Ilga Šuplinska | 2024.01.16
2024. gada 26. janvārī 11:00 Preiļu Kultūras namā notiks Latgales Pilsoniski aktīvo iedzīvotāju forums, kurā ir aicināti piedalīties VISI Latgales iedzīvotāji un interesenti. Foruma ietvaros spriedīs par Latgales iedzīvotāju līdzdalības iespējām gan ietekmējot procesus un notikumus savā reģionā, gan visā Latvijā.
Par to, kā pieejamos resursus pārvērst kādā pelnošā vai noderīgā projektā, kādi ir iedzīvotāju konsultatīvo padomju ieguvumi un kā tās darbojas, kā iedzīvotāji paši var uzlabot sociālo un kultūras vidi savā apkārtnē, piedalīties dažādos projektos un gūt finansējumu idejām – diskutēs un pieredzes stāstos demonstrēs Sēlijas aktīvāko pilsonisko organizāciju pārstāves Ieva Jātniece un Daina Alluža, kā arī Preiļu pašvaldības Iedzīvotāju padomju pārstāvji.
Atsākam sezonas populārāko braucienu uz Lietuvu- Delfinārijs un Jūras muzejs. Priecāsies gan bērni, gan pieaugušie. Smaidiem piepildīta diena!
EUR 38 | Nikos Travel
Kā foruma moderatores darbosies Preiļu novada pašvaldības vecākā eksperte sadarbībā ar NVO Ineta Liepniece un Latgaliešu kultūras biedrības vadītāja Ilga Šuplinska. Kā min Ineta Liepniece: “Bieži vien ikdienas sarunās var dzirdēt, ka pašvaldību iedzīvotāji sūdzas par kādām “domes neizdarībām”, tomēr ir vērts saprast, ka mūsdienās ikviens var ietekmēt aktuālos domes darbus, ieviest kādu noderīgu projektu savā apkaimē. Vajag tikai iet un darīt. Iedzīvotāju konsultatīvās padomes ir veids, kā domes darbinieki uzklausa iedzīvotāju idejas, diskutē par aktualitātēm un pat sniedz konsultācijas par tik vienkāršām lietām kā iesniegumu rakstīšana, ja tas ir nepieciešams.”
Klātienes forums notiks 26. janvārī 11:00 Preiļu Kultūras namā. Dalība ir bez maksas, tomēr pirms tam iedzīvotāji ir aicināti reģistrēties dalībai šajā linkā: https://forms.gle/jZQ66EgqxWCpBhCW8
2. februārī būs foruma turpinājums tiešsaistē, kurā vairāk apskatīs iedzīvotāju līdzdalības iespējas jau valsts mēroga aktivitātēs un analizēs vairāku projektu rezultātus, atklājot, cik gatava iesaistīties un uzņemties atbildību ir Latgales sabiedrība un tās pilsoniskās organizācijas. Tiešsaistes forumu varēs skatīt Latgales Kongresa Youtube kontā: https://www.youtube.com/@LatgolysKongress
Pasākumu organizē: Latgaliešu kultūras biedrība (LKB), Preiļu novada pašvaldība un Latgales kongresa lēmumu izpildes padome (LKLIP).
Apvienojoties Kandžas Laboratorijai un Pļavas darbnīcām, Madonas apkārtnē ir radies jauns zīmols - darināTAVA. Tā ir iespēja smelties iedvesmu un atpūsties
Madonas TIC
16.martā pārgājiens “Pa dzīvnieku pēdām Madonas apkārtnē” ar mežu, ezeru, dzīvnieku takām un zvēru, putnu balsu atpazīšanu. Iepazīsti dabu un sagaidi pavasari!
Madonas TIC
Koncerts “Uz Tukumu pēc smukuma” kurā būs iespēja dzirdēt Edvarda lielākos hitus no albuma “Lauku dzīves miera osta”.
Tukuma TIC
Piedalies akcijā, no 6. marta līdz 30. oktobrim, apmeklē vismaz četrus no astoņiem dārziem, uz akcijas kartītēm sakrājot zīmogus un piedalies izlozē!
Bauskas TIC
8.marts ir laiks sajusties īpaši sievišķīgi un ļauties svētku burvībai! Alūksne aicina baudīt, atpūsties un ļauties!
Alūksnes TIC
15.martā - Atvērtā ekskursija Bauskas alus darītavā plkst. 13:00 un 15:00.
Bauskas TIC
"Kandavā kā kūrortā" - aizrauoši, sirsnīgi, jestri un lustīgi notikumi vasaras ieskaņā.
Tukuma TIC
Aicinājums piedalīties laivu braucienā pa Sventājas upi
Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs
Rudzātu saieta namā koncertēs televīzijas šovos popularitāti ieguvušie brāļi Atis un Jānis Auzāni, Oranžā kora dziedātāji un Latvijas mūziķi.
EUR 15 | Līvānu TIC
2025. gadā vienu reizi mēnesī tiek organizētas atvērtās ekskursijas Kodolraķešu bāzē Zeltiņos kopā ar gidu! Piesakies, atklāj, uzzini!
Alūksnes TIC
21. februārī atzīmējam starptautisko gidu dienu, kuras ietvaros vēlamies teikt lielu paldies mūsu novada gidiem par ieguldīto darbu Preiļu novada popularizēšanā
Preiļu novada TIC
Saule ir sākusi spīdēt košāk un pavism drīz gaidīsim Jūs Tukuma novada mazo ražotāju tirdziņā.
Tukuma TIC
Aicinām kultūras un mākslas cienītājus apmeklēt dažādas izstādes Tukumā un apkārtnē
Tukuma TIC
Piedzīvojumu cienītāji aicināti uz unikālu vakaru Jaunpils pilī, kur norisināsies īsts viduslaiku rauts un kur ikviens varēs sajust autentisko seno auru.
Tukuma TIC
Aicinām pieteikties Mājas kafejnīcu saimniekus atvērt savas durvis, lai sniegtu iespēju viesiem baudīt Cēsu novada cilvēku viesmīlību un meistarību virtuvē!
Cēsu TIC
Aicinām Jūs uz Nurmuižas pils organizēto vienas dienas Mākslas retrītu, kurš norisināsies šī gada 5.aprīlī!
Nurmuižas pils
Teatrāls, dzīvespriecīgs, labdabīgi ironisks uzvedums, R. Paula mūzika, asprātīgi dialogi. Uzvedumā piedalās Latvijā zināmi un iemīļoti aktieri un mūziķi.
EUR 12 | Līvānu TIC
Elizabete un Pjērs rīko vakariņas, kuru laikā rodas pārpratums pēc pārpratuma, kad pārējiem tiek paziņots gaidāmajam dēlam izvēlētais vārdiņš
Tukuma TIC
Zirgi spēj atkausēt jebkuru sirdi, tāpēc nenokavē - vēl šajā ziemā sasildies zirga mugurā Madonas pusē.
Madonas TIC
Latgales kultūras balva atceļojusi uz Lubānas puses Broņislavas Martuževas Dzejas klēti. Dižens mazums ved uz diženu lielumu/B.Martuževa
Madonas TIC