Ar plašu biznesa un kultūras programmu norisināsies Latvijas dienas Vācijā

Liaa.gov.lv | 2024.05.07

No 2024. gada 7. līdz 12. maijam ar plašu biznesa un kultūras programmu tiks aizvadītas Latvijas dienas Vācijā, kuras iekļausies Hamburgas ostas svētku programmā, pulcējot vairāk nekā 1,5 miljonus apmeklētāju.

“Vācija ir viens no nozīmīgākajiem Latvijas ekonomiskās sadarbības partneriem eksporta, tūrisma un investīciju piesaistes jomā, tādēļ atsaucāmies aicinājumam kļūt par Hamburgas ostas svētku partnervalsti. Tā būs iespēja stiprināt biznesa attiecības un vienlaikus prezentēt Latviju kā tūrisma galamērķi, jo šie ir lielākie ostas svētki pasaulē  un visplašāk apmeklētais pasākums Hamburgā,” tā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktora pienākumu izpildītāja Iveta Strupkāja, uzsverot, ka biznesa programmā galvenās sadarbības tēmas būs digitalizācija, īpaši mākslīgā intelekta risinājumi un loģistika.  

No 7. līdz 10. maijam Hamburgā norisināsies arī satiksmes ministra Kaspara Briškena vizīte, kuru pavadīs Latvijas uzņēmēju delegācija 30 cilvēku sastāvā. Delegācijas sastāvā uz Vāciju dosies tādu Latvijas uzņēmumu un organizāciju pārstāvji kā “LMT”, Air Baltic, Rīgas Tehniskā Universitāte, Latvijas IT klāsteris, Adventum Tech, Rīgas, Liepājas un Ventspils brīvostas u.c.   

8. maijā  notiks Vācijas–Latvijas biznesa forums, kurā uzsvars tiks likts uz sadarbību digitalizācijas un loģistikas jomā. “Digitalizācija ir tēma, kura Vācijā šobrīd ir ļoti aktuāla gan privātajā gan publiskajā sektorā, kur Latvija var piedāvāt savus risinājumus. Virkne informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozarē strādājošo Latvijas uzņēmumu jau šobrīd cieši sadarbojas ar Vācijas pasūtītājiem, bet loģistikas un ostu infrastruktūras jomā strādājošie Latvijas uzņēmumi šobrīd meklē jaunus sadarbības partnerus, lai kāpinātu kravu plūsmu un paplašinātu ražošanas intensitāti ostu teritorijās,” tā I. Strupkāja. Vācijas–Latvijas biznesa forums tiek organizēts sadarbībā ar Hamburgas tirdzniecības kameru un Hamburgas ekonomikas un inovāciju ministriju. Biznesa delegācija satiksmes ministra Kaspara Briškena vadībā apmeklēs arī vairākus Hamburgas ostas infrastruktūras objektus kā arī inovāciju centrus “DESY” un “HHLA Next” centru. “DESY” ir viens no pasaulē vadošajiem akseleratoru centriem, kurš specializējies nanomateriālu un biomolekulāro procesu izpētē. Savukārt “HHLA Next” ir centrs, kurš sniedz atbalstu jaunuzņēmumu attīstībai, īpašu uzsvaru liekot uz nākotnes mobilitātes jautājumiem.

Latvijas dienas Hamburgas ostas svētkos tiks aizvadītas no 9. līdz 12. maijam un tās atklās Elbas filharmonijas goda ērģelniece Iveta Apkalna, uzstāsies arī grupas “DAGAMBA” un “Carnival Youth”. Svētku apmeklētājiem būs iespēja satikt un iedvesmoties no 6 Ginesa rekordu īpašnieka un piedzīvojumu meklētāja Kārļa Bardeļa, kurš kā pirmais pasaulē ar airu laivu 715 dienās pārpeldēja Kluso okeānu no Dienvidamerikas līdz Āzijai.  

Veidojot pasākumu programmu, domāts par plašu aktivitāšu klāstu visām vecuma grupām. Īpašs uzsvars likts arī uz mazākajiem svētku apmeklētājiem. Bērnus gaida tikšanās ar Latvijas bērnu draugiem Tutu, Lapsu un Feneku, kuri parūpēsies par spēlēm, rotaļām un jautru garastāvokli visai ģimenei.

Tāpat būs iespēja apgūt ko jaunu un piedalīties Latvijas amatniecības meistarklasēs, kā arī iepazīt Latvijas kulināro piedāvājumu - īpašos Latvijas burgerus un  tradicionālo latviešu alu.  

Īpaši veidotajā tirdziņā varēs iegādāties Latvijas uzņēmumu produkciju, tostarp rotaslietas, keramiku, rotaļlietas un dažādus veselīgus gardumus.

Latvijas un Vācijas ekonomiskā sadarbība ietver plašu jomu klāstu, aptverot tādas nozares kā mašīnbūve, automatizācija un robotika, IT, viedās un inovatīvās tehnoloģijas, jaunuzņēmumus, farmāciju, kokrūpniecību, enerģētiku un citas nozares.  

2023. gadā Vācija bija Latvijas 2. lielākais ārējās tirdzniecības partneris. Latvijas preču eksports uz Vāciju veidoja 1,3 miljardus eiro, savukārt preču imports no Vācijas bija 2,6 miljardi eiro. 2023. gadā preču eksports uz Vāciju veidoja 6,9% no kopējā Latvijas preču eksporta, savukārt imports – 11,2% no kopējā preču importa. Svarīgākās Latvijas eksporta preces uz Vāciju ir koksnes izstrādājumi, mašīnas, mehānismi un elektropreces. Visvairāk no Vācijas ieved transportlīdzekļus, mašīnas, mehānismus, elektropreces un ķīmiskos produktus.

Latvijas dienas Vācijā organizē LIAA, sadarbībā ar Ārlietu ministriju un Satiksmes ministriju. Pasākums būs daļa no Latvijas ārējā mārketinga stratēģijas #MissionLatvia. 

Avots: Liaa.gov.lv


autoblitz - 3822
Koncerts ar Valdi Atālu un Zani Bērziņu

Koncerts ar Valdi Atālu un Zani Bērziņu

29.jūnijā pl.19.00 ielūdzam uz Akustikas vasaras terases atklāšanu, kurā uzstāsies Valdis Atāls un Zane Bērziņa.

EUR 10 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Zvejnieksvētki Lapmežciemā - 13.07

Zvejnieksvētki Lapmežciemā - 13.07

Svētku koncerts un jautra atmosfēra kopā ar Aināru Bumbieri, dziedošajiem aktieriem, Ivo Fominu, "Papīra lidmašīnām" u.c.

Tukuma TIC

ROKA DZIESMU SVĒTKI | Džūkstē

ROKA DZIESMU SVĒTKI | Džūkstē

29. jūnijā pie Džūkstes Kultūras nama pirmie “ROKA DZIESMU SVĒTKI” sadarbībā ar Latvijas Rokmūzikas Asociāciju.

Tukuma TIC

Neredzamā Pasaule- pārsteidzoša pieredze!

Neredzamā Pasaule- pārsteidzoša pieredze!

Aicinām apmeklēt unikālu ekskursiju, kurā vari piedzīvot pasauli tumsā, vadoties pēc citām maņām, neredzīgu gida vadībā.

Neredzamā Pasaule

Vasaras atpūta pie Madonas novada ezeriem

Vasaras atpūta pie Madonas novada ezeriem

Pavadi brīvdienas kādā no atpūtas vietām pie mūsu puses ezeriem. Kad gaiss smaržo pēc ezera, draugu sarunām un bērnu smiekliem, vasara ir izdevusies!

Madonas TIC

Tukuma novada piekrastes naktsmītnes

Tukuma novada piekrastes naktsmītnes

Te būs saraksts ar naktsmītnēm no Bērzciema līdz pašam Bigauņciemam!

Tukuma TIC

"Peoniju ziedu parāde 2024" Kalsnavā

LVM Kalsnavas arborētumā sācies peoniju ziedēšanas laiks, kolekcijā ap 300 peoniju dažādības. “Peoniju ziedu parāde 2024” šogad notiks visu jūniju.

Madonas TIC

Ditas Lūses izstāde Mazajā Mežotnes pilī

Ditas Lūses izstāde Mazajā Mežotnes pilī

Esi ielūgts apmeklēt Ditas Lūses izstādi "Saules laiks" Mazajā Mežotnes pilī no 21. jūnija līdz 1. augustam! Izstādes atklāšana 21. jūnijā, plkst. 19:00!

Bauskas TIC

NE-parastumi Madonas novadā

NE-parastumi Madonas novadā

Seriāls par "NE parastām" Madonas novada tūrisma vietām dodas uz Ērgļu pusi, aicinot izsaukt Džinu un nakšņot hipsterīgā brīvdienu mājā.

Madonas TIC

Goran Gora koncerts Kalsnavas arborētumā

Goran Gora koncerts Kalsnavas arborētumā

29. un 30. jūnijā - "Peoniju ziedu parādē 2024" Goran Gora koncerts un bērnu programma

Madonas TIC

Jūnija vidū Bauskā uzsāks ceļu remontu!

Jūnija vidū Bauskā uzsāks ceļu remontu!

Jūnija vidū uzsāks Kalna un Zaļās ielas seguma atjaunošanas un rotācijas apļa izbūves darbus

Bauskas TIC

Atklāj Gulbeni ar elektrovilcieniņu!

Atklāj Gulbeni ar elektrovilcieniņu!

Atklāj un iepazīsti skaistās ziemeļaustrumu Vidzemes parku un dārzu pilsētas Gulbenes un tās iedzīvotāju stāstu cauri laiku lokiem!

Gulbenes novada TIC

Piedzīvo mākslas burvību izstādēs TUKUMĀ

Piedzīvo mākslas burvību izstādēs TUKUMĀ

Tukuma novads aicina mākslas cienītājus un kultūras entuziastus jūnijā apmeklēt daudzveidīgās izstādes

Tukuma TIC

Tukuma puses daiļdārzi gaida ciemos

Tukuma puses daiļdārzi gaida ciemos

Tukuma puses daiļdārzi aicina ciemos jau tagad! Piedāvājam iepazīties ar skaistākajiem dārziem

Tukuma TIC

Koncertuzvedums ATGRIEŽAMIES LATGOLĀ

Koncertuzvedums ATGRIEŽAMIES LATGOLĀ

7.jūlijā pulksten 16:00 Kandavas brīvdabas estrādē "Ozolāji" - koncertuzvedums ATGRIEŽAMIES LATGOLĀ.

Tukuma TIC

Disku golfa sacensības Bauska Open 2024

Disku golfa sacensības Bauska Open 2024

29. jūnijā Bornsmindes parkā norisināsies Disku golfa sacensības Bauska Open 2024.

Bauskas TIC

Brīvdienas ģimenēm ar bērniem Bauskā!

Brīvdienas ģimenēm ar bērniem Bauskā!

Iepazīsti tūrisma piedāvājumu ģimenēm ar bērniem!

Bauskas TIC

Rundāle aicina iepazīt Tropu tauriņu māju!

Rundāle aicina iepazīt Tropu tauriņu māju!

Blakus Rundāles pils parkam šovasar ir atvērta tropu tauriņu māja!

Bauskas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -