Pieci jautājumi uzņēmumam pirms izvēlēties ilgtermiņa auto nomu vai pilna servisa līzingu

Laura Zaruma | 2023.12.01

Ir vairākas iespējas, kā uzņēmumam veidot savu autoparku, un viena no tām ir izvēlēties transportlīdzekļus no auto nomas uzņēmuma. Bet ko iepriekš nepieciešams apdomāt, ja esi nolēmis par labu ilgtermiņa nomai vai pilna servisa līzingam? Automašīnu nomas un pilna servisa līzinga pakalpojumu sniedzējs “Avis” apkopojis piecus jautājumus, ko uzņēmumam izsvērt pirms pakalpojuma izvēles.

“Uzņēmumiem autoparka veidošana un uzturēšana bieži vien ir izaicinājums, jo nepietiek vien izvēlēties un atrast piemērotāko risinājumu, pēc tam ikdienā jānodrošina arī efektīva transporta līdzekļu uzturēšana un apkope. Tieši tāpēc uzņēmumi arvien biežāk izvēlas ilgtermiņa nomu vai pilna servisa līzingu, un novērtē iespēju visus ar automašīnu uzturēšanu saistītos jautājumus uzticēt pakalpojuma sniedzējam,” stāsta “Avis” līzinga departamenta vadītāja Daina Kantāne, papildinot, ka patlaban klientu vidū pieprasītākās ir “Toyota”, “Volkswagen” un “Škoda” markas automašīnas.

Cik ilgu periodu automašīna nepieciešama?

Ilgtermiņa noma būs piemērotākā, ja automašīna nepieciešama uz īsāku laiku, piemēram, sākot no viena mēneša līdz diviem gadiem. Nomas periods ir elastīgs – automašīnu iespējams atgriezt, kad vēlas. Savukārt pilna servisa līzings būs izdevīgāks, ja plānojat automašīnu izmantot no diviem līdz pieciem gadiem, jo ikmēneša fiksētais maksājums būs zemāks nekā ilgtermiņa nomai.

Vai vajadzīga viena vai vairākas automašīnas?

Griežoties pie pakalpojuma sniedzēja, vēlams saprast, cik automašīnas būs nepieciešamas. Izvēloties pilna servisa līzingu un pasūtot piecas vai vairāk automašīnas, iespējams iegūt apjoma atlaidi.

Kādām vajadzībām automašīna nepieciešama?

Atkarībā no uzņēmuma darbības jomas var būt nepieciešamas dažādas automašīnas. Piemēram, ja bieži nākas pārvadāt lielas lietas, piemērotāks būs SUV vai mikroautobuss. Savukārt klientu apkalpošanas uzņēmumam – komfortabls pasažieru auto. Nepieciešamības gadījumā automašīnu varēs izmantot arī citi uzņēmuma darbinieki.

Kāda automašīna uzņēmumam būtu piemērotākā?

Uzņēmumam iepriekš jādefinē, kāda zīmola un kādas kategorijas automašīnas ir nepieciešamas, kā arī – kādu dzinēju un komplektāciju vēlas. Pilna servisa līzinga klientiem ir iespēja pasūtīt vēlamo automašīnu no oficiālajiem dīleriem Latvijā. Savukārt ilgtermiņa nomā transportlīdzeklis jāizvēlas no nomas uzņēmuma rīcībā esošajām automašīnām.

Kādas ir finanšu iespējas un budžets?

Svarīgi saprast un apdomīgi izvērtēt savas finanšu iespējas. Ja vajadzības un vēlmes pārsniedz budžetu, iespējams piemeklēt līdzvērtīgu transportlīdzekli, apskatot citus automašīnu modeļus un komplektācijas. Tas palīdzēs ietaupīt un palielināt ikmēneša finanšu iespējas.

Avots: Ka.lv


celojumubode - 3985
Kanāriju salas! Cena sākot no 589 eur!

Kanāriju salas! Cena sākot no 589 eur!

EUR 589 | Itaka Latvia

Kruīzi no Atēnām

Kruīzi no Atēnām

3 - 7 nakšu kruīzi ar Costa no Atēnām // pilna pansija, izklaude uz kuģa // akcijas cenas un pēdējā brīža piedāvājumi

EUR 359 | CRUISEcentre

Dabas parks „Dvietes paliene”

Dabas parks „Dvietes paliene”

Dabas parks „Dvietes paliene” atrodas Latvijas dienvidaustrumos, Daugavas kreisajā krastā Augšzemē.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Jezupovas (Juzefovas) muižas parks

Jezupovas (Juzefovas) muižas parks

Jezupovas (Juzefovas) parks ir veidots 19. gadsimtā holandiešu stilā, mūsdienās ir saglabājusies tikai neliela daļa no muižas parka.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Tallina - Stokholma - Tallina

Tallina - Stokholma - Tallina

2 naktis uz prāmja // izklaide uz kuģa // cena takarīga no nedēļas dienas // kursē ik pēc dienas

EUR 64 | FerryTickets

Islande! Cena sākot no 489 eur!

Islande! Cena sākot no 489 eur!

EUR 489 | Itaka Latvia

“Aiz horizonta” Latgales vēstniecībā GORS

“Aiz horizonta” Latgales vēstniecībā GORS

“Aiz horizonta” GORĀ – divu mākslinieku skatījums uz dabu, ekoloģiju un apzinātu radošumu.

Rēzeknes pilsētas TIC

Stand-up komēdija EVOLŪCIJA

Stand-up komēdija EVOLŪCIJA

24. aprīlī 20.00 Valmieras Kultūras centrā notiks Rūdolfa Kugrēna Stand-up komēdija EVOLŪCIJA.

EUR 20 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Norvēģija 14.08.! Cena 1539 eur!

Norvēģija 14.08.! Cena 1539 eur!

EUR 1539 | Itaka Latvia

Vasaras saulgrieži Lēdurgā

Vasaras saulgrieži Lēdurgā

Jāņi no saules rieta līdz lēktam, izbaudot zāļu burvību un uguns spēku uz zemes, gaisā un ūdenī

Siguldas novada TIC

Eiropas Luksus upju kruīzu AKCIJA!

Eiropas Luksus upju kruīzu AKCIJA!

5* līmeņa naktsmītnes // pirmās klases ēdināšanas pakalpojumi // kuģa piestāšana pilsētu, ciematu sirdī // ekskursijas

EUR 1949 | Estravel Latvia

Jamaika!Cena sākot no 1629 eur!

Jamaika!Cena sākot no 1629 eur!

EUR 1629 | Itaka Latvia

Viesnīca “Sventes muiža” ****

Viesnīca “Sventes muiža” ****

“Sventes muiža” ir mājīga, pagājušā gadsimtā celta muiža, kurā iekārtota 4-zvaigžņu viesnīca.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Kipra! Cena sākot no 419 eur!

Kipra! Cena sākot no 419 eur!

EUR 419 | Itaka Latvia

Vasargelišķu skatu tornis

Vasargelišķu skatu tornis

Uzkāpjot 21 m augstajā skatu tornī, no putna lidojuma augstuma var aplūkot ainavas un gleznainos Daugavas lokus.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

humora šovs “Četri Brāļi” Valmierā

humora šovs “Četri Brāļi” Valmierā

11. aprīlī 19.00 Valmieras Kultūras centrā aicinām uz unikālu humora šovu “Četri Brāļi”, dodoties vērienīgā “Saules sistēmas tūrē”.

EUR 20 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Alus gardēžu vakariņas

Alus gardēžu vakariņas

24. aprīlī plkst. 19.00 Valmiermuižas alus viesistabā alus gardēžu vakariņas.

EUR 59 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

-45% Luksus Eiropas upju kruīzi

-45% Luksus Eiropas upju kruīzi

7 naktis / dažādi maršruti / ēdināšana un dzēdieni / ekskursijas / 2026. gads / Akcija līdz 31.03.

EUR 1649 | CRUISEcentre

 GORS - pasaules līmeņa akustika Rēzeknē!

GORS - pasaules līmeņa akustika Rēzeknē!

Ienirsti Latgales sirdī – kur kultūra dzīvo un skan! GORS nav tikai koncertzāle, bet vesela pieredze ar pasaules klases akustiku, gardēžu virtuvi un skatu!

Rēzeknes pilsētas TIC

Zelta Budas bambusa laivas-Taizeme 12.10.!

Zelta Budas bambusa laivas-Taizeme 12.10.!

EUR 1610 | Itaka Latvia

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -