«Pastkarte no Romas» sasniedz rekordu – 200 lielie ekrāni visā Latvijā

Katrīna Lūse | 2024.02.19

Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” šāgada laureāte — Elzas Gaujas filma Pastkarte no Romas — jau demonstrēta uz 200 lielajiem ekrāniem visā Latvijā. Kā atzīst kino izplatītāji, šāds izrādīšanas vietu skaits ir pēdējo astoņu gadu rekords, kāds nav piedzīvots kopš vēsturiskās drāmas “Melānijas hronika” (2016).

Divu pastnieku mīlestības stāsts Pastkarte no Romas ar Jāni Jarānu un Indru Burkovsku galvenajās lomās tapa kā mikrobudžeta filma, bet mēneša laikā kopš pirmizrādes sasniedzis gandrīz 20 tūkstošus skatītāju pie lielajiem ekrāniem, pamodinot jaunas izrādīšanas vietas dažādos Latvijas pagastos. Pieprasījumu pēc filmas vairojis arī fakts, ka Pastkarte no Romas saņēmusi Nacionālo kinobalvu Lielais Kristaps kā gada labākā pilnmetrāžas spēlfilma.

Latvijas Kinematogrāfistu savienības projekta Kino visiem un visur Latvijā vadītāja Ieva Pitruka uzskata: “Režisorei Elzai Gaujai izdevies sajust un radīt tādu māksliniecisko kamertoni, kas atbalsojas katra skatītāja sirdī. Pateicoties šai filmai, mums ir izdevies Latvijas reģionos ne tikai atdzīvināt izrādīšanas vietas, kurās jau ilgāku laiku skatītāju trūkuma dēļ filmas nepiedāvāja, bet pat pārliecināt par filmas seansu jaunas vietas, kuras līdz šim kino nekad nebija rādījušas. Saņemot atskaites no pavisam nelielajām vietām, reizēm jokojoties jājautā – vai tad jums tur uz vietas vispār tik daudz cilvēku dzīvo?”

Savukārt projekta Kinopunkts vadītāja Maija Kalniņa norāda: “Tieši tas, ka filmu vēlas noskatīties it visur, ir fenomens, kas ietver kādu universālu kodu, ar ko tiek uzrunāta liela daļa sabiedrības. Šāds fenomens ir noticis arī ar filmu Pastkarte no Romas – pieprasījums pēc filmas pieauga lavīnveidā, un lielā ātrumā tika noklāta visa Latvijas kinodemonstrēšanas punktu karte, līdz pat ieslodzījuma vietām un pansionātiem. Un kad jau liekas, ka nu jau filma tiek rādīta pilnīgi visur, ienākas arvien jauni pieteikumi, apliecinot, cik liela patiesībā ir Latvija!”

Lai gan kopš pirmizrādes pagājis jau vairāk nekā mēnesis, radošā komanda joprojām aktīvi iesaistās filmas Latvijas tūrē, apmeklējot seansus visos Latvijas novados, Pastkarte no Romas joprojām ir arī kinoteātru pastāvīgajā repertuārā – Forum Cinemas, Apollo Kino Plaza, Apollo Kino Akropole un Apollo Kino Domina, K.Suns, Splendid Palace, Kino Bize, Cinamon Alfa, Cinamon Balle, Cēsu kino, Kino Lora Siguldā, Valmieras 3D Cinema, Kuldīgas kinoteātrī, Talsu Kino Auseklis u. c.

Tuvākie īpašie seansi ar autoru piedalīšanos plānoti 24. februārī Kauguru kultūras centrā un cituviet. Filmas Pastkarte no Romas izplatīšanu Latvijā nodrošina Riverbed Sales, Latvijas Kinematogrāfistu savienība un biedrība Kino Punkts.

Filma uzņemta Latvijā un Itālijā, tā veidota studijā Picture House sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju un studiju Riverbed. Filmas operators ir Aleksandrs Grebņevs, scenāriju veidojušas Elizabete Lukšo-Ražinska un Elza Gauja, filmas māksliniece ir Ieva Kauliņa, kostīmu māksliniece – Kabish, montāžas režisors – Jurģis Ločmelis. Filmas mūzikas autors ir Andris Gauja, producenti — Uģis Riekstiņš, Elza Gauja, Andris Gauja, izpildproducente Marta Šleiere.

Filmas finansētāji ir Valsts Kultūrkapitāla fonds, TV3 Group Latvia un Nacionālais Kino centrs. Filma tiek piedāvāta kā Go3 oriģinālsaturs. Filmu atbalsta Arkogints, Cinevera LV, SIXT, Hansa Film Services, AirBaltic, Spice, Rīgas cirks, Merrild, Rīga Plaza, Cido grupa, Domina, Amber Beverage Group, Mboom, MySkin, Magnum NT, TV3, Go3, izdevniecība Rīgas Viļņi, izdevniecība Dienas Mediji, Radio SWH, ziņu aģentūra LETA, Radio Star FM, Visual Media u. c.

Avots: Katrīna Lūse


celojumubode - 3983
Latgales garšu mēnesis Rēzeknē

Latgales garšu mēnesis Rēzeknē

1.–31. martā Rēzekne aicina atklāt izsmalcināto Latgales garšu pasauli.

Rēzeknes pilsētas TIC

Pavasara tirdziņš Tukumā

Pavasara tirdziņš Tukumā

Jau ikgadēji, pavasarī aicinām uz Tukuma novada mazo ražotāju tirdziņu, kas norisināsies 11.aprīlī no plkst. 10.00

Tukuma TIC

TOP 12 tūrisma objekti Bauskas novadā

TOP 12 tūrisma objekti Bauskas novadā

Plāno brīvdienas Bauskas pusē? Šie 12 objekti ir obligāti jāiekļauj tavā maršrutā!

Bauskas TIC

Atklāj pavasari Bauskas novadā

Atklāj pavasari Bauskas novadā

Šis ir laiks, kad doties izbaudīt nesteidzīgu pastaigu pa novada parkiem un dārziem, ļauties laivošanai vai baudīt kultūras notikumus novadā!

Bauskas TIC

Ventspils gotiņas aplikācijā Walk15

Ventspils gotiņas aplikācijā Walk15

Pavasarim tuvojoties, ventspilnieki un pilsētas viesi tiek aicināti izstaigāt vai ar velosipēdu izbraukt plaukstošo Ventspili kopā ar Walk15 aplikāciju.

Ventspils TIC

LIELDIENAS | Tukumā

LIELDIENAS | Tukumā

Lieldienu svinības Tukumā pulcēs ģimenes uz jautru un krāsainu pavasara programmu.

Tukuma TIC

MŪZIKA | Stāsti kopā ar Kārli Kazāku

MŪZIKA | Stāsti kopā ar Kārli Kazāku

Engures Saieta namā valdīs vienkārši skaists un silts kopā būšanas vakars ar mūziķi Kārli Kazāku. Telpu piepildīs viņa sirsnīgās dziesmas un pārdomāti vārdi.

Tukuma TIC

Lieldienu programma Jūrmalā

Lieldienu programma Jūrmalā

Svinam Lieldienas Jūrmalā Majoros, Kauguros un Brīvdabas muzejā – koncerti, darbnīcas, tirdziņš un aktivitātes visai ģimenei.

Jūrmalas TIC

Lieldienas Daugavas muzejā Doles salā

Lieldienas Daugavas muzejā Doles salā

Salaspils novada TIC

Prestižākā atzinība pasaules tūrismā ⭐

Prestižākā atzinība pasaules tūrismā ⭐

Izziņotas Coral Travel ''Starway World Best Hotels'' - labākās viesnīcas pēc ceļotāju pieredzes vērtējumiem

Coral Travel Latvia

Izstādes Tukuma novadā

Izstādes Tukuma novadā

Iedvesmojies no gleznām, kolekcijām un baudi mākslu arī Tu, Tukuma novadā!

Tukuma TIC

Latgales garšu mēnesis Rēzeknē

Latgales garšu mēnesis Rēzeknē

1.–31. martā Rēzekne aicina atklāt izsmalcināto Latgales garšu pasauli.

Rēzeknes pilsētas TIC

Bauska aicina uz Vimbu svētkiem

Bauska aicina uz Vimbu svētkiem

Vimbu svētki Bauskā jau kļuvuši par neatņemamu pavasara tradīciju. Pavadi Lieldienu brīvdienas pie mums!

Bauskas TIC

Latgales garšu mēnesis Preiļu novadā

Latgales garšu mēnesis Preiļu novadā

Martā Latgale kļūst par gardēžu galamērķi, kurā īpaši izceļas Preiļu novads, kas jau tradicionāli svin Latgales garšu mēnesi ar Čedara siera garšu!

Preiļu novada TIC

Gudrāks par viedtālruni.

Gudrāks par viedtālruni.

Plāno, tulko, fotografē un rīkojies zibensātrumā ar integrēto mākslīgo intelektu.

Zauers.lv

TOP 5 iecienītākās SPA procedūras Jūrmalas

TOP 5 iecienītākās SPA procedūras Jūrmalas

Atklāj pieprasītākās SPA procedūras Jūrmalas viesnīcās – no ārstniecisko dūņu rituāliem līdz relaksējošām masāžām un pirts ceremonijām.

Jūrmalas TIC

Tūrisma rallijs

Tūrisma rallijs "KODS: GULBENE" 23.maijā

2026. gada 23. maijā Gulbenes novadā norisināsies tūrisma rallijs “Kods: Gulbene”. Reģistrējies un piedalies!

Gulbenes novada TIC

Latgales garšu mēnesis Rēzeknē

Latgales garšu mēnesis Rēzeknē

1.–31. martā Rēzekne aicina atklāt izsmalcināto Latgales garšu pasauli.

Rēzeknes pilsētas TIC

DIENVIDKURZEMES LIELĀ RIPINĀŠANĀS

DIENVIDKURZEMES LIELĀ RIPINĀŠANĀS

Pievienojies īstam Lieldienu piedzīvojumam, kur tevi sagaidīs tūrisma rallijs, Lieldienu aktivitātes pa visu Dienvidkurzemi

Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs

Plāno klases ekskursiju Bauskas novadā

Plāno klases ekskursiju Bauskas novadā

Plāno klases ekskursiju Bauskas novadā un apvieno vēstures izziņu, aktīvo atpūtu un radošu līdzdarbošanos!

Bauskas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -