Vai Dubaija ir tikai bagātiem ceļotājiem?

Visitdubai.com | 2024.01.14

Otrs lielākais no septiņiem Apvienoto Arābu Emirātiem - Dubaija - ir pārsteigumiem bagāts ceļojumu galamērķis. Reiz necilais zvejnieku ciematiņš Persijas līča piekrastē šobrī ir iedvesmojoša metropole, kas turpina attīstīties un nepārstāj gādāt virni unikālu pieredžu gan tās iedzīvotājiem, gan viesiem. Saules dāsnais siltums tur spēlē gaismas spēles mirdzošos debesskrāpjos, kam augstuma ziņā pasaulē nav līdzinieku, piekastē pietauvotas stāv greznas jahtas un ielu satiksmē zib dārgi auto. Bet vai tiešām Dubaija ir tikai bagātajiem? Vai ir iespējams to visu baudīt ar ierobežotu naudas maciņa saturu?

Atbilde ir pārliecinošs “jā” - Dubaija pilnīgi noteikti nav tikai bagātiem ceļotājiem!

Nokļūšanas vieglums

No Rīgas uz Dubaiju ir tiešais lidojums, ko izpilda nacionālā aviosabiedrība airBaltic. Lidojumi ir piecas reizes nedēļā.

Plānojot ceļojumu laicīgi, var atrast lidojumus ar patīkamām cenām.

Ceļojumus uz Dubaiju organizē arī vietējie tūroperatori, pie kuriem arī, īpaši iepriekšpārdošanu laikā, var uzmeklēt piedāvājumus ar lieliskām cenām.

Naktsmītnes

Nakšņošanas izmaksas bieži vien ir lielākie izdevumi jebkurā ceļojumā, taču Dubaijā zinātāji prot atast arī maciņam draudzīgas iespējas.

Lūkojoties Dubaijas naktsmītņu piedāvājumā, vērts ir ielāgot, ka šajā pilsētā naktsmītnēm ir augstāki standarti. Lai gan Dubaijas viesnīcām ir tāda pati zvaigžņu vērtējuma sistēma kā visur citur, viesnīcu standarti ierasti ir augstāki nekā daudzos citos galamērķos. Divzvaigžņu viesnīcas numurs Dubaijā drīzāk atbildīs trīszvaigžņu vērtējumam citur, taču viesnīcā var trūkt tādas ērtības kā baseini un sporta zāles vai papildu pakalpojumi, piemēram, numurs un veļas mazgātavas pakalpojumi.

Ne mazāk svarīgi ir izsvērt viesnīcas atrašanās vietu. Viesnīcas pludmalē vienmēr būs dārgākas, taču fakts, ka viesnīca neatrodas pie pludmales nav šķērslis apmeklēt pludmali. Lielākā daļa Dubaijas viesnīcu atrodas tikai dažu minūšu brauciena attālumā no pludmales. Veicot nelielu plānošanu un izpēti, ir iespējams atrast daudz izdevīgu izmitināšanas iespēju, kas atrodas viegli sasniedzamā attālumā no Dubaijas pludmalēm un galvenajām apskates vietām.

Bez viesnīcām Dubaijā ceļotājiem ir pieejami arī dzīvokļu viesnīcas, kas piedāvā vairāk iespēju, piemēram, virtuvi un veļas mazgājamo mašīnu, bet bieži vien mazāk pakalpojumu. Tās var būt ne tikai lētākas nekā viesnīcās, bet arī palīdzēt ietaupīt naudu citās jomās, īpaši ceļojot kopā ar ģimeni. Dzīvokļu viesnīcas ir arī ideāli piemērotas, ja tiek plānota ilgāka uzturēšanās pilsētā. Tāpat Dubaijā ir arī daudz Airbnb piedāvājumu.

Transports

Dubaija lepojas ar ļoti izsmalcinātu, lietotājam draudzīgu un drošu sabiedriskā transporta tīklu, kas ietver metro, autobusus, tramvajus un ūdens transportus. Jebkura populāra apskates vieta ir sasniedzama ar kādu no šiem transportiem. Lai varētu izmantot sabiedrisko transportu, ir jāiegādājas NOL karti, ko var ērti papildināt saskaņā ar nepieciešamajiem braucieniem. Kartēm ir pieejami dažādi veidi, bet, piemēram, septiņu dienu karte visām zonām maksā aptuveni 50 EUR. Svarīgi ir atcerēties, karti vienmēr reģistrēt biļešu aparātā pirms un pēc brauciena. Braucot ar metro, ir vērts pievērst uzmanību vagonu marķējumam, jo mēdz būt, ka gala vagonos var kāpt iekšā tikai sievietes.

Dubaijā droši var izmantot arī taksometra pakalpojumus, ko var izsaukt gan uz ielas, gan pasūtot pa tālruni vai lietotnē (Uber un tā vietējā meitasuzņēmums Careem). Vērts atcerēties, ka taksometrus var iznomāt uz fiksētu laiku par fiksētu samaksu. Piemēram, konkrēti norunāts taksometrs uz trīs stundām izmaksā aptuveni 100 EUR.

Ūdens kanālus ērti un lēti var šķērsot ar tradicionālajām koka laivām, ko dēvē par abrām. Viens brauciens ar motorizēto laivu izmaksā aptuveni 25 centus, bet vienu stundu ilga ekskursija izmaksā aptuveni 30 eiro. Šīs laivas Dubaijiešu ikdienā jau ir gadu simtiem. Tās noteikti ir arī labs veids, kā sajust Dubaiju pirms tās mirdzošo debesskrāpju laikmeta.

Apskates vietas

Populārāko apskates vietu apmeklējumu ir ieteicams plānot iepriekš, jo iepriekšēja rezervācija ir ievērojami lētāka nekā rezervēšana uz vietas, kā arī tas ļauj ietaupīt laiku - apmeklējums tiek pieteikts uz konkrētu laiku, tādējādi nebūs jāpavada lieks laiks gaidot rindās. Iepriekšējo rezervēšanu, lielākoties, ir iespējams veikt tiešsaistē.

Ja ir vēlme apmeklēt iespējami daudz apskates vietu, tad ir ieteicams iegādāties Dubai Pass, kas piedāvā līdz pat 60% atlaides populārākajās apskates vietās, tostarp Dubaijas parkos un kūrortos, tuksneša safari, Wild Wadi ūdens atrakciju parkā un citur. Ģimenēm vai ceļotāju grupām Dubai Pass izmantošana var būtiski ietekmēt kopējās brīvdienu izmaksas.

Pludmaļu mīļiem vērts ir atcerēties, ka Dubaijā ir daudz bezmaksas pludmaļu un pludmales parku, piemēram, Kaitbordu pludmale (Kite Beach), Saulrieta pludmale (Sunset Beach), Al Sufouh, zināma arī kā Melnā pils vai Džumeiras pludmales rezidences pludmale (Jumeirah Beach Residence Beach).

Lai iegūtu pilnu Dubaijas pludmales brīvdienu pieredzi, taču par nelielām izmaksām, var iegādāies dienas biļeti privātā pludmales kūrortā. Tie atšķiras pēc cenas un pakalpojumu līmeņiem, taču nemainīgi var baudīt sauļošanos, baseinus un privātās pludmales. Daži piedāvājumi ietver arī atlaides pārtikai un dzērieniem.

Bezmaksas pieredzes

Nebūt ne visas pieredzes Dubaijā ir aiz slēgtām maksas durvīm. Pilsēta ir aizraujošs piedzīvojums arī pati par sevi. Lai cik urbāna un slavenos zīmolos mirdzoša būtu pilsēta, arvien neatņemama tās daļa ir tradicionālie tirgi, kuros pieejams teju viss - sākot no aromātiskām garšvielām un tējām līdz tradicionāliem apģērbiem un interjera priekšmetiem. Ja ieejas maksu tirgū neviens neprasa, tad kaulēšanās prasmes šeit būs nepieciešamas visaugstakajā līmenī. Ejot uz tirgu, pilnīgi noteikti ir jānoskaņo sevi cenu flirta teātrim, kas var ilgt pat stundām.

Esot Dubaijā, viena no obligātām pieredzēm ir zelta tirgus apmeklējums, kas ir kā mirdzoša brīnumu pasaule. Dubaijas zelts pasaulē ir zināms ar savu izcilo kvalitāti un vērtību. Pat tad, ja maciņš neļauj ko iegādāties, tirdziņa apmeklējums ir vērts vien dēļ īpašās atmosfēras, kas tur valda.

Un nenoliedzami pilsēt vislabāk var iepazīt pastaigu laikā. Īpašu pastaigu ir pelnījusi Dubaijas vecpilsēta, kur viens pie otra slejas ne mirdzošie debeskrāpji, bet māla būdiņas, kur nu slēpjas restorāni un veikaliņi un caurvij senatnīgā tuksneša atmosfēra.    

Pilsētu noteikti ir vērts piedzīvot arī vakarā, kad pilsēta nedaudz atdziest, debesskrāpji iemirdzas citā krāšņumā un negaidītus pārsteigumus var sniegt pilsētas strūklakas. Viennozīmīgi iespaidīgākā ir Dejojošā Dubaijas strūklaka (The dancing Dubai Fountain). Katru dienu tā piesaista tūkstošiem apmeklētāju, jo horeogrāfiskās ūdens strūklas dejas vakaros notiek ik pēc 30 minūtēm. Lai arī šī strūklaka ir iespaidīgākā no visām, taču pilsētā netrūkst arī citu līdzinieču.

Dubaija ir pilsēta, kas pārsteidz un žilbina. Tai pasaulē nav līdzīgu. Taču tā ir pieejama ikvienam. Tā savā cēlajā arābu viesmīlībā gaida viesus no visas pasaules, nešķirojot tos pēc maciņu biezumiem. Iepazīsti Dubaiju jau šoziem!

Avots: Visitdubai.com


celojumubode - 3983
ADD STORY -  brīvdienu māja Rēzeknē!

ADD STORY - brīvdienu māja Rēzeknē!

Atpūties pašā pilsētas sirdī pie Kovšu ezera un izbaudi mieru ar visām ērtībām, saunu un privātu pludmali!

Rēzeknes pilsētas TIC

LVM MTB /Gravel Cēsis-Valmiera

LVM MTB /Gravel Cēsis-Valmiera

26. aprīlī tiks dots starts Latvijas valsts mežu MTB un Gravel maratona 1. posmam Cēsis-Valmiera.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

“Roadgames” spēle “Daugavas loki

“Roadgames” spēle “Daugavas loki"

Daugavas loki nav tikai skaistas pastkartes cienīgas ainavas – šoreiz tas ir tavs un tavas komandas spēles laukums!

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Īsais Sēnas upes kruīzs. Premium klase

Īsais Sēnas upes kruīzs. Premium klase

3 naktis elegantā kajītē, pilna pansija, tai skaitā gardēžu maltītes, dzērieni, krasta ekskursijas, wi-fi, apkalpošanas maksa

EUR 595 | CRUISEcentre

Visbija, Gotlandes sala

Visbija, Gotlandes sala

no Tallinas // noteikti datumi: jūnijs - augusts // 2 naktis uz prāmja

EUR 131 | Estravel Latvia

Stand-up komēdija EVOLŪCIJA

Stand-up komēdija EVOLŪCIJA

24. aprīlī 20.00 Valmieras Kultūras centrā notiks Rūdolfa Kugrēna Stand-up komēdija EVOLŪCIJA.

EUR 20 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Itālija - idejas ceļojumiem

Itālija - idejas ceļojumiem

apņojat par vasaru, kas smaržo pēc bazilika, citroniem, vēstures un jūras? 🇮🇹 Atklājiet Itāliju – no majestātiskās Romas līdz romantiskajai Venēcijai

EUR 279 | Estravel Latvia

Brīvdienas Bulgārijā

Brīvdienas Bulgārijā

Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā, izvēlētā ēdināšana

EUR 439 | Estravel Latvia

Pavasara Vidusjūras kruīzi ar Costa

Pavasara Vidusjūras kruīzi ar Costa

7 naktis // pavasaris Vidusjūras reģionā // pilna ēdināšana // no Barselonas, Savonas un Romas

EUR 534 | CRUISEcentre

Laivošana pa Gauju Smiltenes novadā

Laivošana pa Gauju Smiltenes novadā

Laivošanas sezona nav aiz kalniem! Maršruts "Tirziņas ieteka-Gaujiena" aicina laivošanas entuziastus Smiltenes novadā.

Smiltenes TIC

Brīvdienu māja “Pakrasti”

Brīvdienu māja “Pakrasti”

Brīvdienu māja “Pakrasti” piedāvā 2 guļbaļķu mājas, jauku lauku pirtiņu ar slotām, lapenes pie ezera un pludmali, laivu nomu.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Meksika! Cena sākot no 1119 eur!

Meksika! Cena sākot no 1119 eur!

EUR 1119 | Itaka Latvia

“Aiz horizonta” Latgales vēstniecībā GORS

“Aiz horizonta” Latgales vēstniecībā GORS

“Aiz horizonta” GORĀ – divu mākslinieku skatījums uz dabu, ekoloģiju un apzinātu radošumu.

Rēzeknes pilsētas TIC

Lieldienu olu parāde Aizkrauklē

Lieldienu olu parāde Aizkrauklē

Aizkraukles pilsētas centrālajā laukumā apskatāmas 12 mākslinieku apgleznotas olas no visa novada, piešķirot katrai no tām savu unikālo stāstu.

Aizkraukles novada TIC

Īsās brīvdienas Eiropas pilsētās

Īsās brīvdienas Eiropas pilsētās

Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā, izvēlētā ēdināšana

EUR 310 | Estravel Latvia

“Ko īsti vēlas sieviete?” Valmierā

“Ko īsti vēlas sieviete?” Valmierā

10. aprīlī 19.00 Valmieras Kultūras centrā aicinām uz koncertpiedzīvojumu “Ko īsti vēlas sieviete?”!

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Šrilnaka! Cena sākot no 1229 eur!

Šrilnaka! Cena sākot no 1229 eur!

EUR 1229 | Itaka Latvia

humora šovs “Četri Brāļi” Valmierā

humora šovs “Četri Brāļi” Valmierā

11. aprīlī 19.00 Valmieras Kultūras centrā aicinām uz unikālu humora šovu “Četri Brāļi”, dodoties vērienīgā “Saules sistēmas tūrē”.

EUR 20 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Norvēģija 14.08.! Cena 1539 eur!

Norvēģija 14.08.! Cena 1539 eur!

EUR 1539 | Itaka Latvia

Horvātija! Cena sākot no 479 eur!

Horvātija! Cena sākot no 479 eur!

EUR 479 | Itaka Latvia

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -