Latgale.travel | 2023.12.25
Meklē kādu lielisku brīvdienu getaway? Dodies uz Latgali un izbaudi lielisku aktīvās atpūtas piedāvājumu – dažāda veida slēpošanas trases, mini zoodārzu mīļdzīvnieku apciemošana, pastaigas sniegotos mežos un izbraucieni ar zirgiem.
Nemeklē jaunu terapiju, dodies uz brīvdienām Latgalē, satiec patiesus cilvēkus, izbaudi īstas emocijas un aizbēdz no nemitīgās steigas sajūtas.

Ceturtdien, 9. jūlijā plkst. 21.00 Valmiermuižas parkā brīvdabas kino vakars – režisores Kristas Burānes dokumentāri muzikāka filma “Visi putni skaisti dzied”.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde
Preiļu novads
Slēpošanas trase Preiļu parkā – trases garums aptuveni 2 km. Trase ir apgaismota, turklāt ir pieejama bezmaksas inventāra noma. Slēpošanas aprīkojumu varēs saņemt Preiļu novada bērnu un jauniešu sporta skolā, Aglonas ielā 24. Treneri lūdz izvērtēt savu slēpotprasmi un pret inventāru izturēties saudzīgi. Tāpat lūgums saprotoši un pieklājīgi slēpot, atceroties, ka lēnākie palaiž garām ātrāk slēpojošos. Patīkami atpūtīsimies paši un netraucēsim to darīt arī citiem! Darba laiks darba dienās no 16–20; Sestdien un svētdien no 10–17.
Jautras ziemas aktivitātes ar ragaviņām aicinām izbaudīt arī uz kalniņiem pie parka estrādes. Par aktuālo informāciju sekojiet mūsu Facebooka lapā, kā arī Preiļu novada pašvaldības un Preiļu novada bērnu un jauniešu sporta skolas Facebook lapās.
Izgaismota nūjošanas-slēpošanas trasē Aglonā
Aprīkojumu var saņemt bez maksas Daugavpils ielā 6b, Aglonā. Trase un inventārs pieejams darba dienās, iepriekš sazinoties pa tālruni 29910288 ar atbildīgo par slēpošanas-nūjošanas trasi Andri Kurmi. Pieejami slēpju komplekti (slēpes, nūjas, zābaki) un nūjošanas nūjas. Darba dienās slēpes iespējams iznomāt laika posmā no 16.30 līdz 20.00, brīvdienās iepriekš vienojoties. Trases konfigurācija ar pacēlumiem, nobraucieniem ir izmantojama gan slēpotājiem, gan nūjotājiem.
Daļa no trases 1,5 km garumā ir izgaismota, lai komfortablāk to varētu izmantot arī dienas tumšākajos periodos. Atrašanās vieta: trase izvietota gar gleznainā Ciriša ezera krastu pie Aglonas estrādes.

4. un 5. jūlijā Alūksnes ezerā notiks Eiropas čempionāts Formula 4 ātrumlaivām un starptautiskas sacensības “Alūksne Cup” vairākās citās laivu klasēs.
Alūksnes TIC
.jpeg)
Aicinām kultūras un mākslas cienītājus apmeklēt dažādas izstādes Tukumā un apkārtnē.
Tukuma TIC

Ceturtdien, 9. jūlijā plkst. 21.00 Valmiermuižas parkā brīvdabas kino vakars – režisores Kristas Burānes dokumentāri muzikāka filma “Visi putni skaisti dzied”.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde
Šovasar, no 6. līdz 11. jūlijam, Ventspilī pirmo reizi norisināsies piejūras garšu konkurss “Zivju zupas mēriņš”.
Ventspils TIC
.jpg)
Šovasar, no 3. līdz 5. jūlijam, Balvi kļūs par teātra mākslas epicentru, organizējot 8. Starptautisko klasiskās dramaturģijas festivālu “Ķiršu dārzs 2026”.
Balvu TIC

Gatavojoties vienam no vasaras gardākajiem notikumiem — Mājas kafejnīcu dienām — Bauskas novads aicina iedzīvotājus un viesus iesaistīties īpašā konkursā.
Bauskas TIC
.jpg)
Ventspils piedzīvojumu parkā atradīsiet plašas izlaides iespējas visai ģimenei. Virvju trase, rodelis, kamēršļūkšana, bamperlaivas, katapulta un vēl.
Ventspils TIC

No 8.06. līdz 1.09. Valmieras muzeja Maršnera namā sadarbībā ar leļļu animācijas filmu studiju “Animācijas Brigāde” skatāma izstāde bērniem
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Valmieras Vasaras teātra festivāla izrāde - kantrīmūzikls "Gadsimta kāzas" Valmieras brīvdabas estrādē 8. augustā.
EUR 19 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Dodies gardā zupu piedzīvojumā! Ventspils ēdināšanas vietas aicina nobaudīt īpaši konkursam gatavotās zupas un izvēlēties savu favorītu.
Ventspils TIC

Šovasar, no 6. līdz 11. jūlijam, Ventspilī pirmo reizi norisināsies piejūras garšu konkurss “Zivju zupas mēriņš”.
Ventspils TIC

Jūrmala aicina piknikā – pie dabas takām, Lielupes, ezeriem un jūras. Atklāj brīvi pieejamas un rezervējamas piknika vietas nesteidzīgai atpūtai.
Jūrmalas TIC

Ventspils zinātnes centrā "VIZIUM" atklāts jauns eksponāts "Planēta Zeme".
Ventspils TIC

Iepazīsti Jūrmalu savā ritmā – ar digitālajām pastaigu, velo un spēļu tūrēm, kas atklāj pilsētas vēsturi, dabu, arhitektūru un piekrastes stāstus.
Jūrmalas TIC

Vasara aicina ceļā! Izvēlies kādu no Ventspils Jūrtakas posmiem un ļaujies pastaigai gar Baltijas jūras krastu.
Ventspils TIC
.jpg)
11. jūlijā Ventspilī norisināsies daudzveidīgi un krāšņi Jūras svētki “Zemūdens ziedu deja”. Iepazīsties ar programmu.
Ventspils TIC

Baltijas jūras pludmale un labiekārtotās peldvietas pie Būšnieku ezera Ventspilī aicina Tevi baudīt vasaru!
Ventspils TIC

Svētdien, 5. jūlijā no plkst. 11.00 Valmiermuižas parkā pasākums visai ģimenei “Lasīšanas svētki”.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

No 16. līdz 19. jūlijam Mazsalacā jau 16. reizi norisināsies Ērenpreisa svētki un Mazsalacas 98. dzimšanas diena.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Kuru virzienu izvēlēties, lai atklātu un iepazītu Bauskas novadu brīvdienās? Palīdzēsim ar idejām - dodies piedzīvojumā, kur daba, kultūra un vēsture satiekas.
Bauskas TIC