Nedēļa Dubaijā - ko redzēt un ko piedzīvot

Novatours.lv | 2024.02.11

Apvienoto Arābu Emirāts Dubaija ir vieta, kur iztēle pārtop realitātē. Pasaulē augstākais, pasaulē lielākais, pasaulē dziļākais, pasaulē pirmais - šie ir vārdu savienojumi, ko bieži var manīt Dubaijā. Kad laiks šīs brīnumainās vietās apciemojumam, ir ierobežots, kā saprast, ko vērts ir iekļaut savos plānos, ir apkopojis tūroperators “Novatours”.

Dubaija ir brīnišķīgs atpūtas galamērķis laikā, kad Latvijā valda ziema. Vien nepilnu septiņu stundu ilga lidojuma attālumā ar tiešo lidojumu no Rīgas, ko izpilda nacionālā aviosabiedrība “airBaltic” Latvijas ziemu nomaina tuksnesīga vasara. Dubaijā aktivitāšu un iespēju daudzums ir patiesi bagātīgs, taču, ja pieejama tikai nedēļa, tad vērts būtu iekļaut savos plānos turpmākās aktivitātes.

    1. diena - pludmales

Iejusties atvaļinājuma noskaņojumā vislabāk palīdzēs atpūta kāda no Dubaijas pludmalēm. Emirātu apskalo Persijas līcis, lutinot atpūtniekus ar siltu ūdenis un dažādām ūdens aktivitāšu iespējām. Dubaijā ir gan pludmales klubi, gan slēgtas, privātas pludmales, gan bezmaksas pludmales, kurās laipni aicināts ir ikviens pilsētas viesis. Bezmaksas atpūta meklējama:

    • kaitbordu pludmalē (Kite Beach), kas ir Dubaijas vējainākā pludmale un labākā vieta, kur baudīt dažādus ūdens sportus;

    • saulrieta pludmale (Sunset Beach), no kuras paveras lielisks skats uz leģendāro Burj Al Arab viesnīcu;

    • Alsufu (Al Sufouh), kas tiek dēvēta par slēpto dārgakmeni, jo, lai tai piekļūtu, no sākuma ir jāatrod nedaudz noslēptu, šauru taku;

   • Džumeiras pludmales rezidences pludmale (Jumeirah Beach Residence Beach), kas atrodas Dubaijas jahtu piestātnes rajonā un vijas blakus vienai no Dubaijas gleznainākajām promenādēm The Walk, kurā ir modernas viesnīcas un restorāni.

    2. diena - vēsturiskā Dubaija

Ne tik ļoti senā pagātnē, 18. gadsimtā Dubaijā ritēja pavisam citādāks dienas ritms un nebija ne miņas no mirdzošiem debeskrāpjiem. Tagad par šo dzīvi lieliski stāsta Alfahidi (Al Fahidi) rajons, kur saglbājusies gan vēsturiskā apbūve un forti, kā arī viesus priecē dažādi muzeji, restorāni un nelieli veikaliņi.

Baudot seno Dubaiju, noteikti jāizbrauc pa tās kanāliem ar vēsturisko laivu, kas tiek dēvēta par “abra”. Tās dubaijieši ir izmantojuši kopš senseniem laikiem un joprojām izmanto, lai šķērsotu kanālu. Kanāla šķērsošana šādā laivā ir patiesi lēta, tikai 1  Apvienoto Arābu Emirātu dirhēms.  

    3. diena - apceļot visu pasauli

Viena no pārsteidzošākajām vietām ir Dubaijā ir Pasaules ciems (Global Village), kur vienkopus sapulcinātas 93 pasaules kultūras ar 3500 tirdzniecības vietām un vairāk nekā 200 ēdināšanas vietām, kā arī vairāk nekā 170 atrakcijām visai ģimenei. Papildu tam visam viesus ikdienu priecē arī dejas, mūzikas priekšnesumi un aizraujoši šovi.

    4. diena - aktīvās atpūtas iespējas

Galvu reibinošu un adrenalīna pildītu aktivitāšu dienai noteikti jāieplāno kāds no Dubaijas atrakciju parkiem.

    • IMG Worlds of Adventure - vieta, kur satiekas dinozauri un filmu sērijas “Atriebēji” (The Avengers) personāži. Parks ir 28 futbola laukumu izmērā un ietver vairāk nekā 20 atrakcijas. Tā galvenā atrakcija ir “The Velociraptor” ir viens no augstākajiem un ātrākajiem amerikāņu kalniņiem Dubaijā, traucoties ar 100 kilometriem 2,5 sekundēs.

    • Motiongate Dubai - ar kopumā vairāk nekā 30 atrakcijām šeit izdalāmas četras zonas, kas katra ir veltīta kādai Holivudas filmu studijai (Dreamworks, Lionsgate, Columbia Pictures un Smurfs Village).

    • Legoland Dubai - lieliski piemērots ģimenēm ar bērniem vecumā no diviem līdz 12 gadiem. Šeit ir vairāk nekā 40 braucienu un daudz atrakciju. Parka izveidei tika izmantoti vairāk nekā 60 miljoni Lego klucīšu.

   • Ski Dubai - vieta, kur satiekas šķietami neiespējamais, tuksnesis un sniegs. Šeit iespējams baudīt nobraucienus pa sniegotām nogāzēm, atpūtieties kopā ar pingvīniem vai skatīties kino, malkojot siltu dzērienu.

    • Aquaventure Waterpark - ir pasaulē lielākais ūdens atrakciju parks. Viesiem šeit ir pieejami 105 dažādi nobraucieni, atrakcijas un karuseļi.   
 
    5. diena - Burž Khalīfa

Viens no neapstrīdamiem Dubaijas simboliem ir pasaulē augstākā ēka Burž Khalīfa (Burj Khalifa). Ēka ir 828 metrus augsta, un tās 148. stāvs 555 metru augstumā ir pieejams viesu vizītem, esot arī pasaulē augstākais skatu laukums.
Biļetes gan ieteicamies ir iegādāties iepriekš tiešsaistē, lai nenāktos kavēties lieki biļešu kases rindās.

    6. diena - Abū Dabī

Dienu no savas atpūtas Dubaijā ir vērts veltīt braucienam uz blakus esošo emirātu Abū Dabī. Šī ir Apvienoto Arābu Emirātu otra lielākā pilsēta un valsts galvaspilsēta. Tās galvenais lepnums ir Šeiha Zaida mošeja (Sheikh Zayed Grand Mosque), kas var ietilpināt vairāk nekā 40 000 lūdzēju. Vieta lepojas ar patiesi krāšņu un unikālu interjeru un eksterjeru.

    7. diena - iepirkšanās

Dubaija ir iepirkšanās paradīze, sākot no starptautisku zīmolu veikaliem un zelta tirgus līdz garšvielu tirdziņiem - šeit atrodams viss.

    • Lielveikali - Dubaijas lielveikali ir daudz vairāk par vienkāršiem lielveikaliem. Tie ir vieta iepirkumiem, izklaidei un emocijām visai ģimenei. Tiem, kas lūkojas pēc šādas pieredzes, noteikti ir vērts ieplānot laiku Dubai Mall, City Walk, Dubai Festival City Mall, Mall of the Emirates apmeklējumam.

    • Zelta tirgus (Gold Souk) - Dubaija lepojas ar izcilu zelta kvalitāti un senām tirgošanās tradīcijām. Zelta tirgū ir sapulcējušies teju 300 zelta tirgotāji, piedāvājot pircējiem dažnedažādas zelta preces, sākot no rotaslietām līdz iespaidīga izmēra dekorācijām.

    • Tekstila un garšvielu tirgi - Dubaija izsenis, pateicoties savai atrašanās vietai, ir bijusi vieta, kur rosās tirdzniecība. Lieliskus suvenīrus noteikti varēs atrast krāspilnos tirdziņos. Dodoties uz tirgu, noteikti ir jāapbruņojas ar kaulēšanās prasmēm un varenu pacietību, jo kaulēšanās spēle šeit var izvērsties par teātra izrādi teju stundas ilgumā.   

Dubaija ir patiesi krāšņa un unikāla vieta, ko būtu vērts vismaz reizi piedzīvot klātienē!

Avots: Novatours.lv


celojumubode - 3809
Atlaides auto nomai Ungārijā

Atlaides auto nomai Ungārijā

Nomā auto ar Europcar Budapeštā un saņem atlaidi! Izbaudi Budapeštas daudzveidību.

Europcar

Padastes muiža - romantiska atpūta

Padastes muiža - romantiska atpūta

2 naktis 2 personām, brokastis un 1 vakariņas, kā arī atpūtas piedāvājums - atpūta vienā no labākajām Igaunijas viesnīcām

EUR 335 | Estravel Latvia

Tet Rally Latvia

Tet Rally Latvia

2024. gada vasarā Latvija pirmo reizi uzņems FIA pasaules rallija čempionāta posmu. Tet Rally Latvia norisināsies no 18. līdz 21. jūlijam.

Liepājas reģiona TIB

4.maija svētki Alūksnē

4.maija svētki Alūksnē

Atzīmējot Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienu, š.g. 4.maijā Bānīša zemē svinēs jaudīgi jeb kā saka vietējie “ar pilnu tvaiku”.

Alūksnes TIC

Atlaides auto nomai Igaunijā

Atlaides auto nomai Igaunijā

Vai esi gatavs piedzīvot neaizmirstamas brīvdienas Igaunijā? Tagad ir lieliska iespēja iegūt izdevīgu auto nomas piedāvājumu!

Europcar

Restorānu nedēļa aicina garšu ceļojumā

Restorānu nedēļa aicina garšu ceļojumā

Liepājas restorānu nedēļa norisināsies no 12. līdz 21. aprīlim un tajā īpašās ēdienkartes piedāvās 23 Liepājas restorāni un kafejnīcas.

Liepājas reģiona TIB

Rīgas Motormuzejam 35

Rīgas Motormuzejam 35

Par godu Rīgas Motormuzeja 35 gadu jubilejai aicinām uz ieskandināšanas svinībām 20. aprīlī.

Motormuzejs

Komandu rogaininga sacensības Liepājā

Komandu rogaininga sacensības Liepājā

Jau otro gadu Liepājā notiks komandu rogaininga sacensības – 20. aprīlī Jūrmalas parkā tiks dots starts sacensībām “Liepājas Dienvidu fortu rogainings”.

Liepājas reģiona TIB

Aktuālās izstādes Liepājā

Aktuālās izstādes Liepājā

Iepazīsties ar šī brīža aktuālajām izstādēm Liepājā – ieplāno un iedvesmojies!

Liepājas reģiona TIB

Būsim pazīstami Latgale, Sēlija!

Būsim pazīstami Latgale, Sēlija!

Skolēnu ekskursijas Augšdaugavas novadā!

TAKA

Bērnu un jauniešu teātru festivāls

Bērnu un jauniešu teātru festivāls

19. un 20. aprīlī Valmieras Viestura vidusskolā notiks XVII Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivāls “..un es iešu un iešu!”.

Valmieras TIC

Taizeme - dažādām gaumēm

Taizeme - dažādām gaumēm

Taizeme - piedzīvojumi // atpūta spa kūrortos // Izvēlieties ceļojumu atbilstoši savai gumei! Piedzīvojumu ceļojumiem - atlaides!

EUR 367 | Estravel Latvia

Nāc un mācies golfu - zaļās kartes kurss !

Nāc un mācies golfu - zaļās kartes kurss !

Jau sen esi vēlējies apgūt golfa spēles pamatus, etiķeti un noteikumus, bet visu laiku gaidi īsto brīdi! Īstais brīdis ir pienācis!Iegūsti zaļo karti jau tagad.

EUR 180 | Jurmala Golf Club & Hotel

Pastaigas vecpilsētā gida pavadībā

Pastaigas vecpilsētā gida pavadībā

Katru sestdienu un svētdienu plkst. 12.00, gids ar zaļi sarkano Liepājas karodziņu rokās gaidīs pie koncertzāles “Lielais dzintars”.

Liepājas reģiona TIB

Liepājas restorānu nedēļa aicina

Liepājas restorānu nedēļa aicina

Liepājas ēdināšanas uzņēmumi visus ēdienu mīļotājus un gastronomijas entuziastus aicinās doties īpašā garšu ceļojumā Liepājas restorānu nedēļas ietvaros.

Liepājas reģiona TIB

Sama modināšanas svētki Koknesē

Sama modināšanas svētki Koknesē

Tradicionālie Sama modināšanas svētki Koknesē norisināsies 10. un 11.maijā.

Aizkraukles novada TIC

Balle ar grupu “Džentlmeņu špagats”

Balle ar grupu “Džentlmeņu špagats”

20.aprīlī pl.21.00 aicinām piedzīvot pavasara izjūtas un ļauties dejām Pavasara ballē kopā ar grupu “Džentlmeņu špagats” Kocēnu Kultūras namā.

Valmieras TIC

Viesu nams “BALTIŅI”

Viesu nams “BALTIŅI”

Lieliska vieta atpūtai, kur paslēpties no pilsētas burzmas un trokšņiem. Ir iespēja baudīt spāņu virtuvi. Visus ēdienus gatavo spāņu šefpavārs!

TAKA

Augšdaugava.Tūrisma sezonas atklāšana.

Augšdaugava.Tūrisma sezonas atklāšana.

Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde ‘’TAKA’’ aicina 26. aprīlī plkst. 10.00 apmeklēt tūrisma sezonas atklāšanas pasākumu.

TAKA

TUNISIJA no 295 EUR/pers!

TUNISIJA no 295 EUR/pers!

Aprīļa beigas un maijs Tunisijā - laiks SPA un talasoterapijas procedūrām, siltiem saules stariem, pastaigām un ekskursijām!

EUR 295 | Latvia Tours

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -