Lāčplēša dienai veltīti pasākumi Tukuma novadā

Inga Hartika | 2023.11.11

Tukuma un Kandavas pilsētās

    • Tradicionālais Lāpu gājiens, kurā īpaši atcerēsimies un godināsim visus, kuri cīnījušies par neatkarīgu Latvijas valsti Tukuma pilsētā sāksies 11.novembrī pulksten 17:30 no Talsu ielas 4. virzienā uz Meža kapiem, kur pulksten 18:00 būs piemiņas brīdis.

    • Savukārt Kandavā 11. novembrī Lāčplēša diena sāksies  pulksten 17:15 ar lāpu gājienu no pirmsskolas izglītības iestādes "Zīļuks" stāvlaukuma. 17:30 Svinīgs brīdis pie "Candowe" burtiem, karoga pacelšana. Piemiņas pasākums "Lāčplēša spēku Latvijai!" turpināsies pulksten 18:00 skvērā pie Bruņinieku pilskalna. Arī Kandavas vīna nams aicina uz sirsnīgu mūzikas un dzejas vakaru "Ar Tēvzemi sirdī", kas veltīts Latvijai. Mūzikas un dzejas vakarā 11.novembrī pulksten 18:30 būs iespēja satikt Dagniju Gudriķi un Evitu Bērziņu.

Lāčplēša diena piekrastē

    • Lapmežciema tautas nams aicina uz Lāčplēša dienas pasākumiem 11.novembrī. Pulksten 17:00 būs iespēja noskatīties latviešu spēlfilmu "Mana brīvība" Lapmežciema tautas namā. Ieejas biļetes cena 3 EUR. Pēc tam, pulksten 18:00 Zemessardzes 51.kājnieku bataljons Lapmežciema parka estrādē prezentēs ieroču ekipējumu. Savukārt pulksten 19:00 turpat, parka estrādē ikviens klausītājs aicināts uzņemt spēku caur dziesmām, ko izpildīs Gunta Meņģele un Rihards Jakuško, bet 19:30 visi aicināti pulcēties pie estrādes ar līdzpaņemtām lāpām, lai dotos lāpu gājienā līdz dižozolam "Austrums".

    • Engurē 11.novembrī pulksten 15:00 ikviens Engures pagasta iedzīvotājs aicināts uz svinīgo svētku uzrunu Engures Saieta namā, kurā uzstāsies Zemessardzes 51.kājnieku bataljona pārstāvis. Pulksten 17:00 norisināsies ikgadējais lāpu gājiens, kas sāksies pie Engures vidusskolas. Pēc lāpu gājiena kafejnīca Vieta 62 aicina ikvienu ciemos, lai sasildītos un nobaudītu bezmaksas svētku soļanku.

Tukuma novada pagastos

    • Tumes pagasta iedzīvotāji 11.novembrī aicināti iedegt svecītes namu logos un pagalmos.

    • Lāčplēša dienas lāpu gājiens Jaunpilī sāksies pulksten 18:00 ar pulcēšanos pie Jaunpils vidusskolas. Pēc tam, pulksten 19:30 būs iespēja noskatīties Ilzes Kungas - Melgailes filmu "Mana brīvība".

    • Smārdes pagastā Lāčplēša dienas lāpu gājiens sāksies 11.novembrī pulksten 18:00 no Smārdes pamatskolas līdz piemineklim latviešu strēlniekiem un Latvijas Brīvības cīņās kritušo karavīru piemiņai pie Vēju dārza. 19:00 - koncerts ar Penkules kapelu "Luste".

    • Slampes pagastā 10.novembrī pulksten 18:00 būs Lāčplēša dienai veltīts gājiens.

    • Lāčplēša diena Pūres pagastā tiks svinēta ar tradicionālo svētku gājienu 11.novembrī pulksten 17:00. Pulcēšanās lāpu gājienam "Pūres dārzi" laukumā. Gājiena noslēgums - pie Pūres kultūras nama. Laukumā pie kultūras nama noritēs svinīgā jaunsargu kandidātu uzņemšana Jaunsardzē, tiks demonstrēti video materiāli par Latviju, kā arī būs tikšanās ar zemessargiem.

    • Vānes pagastā 11. novembrī pulksten 17.00 tiks iedegtas svecītes piemiņas vietās pie Vānes baznīcas.

    • Sēmes un Zentenes pagastā 11.novembrī tiks iedegtas svecītes vides objektos “Latvju zīmes”.

    • Savukārt Zemītes pagastā 11.novembrī pulksten 17:00 būs iespēja kopīgi veidot sveču instalāciju “Iededz gaismu Auseklītī” pie Zemītes tautas nama.

    • 11.novembrī pulksten 18:00 Lāčplēša dienai veltīts lāpu gājiens būs arī Zantes pagastā. Pulcēšanās pie Zantes skolas, lai dotos uz piemiņas vietu pie ozola.

    • Arī Matkules kultūras nams sadarbībā ar Matkules bibliotēku aicina piedalīties Lāčplēša dienas aktivitātēs pie Matkules kultūras nama 11.novembrī pulksten 18:00.

    • Lāčplēša dienā, 11. novembrī, pulksten 18.00 Viesatās paredzēts lāpu gājiens. Pulcēšanās pie Viesatu Kultūras nama. Gājiena noslēgumā ikvienam būs iespēja baudīt sarunas pie ugunskura, tēju un medus maizi.

    • Lestenes pagastā 10.novembrī pulksten 16:00 būs koncerts Lestenes tautas namā, bet pulksten 17:00 – lāpu gājiens uz Lestenes Brāļu kapiem.

Īpašie filmu seansi

    • Valsts svētku gaidās 10.novembrī pulksten 19:00 Vānes kultūras namā un 12.novembrī pulksten 16:00 Tukuma pilsētas Kultūras namā būs iespēja noskaitīties operetes – biogrāfisku stāsta ekranizāciju “TRĪS ZVAIGZNES. ZIGFRĪDS”, kas ir pirmā 21.gadsimta latviešu oriģināloperete. Tā stāsta par pirmo Latvijas Ārlietu ministru, diplomātu, Tukuma novadnieku Zigfrīdu Anna Meierovicu (1887–1925), kas bija viens no visspilgtākajiem, tautā mīlētiem politiķiem, kurš panāca Latvijas valsts izveidošanu 1918. gadā de facto un 1921. gadā de jure.

Par katru pasākumu vairāk var uzzināt www.visittukums.lv mājaslapā Pasākumu vai Izstāžu sadaļā!

Iededz sveces 11.novembrī, godinot visus, kas cīnījās par Latvijas valsts neatkarību!

Avots: Visittukums.lv


celojumubode - 3888
Labdarības festivāls

Labdarības festivāls "Būsim kopā"

Pasākumā būs daudzveidīgas aktivitātes, meistarklases, sporta spēles, lielformāta atrakcijas, mājražotāju tirdziņš un labdarības koncerts.

Bauskas TIC

Ģimenes festivāls

Ģimenes festivāls "No viena zara"

Festivālā būs gaidītas ģimenes ar bērniem, kurām piedāvās piedalīties dažādās radošajās darbnīcās. Būs pieejams garšaugu dārzs, lielās spēles un ziepju burbuļi.

Tukuma TIC

Atklāj Zemgales tāluma vitamīnu!

Atklāj Zemgales tāluma vitamīnu!

Iepazīsti Bauskas novadu no skatu torņu augstumiem!

Bauskas TIC

Pludmales terase

Pludmales terase "Pampūkas" atklāj sezonu!

Pludmales kafejnīca "Pampūkas" gatavojas sezonas atklāšanai Mātes dienā! Tiek "vārīti" pirmie saldējumi, ar kuru garšām vari iepazīties "Pampūku" Facebook lapā.

Preiļu novada TIC

Uzplauksti pļavā - Sievišķības svētki

Uzplauksti pļavā - Sievišķības svētki

kopā būšanas, tīklošanās, rituālu, garšas un foto piedzīvojumu diena Antiņciemā kopā ar Sanitu Matuli.

Tukuma TIC

Skolēnu pavasaris Madonā-Cesvainē

Skolēnu pavasaris Madonā-Cesvainē

Skolēnu iemīļotākās dienas gadā ir tās, kurās klase dodas izbraukumā. Gaidīsim pavasara piedzīvojumā maršrutā Madona – Cesvaine!

Madonas TIC

Carnival Youth koncerts

Carnival Youth koncerts

10. maijā plkst. 18.00 Jaunmoku pils parkā izskanēs grupas Carnival Youth koncerts brīvdabas atmosfērā.

Jaunmoku pils

Tūrisma jaunums “Meitene Mellene MADONĀ

Tūrisma jaunums “Meitene Mellene MADONĀ"

Gaidot vasaru, klajā nācis netradicionāls Madonas novada tūrisma ceļvedis. Tas informē par ceļošanas iespējām ģimenēm ar bērniem, skolu klasēm un nometņu grupām

Madonas TIC

Karogu brauciens Tukumā

Karogu brauciens Tukumā

vienotības un patriotisma apliecinājums – mūsu iespēja kopā ar paceltiem Latvijas karogiem parādīt lepnumu par savu valsti un valodu!

Tukuma TIC

Vislatvijas zirgu parāde Balvos

Vislatvijas zirgu parāde Balvos

17.maijā Balvu pilsētā norisināsies viena no neparastākajām un aizraujošākajām parādēm Latvijā – Vislatvijas zirgu parāde.

Balvu TIC

CARNIVAL YOUTH Jaunmoku pils parkā

CARNIVAL YOUTH Jaunmoku pils parkā

Vēsturiskā pils un ainaviskais parks kļūs par fonu mūzikas piedzīvojumam, lai ieskandinātu Jaunmoku pils sezonas sākumu.

Tukuma TIC

Sama modināšanas svētki Koknesē

Sama modināšanas svētki Koknesē

16. un 17. maijā Koknesē ar dažādām aktivitātēm tiks atklāta aktīvā tūrisma sezona ‒ norisināsies tradicionālie Sama modināšanas svētki.

Aizkraukles novada TIC

KONCERTS | Inita Āboliņa

KONCERTS | Inita Āboliņa

Akustiskais koncerts - īsta skanējuma baudījums, kas piederas lauku sētai.

Tukuma TIC

Aveņu SPA kūre - viesnīca Ezeri, Siguldā

Aveņu SPA kūre - viesnīca Ezeri, Siguldā

1 nakts 2 personām standarta numurā, brokastis, SPA atpūtas programma

EUR 250 | Estravel Latvia

Pavadi Lieldienas Preiļu novadā!

Pavadi Lieldienas Preiļu novadā!

Jau šajā svētdienā aicinām piedzīvot krāšņas Lieldienas Jasmuižā!

Preiļu novada TIC

Akcija

Akcija "Iepazīsti kaimiņus Zemgalē"

Bauskas TIC

VeseLīgošana

VeseLīgošana "Jaunķemeros"

Šogad Līgosvētkos un Jāņos būs četras brīvdienas atpūtai. Atvēliet laiku sevi palutināšanai ar procedūrām un vingrošanas nodarbībām - veseLīgošanai!

EUR 297 | Rehabilitācijas centrs Jaunķemeri

Tūrisma rallijs

Tūrisma rallijs "Madona-Gulbene" 24.05.

Vai iespējams iepazīt divus novadus vienā dienā? Jā, piedaloties autofotoorientēšanās tūrisma rallijā "Madona-Gulbene"!

Gulbenes novada TIC

Karogu brauciens Tukumā

Karogu brauciens Tukumā

11. maijā visā Latvijā norisināsies "Latvijas karogu brauciens", un mēs aicinām Tevi pievienoties braucienam Tukumā! Būs bufete,koncerts un kopā būšana.

Tukuma TIC

Grupas

Grupas "Jumprava" koncerts Ozolājos

Uz skatuves ar enerģisku un neaizmirstamu lielkoncertu kāps leģendārā grupa "Jumprava", dāvinot klausītājiem savu spilgtākās mūzikas skanējumu.

Tukuma TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -