

Radošās meistarklases svētku laikam

Radošās meistarklases svētku laikam

Atklāj tradicionālās un jaunās Bauskas novada garšas, un piedzīvo radīšanas prieku!

Bauskas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -