Una Pleša | 2024.02.06
“Hesburger”, Somijas un Baltijas lielākās ātrās ēdināšanas restorānu ķēdes, pārdošanas apjoms Latvijā 2023. gadā, salīdzinot ar 2022. gadu, palielinājies par 25%, sasniedzot 53,92 miljonus eiro. Šogad uzņēmums Latvijā plāno atvērt vēl divus restorānus, kā arī uzsākt digitālo kasu sistēmu darbību. Savukārt Baltijā kopumā paredzēts atvērt 10 jaunus “Hesburger” restorānus.
“Neraugoties uz izaicinājumiem ekonomikā, pērn turpinājām izaugsmi, un “Hesburger” pārdošanas apjomi ir kāpuši visās Baltijas valstīs. To lielākoties ietekmējusi veiksmīga pārdošanas stratēģija, turpinot piedāvāt klientiem īpašos mēneša piedāvājumus, kā arī ieviešot jaunus produktus, piemēram, divas dažādas limonādes un Grieķu salātus. Tikmēr ikmēneša speciālo piedāvājumu klāstā iekļāvām tādus neparastus produktus kā Kraukšķīgās vistas burgers, Arizonas burgers, Halloumi burgers, Grila burgers u.c. Kopumā vēl aizvien izjūtam to, ka cilvēkiem ir svarīga iespēja baudīt ātras, ērtas maltītes un daudzveidīga pārdošanas kanālu pieejamība, tajā skaitā veicot pasūtījumus uz vietas restorānos, auto kasē, izmantojot “Hesburger” mobilo aplikāciju un mūsu partnera piegādes servisu. Nesen veiktas aptaujas* dati liecina, ka mūsu klientu vidū palielinās digitālo risinājumu nozīme, un cilvēku skaits, kas veic pasūtījumus, izmantojot “Hesburger” aplikāciju, palielinājies par 6%. Tāpēc būtiski norādīt, ka esam pakāpeniski sākuši testēt un šogad plānojam ieviest digitālo kasu sistēmas pilnā apmērā,” tā “Hesburger” starptautiskās attīstības un mārketinga direktore Ieva Salmela.

Meistarklase Rēzeknē: grauzdēšana, degustācijas un ceļš no pupiņas līdz izcilai kafijai...
Rēzeknes pilsētas TIC
Viņa uzsver, ka arī šogad “Hesburger” turpinās pielāgot ēdienkarti un ieviest jaunus produktus, ņemot vērā mainīgas klientu prasības.
Kopumā “Hesburger” pārdošanas apjoms Baltijas valstīs aizvadītajā gadā sasniedza 152,65 miljonus eiro, no tā lielāko daļu veidojot Lietuvas tirgum. Salīdzinot ar 2022. gadu, Lietuvā pārdošanas apjoms pieaudzis par 16% un sasniedzis vairāk nekā 54,51 miljonu eiro. Turpretim Igaunijā pārdošanas apjoms kāpis par 15%, sasniedzot vairāk nekā 44,22 miljonus eiro.
“Ēdināšanas pakalpojumu biznesa veiksme balstās uz servisa un produktu kvalitātes, tāpēc pērnā gada rezultāti apliecina ne vien mūsu sortimenta un produktu līmeņa atbilstību klientu gaidām, bet arī “Hesburger” darbinieku ieguldījumu klientu apkalpošanā un lojalitātes veicināšanā, par ko esam ļoti pateicīgi. Īpaši liels paldies jāvelta arī klientiem, kuri turpina būt uzticīgi “Hesburger” zīmolam, atgriežoties mūsu restorānos atkal un atkal. Ne velti saskaņā ar “Socio Uuringukeskus” veiktās aptaujas datiem*, “Hesburger” jau trešo gadu ir atzīts par Latvijas iedzīvotāju vidū atpazīstamāko ātrās ēdināšanas restorānu tīklu,” atklāj I. Salmela.
Latvijā 2024. gadā gaidāmi divi jauni “Hesburger” restorāni
2023. gadā uzņēmums, investējot 2 miljonus eiro, atvēra jaunu restorānu Ogrē, Rīgas ielā 5. Savukārt restorāna rekonstrukcijā Iecavā ieguldīti 300 000 eiro, veicot apkures sistēmas renovāciju, uzstādot digitālos ekrānus, kā arī atjaunojot ēkas fasādi un nomainot asfalta segumu. Tāpat pērn iesākās vērienīgi “Hesburger” restorāna Daugavpilī, Rīgas ielā 55 renovācijas un paplašināšanās darbi, plānojot to atkal atvērt apmeklētājiem šī gada vasarā. Vienlaikus Rīgā aizsākta restorāna Brīvības ielā 299 pārcelšanas uz ēku Dzērbenes ielā 4, kas atrodas turpat blakus. Paredzēts, ka jaunajās telpās šis restorāns būs pieejams klientiem 2024. gada pavasarī.
Šogad atzīmējot 20 gadu jubileju Latvijā, I. Salmela stāsta, ka valstī plānota divu jaunu “Hesburger” restorānu atvēršana - Tukumā, blakus degvielas uzpildes stacijai “Neste” uz autoceļa A10 (Rīga – Ventspils). Rudenī plānots atklāt arī restorānu Alūksnē, Pils ielā 66.
Tikmēr Lietuvā plānota 5 jaunu restorānu atklāšana, bet Igaunijā – trīs jaunu restorānu atvēršana.
Šobrīd Baltijā darbojas 160 "Hesburger" restorāni, no kuriem 59 atrodas Lietuvā, 51 - Latvijā un 50 - Igaunijā.
*Aptauju 2023. gada decembrī veica “Hesburger”, sadarbojoties ar pētījumu kompāniju “Socio Uuringukeskus”. Tajā piedalījās 1000 respondenti vecumā no 15 līdz 49 gadiem.

Sestdien, 16. maijā, ar plašu programmu visā Latvijā norisināsies garīgās kultūras notikums “Baznīcu nakts” un “Atvērto baznīcu diena”
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

No 29. marta līdz 8. maijam Burtnieku Kultūras centrā būs skatāma izstāde “Valmieras novada brunči”.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

30. maijā Jūrmala aicina uz Kūrorta svētkiem ar koncertiem, aktivitātēm ģimenēm, ielu ēdieniem, sportu un vakara programmu Majoru pludmalē.
Jūrmalas TIC
.jpg)
Kur doties šovasar? Atbildi uz šo jautājumu 9. maijā varēs atrast Ventspilī, kur no plkst. 10.00 līdz 13.00 vasaras tūrisma un velosezonas atklāšanas pasākumā.
Ventspils TIC

16. maijā no plkst. 12.00 pircējus un pārdevējus aicinās 29. Gaujas plostnieku svētku tirdziņš.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Humoristiskā izrādē atklāsies divi skatījumi uz vienu un to pašu dzīvi – vīrieša un sievietes versijas par ikdienas notikumiem, kur katram ir sava patiesība.
Tukuma TIC

Meistarklase Rēzeknē: grauzdēšana, degustācijas un ceļš no pupiņas līdz izcilai kafijai...
Rēzeknes pilsētas TIC

Jūnija mēnesī Regnum viesnīcas (Carya & The Crown) piedāvā īpašu atlaidi 2+2 - otrajam bērnam izmitināšana bezmaksas!
Coral Travel Latvia

16. maijā plkst. 9:00 Mujānu biedrības nams aicina uz Rītausmas pilatēm un Hangu relaksāciju ar Alisi un Artūru Lūkiniem. Pieteikšanās e-pastā info@mujani.lv
EUR 25 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Aizraujošs pārgājiens Jaunmoku pils apkārtnē aicinās doties dabā kopā ar Latvijas valsts mežu mežierīcības meistaru un iepazīt meža bagātības jaunā skatījumā.
Tukuma TIC

Varam droši apgalvot, ka Rūdolfs Blaumanis rakstot “Skroderdienas Silmačos” pat nenojauta, ka tieši šī viņa luga kļūs par fenomenu.
Rēzeknes pilsētas TIC

Aicinām uz Kino Pedāļa 2026 norisēm 16. un 17. maijā Valmierā! 16. maijs - Kino nakts, 17. maijs - Velo diena
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Jau no 1. maija sezonu uzsāk Ventspils piedzīvojuma parks. Jautrības visai ģimenei garantēta. Gaisīsim ciemos!
Ventspils TIC
.jpg)
Ventspils zinātnes centrs "VIZIUM" tā ir vieta, kur tehnoloģijas māca, iedvesmo un iepriecina!
Ventspils TIC

Vienotības un patriotisma apliecinājums – mūsu iespēja kopā ar paceltiem Latvijas karogiem parādīt lepnumu par savu valsti un valodu.
Tukuma TIC
.png)
12. maijā plkst. 15.00 Latgales vēstniecības GORS Mākslas galerijā notiks tikšanās ar Māri Čačku un viņa personālizstādes “Ziedēšana” atklāšana.
Rēzeknes pilsētas TIC

Nakšņošana Jūrmalas vēsturiskajās villās ļauj izjust kūrorta arhitektūru no iekšpuses – verandās, tornīšos un vasarnīcu nesteidzīgajā atmosfērā.
Jūrmalas TIC

“Botania uzzināts – Salaspilī ieraudzīts” ir aizraujošs pastaigu maršruts aptuveni 4,5 km garumā.
Salaspils novada TIC

Jaunmoku pils parkā norisināsies kurtu suņu izstāde, kurā būs iespēja tuvplānā iepazīt vienus no pasaules elegantākajiem un ātrākajiem suņiem.
Tukuma TIC