Augļu degustācija, kūku konkurss un citas interesantas aktivitātes - šī gada Ābolu svētkos

Dobele.lv | 2023.10.08

Ābolu un bumbieru izstāde un degustācijas, papildinājumā ar Dārzkopības institūta  zinātnieku konsultācijām augļkoku audzēšanā , būs brīnišķīgs veids, kā iepazīt šo augļu pasauli! Tas būs iespējams Ābolu svētku laikā, kas tradicionāli norisināsies oktobra pirmajā sestdienā – 7. oktobrī, Dārzkopības institūtā, Dobelē. Ābolu svētku pasākumi notiks  Dārzkopības institūta dārzā no pulksten 10 līdz 15. Šajā dienā ābolu tematika caurvīs visdažādākās aktivitātes  -  radošas, izzinošas, sportiskas, kā arī ābolu nots būs jūtama garšās, noskaņās, uzdevumos un dziesmās.

Pulksten 11 paredzēta augstākā augļkopības nozares apbalvojuma - “Ābolu ordeņa” pasniegšana. Vēl pulksten 11 Ķiršu mājā notiks atklātais šaha turnīrs, bet jau pēc pusstundas – pulksten 11.30 norisināsies kūku konkurss “Ābolu karaliene”, savukārt, pulksten 12 – uzstāsies Dobeles novada Kultūras pārvaldes Penkules Tautas nama kapela “LUSTE” kopā ar tautas deju kolektīvu. Tāpat pulksten 12.30 interesentiem būs iespēja doties radoši izglītojošā pastaigā  “Ar otu dabā”, kuras mērķis ir izglītot pasākuma dalībniekus par dabu un tajā notiekošajiem procesiem.

Visa pasākuma laikā norisināsies mājražotāju un amatnieku tirdziņš. Kā atzīst Amatu mājas vadītāja Airita Tama: “Šie svētki ir laiks, kad ar bagātīgi izaudzētu ražu tirgojas vietējie zemnieki.” Pēc viņas stāstītā, apmēram līdzīgā skaitā – kopumā ap 50, šim jau tradicionālajam  tirdziņam piesakoties gan amatnieki, gan mājražotāji.

Visu dienu notiks arī minētā ābolu un bumbieru degustācija un konsultācijas, darbosies Garšu skvērs un rudens foto stūrītis, varēs piedalīties orientēšanās aktivitātē visai ģimenei “Iepazīsti ābolu caur spēli”, kā arī Tūrisma informācijas centra viktorīnā.

Vēl pulksten 11 ķiršu mājā notiks atklātais šaha turnīrs.

Savukārt Pētera Upīša dārzkopības muzejā varēs apskatīt gan pamatekspozīciju, gan izstādi “Magones”, kas veidota sadarbībā ar muzeju “Rīgas Jūgendstila centrs”.

7. oktobra Ābolu svētku pasākumus papildinās arī sportiskas aktivitātes nākamajā dienā, 8. oktobrī, kad norisināsies pārgājiens “Ciemos pie Dobeles novada uzņēmēja”, ko organizē Dobeles novada sporta pārvalde.

Pārgājiens sāksies 8.oktobrī pulksten 11 pie Dobeles Sporta centra un tā dalībnieki kopīgi dosies uz Ādama muižu, kur tiks iepazīta muiža un nobaudīta zupa, bet pēc tam visi dosies uz SIA “Plants4you” un pēc tam atpakaļ uz Dobeles sporta centru. Kopējā pārgājiena kilometrāža tiek lēsta aptuveni deviņu kilometru garumā. Paredzētas arī viktorīnas ar balvām un loterija.

Avots: Dobele.lv


celojumubode - 3889

"Tuvā tālumā" izstāde galerijā "Mans's"

Galerijā «Mans's» atklāta divu savdabīgu mākslinieku – Kalvja Zutera un Zanes Lūses – personālizstādes, kam dots kopējais nosaukums «Tuvā tālumā».

Jēkabpils novada TIC

Auto orientēšanās Aizkraukles novadā

Auto orientēšanās Aizkraukles novadā

Atklāj aktīvo tūrisma sezonu Koknesē, pamodini Samu un dodies aizraujošā piedzīvojumā, pārbaudot savas zināšanas, atjautību un ātrumu!

Aizkraukles novada TIC

Tūrisma jaunums “Meitene Mellene MADONĀ

Tūrisma jaunums “Meitene Mellene MADONĀ"

Gaidot vasaru, klajā nācis netradicionāls Madonas novada tūrisma ceļvedis. Tas informē par ceļošanas iespējām ģimenēm ar bērniem, skolu klasēm un nometņu grupām

Madonas TIC

Grupas

Grupas "Jumprava" koncerts Ozolājos

Uz skatuves ar enerģisku un neaizmirstamu lielkoncertu kāps leģendārā grupa "Jumprava", dāvinot klausītājiem savu spilgtākās mūzikas skanējumu.

Tukuma TIC

Ar vilcienu uz Gulbeni

Ar vilcienu uz Gulbeni

Brauc ar vilcienu uz Gulbeni un baudi īpašu ekskursiju!

Gulbenes novada TIC

Jūrtakas Konference un Pārgājiens!

Jūrtakas Konference un Pārgājiens!

Aicinām piedalīties Baltijas Pārgājienu Tūrisma Konferencē un kopīgā pārgājienā šī gada 23. -24. maijā, Apšuciemā.

Lauku Ceļotājs

Muzeju un baznīcu nakts Jēkabpils novadā

Muzeju un baznīcu nakts Jēkabpils novadā

Šogad vienā datumā, 17. maijā, apvienojas divi lieli kultūras notikumi - Starptaustikā Muzeju nakts un Baznīcu nakts.

Jēkabpils novada TIC

Uzplauksti pļavā - Sievišķības svētki

Uzplauksti pļavā - Sievišķības svētki

kopā būšanas, tīklošanās, rituālu, garšas un foto piedzīvojumu diena Antiņciemā kopā ar Sanitu Matuli.

Tukuma TIC

Pavadi Lieldienas Preiļu novadā!

Pavadi Lieldienas Preiļu novadā!

Jau šajā svētdienā aicinām piedzīvot krāšņas Lieldienas Jasmuižā!

Preiļu novada TIC

Labdarības festivāls

Labdarības festivāls "Būsim kopā"

Pasākumā būs daudzveidīgas aktivitātes, meistarklases, sporta spēles, lielformāta atrakcijas, mājražotāju tirdziņš un labdarības koncerts.

Bauskas TIC

Tūrisma rallijs

Tūrisma rallijs "Madona-Gulbene" 24.05.

Vai iespējams iepazīt divus novadus vienā dienā? Jā, piedaloties autofotoorientēšanās tūrisma rallijā "Madona-Gulbene"!

Gulbenes novada TIC

Pludmales terase

Pludmales terase "Pampūkas" atklāj sezonu!

Pludmales kafejnīca "Pampūkas" gatavojas sezonas atklāšanai Mātes dienā! Tiek "vārīti" pirmie saldējumi, ar kuru garšām vari iepazīties "Pampūku" Facebook lapā.

Preiļu novada TIC

17. maijā - EJAM VISI! pārgājienā LUBĀNĀ

17. maijā - EJAM VISI! pārgājienā LUBĀNĀ

Pārgājienu seriāls EJAM VISI! šoreiz aicina iepazīt Lubānu: ģimenēm, nūjotājiem, dzīvnieku mīļiem kopā ar saviem četrkājainajiem draugiem, senioriem...

Madonas TIC

Sama modināšanas svētki Koknesē

Sama modināšanas svētki Koknesē

16. un 17. maijā Koknesē ar dažādām aktivitātēm tiks atklāta aktīvā tūrisma sezona ‒ norisināsies tradicionālie Sama modināšanas svētki.

Aizkraukles novada TIC

KONCERTS | Inita Āboliņa

KONCERTS | Inita Āboliņa

Akustiskais koncerts - īsta skanējuma baudījums, kas piederas lauku sētai.

Tukuma TIC

Sējas svētki

Sējas svētki "Ausekļu dzirnavās"

Šogad aicināti ieskandināt un svinēt “Sējas svētkus” 17. maijā no plkst. 11. Ieskaties pasākuma programmā!

Bauskas TIC

Krāmu tirdziņš

Krāmu tirdziņš "Bazār bagāž"

Aicinām uz pērļu medībām tradicionālajā krāmu tirdziņā Balvos 17.maijā!

Balvu TIC

Katrīna Dimanta Ceplī

Katrīna Dimanta Ceplī

Ieplāno īpašu ceturtdienu Igo mūzikas un mākslas centrā "Ceplis" 22.maija!

Zemgales Tūrisma asociācija

Akcija

Akcija "Iepazīsti kaimiņus Zemgalē"

Bauskas TIC

Nakts pirms Muzeju nakts Gulbenē

Nakts pirms Muzeju nakts Gulbenē

16.maijā no plkst. 19:00 līdz 24:00 ikviens aicināts izzināt Gulbenes dzelzceļa mezgla vēstures stāstus pasākumā “Nakts pirms Muzeju nakts– mūsu vērtību stāsti"

Gulbenes novada TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -