Noskaidroti «Latvijas vīnu, augļu un ogu vīna skates 2023» labākie vīni

Ričards Ivanovs | 2023.12.01

"Latvijas vīnu, augļu un ogu vīna skatē 2023", kas notika ceturtdien, 23.novembrī, publikas balsojumā par labāko vīnu atzīts vīna darītavas "Kužums winery" vīndara Gata Kužuma vīns "GK & Dubļanskij".

Savukārt Kužuma vīns "Kuzminskij siņij" ieņēma dalīto otro vietu. Otrajā vietā ierindojās arī vīna darītavas "Tērvetes vīni" vīndara Sandra Laizāna vīns "Supaga", bet trešo vietu ieņēma Aizputes vīna darītavas vīndara Mārtiņa Santa vīns "Pīlādžu medus saldais".

“Horeca” balsojumā par iecienītākajiem vīniem tika nobalsoti: “Līgatnes vīna darītavas”  “Ābolu ledus sidrs”; “Mazburkas” vīns “Sukribe” un “Aizputes vīna darītavas” vīns “Pīlādžu medus saldais”.

“Latvijas vīnu, augļu un ogu vīna skate 2023 ” pasākumā bija iespēja tikties ar četrpadsmit vīndariem un nodegustēt vairāk nekā 100 augļu, vīnogu un citu ogu vīnu un sidru šķirnes. Skates laikā notika arī vairākas aktivitātes, tostarp aklā degustācija un balsošana par labāko skates vīnu.

“Latvijas vīnu, augļu un ogu vīna skate 2023” piedāvātie vīnogu, augļu un ogu vīni un sidri tapuši no Latvijā audzētiem augļiem un ogām, kā arī pagatavoti pēc profesionālām vīna darīšanas metodēm un paaudzēs nodotām zināšanām. Skates ilggadējie dalībnieki regulāri pilnveido savas vīndaru prasmes, ko pierāda arī prakse – vairākiem vīndariem ir atzīstamas godalgas un tituli arī Baltijas valstu mērogā!

Šī gada vīna skates dalībnieki:

Tērvetes vīni (SIA Tērvetes veltes, Sandris Laizāns); Mazburkas (SIA Mazburkas, Gunta Niedra); Lubānas vīnotava (SIA Aiviekstes klēts, Oskars Žvagins); Vīna darītava “MAA.studija” (SIA MMA studija, Martin Samm); Durbes Veltes (SIA Evi&Jo, Evija Kopštāle); Kaimiņmuižas vīna darītava (SIA Kaimiņmuiža, Līga Vaivade-Kalnmeiere); Aizputes Vīna Darītava (SIA Aizputes vīna darītava, Mārtiņš Sants); Līgatnes vīna darītava (SIA Līgatnes vīna darītava, Ainārs Vanags); Cremon vīna darītava (IK Cremon 6, Jānis Mikāns); Kužums winery (SIA Vīna-Oga, Gatis Kužums); Mazsālijas (SIA Jaundzirnavnieki, Gunārs Slavinskis); Zilver dzērienu darītava (ZS Pīlādži, Jānis Zilvers); Tēviņkalna vīna darītava (SIA Tēviņi, Ivo Immermanis); Spilves vīna darītava (SIA Brīvdienu māja Spilves, Andrejs Dobelis).

Vairums vīna skates dalībnieki ir arī apvienojušies Latvijas Vīnkopju un Vīndaru biedrības projektā “Latvijas vīna tūre” (www.latvijasvinature.lv), kas kalpo kā pārskatāms ceļvedis ikvienam interesentam, kurš vēlas doties tūrē pa Latvijas vīna darītavām. Šeit ir iespēja arī tuvāk uzzināt par katru vīna skates dalībnieku.

“Latvijas vīnu, augļu un ogu vīna skate 2023" notiek ar Zemkopības ministrijas atbalstu.

Avots: Ričards Ivanovs


celojumubode - 3891
Pavadi Lieldienas Preiļu novadā!

Pavadi Lieldienas Preiļu novadā!

Jau šajā svētdienā aicinām piedzīvot krāšņas Lieldienas Jasmuižā!

Preiļu novada TIC

Tūrisma jaunums “Meitene Mellene MADONĀ

Tūrisma jaunums “Meitene Mellene MADONĀ"

Gaidot vasaru, klajā nācis netradicionāls Madonas novada tūrisma ceļvedis. Tas informē par ceļošanas iespējām ģimenēm ar bērniem, skolu klasēm un nometņu grupām

Madonas TIC

Atklāj Zemgales tāluma vitamīnu!

Atklāj Zemgales tāluma vitamīnu!

Iepazīsti Bauskas novadu no skatu torņu augstumiem!

Bauskas TIC

Grupas

Grupas "Jumprava" koncerts Ozolājos

Uz skatuves ar enerģisku un neaizmirstamu lielkoncertu kāps leģendārā grupa "Jumprava", dāvinot klausītājiem savu spilgtākās mūzikas skanējumu.

Tukuma TIC

Ar vilcienu uz Gulbeni

Ar vilcienu uz Gulbeni

Brauc ar vilcienu uz Gulbeni un baudi īpašu ekskursiju!

Gulbenes novada TIC

CARNIVAL YOUTH Jaunmoku pils parkā

CARNIVAL YOUTH Jaunmoku pils parkā

Vēsturiskā pils un ainaviskais parks kļūs par fonu mūzikas piedzīvojumam, lai ieskandinātu Jaunmoku pils sezonas sākumu.

Tukuma TIC

Ģimenes festivāls

Ģimenes festivāls "No viena zara"

Festivālā būs gaidītas ģimenes ar bērniem, kurām piedāvās piedalīties dažādās radošajās darbnīcās. Būs pieejams garšaugu dārzs, lielās spēles un ziepju burbuļi.

Tukuma TIC

Skolēnu pavasaris Madonā-Cesvainē

Skolēnu pavasaris Madonā-Cesvainē

Skolēnu iemīļotākās dienas gadā ir tās, kurās klase dodas izbraukumā. Gaidīsim pavasara piedzīvojumā maršrutā Madona – Cesvaine!

Madonas TIC

KONCERTS | Inita Āboliņa

KONCERTS | Inita Āboliņa

Akustiskais koncerts - īsta skanējuma baudījums, kas piederas lauku sētai.

Tukuma TIC

Karogu brauciens Tukumā

Karogu brauciens Tukumā

vienotības un patriotisma apliecinājums – mūsu iespēja kopā ar paceltiem Latvijas karogiem parādīt lepnumu par savu valsti un valodu!

Tukuma TIC

17. maijā - EJAM VISI! pārgājienā LUBĀNĀ

17. maijā - EJAM VISI! pārgājienā LUBĀNĀ

Pārgājienu seriāls EJAM VISI! šoreiz aicina iepazīt Lubānu: ģimenēm, nūjotājiem, dzīvnieku mīļiem kopā ar saviem četrkājainajiem draugiem, senioriem...

Madonas TIC

Ceturtdienas koncerti pie IGO

Ceturtdienas koncerti pie IGO "Ceplī"

Ieplāno īpašu ceturtdienu Igo mūzikas un mākslas centrā "Ceplis" jau no 15.maija!

Zemgales Tūrisma asociācija

Muzeju un baznīcu nakts Jēkabpils novadā

Muzeju un baznīcu nakts Jēkabpils novadā

Šogad vienā datumā, 17. maijā, apvienojas divi lieli kultūras notikumi - Starptaustikā Muzeju nakts un Baznīcu nakts.

Jēkabpils novada TIC

"Vivaldi mūzikas apburtie"

Itāļu komponista Antonio Vivaldi mūzika neierastā salikumā - baroka laika strinkšķināmo instrumentu interpretācija ir nodota koklēm.

Tukuma TIC

Sama modināšanas svētki Koknesē

Sama modināšanas svētki Koknesē

16. un 17. maijā Koknesē ar dažādām aktivitātēm tiks atklāta aktīvā tūrisma sezona ‒ norisināsies tradicionālie Sama modināšanas svētki.

Aizkraukles novada TIC

Nakts pirms Muzeju nakts Gulbenē

Nakts pirms Muzeju nakts Gulbenē

16.maijā no plkst. 19:00 līdz 24:00 ikviens aicināts izzināt Gulbenes dzelzceļa mezgla vēstures stāstus pasākumā “Nakts pirms Muzeju nakts– mūsu vērtību stāsti"

Gulbenes novada TIC

Tūrisma rallijs

Tūrisma rallijs "Madona-Gulbene" 24.05.

Vai iespējams iepazīt divus novadus vienā dienā? Jā, piedaloties autofotoorientēšanās tūrisma rallijā "Madona-Gulbene"!

Gulbenes novada TIC

Pludmales terase

Pludmales terase "Pampūkas" atklāj sezonu!

Pludmales kafejnīca "Pampūkas" gatavojas sezonas atklāšanai Mātes dienā! Tiek "vārīti" pirmie saldējumi, ar kuru garšām vari iepazīties "Pampūku" Facebook lapā.

Preiļu novada TIC

"Tuvā tālumā" izstāde galerijā "Mans's"

Galerijā «Mans's» atklāta divu savdabīgu mākslinieku – Kalvja Zutera un Zanes Lūses – personālizstādes, kam dots kopējais nosaukums «Tuvā tālumā».

Jēkabpils novada TIC

Labdarības festivāls

Labdarības festivāls "Būsim kopā"

Pasākumā būs daudzveidīgas aktivitātes, meistarklases, sporta spēles, lielformāta atrakcijas, mājražotāju tirdziņš un labdarības koncerts.

Bauskas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -