«Novaturas» grupas aizvadītā gada auditētie rezultāti

Novatours.lv | 2024.05.02

Baltijas valstu lielākais tūrisma operators “Novaturas”, kas ietver arī Latvijas uzņēmumu “Novatours”, publicējis 2023. gada auditēto darbības pārskatu un koriģētos finanšu rezultātus. Grupa pagājušajā gadā Baltijas valstīs guva 208,3 miljonu eiro ieņēmumus, kas ir par 6% vairāk nekā 2022. gadā. Tās EBITDA (peļņa pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas) pagājušajā gadā sasniedza 5,5 miljonus eiro, kas nozīmē, ka iepriekšējā gadā reģistrētie zaudējumi 0,7 miljonu eiro apmērā ir aizstāti ar gada peļņu 3,6 miljonu eiro apmērā.

Salīdzinājumam, pēc neauditētiem datiem, šī gada februārī uzņēmums 2023. gadā paziņoja par ieņēmumiem 209 miljonu eiro apmērā, EBITDA 5,5 miljonu eiro apmērā un peļņu 3,7 miljonu eiro apmērā.

Pagājušajā gadā “Novaturas” kopumā apkalpoja 259 tūkstošus klientu visā Baltijas valstīs. Tas ir neliels samazinājums (3%), salīdzinot ar 2022. gadu.

Ar mērķi uzlabot ceļotāju pieredzi

“2023. gadu mēs uzskatām par veiksmīgu, jo esam atgriezušies ceļā uz rentablu izaugsmi. Gada peļņa tika sasniegta, neskatoties uz sarežģītāku ceturto ceturksni. Pirmkārt, militārais konflikts Tuvajos Austrumos, kas mainījia ceļotāju uzvedību. Tā ietekmē mēs tikām optimizējuši ceļojumu programmu uz Ēģipti, kas ir viens no galvenajiem Baltijas reģiona galamērķiem ziemas sezonā. Rūpējoties par ceļotāju drošību, atcēlām arī plānotos braucienus uz Jordāniju. Mēs arī novērojam ievērojamu tirgus dinamikas un konkurences vides pieaugumu. Neskatoties uz to, mēs sagaidām aktīvu vasaras sezonu, par kuru tirgū izziņojām pirmie, un mūsu mērķis šogad ir turpināt darboties ilgtspējīgi rentabli,” stāsta “Novaturas” grupas izpilddirektors Kristijons Kaikaris (Kristijonas Kaikaris).

Pēc viņa teiktā, noteicošais faktors rentabilitātes saglabāšanā bija uzņēmuma plašākais ceļojumu galamērķu piedāvājums reģionā un tā operatīva vadība, reaģējot uz klientu vajadzībām. Kaikaris uzsver, ka “Novaturas” turpinās uzlabot ceļotāju pieredzi un piedāvāt jaunus pakalpojumus.

“Iepriekš minētā tirgus dinamika var ietekmēt Baltijas izejošo tūrismu, un tas daļēji ir jūtams arī šī gada pirmajā ceturksnī. Tomēr izšķiroša ir savlaicīga reakcija uz dinamisko tirgus situāciju un elastību, kas līdz šim mums ir palīdzējusi pārvaldīt dažādos apstākļus. Turklāt mūsu plašais piedāvājums sniedz mums iespēju pielāgoties un koncentrēties uz galamērķiem ar visaugstāko potenciālu. Arī turpmāk mēs koncentrēsimies uz klientam, tūrisma aģentūrām un partneriem vēl draudzīgākiem rīkiem, kā arī plānojam attīstīt digitālo pieredzi un citus risinājumus klientu pieredzes uzlabošanai,” stāsta Kaikaris.

Rosinājums nemaksāt dividendes

Kā norāda uzņēmuma vadība, galvenais iemesls tam ir pašreizējie kreditēšanas nosacījumi bankā. Tie paredz, ka dividenžu izmaksai nepieciešama bankas piekrišana. Neskatoties uz ienesīgajiem gadiem, “Novaturas” kreditējošā banka, ņemot vērā pašreizējo situāciju izejošā tūrisma tirgū un sarežģītākos pēdējos divus ceturkšņus, nelabprāt apstiprina dividenžu izmaksu.

“Novaturas” grupas valdes priekšsēdētājs Ģedimins Almants (Gediminas Almantas) stāsta, ka uzņēmums turpina sarunas ar banku par kredīta nosacījumu grozīšanu un dividenžu izmaksu. "Paredzēts, ka nosacījumi primāri būs balstīti uz uzņēmuma bilances struktūru un "Novaturas" pēc iespējas ātrāk varēs izmaksāt dividendes akcionāriem, kā to paredz uzņēmuma dividenžu politika. Gadījumā, ja tiks panākta vienošanās par jauniem nosacījumiem, tiks pārskatīts arī jautājums par dividenžu izmaksu un konkrētākiem periodiem,” komentē Ģ. Almants.

Vienlaikus “Novaturas” vadība uzsver, ka, sadalot uzņēmuma peļņu, jādomā par tā finansiālās kapacitātes palielināšanu, apgrozāmo līdzekļu līdzsvara nodrošināšanu, kā arī investīcijām organizācijas transformācijas procesos, tai skaitā klientu pieredzes uzlabošanā, stratēģiskajās partnerībās un organizatoriskās struktūrās. “Novaturas” koncentrēsies uz projektiem, kas varētu veicināt uzņēmuma konkurētspēju, ieņēmumus un rentabilitāti un līdz ar to arī ilgtermiņa atdevi akcionāriem.

Galīgo lēmumu jautājumā par dividendēm akcionāri pieņems maija otrajā pusē paredzētajā akcionāru pilnsapulcē.

Avots: Novatours.lv


autoblitz - 3823
Koncertstāsts “DEBISĪ. Ir Jāpiedzīvo..”

Koncertstāsts “DEBISĪ. Ir Jāpiedzīvo..”

28.jūnijā pl.19.00 AKUSTIKA aicina uz kopīgu muzikālu mākslas darbu, kolāžu, stāstu ar mūziķiem Etīnu Emīliju SAULĪTI, Daniilu MICKEVIČU un Arti JANČEVSKI.

EUR 15 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Turcijas 4* un 5* viesnīcas, 7 naktis

Turcijas 4* un 5* viesnīcas, 7 naktis

Turcijas kūrorti - Alānija, Side, Beleka // VIESNĪCU VASARAS KOLEKCIJA // 7 naktis viesnīcā, viss iekļauts ēdināšanas programma

EUR 304 | Estravel Latvia

 Līgo Liepājas Jūrmalas parkā

Līgo Liepājas Jūrmalas parkā

Liepājas valstspilsētas pašvaldība aicina liepājniekus un pilsētas viesus svinēt Līgo vakaru un sagaidīt Jāņu rītu Jūrmalas parkā.

Liepājas reģiona TIB

Atpūtas un izklaides vietas Liepājā

Atpūtas un izklaides vietas Liepājā

Ieplāno pasākumu kādā no Liepājas atpūtas un izklaides vietām!

Liepājas reģiona TIB

Ziemeļkipra - pagarini vasaru!

Ziemeļkipra - pagarini vasaru!

Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu / Augusts - oktobris

EUR 427 | Estravel Latvia

Pludmales ballīte austrumu noskaņās

Pludmales ballīte austrumu noskaņās

12. jūlijā garda ēdiena un labas izklaides cienītājus aicinām uz “Beach Bar & Grill”, kur lieliem un maziem viesiem piedāvāsim aizraujošu garšu un sajūtu ceļojumu austrumu noskaņās.

Baltic Beach Hotel & SPA

“ROKITURAS. IEPAZĪSTI KAIMIŅUS”

“ROKITURAS. IEPAZĪSTI KAIMIŅUS”

TAKA

Grila un vīna vakars 28. jūnijā

Grila un vīna vakars 28. jūnijā

Grila un vīna vakars pie mums - Jurmala Golf Club & Hotel! 📆Kad? 28. jūnijā ⏰Cikos? no plkst. 18:00 Tālrunis rezervācijai:+371 23280303.

Jurmala Golf Club & Hotel

Taizemes kulinārā pieredze!

Taizemes kulinārā pieredze!

Labākai dzīvei, enerģijai un aizraujošam piedzīvojumam - Īpašas tūres un kulinārijas meistarklases Taizemē!

EUR 363 | Estravel Latvia

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Trakai TIC

Rīgas Motormuzejā jaunas ekspozīcijas!

Rīgas Motormuzejā jaunas ekspozīcijas!

Rīgas Motormuzejs atklājis savu jauno interaktīvo ekspozīciju, kas piesaistīs gan vietējos apmeklētājus, gan pilsētas viesus.

Motormuzejs

Valmiermuižas etnomūzikas festivāls

Valmiermuižas etnomūzikas festivāls

Ieplāno vērienīgāko etnomūzikas notikumu Latvijā, lai jau 2024. gada 6. un 7. jūlijā atkal satiktos Valmiermuižā!

EUR 20 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

“Pīterdīna

“Pīterdīna"Jaunmoku pilī

Pēterdienā, 29. jūnijā, Jaunmoku pils aicina latgaliešus un latgaliskā cienītājus satikties Kurzemē “Pīterdīna jeb latgaliskuos nūtikšonys Jaunmūkuos!

EUR 10 | Jaunmoku pils

Maizes diena Hoijeres namā

Maizes diena Hoijeres namā

Ceturtdien, 20. jūnijā, plkst. 17 Liepājas 17.–19. gadsimta interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams” aicina nākt un baudīt svaigi ceptu Hoijeres maizi.

Liepājas reģiona TIB

Premium klases kruīzi

Premium klases kruīzi

7 naktis uz kuģa // dažādas ostas pilsētas // lieliska apkalpošanas kvalitāte // aizraujoši maršruti // Aicinām Premium klases kruīzā!

EUR 529 | Estravel Latvia

Aviobiļetes kūrotu galamērķos

Aviobiļetes kūrotu galamērķos

Tivata, Korfu, Burgasa... labas cenas lidojumiem uz Eiropas kūrortiem. // Vietu skaits ierobežots, cenas mainās

EUR 99 | Estravel Latvia

"Ragakrasts" holiday houses in Mersrags

Well-furnished cottages near the sea with fireplace, sauna in Mersrags.

Tukuma TIC

Aktuālās izstādes Liepājā

Aktuālās izstādes Liepājā

Iepazīsties ar šī brīža aktuālajām izstādēm Liepājā – ieplāno un iedvesmojies!

Liepājas reģiona TIB

Tiksimies Rožu laukumā!

Tiksimies Rožu laukumā!

Katru dienu plkst. 12:00 liepājniekiem un pilsētas viesiem ir dota iespēja kopā ar zinošu gidu doties divu stundu garā pastaigā, lai iepazītu Vecliepāju.

Liepājas reģiona TIB

Grand Voyage - Garie kruīzi rudenī

Grand Voyage - Garie kruīzi rudenī

Eiropas ostas - Salas - Brazīlijas pilsētas - Maiami... Garo kruīzu piemēri šim rudenim. // no 14 naktīm

EUR 847 | Estravel Latvia

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -