Pēc mēneša jau desmito reizi norisināsies «Ezerkauliņi» Salaspils pilsētas pusmaratons

Gita Sauka | 2024.04.12

Svētku noskaņās, savu pastāvēšanas desmitgadi, šī gada 11. maijā atzīmēs “Ezerkauliņi” Salaspils pilsētas pusmaratons. Kā ierasts, Salaspils pilsētas ielas visas dienas garumā pieskandinās 5km, 10km un pusmaratona un bērnu distanču skrējēji. Kā jaunums – jūdzes skrējiens Salaspils sadraudzības pilsētas Bobrovicjas Ukrainā atbalstam.

Viens no galvenajiem pasākuma mērķiem 10 gadu garumā bijis popularizēt skriešanu un rosināt interesi par veselīgu un sportistu dzīvesveidu. Vienlaikus, kā rada iepriekšējo gadu pieredze, šis pasākums, kas, kā ierasts, norisinās pavasarī, skrējēju vidū ir ļoti populārs. Starp dalībniekiem bijuši tādi skrējēji kā olimpieši Valērijs Žolnerovičs, Ilona Marhele, kā arī šī brīža Latvijas rekordists pusmaratona distancē Dmitrijs Serjogins. Sākot no 2019. gada, Dmitrijs ir uzvarējis arī pēdējos 5 “Ezerkauliņi” Salaspils pusmaratonus, un viņam pieder arī šo sacensību rekords - 01:06:51.
“Jau šobrīd, mēnesi pirms, dalībai reģistrējušies teju 900 skrējēji, kas liek domāt, ka savā desmitgadē sasniegsim rekordlielu dalībnieku skaitu. Ir patiešām liels prieks par to, jo tas liecina gan par skrējēju skaita palielināšanos apkārtnē, gan to, ka tie skrējēji, kas pamēģinājuši kādu no sacensību distancēm, labprāt atgriežas un skrien arī nākamajā gadā. Jau šobrīd daudzi izrāda interesi arī par Labdarības jūdzes skrējienu, kas pa spēkam ikvienam, un ar kura palīdzību, atbalstīsim mūsu sadraudzības pilsētas Bobrovicjas iedzīvotājus. Reģistrēties pasākumam līdz 5. maijam var ikviens interesents,” aicina “Ezerkauliņi” Salaspils pusmaratona dibinātāja un organizatore Malda Caune.

Paredzēts, ka katrs no dalībniekiem saņems pusmaratona piemiņas medaļu, ātrākajiem kopvērtējumā paredzētas arī naudas balvas. Jāpiemin, ka ar “Ezerkauliņi” atbalstu, vīriešu un sieviešu grupas ātrākajiem pusmaratona distancē tiks nodrošināts 1500 EUR naudas balva, kas paredzēta, lai nodrošinātu skrējēju dalību kādā no Eiropas maratoniem.

Savukārt, tradicionāli starp 10 km skrējējiem tiks izlozēts velosipēds, ko sagādājis šīs distances atbalstītājs uzņēmums “Knauf”.

Plkst. 10.00 tiks dots kopējs starts un dalībnieki, atkarībā no tā, kurai distancei reģistrējušies, uzsāks skrējienu pa Salaspils pilsētas ielām. “Ezerkauliņi” pusmaratona distanci veidos četri apļi, “Knauf” 10km skrējienu – divi apļi, paralēli trasē dosies arī 10km nūjotāji. Savukārt, Salaspils tautas skrējienu jeb 5km distanci – veidos viens aplis.

Divas minūtes pēc kopējā starta trasē dosies “Saulkalne S” 0,75km bērnu distances skrējēji. Savukārt vienas jūdzes jeb 1,6km Labdarības skrējienam starts tiks dots plkst. 12.30, un tā mērķis ir - šī skrējiena dalības maksas novirzīt Ukrainā cietošo bērnu atbalstam. Plānots, ka apbalvošana norisināsies plkst. 13.00, bet bērnu distancēm agrāk, jau plkst. 11.00.


Avots: Impct.agency



 Vilkaču maratons 2025

Vilkaču maratons 2025

42 km, 2000+ augstuma metri, 13 apļi, 7 stundas. Krēsla. Āžu kalns, Tukums.

Tukuma TIC

Iedvesmojies laivošanas maršrutiem

Iedvesmojies laivošanas maršrutiem

Popularitāti gūst laivošana pa Bauskas novada upēm kā Mēmele, Mūsa un Lielupe, arī atsevišķi Iecavas, Īslīces un Misas upes posmi

Bauskas TIC

Pārgājiens apkārt Viļakas ezeram

Pārgājiens apkārt Viļakas ezeram

15.jūnijā aicinām doties pārgājienā (12 km) apkārt Viļakas ezeram Balvu novadā vietējā novadpētnieka, gida Dzintara Dvinska vadībā.

Balvu TIC

Tematiskais maršruts: Iepazīsti Iecavu!

Tematiskais maršruts: Iepazīsti Iecavu!

Dodoties Iecavas virzienā, brīvdienas var pārtapt par piedzīvojumu – šeit vēsture, radoša noskaņa, amatnieku un mājražotāju darinājumi , kā arī daba savijas!

Bauskas TIC

Ļaujies dabas un mūzikas ritmam!

Ļaujies dabas un mūzikas ritmam!

Koncertzāle GORS savā dzimšanas dienā aicina ciemos uz īpašu vietu – viņu jaunizveidoto siltumnīcu, kurā iemājojusi gaišu domu un radošuma pilna atmosfēra.

Rēzeknes pilsētas TIC

Pavasaris Salmeja ezera skatu tornī

Pavasaris Salmeja ezera skatu tornī

Salmeja ezera skatu tornis pavasarī vilina apmeklētājus ar elpu aizraujošu ainavu un dabas plaukstošo skaistumu.

Preiļu novada TIC

"Muzeju nakts 2025" Preiļu novadā

Šogad Preiļu novadu akcijā pārstāvēs 5 dalībnieki - Raiņa muzejs "Jasmuiža", Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejs, Vārkavas novadpētniecības muzejs u.c.

Preiļu novada TIC

"Skolas somas" piedāvājums Preiļu novadā

Šogad Latvijas skolas somas programmas ietvaros Preiļu novadā pieejami 19 dažādi izzinoši un aizraujoši piedāvājumi!

Preiļu novada TIC

Mežotnes pils ver durvis apmeklētājiem

Mežotnes pils ver durvis apmeklētājiem

No 7. jūnija plkst. 10.00 Mežotnes pils – tagad Rundāles pils muzeja struktūrvienība – pēc vairāku gadu pārtraukuma atkal būs atvērta sabiedrībai.

Bauskas TIC

Pludmales terase

Pludmales terase "Pampūkas" atklāj sezonu!

Pludmales kafejnīca "Pampūkas" gatavojas sezonas atklāšanai Mātes dienā! Tiek "vārīti" pirmie saldējumi, ar kuru garšām vari iepazīties "Pampūku" Facebook lapā.

Preiļu novada TIC

Vilkaču maratons 2025

Vilkaču maratons 2025

7 stundas. Krēsla. Āžu kalns. Vilkaču maratons. Iespējams, grūtākais maratons Latvijā.

Tukuma TIC

Restorāni un kafejnīcas ar āra terasi

Restorāni un kafejnīcas ar āra terasi

Bauskas novads piedāvā plašu izvēli – no jaukām kafejnīcām līdz mājīgiem restorāniem ar āra terasēm.

Bauskas TIC

Ieelpo pavasari Preiļos

Ieelpo pavasari Preiļos

Preiļu muižas komplekss un parks– lielākais pilsētvides ainavu parks Latvijā, kurš apbur ne vien ar savu romantisko veidolu, bet arī arhitektūras pērlēm.

Preiļu novada TIC

Saulgriežu STIRNU BUKS

Saulgriežu STIRNU BUKS

Abavas senlejas dabas parkā, sprigani un lecīgi kopā izbaudītu šī gada visgarāko dienu, bet novakarē kopīgu veiktu Uguns aizdegšanas rituālu.

Tukuma TIC

"Iepazīsti kaimiņus Zemgalē"

Akcijas ietvaros ikviens ir aicināts doties atklāt jaunas vietas un objektus!

Bauskas TIC

Jauni audio gida stāsti Madonas novadā

Jauni audio gida stāsti Madonas novadā

Jau esošajam audio gidu tīklam - Ērgļi, R. Blaumaņa muzejs "Braki", Ziestu kalns, Gaiziņkalns un Madona, ir pienākuši klāt vēl divi audio stāsti.

Madonas TIC

TOP 10 skaistākās pieturvietas Zemgalē

TOP 10 skaistākās pieturvietas Zemgalē

Plāno laulību ceremoniju, meklē oriģinālas aktivitātes viesiem vai ideālu vietu kāzu fotosesijai - ieskaties!

Zemgales Tūrisma asociācija

Preiļu muižas komplekss un parks pavasarī

Preiļu muižas komplekss un parks pavasarī

Izbaudi siltās dienas pastaigājoties Preiļu muižas kompleksa un parka plašajā teritorijā. Viss zied un zaļo!

Preiļu novada TIC

"MÓRA" – Vietējās Garšas Iedvesmas Oāze

Atklāj garšu ceļojumu, kas sakņojas Latgalē un tiecas uz zvaigznēm! Šeit katrs ēdiens ir stāsts, kas dzimis no tradīcijas, mīlestības pret vietējo.

Rēzeknes pilsētas TIC

Zobens un Lemess Bauskas pilskalnā

Zobens un Lemess Bauskas pilskalnā

Zobens un Lemess – desmito reizi! Tiekamies 2025. gada 6.–8. jūnijā Bauskas pilskalna parkā Zemgalē!

Bauskas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -