Gide Kristīne: grieķi šo salu nereklamē - viņi paši vēlas tur atpūsties

Gide Kristīne: grieķi šo salu

Foto: Itaka.lv | Autors: Marija Graudiņa | 2024.04.14

Ērtas un laimīgas dzīves meklējumos daudzi aizbrauc uz ārzemēm. Pirms vairāk nekā divdesmit gadiem, Kauņā dzimusī, Kristīne nolēma izmēģināt darbu ārzemēs. Viņa apsolīja mātei, ka uz Grieķiju dosies tikai uz vienu sezonu, bet tagad viņa par savām mājām sauc Evijas salu.

Kristīne Rinkevičūte joprojām bauda salas labumus: tās daudzveidīgo un mežonīgo dabu, arheoloģiskos un kultūras pieminekļus, kā arī ar mīlestību gatavoto ēdienu. Ar Evijas salu viņa iepazīstinās arī ceļotājus.

"Tāpat kā daudzi, arī es vēl studiju laikā meklēju sevi. Izvēlējos studēt sociālo psiholoģiju, kas man ļāva saprast, ka mana vieta ir tūrismā," stāsta K. Rinkevičūte. Pēc liktenīgā darba brauciena uz Grieķiju viņa apņēmīgi devās uz šo jomu un, kā pati saka, nekad nav nožēlojusi.

"Kad es apmeklēju Eviju, es jūtos brīva un droša. Kad iepazinu salu tuvāk, sapratu: šī sala ir īsts dārgakmens un es vēlos uz to aizvest arī citus," viņa atceras. Maģistra studijām Kristīne izvēlējās uzņēmējdarbības ekonomikas programmu un sāka strādāt par tūrisma menedžeri.

Tagad viņai ir pašai savs uzņēmums un viņa ir licencēta gide Grieķijā, kas jau vairākus gadus strādā pie tūrisma operatora ITAKA.

"Es ar to dzīvoju un elpoju. Es cenšos dienā veikt vienu garāku ekskursiju, darīt to patiešām labi, un tad skatos kā ceļotājiem klājas, vai viņiem nekā netrūks. Ja man ir neatbildēti jautājumi, es izpētu, atrodu atbildes un tikai tad dodos atpūsties. Es negribu nogurt, negribu steigties ekskursijas laikā, jo galu galā daudz kas ir atkarīgs no gida darba. No tā ir arī atkarīgs kā ceļotājam patiks ceļojums," stāsta Kristīne.

Gan dabas vērtības, gan pilsētas priekšrocības

Ar ko Evijas sala ir īpaša? K. Rinkevičiūtė saka, ka šeit var vienlaikus justies gan uz salas, gan ārpus tās. Tas ir tāpēc, ka Evija ir savienota ar kontinentālo daļu. "Tā ir īsta sala - vide, arhitektūra, dzīves stils ir pilnīgi atšķirīgs no lielajām pilsētām. Lai gan tā nešķiet, Atēnas - un no tām visa pasaule - ir rokas stiepiena attālumā," saka Kristīne. Iespaidīgi izgaismotie tilti ļauj vieglāk plānot ceļojumus un redzēt vairāk, negaidot prāmjus un mazāk no laikapstākļiem atkarīgu dienas kārtību.

Turklāt Atēnās, kurās ir 6 miljoni iedzīvotāju, ir 24 stundas diennaktī notiekoša rosība, tāpēc ir pieejams plašs pakalpojumu klāsts. Tomēr tie, kas ceļojumos meklē iespaidīgu un daudzveidīgu dabu, visvairāk iegūs apmeklējot Evijas salu.

"Evija ir dabas oāze. Salas ziemeļu daļā no pazemes burbuļo karstie avoti. Šajā Evijas reģionā ir aptuveni 80 šādu karsto avotu, kurus var izmantot, lai dziedētu dažādas kaites un uzlabotu pašsajūtu," stāsta gide. Viņa uzskaita arī citas Grieķijas dabas priekšrocības: "Mums ir savvaļas pludmales ar krāsainiem oļiem, kas ir vislabākā masāža. Kristāldzidrie ūdeņi ieskauj salas priežu mežus, aizas un alas, kā arī ezeri un ūdenskritumi. Evijas ainavu daudzveidība ir elpu aizraujoša," stāsta gide, kas strādā ITAKA.

Daļa Evijas teritorijas ir arī daļa no Natura 2000 aizsargājamo teritoriju tīkla - vecie meži ir bagāti ar vērtīgām sugām, tajos aug dažādas sēnes, un salu šķērso putnu migrācijas ceļi. Evija ir slavena ar priežu un egļu medu.
"Es personīgi uzskatu, ka Evijas salas vide patiešām rada dvēseli un ķermeni laimīgu," saka K. Rinkevičūte.

Tūrisms, bet ne masveida

Gide stāsta, ka paši grieķi necenšas reklamēt salu, jo paši vēlas tur atpūsties - īpaši atēnieši.  "Tas viss ir domāts pašu cilvēkiem. Tā kā tūrisms Evijā nav tik masveidīgs, tas pozitīvi ietekmē cenas," viņa saka. Pēc Kristīnes domām, Evija ir piemērota apskates tūrismam visu gadu. Sezonas kulminācijas laikā, no jūnija līdz septembrim, sala vislabāk piemērota tiem, kas vēlas baudīt atpūtu viesnīcās, jūru, vīna un ēdienu degustācijas.

"Lai arī kuru gadalaiku Jūs izvēlētos, Evijā Jūs sagaidīs un pabaros no visas sirds. Tradicionālie grieķu ēdieni - kalnu tavernās uz grila cepta gaļa, milzīgi un garšīgi tomāti, citi svaigi dārzeņi, ar rokām gatavotas pastas, meze uzkodas, sieri un grieķu maize ar gardu olīveļļu. Šeit savijas labākās Vidusjūras kulinārijas tradīcijas, ko apbrīno visā pasaulē," stāsta K. Rinkevičiūtė. Ceļvedis piedāvā arī salas kultūras pieminekļus: pilis, klosterus, baznīcas u.c.

Tiem, kas interesējas par arheoloģiju, ir muzejs, kurā apskatāmas zīdītāju fosilijas, kas datējamas 6 miljonu gadu atpakaļ. Aktīvās atpūtas cienītāji varēs izbaudīt kvalitatīvus pārgājienu un velobraucienu maršrutus, alpīnisma maršrutus un Dirfi kalna sniegoto virsotni. Evijas dabu var izbaudīt arī jājot ar zirgiem, braucot ar laivu, makšķerējot vai braucot ar jahtu.

"Atpūtas iespējas Evijā ir ļoti plašas! Mans galvenais mērķis ir panākt, lai ceļotāji, atgriežoties mājās varētu teikt: "Es biju Grieķijā un zinu, ar ko grieķi elpo un dzīvo". Šeit Jūs patiešām varat saprast, kāda bija Senā un Viduslaiku Grieķija un kāda tā ir šodien," stāsta gide Kristīne.

Avots: Itaka.lv


celojumubode - 3810
Orientēšanās sezona sākas jau 16.aprīlī!

Orientēšanās sezona sākas jau 16.aprīlī!

Orientēšanās pasākumam HORIZONTS šogad lieli svētki - uzsākta 40.jubilejas sezona. Tiekamies jau otrdien, takās kas bija tik populāras!

EUR 2.00 | Alūksnes TIC

Jaunie pavasara atpūtas ģalamērķi

Jaunie pavasara atpūtas ģalamērķi

Ieskatieties - sākas pavasara ceļojumu galamērķu izpārdošana! Tunisija, Grieķijas salas, Albānija...

EUR 369 | Estravel Latvia

Aplūko idejas brīvdienām Rēzeknē!

Aplūko idejas brīvdienām Rēzeknē!

Trūkst ideju brīvdienām? Ieskaties mūsu 2 dienu piedāvājumā un izvēlies sev tīkamo!

Rēzeknes pilsētas TIC

Rīgas Motormuzejam 35

Rīgas Motormuzejam 35

Par godu Rīgas Motormuzeja 35 gadu jubilejai aicinām uz ieskandināšanas svinībām 20. aprīlī.

Motormuzejs

Grieķijas valdzinājums!

Grieķijas valdzinājums!

Ekskursiju ceļojums "GRIEĶIJAS VALDZINĀJUMS" 12 dienas! Atpūta un pelde Jonijas jūras Korintas līcī, Vuliagmeni ezerā, termālajos baseinos

EUR 689 | Latvia Tours

Pastaigas vecpilsētā gida pavadībā

Pastaigas vecpilsētā gida pavadībā

Katru sestdienu un svētdienu plkst. 12.00, gids ar zaļi sarkano Liepājas karodziņu rokās gaidīs pie koncertzāles “Lielais dzintars”.

Liepājas reģiona TIB

Tet Rally Latvia

Tet Rally Latvia

2024. gada vasarā Latvija pirmo reizi uzņems FIA pasaules rallija čempionāta posmu. Tet Rally Latvia norisināsies no 18. līdz 21. jūlijam.

Liepājas reģiona TIB

Pavasara Vidusjūras kruīzi ar Costa

Pavasara Vidusjūras kruīzi ar Costa

Vidusjūras kruīzs ar Costa / no Savonas uz Romu / 6 naktis / aprīlis - maijs / pilna ēdināšana

EUR 519 | Estravel Latvia

Sama modināšanas svētki Koknesē

Sama modināšanas svētki Koknesē

Tradicionālie Sama modināšanas svētki Koknesē norisināsies 10. un 11.maijā.

Aizkraukles novada TIC

Restorānu nedēļa aicina garšu ceļojumā

Restorānu nedēļa aicina garšu ceļojumā

Liepājas restorānu nedēļa norisināsies no 12. līdz 21. aprīlim un tajā īpašās ēdienkartes piedāvās 23 Liepājas restorāni un kafejnīcas.

Liepājas reģiona TIB

Pilna Servisa Līzings Passat

Pilna Servisa Līzings Passat

Pilna Servisa Līzinga piedāvājums VW Passat Variant MY24 Elegance.

Europcar

4 personām - aktīva atpūta Igaunijā

4 personām - aktīva atpūta Igaunijā

1 nakts 4 personām aktīvās atpūtas kūrorta viesu mājā, brokastis un atpūtas piedāvājums

EUR 370 | Estravel Latvia

Pavasara tirgus Lietuvā

Pavasara tirgus Lietuvā

20.aprīlī no plkst.8. Ignalinas Laisves laukumā notiks pavasara gadatirgus!

Ignalinos rajono TIC

Kļūsti par sesto spēlētāju!

Kļūsti par sesto spēlētāju!

Aviobiļešu speciālie reisi vēl ir pārdošanā! Nepalaidiet garām izdevību!

EUR 180 | SKY24.LV

4.maija svētki Alūksnē

4.maija svētki Alūksnē

Atzīmējot Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienu, š.g. 4.maijā Bānīša zemē svinēs jaudīgi jeb kā saka vietējie “ar pilnu tvaiku”.

Alūksnes TIC

Ballīte retro noskaņās

Ballīte retro noskaņās

19. aprīlī aicinām ikvienu ballēties gribētāju uz “View Restaurant – Saefood & Grill”, kur visu laiku karstākos deju hitus publikai piedāvās DJ Retro.

EUR 20 | Baltic Beach Hotel & SPA

Nāc un mācies golfu - zaļās kartes kurss !

Nāc un mācies golfu - zaļās kartes kurss !

Jau sen esi vēlējies apgūt golfa spēles pamatus, etiķeti un noteikumus, bet visu laiku gaidi īsto brīdi! Īstais brīdis ir pienācis!Iegūsti zaļo karti jau tagad.

EUR 180 | Jurmala Golf Club & Hotel

Maroka - Āfrikas eksotika

Maroka - Āfrikas eksotika

Krāsu, aromātu un iespaidu pilna - eksotiskā Maroka. Piedzīvojumu ceļojums - no Kasablankas līdz Marakešai // -20% ekskursiju tūrei, rezervējot aprīlī

EUR 559 | Estravel Latvia

Bērnu un jauniešu teātru festivāls

Bērnu un jauniešu teātru festivāls

19. un 20. aprīlī Valmieras Viestura vidusskolā notiks XVII Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivāls “..un es iešu un iešu!”.

Valmieras TIC

Putnu vērošanas pārgājiens Veclaicenē!

Putnu vērošanas pārgājiens Veclaicenē!

Vērosim putnus Peļļu dabas takā. Tikšanās vieta pie Ilgāja dabas mājas 27.aprīlī pulksten 10:00, šeit varēs atstāt arī auto. Koordinātes GPS 57.5903, 26.8627.

Alūksnes TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -