Ar plašu biznesa un kultūras programmu norisināsies Latvijas dienas Vācijā

Liaa.gov.lv | 2024.05.07

No 2024. gada 7. līdz 12. maijam ar plašu biznesa un kultūras programmu tiks aizvadītas Latvijas dienas Vācijā, kuras iekļausies Hamburgas ostas svētku programmā, pulcējot vairāk nekā 1,5 miljonus apmeklētāju.

“Vācija ir viens no nozīmīgākajiem Latvijas ekonomiskās sadarbības partneriem eksporta, tūrisma un investīciju piesaistes jomā, tādēļ atsaucāmies aicinājumam kļūt par Hamburgas ostas svētku partnervalsti. Tā būs iespēja stiprināt biznesa attiecības un vienlaikus prezentēt Latviju kā tūrisma galamērķi, jo šie ir lielākie ostas svētki pasaulē  un visplašāk apmeklētais pasākums Hamburgā,” tā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktora pienākumu izpildītāja Iveta Strupkāja, uzsverot, ka biznesa programmā galvenās sadarbības tēmas būs digitalizācija, īpaši mākslīgā intelekta risinājumi un loģistika.  

No 7. līdz 10. maijam Hamburgā norisināsies arī satiksmes ministra Kaspara Briškena vizīte, kuru pavadīs Latvijas uzņēmēju delegācija 30 cilvēku sastāvā. Delegācijas sastāvā uz Vāciju dosies tādu Latvijas uzņēmumu un organizāciju pārstāvji kā “LMT”, Air Baltic, Rīgas Tehniskā Universitāte, Latvijas IT klāsteris, Adventum Tech, Rīgas, Liepājas un Ventspils brīvostas u.c.   

8. maijā  notiks Vācijas–Latvijas biznesa forums, kurā uzsvars tiks likts uz sadarbību digitalizācijas un loģistikas jomā. “Digitalizācija ir tēma, kura Vācijā šobrīd ir ļoti aktuāla gan privātajā gan publiskajā sektorā, kur Latvija var piedāvāt savus risinājumus. Virkne informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozarē strādājošo Latvijas uzņēmumu jau šobrīd cieši sadarbojas ar Vācijas pasūtītājiem, bet loģistikas un ostu infrastruktūras jomā strādājošie Latvijas uzņēmumi šobrīd meklē jaunus sadarbības partnerus, lai kāpinātu kravu plūsmu un paplašinātu ražošanas intensitāti ostu teritorijās,” tā I. Strupkāja. Vācijas–Latvijas biznesa forums tiek organizēts sadarbībā ar Hamburgas tirdzniecības kameru un Hamburgas ekonomikas un inovāciju ministriju. Biznesa delegācija satiksmes ministra Kaspara Briškena vadībā apmeklēs arī vairākus Hamburgas ostas infrastruktūras objektus kā arī inovāciju centrus “DESY” un “HHLA Next” centru. “DESY” ir viens no pasaulē vadošajiem akseleratoru centriem, kurš specializējies nanomateriālu un biomolekulāro procesu izpētē. Savukārt “HHLA Next” ir centrs, kurš sniedz atbalstu jaunuzņēmumu attīstībai, īpašu uzsvaru liekot uz nākotnes mobilitātes jautājumiem.

Latvijas dienas Hamburgas ostas svētkos tiks aizvadītas no 9. līdz 12. maijam un tās atklās Elbas filharmonijas goda ērģelniece Iveta Apkalna, uzstāsies arī grupas “DAGAMBA” un “Carnival Youth”. Svētku apmeklētājiem būs iespēja satikt un iedvesmoties no 6 Ginesa rekordu īpašnieka un piedzīvojumu meklētāja Kārļa Bardeļa, kurš kā pirmais pasaulē ar airu laivu 715 dienās pārpeldēja Kluso okeānu no Dienvidamerikas līdz Āzijai.  

Veidojot pasākumu programmu, domāts par plašu aktivitāšu klāstu visām vecuma grupām. Īpašs uzsvars likts arī uz mazākajiem svētku apmeklētājiem. Bērnus gaida tikšanās ar Latvijas bērnu draugiem Tutu, Lapsu un Feneku, kuri parūpēsies par spēlēm, rotaļām un jautru garastāvokli visai ģimenei.

Tāpat būs iespēja apgūt ko jaunu un piedalīties Latvijas amatniecības meistarklasēs, kā arī iepazīt Latvijas kulināro piedāvājumu - īpašos Latvijas burgerus un  tradicionālo latviešu alu.  

Īpaši veidotajā tirdziņā varēs iegādāties Latvijas uzņēmumu produkciju, tostarp rotaslietas, keramiku, rotaļlietas un dažādus veselīgus gardumus.

Latvijas un Vācijas ekonomiskā sadarbība ietver plašu jomu klāstu, aptverot tādas nozares kā mašīnbūve, automatizācija un robotika, IT, viedās un inovatīvās tehnoloģijas, jaunuzņēmumus, farmāciju, kokrūpniecību, enerģētiku un citas nozares.  

2023. gadā Vācija bija Latvijas 2. lielākais ārējās tirdzniecības partneris. Latvijas preču eksports uz Vāciju veidoja 1,3 miljardus eiro, savukārt preču imports no Vācijas bija 2,6 miljardi eiro. 2023. gadā preču eksports uz Vāciju veidoja 6,9% no kopējā Latvijas preču eksporta, savukārt imports – 11,2% no kopējā preču importa. Svarīgākās Latvijas eksporta preces uz Vāciju ir koksnes izstrādājumi, mašīnas, mehānismi un elektropreces. Visvairāk no Vācijas ieved transportlīdzekļus, mašīnas, mehānismus, elektropreces un ķīmiskos produktus.

Latvijas dienas Vācijā organizē LIAA, sadarbībā ar Ārlietu ministriju un Satiksmes ministriju. Pasākums būs daļa no Latvijas ārējā mārketinga stratēģijas #MissionLatvia. 

Avots: Liaa.gov.lv



Līgo gadatirgus Rūjienā

Līgo gadatirgus Rūjienā

21. jūnijā plkst. 10.00-15.00 Līgo gadatirgus Rūjienā – jaunā tirgus laukuma atvēršana Brīvības ielā 12.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Konkurss “Zivju zupas mēriņš”

Konkurss “Zivju zupas mēriņš”

Šovasar, no 6. līdz 11. jūlijam, Ventspilī pirmo reizi norisināsies piejūras garšu konkurss “Zivju zupas mēriņš”.

Ventspils TIC

Skatuve jaunajiem dizaineriem

Skatuve jaunajiem dizaineriem

Ikviens aicināts bez maksas vērot jauno mūziķu un mākslinieku kvalifikācijas eksāmenu sniegumu!

Rēzeknes pilsētas TIC

Darba laiki Līgo svētku brīvdienās

Darba laiki Līgo svētku brīvdienās

Esam apkopojuši lielāko Bauskas novada tūrisma apskates objektu darba laikus. Ieplāno jautras un piepildītas brīvdienas mūsmājās - Bauskas novadā!

Bauskas TIC

Līgosim Rēzeknē!

Līgosim Rēzeknē!

Līgo svētki Rēzeknē ik gadu iedzīvina tradīcijas ar vērienīgu jautrību un kopīgu līgošanu, pulcējot visus Festivāla parkā!

Rēzeknes pilsētas TIC

Apmeklē vasaras saulgriežu pasākumus

Apmeklē vasaras saulgriežu pasākumus

Ielūkojies pasākumu plānā un apmeklē sev interesējošus pasākumus.

Bauskas TIC

Shipsea koncerts Neikenkalnā

Shipsea koncerts Neikenkalnā

12. jūlijā plkst. 16.00 Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos norisināsies Shipsea koncerts.

EUR 12 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Velomūzikas koncerts Zilākalna stacijā

Velomūzikas koncerts Zilākalna stacijā

Otrdien, 30. jūnijā, plkst. 20.00 “Zilākalna stacijā” norisināsies Velomūzikas vakaru akustiskais koncerts.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Ziedu paklāju festivāls

Ziedu paklāju festivāls

Ventspils Pilsētas svētku ietvaros, no 31. jūlija līdz 2. augustam, Reņķa dārzā notiks Starptautiskais ziedu paklāju festivāls. Dalībnieki aicināti pieteikties.

Ventspils TIC

Atklāj vasaru – akcijā Muzejs iedvesmo!

Atklāj vasaru – akcijā Muzejs iedvesmo!

Ventspils muzejs no 4. jūnija līdz 30. augustam piedāvā vasaras programmu – Muzejs iedvesmo! Pērc biļeti un sagādā sev nelielus svētkus visās muzeja mājās!

Ventspils TIC

LĪGO tirgus Tukumā

LĪGO tirgus Tukumā

Smaržas, garšas un sarunas. Līdz pl. 13.00 svētku atmosfēru papildinās akordeonista Kaspara Gulbja un saksofonista Viļņa Prancāna muzikāli priekšnesumi.

Tukuma TIC

Aicinām pieteikties tirdzniecībai

Aicinām pieteikties tirdzniecībai

Aicinām tirgotājus un amatniekus izmantot iespēju būt daļai no svētkiem un pieteikties tirdzniecībai svētku aktīvākajā dienā – 1. augustā.

Ventspils TIC

Jauniešu iespēju festivāls KOPUMS

Jauniešu iespēju festivāls KOPUMS

2026. gada 12. augustā Rēzekne kļūs par vietu, kur satiekas jauniešu enerģija, idejas un nākotnes iespējas jauniešu iespēju festivālā “Kopums”.

Rēzeknes pilsētas TIC

 MÓRA - ideāla vieta vasaras garšām!

MÓRA - ideāla vieta vasaras garšām!

Restorāns un vīna studija “MÓRA” laipni aicina ikvienu Rēzeknes iedzīvotāju un ciemiņu izbaudīt latgaliešu virtuvi mūsdienīgā interpretācijā.

Rēzeknes pilsētas TIC

Ķer piedzīvojumus Ventspilī

Ķer piedzīvojumus Ventspilī

Jautrība un piedzīvojumi Piedzīvojumu parkā garantēti. Iepazīsties ar plašo piedāvājumu - rodelis, virvju trase, veikparks, disku golfs, peintbols, lāzertags.

Ventspils TIC

Līgo svētki Ziemeļlatgalē

Līgo svētki Ziemeļlatgalē

Aicinām apmeklēt ielīgošanas pasākumus un svinēt Līgo svētkus Balvu novadā – kopā dziedāsim, dejosim, godināsim tradīcijas un izbaudīsim gada maģiskāko laiku!

Balvu TIC

Brīvdabas izrāde “Meldermeitiņa”

Brīvdabas izrāde “Meldermeitiņa”

22. jūnijā plkst. 19.00 Strenču brīvdabas estrādē aicinām apmeklēt jautru un sirsnīgu V.Sauleskalna izrādi “Meldermeitiņa”. Biļetes "Biļešu paradīze" kasēs

EUR 10 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Zinātnes šovi katru dienu

Zinātnes šovi katru dienu

Jūnijā zinātnes centrs VIZIUM svinēs jubileju un priecēs apmeklētājus ar daudzveidīgām aktivitātēm.

Ventspils TIC

Velobrauciens apkārt Burtnieka ezeram

Velobrauciens apkārt Burtnieka ezeram

28. jūnijā Burtniekos norisināsies 18. velobrauciens “Apkārt Burtnieka ezeram”

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

KABATA un KUUP kafija - dodies uz Rēzekni!

KABATA un KUUP kafija - dodies uz Rēzekni!

“KABATA” piedāvā vietējo dizaineru darbus, dāvanas, amatnieku izstrādājumus un garšīgu KUUP kafiju.

Rēzeknes pilsētas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -