«Pastkarte no Romas» sasniedz rekordu – 200 lielie ekrāni visā Latvijā

Katrīna Lūse | 2024.02.19

Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” šāgada laureāte — Elzas Gaujas filma Pastkarte no Romas — jau demonstrēta uz 200 lielajiem ekrāniem visā Latvijā. Kā atzīst kino izplatītāji, šāds izrādīšanas vietu skaits ir pēdējo astoņu gadu rekords, kāds nav piedzīvots kopš vēsturiskās drāmas “Melānijas hronika” (2016).

Divu pastnieku mīlestības stāsts Pastkarte no Romas ar Jāni Jarānu un Indru Burkovsku galvenajās lomās tapa kā mikrobudžeta filma, bet mēneša laikā kopš pirmizrādes sasniedzis gandrīz 20 tūkstošus skatītāju pie lielajiem ekrāniem, pamodinot jaunas izrādīšanas vietas dažādos Latvijas pagastos. Pieprasījumu pēc filmas vairojis arī fakts, ka Pastkarte no Romas saņēmusi Nacionālo kinobalvu Lielais Kristaps kā gada labākā pilnmetrāžas spēlfilma.

Latvijas Kinematogrāfistu savienības projekta Kino visiem un visur Latvijā vadītāja Ieva Pitruka uzskata: “Režisorei Elzai Gaujai izdevies sajust un radīt tādu māksliniecisko kamertoni, kas atbalsojas katra skatītāja sirdī. Pateicoties šai filmai, mums ir izdevies Latvijas reģionos ne tikai atdzīvināt izrādīšanas vietas, kurās jau ilgāku laiku skatītāju trūkuma dēļ filmas nepiedāvāja, bet pat pārliecināt par filmas seansu jaunas vietas, kuras līdz šim kino nekad nebija rādījušas. Saņemot atskaites no pavisam nelielajām vietām, reizēm jokojoties jājautā – vai tad jums tur uz vietas vispār tik daudz cilvēku dzīvo?”

Savukārt projekta Kinopunkts vadītāja Maija Kalniņa norāda: “Tieši tas, ka filmu vēlas noskatīties it visur, ir fenomens, kas ietver kādu universālu kodu, ar ko tiek uzrunāta liela daļa sabiedrības. Šāds fenomens ir noticis arī ar filmu Pastkarte no Romas – pieprasījums pēc filmas pieauga lavīnveidā, un lielā ātrumā tika noklāta visa Latvijas kinodemonstrēšanas punktu karte, līdz pat ieslodzījuma vietām un pansionātiem. Un kad jau liekas, ka nu jau filma tiek rādīta pilnīgi visur, ienākas arvien jauni pieteikumi, apliecinot, cik liela patiesībā ir Latvija!”

Lai gan kopš pirmizrādes pagājis jau vairāk nekā mēnesis, radošā komanda joprojām aktīvi iesaistās filmas Latvijas tūrē, apmeklējot seansus visos Latvijas novados, Pastkarte no Romas joprojām ir arī kinoteātru pastāvīgajā repertuārā – Forum Cinemas, Apollo Kino Plaza, Apollo Kino Akropole un Apollo Kino Domina, K.Suns, Splendid Palace, Kino Bize, Cinamon Alfa, Cinamon Balle, Cēsu kino, Kino Lora Siguldā, Valmieras 3D Cinema, Kuldīgas kinoteātrī, Talsu Kino Auseklis u. c.

Tuvākie īpašie seansi ar autoru piedalīšanos plānoti 24. februārī Kauguru kultūras centrā un cituviet. Filmas Pastkarte no Romas izplatīšanu Latvijā nodrošina Riverbed Sales, Latvijas Kinematogrāfistu savienība un biedrība Kino Punkts.

Filma uzņemta Latvijā un Itālijā, tā veidota studijā Picture House sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju un studiju Riverbed. Filmas operators ir Aleksandrs Grebņevs, scenāriju veidojušas Elizabete Lukšo-Ražinska un Elza Gauja, filmas māksliniece ir Ieva Kauliņa, kostīmu māksliniece – Kabish, montāžas režisors – Jurģis Ločmelis. Filmas mūzikas autors ir Andris Gauja, producenti — Uģis Riekstiņš, Elza Gauja, Andris Gauja, izpildproducente Marta Šleiere.

Filmas finansētāji ir Valsts Kultūrkapitāla fonds, TV3 Group Latvia un Nacionālais Kino centrs. Filma tiek piedāvāta kā Go3 oriģinālsaturs. Filmu atbalsta Arkogints, Cinevera LV, SIXT, Hansa Film Services, AirBaltic, Spice, Rīgas cirks, Merrild, Rīga Plaza, Cido grupa, Domina, Amber Beverage Group, Mboom, MySkin, Magnum NT, TV3, Go3, izdevniecība Rīgas Viļņi, izdevniecība Dienas Mediji, Radio SWH, ziņu aģentūra LETA, Radio Star FM, Visual Media u. c.

Avots: Katrīna Lūse


celojumubode - 3808
Satiec savu meistaru Tukuma pusē

Satiec savu meistaru Tukuma pusē

Tukuma pusē no 13.aprīļa līdz 21.aprīlim varēs iepazīt 12 meistaru stāstus tuvplānā!

Tukuma TIC

MOSTIES DABĀ Cēsu novadā!

MOSTIES DABĀ Cēsu novadā!

Brīvdienu ceļevdis līdz ar pavasara ienākšanu dabā palīdzēs arī Tev mosties no ziemas miega un baudpilni tvert neskaitāmās iespējas, ko piedāvā Cēsu novads!

Cēsu TIC

Īpašs piedāvājums ģimenēm

Īpašs piedāvājums ģimenēm

Izglītojošais un interaktīvais centrs “Dzelzceļš un Tvaiks” Gulbenē iepriecinās apmeklētājus, dāvājot iespēju piedalīties brīnišķīgā akcijā ģimenēm.

Gulbenes novada TIC

UFO stāstīs jokus Tukumā

UFO stāstīs jokus Tukumā

Ja meklē iespēju aizmirst ikdienas rūpes, nāc 26.aprīlī pulksten 19:00 uz Tukuma pilsētas Kultūras namu!

Tukuma TIC

Ar vilcienu uz Madonu, Cesvaini un Gulbeni

Ar vilcienu uz Madonu, Cesvaini un Gulbeni

Kāp Rīgā vilcienā un, vērojot ainavas aiz loga, brauc uz Vidzemi, kur tevi sagaidīs bagātīgs tūrisma maršruts visas dienas garumā.

EUR 17 | Madonas TIC

Pilnvērtīgs laiks sev!

Pilnvērtīgs laiks sev!

Via Vitalité ir četru zvaigžņu svara korekcijas un labsajūtas centrs Aizputē. Piedāvājam programmas "Pamata","Exstra","Relax". Zvaniet +371 20 605 553

EUR 145 | Via Vitalité

Iedvesmojies laivot Bauskas novadā!

Iedvesmojies laivot Bauskas novadā!

Ieskaties, kādas ir laivošanas iespējas Bauskas novadā!

Bauskas TIC

27. aprīlī - lielais Stādu tirgus Madonā

27. aprīlī - lielais Stādu tirgus Madonā

Stādu tirgus Madonā jau ir kļuvis par nozīmīgu pavasara tradīciju plašā apkārtnē. Tas ir īstais starts uzsākt praktiskus pavasara darbus dārzos un laukos.

Madonas TIC

Stādu dienas

Stādu dienas "Dzērvēs" 20.aprīlī!

Bauskas TIC

Brauc ar skolēniem uz Bauskas novadu!

Brauc ar skolēniem uz Bauskas novadu!

Izzini Bauskas novadu, brauc pavasara ekskursijā kopā ar klasi!

Bauskas TIC

Pavasara pārgājiens Bērzpilī

Pavasara pārgājiens Bērzpilī

21.aprīlī 10:00 aicinām doties aptuveni 14 km garā pārgājienā Bērzpils pagastā, ko vadīs vietējā gide Anna Kriviša.

Balvu TIC

Jaunmoku pils aicina uz Putnu dienu

Jaunmoku pils aicina uz Putnu dienu

Jaunmoku pils aicina skolēnus uz ikgadējo Putnu dienu 18.aprīlī. No pulksten 10:00 dabas izzinātājiem būs iespēja vērot putnus pils parkā, klausīties stāstos.

Tukuma TIC

Skulptūru stāsti Cēsīs!

Skulptūru stāsti Cēsīs!

Piesakies ekskursijai Cēsīs! Izzini skulptūru ceļu no Cēsu vecpilsētas līdz pat Meža kapiem un atpakaļ, tēlnieka Matiasa Jansona pavadībā!

EUR 6 | Cēsu TIC

Radi Tukku Magi TALKA TUKUMĀ

Radi Tukku Magi TALKA TUKUMĀ

20. aprīlī aktīvie tukumnieki un viesi aicināti uz Tukku Magi pagalma sakopšanas talku no pulksten 9:00 Pasta ielā 26.

Tukuma TIC

Sama modināšanas svētki Koknesē

Sama modināšanas svētki Koknesē

Koknesē modinās diženo Daugavas iemītnieku - Samu. Svētki Koknesē norisināsies 10. un 11.maijā.

Aizkraukles novada TIC

Golfa diena Madonā

Golfa diena Madonā

Pļavu golfa laukums "Kalnozoli" atklāj jauno sezonu ar Vislatvijas golfa dienu.

Madonas TIC

Zemgales pastalu izstāde

Zemgales pastalu izstāde

No 19. marta līdz 30. aprīlim Dzīvesziņas un arodu sētā, Vecpilsētas ielā 2 skatāma Zemgales pastalu izstāde.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Laivojiens pa Gauju 25.maijā

Laivojiens pa Gauju 25.maijā

25.maijā norisināsies jau otrais aktīvās atpūtas pasākumu cikla “Normāls notikums” posms – laivojiens pa Gauju no Lejasciema līdz Pukstiem.

Gulbenes novada TIC

Ar vilcienu uz Gulbeni

Ar vilcienu uz Gulbeni

Kāpiet vilcienā un dodieties uz Vidzemes ziemeļaustrumiem– uz Gulbeni, kur sagaidīs aizrautīgi tūrisma speciālisti un uzņēmēji, ļaujot izbaudīt lielisku atpūtu!

Gulbenes novada TIC

Gūsti pavasarīgu iedvesmu izstādēs Tukumā

Gūsti pavasarīgu iedvesmu izstādēs Tukumā

Aprīlis uzņem apgriezienus. Mostas daba. Mostas krāsas. Atsprāgst pumpuri, un dzīvība zied. Ļauj iedvesmai ieplūst tevī caur mākslu Tukumā un apkārtnē!

Tukuma TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -