Apmeklē izstādes novembrī Tukuma pusē!

Apmeklē izstādes novembrī Tuku

Foto: Visittukums.lv | Autors: Inga Hartika | 2023.11.25

Novembris ir patriotiskais mēnesis, kas ir, savā ziņā, robeža starp rudeni un ziemu. Šis ir laiks, kad vairāk ļaujamies patriotiskām pārdomām. Un šis ir arī laiks, kad baudīt kultūru un mākslu siltās, mājīgās telpās. Ieskaties novembra izstāžu apkopojumā!

Izstāde “Imanta Ziedoņa dzejas dārzā" – Tukuma pilsētas Kultūras namā

Biedrības “Tukuma Tēlotājmākslas studija” izstāde ir veltījums mūsu novadniekam Imantam Ziedonim, vienam no ievērojamākajiem Latvijas dzejniekiem, kura dzeja ir ieguvusi īpašu vietu Tukuma novadnieku sirdīs. Nāc uz izstādi un atklāj Imanta Ziedoņa dzejas dziļumu, bagātību un daudzveidību! Ieeja izstādē bez maksas. Izstādi iespējams skatīt Tr.15:00-19:00; C.10:00-14:00 kā arī TPKN pasākumu laikā. Vairāk informācijas www.tukumakn.lv.  Adrese: Tukuma pilsētas Kultūras nams, Lielā iela 1, Tukums.

Līdz 26.novembrim Tukuma Mākslas muzejā un galerijā “Durvis” apskatāma izstāde “Pērles”

Izstāde “Pērles” tapusi, atzīmējot Tukuma Mākslinieku grupas 40. jubileju. Šajā jubilejas izstādē mākslinieki parāda savus jaunākos darbus, kas raksturo katru autoru, tā radot daudzkrāsainu iespaidu par tik atšķirīgo mākslinieku raksturu, dzīvi un pieredzi. Izstāde ir plaša un daudzveidīga, tāpēc tās ekspozīcija skatāma gan Tukuma Mākslas muzejā – biedrības vecbiedru un mūsdienu mākslinieku glezniecība, gan Mākslas galerijā “Durvis” – keramika, objekti, fotogrāfija, grafika, akvarelis, tēlniecība, ādas plastika un tekstils. Vairāk  informācijas www.tukumamuzejs.lv. Adrese: Tukuma Mākslas muzejs, Harmonijas iela 7, Tukums; Mākslas galerija “Durvis”, Brīvības laukums 21, Tukums.

Tukuma Audēju darbnīcā – “No Miķeļiem līdz Mārtiņiem”

No 7. oktobra līdz 2. decembrim Tukuma Audēju darbnīcā skatāma Rīgas Kultūras un Tautas mākslas centra “Mazā Ģilde” Tautas lietišķās mākslas studijas “Kamene” dažādu audumu un Tautas lietišķās mākslas studijas “Tīne” pinumu izstāde “No Miķeļiem līdz Mārtiņiem”. TLMS “Kamene” audējas piedāvā tradicionālus audumus iemīļotās tehnikās, kas padara mūsu interjerus neatkārtojamus un mājīgus. Tie ir lina galdauti un dvieļi, vilnas segas un lakati, kā arī dažādās tehnikās austas jostas. TLMS “Tīne” pinēji piedāvā pinumu veidus no dažādiem dabas materiāliem. Pinumos izmanto nemizotas un mizotas kārklu klūgas un sloksnes, priežu saknes, jūras un upes meldrus, salmus, darinot traukus, grozus, cibas, vāceles un cepures. Tie veidoti, lai būtu praktiski un mūsdienīgi, lai bagātinātu mājas dizainu. Vairāk informācijas www.tukumamuzejs.lv. Adrese: Tukuma Audēju darbnīca, Tidaholmas iela 3, Tukums.

Durbes pilī izstādes “ARTEFACTUM”, “Sibīrijas vēstules” un “Zili baltās pasaules valdzinājums”

Vēstules uz bērza tāss ir īpaši nozīmīga dokumentārā mantojuma kolekcija, kas iekļauta UNESCO Pasaules atmiņas programmas Latvijas nacionālajā reģistrā. Izstādē līdz pat 2024.gada novembrim Durbes pilī skatāms bagātīgs informatīvais materiāls, kā arī vēstuļu autoriem piederējušie priekšmeti, ko deponējuši 11 Latvijas muzeji. Deportēto cilvēku personiskās lietas - pieraksti, trauki, apģērba elementi, rokdarbi un citi priekšmeti - palīdzēs iepazīt traģiskos likteņstāstus. Savukārt, “ARTEFACTUM” izstāde tevi ievedīs arheoloģijas, tautas daiļrades un mākslas artefaktu pasaulē, kas pētāma, aplūkojama līdz pat 2024.gada 3.novembrim.

Vēl Durbes pilī līdz pat 2024.gada 31.martam apskatāmi 18.-20. gadsimta angļu dekolētā fajansa izcilākie paraugi. Tā ir pirmā izstāde Latvijā, kurā apkopoti Latvijas muzejos un privātkolekcijās esošie angļu dekolētā fajansa izcilākie paraugi. Nāc uz izstādi un piedzīvo estētisku baudījumu, kā arī atklāj neparasto dekoru un krāsu daudzveidību! Vairāk informācijas www.tukumamuzejs.lv. Adrese: Durbes pils, M.Parka iela 7, Tukums.

Džūkstes Pasaku muzejā – “Par tēviem un meitām”

Džūkstes Pasaku muzejā līdz 2024.gada 12.maijam apskatāma Ievas Krūmiņas lielformāta foto izstāde “Par tēviem un meitām”. Izstādē – gan fotogrāfijas, gan arī Tukuma muzeja krājuma priekšmeti, kas atspoguļo fotogrāfijās redzamo tēvu nodarbošanos. Vairāk informācijas www.tukumamuzejs.lv.  Adrese: “Lanciņu skola”, Džūkstes pagasts, Tukuma novads.

Tukuma mākslas studijas “Bohēmistes” darbi apskatāmi Šlokenbekas muižā

Mākslas studijas dalībnieces Ingemāra Treija, Ilze Cērpiņa, Ivonna Bredovska, Mārīte Saulīte, Viola Zaltāne, Liene Ratniece, Marita Andruse un Zane Siliņa aicina apskatīt izstādi muižā darba dienās no 10:00 līdz 16:00. Vairāk informācijas pa tālruni 28301020. Adrese: Šlokenbekas muižas ansamblis, Milzkalne, Smārdes pagasts, Tukuma novads.

Kandavas kultūras nama galerijā “Vējspārns” – izstāde “Kandavas ainas”

No 20.oktobra līdz 28.novembrim Kandavas kultūras nama galerijā “Vējspārns” būs apskatāma fotogrāfa Staņislava Ozarkova fotogrāfiju izstāde “Kandavas ainas”. Vairāk informācijas www.kandava.lv.  Adrese: Kandavas kultūras nams, Lielā iela 28, Kandava, Tukuma novads.

Kandavas novadpētniecības muzejā – vairākas izstādes

No 16. septembra līdz 30. novembrim Kandavas novadpētniecības muzejā apskatāma Madaras Atiķes svēpētās keramikas izstāde “Vīgriežu valdzinājums”. Tādu pašu periodu apskatāma arī Kandavas Mākslas un Mūzikas skolas 2022./2023. absolventu nobeiguma darbu izstāde. No 1.līdz 30.novembrim Kandavas novadpētniecības muzejā apskatāma arī Lāčplēša dienai veltīta izstāde, kurā eksponēti Lāčplēša kara ordenis un priekšmeti, kas piederējuši Lāčplēša kara ordeņa kavalieriem (Kara muzeja krājums). Adrese: Talsu iela 11, Kandava, Tukuma novads.

Tumes kultūras namā – Tukuma mākslas skolas izstāde

Tumes kultūras namā no 6.oktobra līdz 20. novembrim būs apskatāma Tukuma mākslas skolas profesionālās ievirzes izglītības programmas "Vizuāli plastiskā māksla" šī gada absolventu darbu izstāde. Adrese: Tumes kultūras nams, Pasta iela 1A, Tumes pagasts, Tukuma novads.

Pūres kultūras namā bērnu zīmējumu izstāde “Manas mājas – Latvija”

Pūres kultūras namā apskatāma Pūres pamatskolas bērnu zīmējumu un bērnudārza “Zemenīte” bērnu zīmējumu darbu izstāde “Manas mājas – Latvija”. Izstāde apskatāma līdz 10.decembrim. Interesentiem lūgums zvanīt – 26284364. Adrese: Pūres kultūras nams, “Vārpas”, Pūre, Tukuma novads.

Irlavas kultūras namā Egila Neihofera gleznu izstāde

Irlavas kultūras namā līdz 12.decembrim apskatāma Egila Neihofera gleznu izstāde. Interesentiem lūgums zvanīt – 28668486. Adrese: Irlavas kultūras nams, “Svēteļi”, Irlava, Tukuma novads.

Slampes Kultūras pilī – “Krāsainā satikšanās”

Slampes Kultūras pilī līdz pat 31.decembrim apskatāma gleznu izstāde “Krāsainā satikšanās”. Šajā izstādē var aplūkot mūsu pašu tautu meitas, briežus, ziedus un ainavas, kas katram latvietim ir svarīgas. Darbu autores ir Ingemāras Treijas studijas “Krāsmute” dalībnieces: Agnese Čamane, Linda Brence, Anita Embriško un Marika Vītola. Vairāk informācijas pa tālruni 20005704. Adrese: "Kultūras pils" Zemgales iela, Slampe, Tukuma novads.

"KRUSAS PĒDAS JAUNPILĪ"

No 9. oktobra līdz 25.novembrim Jaunpils muzeja izstāžu zālē būs izstāde "Krusas pēdas Jaunpilī", kurā būs apskatāmas Jaunpils iedzīvotāju uzņemtās fotogrāfijas un video materiāli par 7.augusta vētras nodarītajiem postījumiem Jaunpils pagastā! Vairāk informācijas www.jaunpilspils.lv. Adrese: Jaunpils pils, Baznīcas iela, Jaunpils, Jaunpils pagasts, Tukuma novads.

Jaunmoku pilī skatāma gleznu izstāde par personas parādīšanos un pazušanu Latvijas dabā

Jaunmoku pils Torņu zālē līdz 9. decembrim apskatāma Latvijas Mākslas akadēmijas absolventes un “Latvijas valsts mežu stipendija mākslā 2022” stipendijas ieguvējas Alises Builevicas gleznu izstāde “Atrasties”, kur tiek nojaukta robeža starp dabu un personu. Izstādē apskatāmi mākslas darbi, kuri tapuši vairāku gadu laikā. Vairāk informācijasa www.jaunmokupils.lv. Adrese: Jaunmoku pils, Rīgas - Ventspils šosejas 75km, Tumes pagasts, Tukuma novads.

Zantes kultūras namā apskatāma kultūras nama jubilejai veltīta izstāde

Zantes kultūras namā no 17.novembra līdz 29.decembrim apskatāma izstāde “Zantes kultūras namam 25”. Adrese: Zantes kultūras nams un bibliotēka, Skolas iela 6, Zantes pagasts, Tukuma novads.

Jura Ģērmaņa gleznu izstāde "Latvijas ainavas" Lapmežciema tautas namā

Lapmežciema tautas nama mazajā zālē no 1.novembra līdz pat 2024.gada 17.janvārim būs skatāma Jura Ģērmaņa gleznu izstāde "Latvijas ainavas". Adrese: Lapmežciema tautas nams, Liepu iela 2, Lapmežciems, Tukuma novads.

TANYA SOLANGE personālizstāde "OSTA" apskatāma Engures Saieta namā

Engures Saieta namā apskatāma TANYA SOLANGE personālizstāde "OSTA". Izstādes atklāšanas pasākums 17. novembrī pulksten 16:00. Pasākumā būs iespēja tikties ar mākslinieci, iepazīties tuvāk ar viņas darbiem pie tējas vai kafijas tases. Adrese: Jūras iela 114, Engure, Tukuma novads.

Ejam uz muzejiem, pilīm, kultūras iestādēm un izstādēm!

Avots: Visittukums.lvMārtiņš Vilsons Mazmežotnes muižā

Mārtiņš Vilsons Mazmežotnes muižā

8.decembrī Mazmežotnes muižā koncertuzvedums "Mīlestības gads". Mārtiņa Vilsona dzejas pasniegšanas veids klausītāju aizved pāri laikam!

Bauskas TIC

Rocketman 2024! Jaungada ballīte

Rocketman 2024! Jaungada ballīte

Ieskandini Jauno gadu Skyline bārā Eltona Džona stilā. Pievienojies mums 31. decembrī, lai izbaudītu ballīti, kas liks Tev justies kā īstai superzvaigznei!

Skyline Bar

Jaungada vakariņas džeza noskaņās

Jaungada vakariņas džeza noskaņās

31. decembrī aicinām Tevi uz izsmalcinātām Jaungada sagaidīšanas svinībām, baudot bagātīgu vakariņu bufeti dzīvās džeza mūzikas pavadījumā no grupas AG Trio!

EUR 130 | Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

Otrajā adventē Jelgavas Tornī koncerts

Otrajā adventē Jelgavas Tornī koncerts

10. decembrī 15 Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī uzstāsies duets “Infini” ar koncertprogrammu “Klusuma mūzika”. Jelgavas iedzīvotāji un viesi

EUR 28 | Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Resorāni un kafejnīcas Bauskas novadā

Resorāni un kafejnīcas Bauskas novadā

Ielūkojies, kur garšīgi paēst, kad viesojies Bauskas pusē!

Bauskas TIC

Egles iedegšana Tukumā

Egles iedegšana Tukumā

Brīvības laukumā, šogad īpaši atzīmējot Tukuma 770 gadu jubileju, pilsētas centrā iedegsim 3 egles un baudīsim citādu Adventi - 3.decembrī!

Tukuma TIC

Dāvanām izvēlies vietejo!

Dāvanām izvēlies vietejo!

1. - 24.decembrim tīmekļa vietnē www.visit.jelgava.lv un visit.jelgava Facebook būs publicēti attēli un apraksti ar īpaši sarūpētu svētku dāvanu izlasi

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Radošās meistarklases svētku laikam

Radošās meistarklases svētku laikam

Atklāj tradicionālās un jaunās Bauskas novada garšas, un piedzīvo radīšanas prieku!

Bauskas TIC

Mazo ražotāju SVĒTKU TIRDZIŅŠ 9.decembrī

Mazo ražotāju SVĒTKU TIRDZIŅŠ 9.decembrī

Mazo ražotāju tirdziņš Tukuma ledushallē 9.decembrī no 10:00 līdz 14:00!

Tukuma TIC

Madona - Latvijas ziemas galvaspilsēta?

Madona - Latvijas ziemas galvaspilsēta?

Šajā ziemā Madonas novadā par vienu kalnu vairāk! Brauciet izbaudīt aktīvu un iedvesmojošu Vidzemes augstienes ziemu.

Madonas TIC

Vakara Ziemassvētku tirdziņš Limbažos

Vakara Ziemassvētku tirdziņš Limbažos

Tirdziņā varēsiet iegādāties dāvanas sev tuvajiem un mīļajiem cilvēkiem – dažādus amatnieku un mājražotāju darinājumus u.c.

Limbažu TIC

Ziemassvētku tirdziņš Bauskā

Ziemassvētku tirdziņš Bauskā

Lieliska iespēja sarūpēt oriģinālas svētku dāvanas! Ierezervē 10., 17. un 23.decembri Bauskā!

Bauskas TIC

Ziemassvētku vakariņas Rundāles pilī

Ziemassvētku vakariņas Rundāles pilī

Rundāles pils kafejnīca “Ozollāde” no 1.decembra sāk pieņemt rezervācijas Ziemassvētku piedzīvojumam - 7-kārtu degustāciju vakariņām!

Bauskas TIC

Piparkūku cepšana

Piparkūku cepšana "Rožmalās"

Atpūtas komplekss "Rožmalas" piedāvā piparkūku cepšanu Ribbes dzirnavās!

Bauskas TIC

Kādēļ apmeklēt Bausku

Kādēļ apmeklēt Bausku

Bauskas reģionu var dēvēt par Latvijas kultūrtūrisma metropoli. Te koncentrētā veidā var iepazīt galvenos mākslas un arhitektūras posmus. Iepazīsti!

Bauskas TIC

Izstāde

Izstāde "Mana Latvija"

No 12.novembra līdz 6.decembrim, patriotu mēneša ietvaros, Jelgavas Vecpilsētas mājā būs skatāma mākslinieka Dāvida Jāņa Baumaņa gleznu izstāde “Mana Latvija”.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Jaunais gads ar R.Zeltiņu & Dziļi Violets!

Jaunais gads ar R.Zeltiņu & Dziļi Violets!

Pievienojies grandiozākajai Jaunā gada sagaidīšanas ballei Rīgā ar aizraujošām izklaidēm, dejām, svētku bufeti, DJ Kārli Ķilkutu un jautrām izklaidēm bērniem.

EUR 150 | Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -