Anita Lazdeniece-Grīnberga | 2023.11.22
Līdz 2023. gada 15. decembrim Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” apmeklētājiem ir iespēja aplūkot Latvijas Nacionālā arhīva izstādi “Ir Latvija. Ir Latvija brīva”, kas caur dažādiem dokumentiem, fotogrāfijām un audiovizuāliem materiāliem atspoguļo Latvijas valsts vēstures nozīmīgākos notikumus un personības no 19. gs vidus līdz 20. gs. 90. gadiem. Izstāde skatāma mākslas telpā “Civita Nova” bez ieejas maksas.
“Gan valsts tapšana, gan tās neatkarības atjaunošana bija komplicēts process, kas nebūtu bijis iespējams bez latviešu nācijas pašnoteikšanās tiesību īstenošanas, Latvijas iedzīvotāju gribas izveidot, aizstāvēt un attīstīt savu valsti, pēc ilgiem gadu desmitiem – atjaunot tās neatkarību,” skaidrots izstādes pieteikumā. “Baltijas valstu neatkarības atjaunošanas jautājuma uzturēšanai, kas ilga vairāk nekā 50 gadus, starptautiskajā politikā un diplomātijā un starptautiskajās tiesībās nebija precedenta.”

Aicinām jūs 15. un 16. augustā doties vasaras garšu piedzīvojumā, kur simboliskās piena upes ved cauri Ropažu un Salaspils novadiem, nesot mājīgumu.
Salaspils novada TIC
Izstādē skatāmi Latvijas Nacionālajā arhīvā uzkrātie dokumenti – Latvijas valsts tapšanas, neatkarīgas pastāvēšanas, Latvijas Republikas de iure statusa uzturēšanas (okupācijas gados), latviešu tautas Trešās atmodas un valsts neatkarības atjaunošanas liecības.
Latvijas Republikas pasludināšana 1918. gada 18. novembrī notika sarežģītos iekšpolitiskos un starptautiskos apstākļos. Tikai 1921. gada 26. janvārī Antantes lielvalstis (Sabiedroto Augstākā padome: Lielbritānija, Francija, Japāna, Beļģija un Itālija) atzina Latvijas valsti de iure bez jebkādiem ierobežojumiem vai noteikumiem. Pavisam kopā Latviju pirmajā neatkarības periodā de iure atzina 42 valstis – vairākums tolaik pastāvošo pasaules valstu.
Izstādi papildina fotogrāfijas no fotogrāfu Andra Tenasa un Borisa Koļesņikova privātajiem arhīviem. Radošā komanda un kataloga sastādītāji ir Latvijas Nacionālā arhīva ekspertes Meldra Usenko un Antra Mazūra, Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta vadošais pētnieks Ainārs Lerhis, mākslinieces Dace Māra Kokina un Solvita Ozola.
Izstāde tapa Latvijas valsts simtgades pasākumu programmas noslēgumā, atzīmējot Latvijas valsts atzīšanas de iure simtgadi 2021. gada 26. janvārī. Liepāja ir pirmā pilsēta ārpus Rīgas, kur tā apskatāma iedzīvotājiem.
Apmeklētājiem izstāde skatāma koncertzāles darba laikā no pirmdienas līdz piektdienai: 11.00–17.00, sestdienās, svētdienās: 10.00–15.00. Izstādi organizē SIA “Lielais Dzintars” sadarbībā ar Latvijas Nacionālo arhīvu un Latvijas Republikas Kultūras ministriju. Atbalsta: Liepājas pašvaldība, Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

21. augustā plkst. 21.00 Valmiermuižas alus dārzā dzīvās mūzikas vakars ar grupām “Nielslens Lielsliens” un “Nora Kripta”. Galdiņu rezervācija: tālr. 28664424.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Atzīmēsim vasaras noslēgumu ar skanīgām dziesmām un lustīgiem dančiem zaļumballē 28. augustā plkst. 20.00 Valmiermuižas parkā kopā ar pūtēju orķestri "Smiltne"
Valmieras novada Tūrisma pārvalde
.jpg)
Pirmdien, 10. augustā plkst. 14.00 Camphill nodibinājums “Rožkalni” aicina ciemos! Meistarklases, sarunas un degustācijas kopā ar augu pazinēju Zeltīti Kavieri.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

15. un 16. augustā Ropažu un Salaspils novados norisināsies Mājas kafejnīcu dienas “Pie piena upēm ķīseļa krastos”.
Salaspils novada TIC

VIZIUM - vieta, kur tehnoloģijas māca, iedvesmo un iepriecina.
Ventspils TIC

Šovasar koncertzāles GORS jumta terase atkal pārtaps par īpašu brīvdabas kino vietu, kur satiekas filmas un ēdiens.
Rēzeknes pilsētas TIC

Gatavi lustēties? Brāļi Auzāni sola neaizmirstamu latgaliešu zaļumballi un varenu enerģiju!
Rēzeknes pilsētas TIC

21. augustā norisināsies ventspilnieku un Ventspils viesu iecienīts un iemīļots pasākums – piektdienas vakara pastaiga.
Ventspils TIC

Visas vasaras garumā Strenču pilsētvidē apskatāma mākslinieku apvienības “Orbīta” kūrēta izstāde – objekti un instalācijas, kas paslēpti pilsētvidē.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

No 1. jūlija līdz 28. augustam Sēļu muižā skatāma Vijas Meisteres mākslas darbu izstāde “Ar kafijas lāsi”.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Atklāj augusta spilgtākos notikumus Bauskas novadā – no koncertiem un svētkiem līdz tirdziņiem, izstādēm un citām aktivitātēm.
Bauskas TIC

Jūrmalas izstāžu zālēs un brīvdabas telpās skatāma plaša vasaras programma – laikmetīgā māksla, fotogrāfija, vēsture, arhitektūra un personību stāsti Jūrmalā.
Jūrmalas TIC

No 10. līdz 16. augustam Ventspilī norisināsies starptautiskie jauno pianistu meistarkursi Ventspils Piano 2026.
Ventspils TIC

Jaunais ceļvedis ar 176 ezeriem Latvijā un Lietuvā bez maksas pieejams Bauskas novada tūrisma informācijas centros.
Bauskas TIC

14. augustā plkst. 21.00 Valmiermuižas alus dārzā smagās mūzikas vakars ar vietējām grupām – “Hope Dies Last”, “Ilonas Maska” un “as.always”.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Šī būs patiesi aizraujoša divu aktieru izdzīvošanas cīņa. Kurš kuru? Nāc un ievērtē pats!
Rēzeknes pilsētas TIC

Kur māksla un kultūra satiekas – ceļvedis iedvesmojošām brīvdienām Cēsīs!
Cēsu TIC

14.augustā 19.00 “Jaunsētas” teritorijā Mika Dukura akustiskais koncerts. Darbosies kafejnīca “ES TE Cafe” un izbraukuma treileris. Ieeja: bez maksas
Alūksnes TIC

21. augustā norisināsies ventspilnieku iecienīts un iemīļots pasākums – piektdienas vakara pastaiga. Dažādās pieturvietās notiks koncerti, gaismas šovi.
Ventspils TIC

Ventspils valstspilsētas pašvaldība izdod jauno fotoalbumu “Ventspils 700+35”. Fotoalbumā iekļauti 316 fotoattēli, ko radījuši 67 autori.
Ventspils TIC