12. oktobris vēsturē: Aizsākas slavenā alus festivāla «Oktoberfest» tradīcija

Jānis Pēteris Bērziņš | 2025.10.12

Tālajā 1810. gada 12. oktobrī Bavārijas karaliskā ģimene uzaicināja Minhenes iedzīvotājus pievienoties svinībām par godu Bavārijas kroņprinča Ludviga I laulībām ar princesi Terēzi. Tieši šāds romantisks notikums kalpoja kā iemesls slavenā alus festivāla “Oktoberfest” tradīciju ieviešanai.

Par godu kāzām tika sarīkots pasākums pilsētas vārtu priekšā. Kā viena no galvenajām atrakcijām bija zirgu skriešanās sacensības un, protams, plūda arī alus. Tolaik uz svinībām esot saradušies ap 40 tūkstošiem cilvēku.

Laika gaitā vārds “karalisks” no pasākuma pazuda. Pārtopot par “Oktoberfest” lielās svinības mainīja arī saturu, bet viena sastāvdaļa gan palika nemainīga – šajos svētkos alus plūst gluži nepieklājīgā apjomā.

Avots: BalticTravelnews.com/Lr1.lv


celojumubode - 3950
Itālija - Roma! Cena sākot no 359 eur!

Itālija - Roma! Cena sākot no 359 eur!

EUR 359 | Itaka Latvia

10 interesanti objekti, ko vērts apskatīt

10 interesanti objekti, ko vērts apskatīt

Traķu pilsēta kopš sendienām ir slavena ar harmonisku dažādu nacionālo un reliģisko kopienu līdzāspastāvēšanu.

Trakai TIC

Seminārs Oleru muižā

Seminārs Oleru muižā

12. decembrī plkst. 15.00 Oleru muižā seminārs par vēsturisko ēku saglabāšanu un vēsturisko dārzu veidošanos un to lomu mūsdienās.

EUR 5 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Brīvdienu ceļojumu izpārdošana

Brīvdienu ceļojumu izpārdošana

Ģimenes brīvdienas, plānotais atvaļinājums, romantiskā bēgšana... Atpūta pludmalē no 7 naktīm izvēlētajā kūrortā! IZPĀRDOŠANAS cenas!

EUR 389 | Estravel Latvia

Bebra ekspozīcija

Bebra ekspozīcija

Dvietes senlejas informācijas centrā ‘’Gulbji’’ izveidota Bebrenes simbola un Dvietes palienes iemītnieka bebra ekspozīcija,kura iepazīstina ar Eirāzijas bebru.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Marijas Naumovas koncerts Krāslavā

Marijas Naumovas koncerts Krāslavā

21.decembrī plkst. 15.00, Krāslavas kultūras namā, norisināsies Marijas Naumovas Ziemassvētku koncerts "Gaismas klusumā"!

EUR 15.00 | Krāslavas TIC

Melnkalne! Cena sākot no 419 eur!

Melnkalne! Cena sākot no 419 eur!

EUR 419 | Itaka Latvia

Višķu amatnieku ciems

Višķu amatnieku ciems

Višķu amatnieki apmeklētājiem piedāvā maršrutu pa ciemu, kas sevī ietver iespēju interesanti pavadīt brīvo laiku.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Jaungada kruīzs Tallina-Stokholma

Jaungada kruīzs Tallina-Stokholma

2 naktis uz klāja, svētku vakariņas un izklaides programma uz kuģa

EUR 149 | Estravel Latvia

Ziemas saulgriežu vakarēšana

Ziemas saulgriežu vakarēšana

19. decembrī plkst. 18.00 Jērcēnmuižā uz ziemas saulgriežu vakarēšanu aicina Jērcēnu pagasta bibliotēka un folkloras kopa “Mežābele”.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

New year pre-party ballīte Jūrmala

New year pre-party ballīte Jūrmala

Sviniet gada pēdējo piektdienu ar stilu! 🥂 Vakariņas jūras krastā Jūrmalā, prosecco un DJ ar 2025.gada hitiem. Lieliska atmosfēra un svētku noskaņa garantēta!

EUR 25 | Baltic Beach Hotel & SPA

The King's Singers

The King's Singers

16. decembrī Pasaulslavenais ansamblis "The King's Singers" Liepājas koncertzālē uzstāsies ar Ziemassvētku programmu.

Liepājas reģiona TIB

Liepājas kalendārs

Liepājas kalendārs

Liepājā izdots 2026. gada pilsētas kalendārs ar "Fotast" fotogrāfu darbiem

Liepājas reģiona TIB

Danču etnovakars. Ziemas saulgrieži

Danču etnovakars. Ziemas saulgrieži

20. decembrī plkst. 18.00 izzināsim ziemas saulgriežus un mācīsimies dančus Valmiermuižas alus viesistabā kopā ar folkloras kopu “Dandari”!

EUR 12 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Maroka! Cena sākot no 359 eur!

Maroka! Cena sākot no 359 eur!

EUR 359 | Itaka Latvia

Nebeidzama VASARA ar Club Med!

Nebeidzama VASARA ar Club Med!

“Viss-iekļauts servisa” ceļojumu izpārdošana // 7 naktis viesnīcā, pilna pansija - ēdināšana un dzērieni, aktīvās atpūtas un izklaides programma viesnīcā

EUR 520 | Estravel Latvia

Brīvdabas izrāde “Advents “Silmačos”

Brīvdabas izrāde “Advents “Silmačos”

13. decembrī plkst. 14.00 Strenču brīvdabas estrādē aicinām uz brīvdabas izrādi "Advents Silmačos". Režisors Imants Strads.

EUR 10 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Rokdarbu darbnīca „Māra”

Rokdarbu darbnīca „Māra”

Rokdarbu darbnīcā “Māra” ir iespēja iegādāties un pasūtīt dažādus rokdarbus, kā arī apgūt rokdarbu tehnikas.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

ASV. Turkish Airlines

ASV. Turkish Airlines

Turkish Airlines Ekonomiskās klases aviobiļešu piedāvājums // Pārdošanas periods: līdz 26.12. // Ceļošanas periods: līdz 15.06.2026.

EUR 549 | SKY24.LV

Eksotiski ceļojumi janvārī

Eksotiski ceļojumi janvārī

Pēdējās vietas garajam atvaļinājumam populāros kūrortos // Janvāris // pārdošana līdz 12.12. // Lidojums, transfēri, viensīca, izvēlētā ēdināšana

EUR 1365 | Estravel Latvia

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -